Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tennétek? Kirúgnátok? fórum

Mit tennétek? Kirúgnátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
75. f.frezia (válaszként erre: 74. - Napsugár8)
2022. febr. 7. 19:59
😲😲😲
74. Napsugár8 (válaszként erre: 73. - F.frezia)
2022. febr. 7. 09:42

Most mi az a nagy csodálkozás?

Én azt írtam eredetileg, hogy előfordulhat, hogy a 73 éves nagyi az unokájának rosszul mondta, és nem azt mondta, hogy a bankszámla számot adta meg, hanem összekeverte és azt mondta, hogy a bankkártya!! számot adta meg. Időseknél ez előfordul, és ezért lépett fel az unoka ilyen felháborodottan...


Erre te nekem esel, hogy az unoka lenyúlta a kártyáról a pénzt, amit most a fórum indítóra akar kenni... a fórum indító ilyesmit sehol nem írt, honnét veszed, hogy az unoka leimolt???

Semmiféle baromságot nem írtam! De a bankszámlára utalt munkabér bizonyíték!!! arra, hogy a nagyi valamilyen munkát elvégzett.

Onnét kezdve már csak egy kis nyomozás, hogy bejelentett alkalmazott-e, vagy csak anélkül ténykedik rendszeresen.

Szóval vedd vissza magad, és amihez nem értel, ott inkább maradj csendben.

73. f.frezia (válaszként erre: 72. - Napsugár8)
2022. febr. 7. 08:32
😲😲😲
72. Napsugár8 (válaszként erre: 71. - F.frezia)
2022. febr. 7. 07:15
Ez a verzió is lehetséges, de az sem baromság, amit én írtam. És azért egy kicsit normálisabb stílusban is előadhatod véleményedet, nem kell rögtön leordítani a másik fejét. Egy kis tisztelet a másik ember iránt, ha egyáltalán tudod, hogy az mit jelent.
71. f.frezia (válaszként erre: 60. - Napsugár8)
2022. febr. 7. 00:32

Én meg úgy gondolom, hogy a nénit a saját unokája verte át. Hozzáfért a bankkártya adatokhoz.. aztán rákente az egészet a fórumindítóra.

Persze hogy a néni felháborodott.

Vele kellene leülni és elbeszélgetni.

És mielőtt nekem esnétek, hogy ez nincs leírva sehol, így van. De normális esetben nem is faggatod a nagyit, hogy kapja a pénzét és miért úgy és főleg nem beszéled tele a fejét baromságokkal..

70. Csillagszem38 (válaszként erre: 69. - Panna.33)
2022. febr. 6. 19:44
sztem nincs ennyi eszuk
2022. febr. 6. 19:04

Szerintem egy ilyen fröcsögős önmagából kikelés után nem szeretném, hogy nálam dolgozzon.

Egyébként szerintem attól tartanak, hogy az utalások adott esetben nyomonkövethetők és ez egy be nem vallott jövedelem.

2022. febr. 6. 18:47
a reszleteket ismerve h merult fel egyaltalan benned h kirugd...?
67. MENŐ60 (válaszként erre: 11. - Littlegirlivi)
2022. febr. 6. 18:24
"Én hanem értek valamit, utána nézek. Nem elhiszem az első jöttmentnek..." A jöttment, akiről beszélsz az unokája! Miért is várod te el a tiszteletet?
2022. febr. 6. 18:04
Hála a jó égnek. További szép estét neked.
65. littlegirlivi (válaszként erre: 64. - Napsugár8)
2022. febr. 6. 18:03
Én is belegondoltam ebbe a verzióba. Még ha így is lenne, hívott volna fel, meggyőződött volna hogy ez nem így van. De feljelentéssel fenyegetőzni? Azért álljon már meg a menet.
64. Napsugár8 (válaszként erre: 61. - Rabankari)
2022. febr. 6. 18:01
Meglehet, hogy a néni keverte össze, és az unokának bankszámla-szám helyett bankkártya-számot mondott, és az unoka ezen akadt ki. Én erre gyanakszom.
63. Scherlock (válaszként erre: 52. - Littlegirlivi)
2022. febr. 6. 17:58

A stílus maga az ember.

Gratulálok!

62. tien
2022. febr. 6. 17:58

Lelki szemeimmel elképzeltem egy 15 szobás kúriát ,ahol több generáció él .



Szerintem FI búcsúzz el szépen a nénitől ,pláne ha már a munkáját sem végzi el tisztességesen.

Lassan,óvatosan Te is ki tudsz takarítani.

61. rabankari (válaszként erre: 1. - Littlegirlivi)
2022. febr. 6. 17:54

Én nem rúgnám ki.

Elkérném az unoka elérhetőségét és vele beszélgetnék el,miért tömi ilyen butaságokkal a fejét,miért állít rólad ilyet.

2022. febr. 6. 17:52

Kérd meg, hogy az unokával együtt keressenek meg téged. Ha az unokának meg tudod magyarázni, hogy nem a bakkártya számát, hanem a bankszámla számát kaptad meg, akkor majd ő fogja tudni megnyugtatni a nagyiját.


Másrészt, a bankszámlára való munkabér utalás csak akkor lehet a számodra is jó, amennyiben bejelentett alkalmazottként takarít nálad. Különben te vagy kiszolgáltatott helyzetben ővelük szemben.

59. birebora (válaszként erre: 58. - Littlegirlivi)
2022. febr. 6. 17:52

Szerintem állj le, nem bántottalak, nem itélkezdtem. Véleményt irtam. Igen, van olyan, hogy nem tetszik. Mindenkivel előfordul. Pénztárcád eszembe sem jutott, ne konfabulálj. Te magad mondtad megcsinálod, apránként.

A betegségedet meg sajnálom:(

58. littlegirlivi (válaszként erre: 56. - Birebora)
2022. febr. 6. 17:48

Hidd el én lennék a legboldogabb ha egészséges ember lennék és nem szorulnék segítségre. De sajnos ez halálomig így lesz. Soha nem fogok meggyógyulni sajnos.


A pénztárcámban meg légyszives ne turkálj, én sem teszem a tiéddel. Semmi közöd ahhoz ki hogy él, mit miből finanszíroz.

57. littlegirlivi (válaszként erre: 56. - Birebora)
2022. febr. 6. 17:40
Jah igen, ítélkezni alaptalanul az megengedett? Ha meg téged sértenének meg így, az neked hepciáskodás lenne? További szép estét.
56. birebora (válaszként erre: 55. - Littlegirlivi)
2022. febr. 6. 17:38

Majdnem egyidőben irtunk. Ennek ellenére én jó helyen vagyok, nem akarok beljebb lenni.

Szerintem meg te nyugodj meg, mert itt momentán senki nem ideges. Próbáltunk a kérdésedre válaszolni. Ki igy, ki úgy. Azért lásd be, az inditott fórumaid alapján joggal gondolhatja valaki amit.


De most már azt mondom, köszönj el a nénitől és szép apránként csináld meg te a feladatot. Ha vele is igy hepciáskodsz jobban jártok mindketten.

55. littlegirlivi (válaszként erre: 54. - Birebora)
2022. febr. 6. 17:30
Mondjuk ha elolvasnád te is amit írtam, beljebb lennél....
54. birebora (válaszként erre: 50. - Szasza4)
2022. febr. 6. 17:29
Még mindig tudnak meglepetéseket okozni az emberek.
53. 3922e0e3cc (válaszként erre: 38. - Littlegirlivi)
2022. febr. 6. 17:28

Semmi baj! Én tudom,hogy mekkora segítség tud lenni.

Ha adhatok egy tanácsot én azt mondnám adj neki még 1 esélyt! Azért tényleg nem mindegy ki megy be a lakásodba!

És igen,az idősebbek ilyenek,bizonytalanok és bizalmatlanok :)

Kívánom,hogy sikerüljön kompromisszumot kötni!

52. littlegirlivi (válaszként erre: 50. - Szasza4)
2022. febr. 6. 17:27

Túl sok közöd nincs hozzá, de akkor leírom. Beteg vagyok 56%-os rokkant, ezért kell a segítség. Gerincbetegségem van, ami nagyon ritka. Nem bírom a terhelést. Ezt emiatt kapom.


Egyetemre járok, duális képzésre, és apukámmal élek együtt aki 86 éves, én gondoskodok róla. A fizetésemből és a nyugdíjából elég szépen megélünk.


Megnyugodtál?

51. Scherlock (válaszként erre: 50. - Szasza4)
2022. febr. 6. 17:26
:)
50. Szasza4 (válaszként erre: 1. - Littlegirlivi)
2022. febr. 6. 17:25

Littlegirlivi kedves, azt nem értem, ha egy nap alatt saccperkábé húsz alkalommal érdeklődsz, majd az alábbiakat írod:

"Mikor lesz rajta a családi pótlék a számlán?/Mikor hozza a postás?! A veszélyhelyzet alatt lejárt jogosultság ellenére is utalják nem? Pont a vészhelyzet miatt. Bocsi hogy tőletek kérdezem, de telefonon elérni őket képtelenség."

A fentiek után, hogy-hogy takarítónőd van?! Miből? Hogyan? Válaszra nincs is szükség! :((

49. hpetra22 (válaszként erre: 44. - Littlegirlivi)
2022. febr. 6. 17:17
Szerintem bízd apukádra az ügyet. Nem neked való dolog ez.
48. Scherlock (válaszként erre: 45. - Hpetra22)
2022. febr. 6. 17:16
:)
47. hpetra22 (válaszként erre: 11. - Littlegirlivi)
2022. febr. 6. 17:16

Most jöttment vagy az unokája? El kéne dönteni a sztori alapjait.


Szerintem egyáltalán nem viselkedsz felnőttként. Ha egyáltalán igaz az egész, nem csak felfújtál vmi apró félreértést.

46. _Berry_ (válaszként erre: 32. - Littlegirlivi)
2022. febr. 6. 17:15
Időnként az emberek mondanak olyat a másiknak, ami rosszul esik. Van sok takarító, de azért gondold át, hogy ez a munka egy bizalmi munka, hiszen beengeded a lakásodba. Ha ilyen régóta ismeri a családod, akkor gondolom, hogy megbíztok benne,a munkájában és meg vagytok vele elégedve. Akkor meg tényleg érdemes lenne egy mára már idős embert kirúgni csak azért, mert az unokájának hisz? Persze, ha egyébként is tiszteletlen és bunkón beszél az más, de akkor meg már rég ki kellett volna rúgni.Adj neki még 1 esélyt, a pénzt meg ahogy eddig kp-ban.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook