Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tennétek, ha megütne a párotok, 5 napos újszülött közös gyermeketekkel a kezedben? fórum

Mit tennétek, ha megütne a párotok, 5 napos újszülött közös gyermeketekkel a kezedben? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
274. 3d5b901f2d (válaszként erre: 270. - Csorocsaj)
2009. aug. 15. 15:00
Örülök, hogy nem mindenhol állnak így a szülőkhöz!
273. 3d5b901f2d (válaszként erre: 271. - 3d5b901f2d)
2009. aug. 15. 14:56

Nagyon szeretem a gyermekeimet, hálás vagyok az égieknek, hogy csak kissebb betegségeik vannak (szemüveg a nagynak, vízsérv műtét utáni vizelet visszatartási gondok, orrvérzés a középsőnek, a kicsinek torticollis volt, kezeltettük, most a növekedésével van gond, rajta vagyok...hogy minél több tejem legyen, mert elidegeltem), amiken lehet változtatni és teljes életet élhetnek, nem úgy mint sajnos sok más kicsi gyerek.


Nem nézem le az egy gyerekeseket, tudom hogy mivel jár, 4 évig csak a nagyobbik kisfiam volt, nem volt egyszerű. Kettővel is egész jól elboldogultam tanulás és munka mellett, harmadik babámmal már művészet megszervezni a napjainkat:).


Anyagilag se jobb, mert három van és a támogatás stb...mégis milyen támogatás? Bár való igaz, fél áron étkezünk! Tehát egy gyerek is gyerek! de ha kettő van, vagy három és mondjuk megbetegszik, nehezebb otthon maradni Velük, a gyógyszereik költsége is magasra rúg, nyáron nehezebb megoldani a szünetben a 3 hónapot hogyan töltsék el, főleg ha nics nagyszülői segítség.


Tehát most én is írhatnám, hogy ne tessék leszólni a 3 vagy több gyermekeseket, mert nem a "kedvezmények" miatt szül az ember gyermeket, hanem a rengeteg öröm motiválja, amivel jár a gyermek és a csodás élmények, érzések...évek, amik elillannak. Az első pillanatok, szoptatás, az első mosoly, szavak, léptek, az első nap az óvodában, anyáki napi ünnepség, fellépés, az első iskolai nap...és lehetne sorolni még.


Csodás dolog anyának lenni!

2009. aug. 15. 14:39
rosszul írtam: én nem
271. 3d5b901f2d (válaszként erre: 269. - Correct)
2009. aug. 15. 14:39

Egy pillanat, énnem az anyagi részét nézem a gyereknek, vagy hogy mennyit kapok utánuk...ne viccelj már. A támogatásról annyit, hogy idén szinte mindent elvettek, de amúgy se támogatásból nevelem - fogom felnevelni a gyerekeket.


Azt írtam, hogy elváltam és tudom milyen egy gyerekkel, milyen kettővel egyedül és tudom mi az a három...fizikailag, idegileg, lelkileg.


Egy gyereket könnyen elcsitít egy anya, minden figyelme rá irányu, mikor munkából siet hozzá.


Kettőnél, ha boltba mész, vagy egy kezed, meg van még egy, megoldod, ha esetleg nyűgös is valamelyik, szoptatod az egyiket, símogatod a másikat.

Munka után sietsz haza és próbálsz minél többet kihozni magadból, megsokszorozni a szereteted, figyelmed.


Háromnál...elmondom milyen:


Boltban fogod az egyik kezét a kosárral, a másik fogja a babakocsit, a harmadik pedig kapaszkodik beléd. Ha sírás van, elkezdi a nagy, folytatja a középső, a pici pedig megijed és üvölt, anyuka pedig leleményesen csitítja mindegyiket és próbál nem tudomást venni a lesajnáló pillantásokról a boltban, postán, üzletben, bankban, piacon, na és persze az orvosnál...mert hogy láncban betegszik meg mindegyik, te pedig ülsz a rendelőben, egyik a kezedben, másik szorosan melletted, harmadikat ringatod a hordozóban. A vizsgálatról, oltásról inkább ne is beszéljünk...



Folyt.

270. csorocsaj (válaszként erre: 250. - Correct)
2009. aug. 15. 10:18
Kata nállunk más a helyzet én jóba vaok gyámügyes gyerekjólét családgondozo mondjuk nekem más volt a helyzetem de melletem áltak
269. correct (válaszként erre: 267. - 3d5b901f2d)
2009. aug. 15. 10:10
Ne kezdd Te is, mint az az agyaszökött állam, hogy egy gyerek nem gyerek. Leegyszerűsítve Neked is ugyanaz, csak mindenből több kell. ráadásul 3 gyerekkel több, mint 3-szor annyi és akkora támogatást és segítséget kapnál, mint én. 3 gyerekkel még könnyebben nekivágtam volna, mert 1 gyerekkel simán el lehet veszni...
2009. aug. 15. 09:30
elváltam
267. 3d5b901f2d (válaszként erre: 266. - Correct)
2009. aug. 15. 09:29
Én is elváltem, újra kezdtem már, de 3 gyerekkel nem annyira egyszerű, mint neked 1 kislánnyal.
266. correct (válaszként erre: 264. - 3d5b901f2d)
2009. aug. 14. 22:02
Én is voltam ilyen helyzetben, és ne haragudj, de semmi nem tarthatott vissza az elmeneteltől, és úgy mentem el átmeneti otthonba, hogy segítség nélkül hirtelen az egyik nap költöztem el, amelyik nap történt a "dolog". Szégyelltem, mert nem voltam odavaló, de már nem szégyellem. A legfontosabb a gyerek testi biztonsága és lelki biztonsága volt, és nem a kényelem: utána jártam pillanatok alatt a dolgoknak, és úgy voltam vele, hogy kibírok pár hetet. Mellesleg 1 hónap után ki is költöztem, és azóta is szépen élek egyedül megállva a helyem, pedig nem dolgozom (mert még nem tudok, de ez hosszú).
265. correct (válaszként erre: 255. - E6a969240e)
2009. aug. 14. 21:57

Ebben semmi sem úgy van.

Nagymamának is joga van látni az unokát, és az apa 3 éves korától 2 hetente 2 napra elviheti a gyerekét. Ha veszélyeztetve lenne nála, akkor felügyelet mellett.

264. 3d5b901f2d (válaszként erre: 263. - 51cb72b771)
2009. aug. 14. 16:44
Érdekelne a véleményed, hogy Te hogy oldanád meg az elmenetelt, hogy szerveznéd meg?
2009. aug. 14. 11:28
Ha egy pasi megüt egy nőt, az a gyengeség jele. Ott kell hagyni azonnal! Pláne, ha újszülöttel volt az anyuka. Ha egyszer megüti, megteszi többször is, és a gyerek sem fogja érdekelni, üti majd azt is! Szánalmas az ilyen ember!!!!
2009. aug. 13. 22:56
És a gyámhivatal nem a gyerekek érdekeit nézte, úgy rángatták a legkisebbet ki az anyja karjaiból...
2009. aug. 13. 22:55

Mármint a gyereket...


Valamelyik éven volt is rá példa, hogy 3 gyereket elvették az anyjuktól, mert az apuka szerint az anya eltiltotta a gyerekeket.


Teli volt vele a sajtó...

2009. aug. 13. 22:54

A gyermekünk valóban nem a tulajdonunk és a gyereknek joga van a nagyszülőjével is kapcsolatot tartani. Igen súlyos vádak és nem kevés bizonyíték kell ahhoz, hogy a nagyszülőt ettől a jogától megfosszák.


Sőt, ha bemegy a gyámhivatalba, akkor szabályozzák a kapcsolattartást a kérelmére és a gyereket nevelő szülőnek ezt be is kell tartani, vagy először felszólítják, másodszor pénzbeli bírságot szabnak ki, aztán jön az, hogy el is vehetik.

259. 3d5b901f2d (válaszként erre: 256. - 707655fba1)
2009. aug. 13. 22:50
Ezt mondja a jog...
2009. aug. 13. 22:49

A gyermekkel való kapcsolattartásra a szülő, a nagyszülő, ha ők nem élnek, vagy tartósan akadályozva vannak, a gyermek nagykorú testvére, valamint szülőjének testvére, illetve szülőjének házastársa jogosult. Kivételesen indokolt esetben azt a szülőt is fel lehet jogosítani kapcsolattartásra, akit a bíróság megfosztott a szülői felügyeleti jogától. A bíróság, illetve a gyámhivatal ilyen esetben akkor ad helyt a kérelemnek, ha a gyermek érzelmi fejlődését veszélyeztetné a szülőtől való teljes elszakadás. A szülővel való kapcsolattartásra irányuló kérelmet 14. életévét betöltött gyermek önállóan is előterjesztheti.


Ha a gyermeket nevelő szülő vagy más személy (gyám, a gyermeket gondozó nagyszülő) a kapcsolattartást szabályozó határozatnak nem tesz eleget, illetve ha bármelyik fél a másik ellen neveli a gyermeket, a gyámhivatal írásbeli figyelmeztetést ad. Ennek eredménytelensége esetén végrehajtási bírságot szabhat ki. Ha a gyermeket nevelő szülő vagy más személy a kapcsolattartásra vonatkozó határozatnak a végrehajtási intézkedések ellenére sem tesz eleget, a bíróságnál per indítható a gyermek elhelyezésének megváltoztatása iránt.

2009. aug. 13. 21:09
Engem egyszer ütött meg vki, akit nagyon szerettem. Nehezen de végül beláttam,h ilyesmit nem lehet megengedni egy pasinak, így szakítottunk. De ha már egy gyerek is van,akkor nehezebb ahelyzet. De én biztos nem bocsátanék meg neki.
256. 707655fba1 (válaszként erre: 255. - E6a969240e)
2009. aug. 13. 21:04

Nézz utána jobban, én máshogy tudom.

Persze ezzel nem azt mondom, hogy ÉN TUDOM JÓL!


A gyerek nem az anya tulajdona, bármennyire is szeretnék egyesek.


Kíváncsi lennék mit mond erre a jog!??

2009. aug. 13. 20:59

Szerintem annyi joga lehet az unokához, mint amit én jónak látok és engedélyezek! Ha akarom el sem engedem vele, és a lakásba sem vagyok köteles beengedni. Én nem a fiától tíltom, hanem a saját fiamtól! találkozzon a fiával a ház elött.. És szerintem evvel nincs ahova forduljon segítséget kérni......mert ugyis azt kérdezik elöszőr, hogy miért alakult így? És arra mit fog mondani?Hogy gonosz vagyok? És ha igen? Bizonyítsa be!!! Csakhogy a pici fiam már beszél..ő is tud mesélni...

Persze egy férj, azaz a gyerek apja más!

De ebben az esetben is van arra lehetőség, hogy talán a gyerek 6 éves koráig nem viheti el, azaz addig amíg a gyerek nem tud "folyékonyan" beszélni. Addig csak a te jelenlétedben, meg egy gyámügyes jelenlétében láthatja... de ezeket én is csak hallottam...

2009. aug. 13. 20:43

Tanura még nem volt szükség....

De! Ez a törvény most nemrégiben lépett életbe....

Kerületünkben egyszer kihívtam a rendörséget, mert este 10-kor téglával verte a lakás ajtaját...idegbeteg módjára, mert adott a kicsi fiának egy nagyobb összeget, és úgy gondolta neki meg jár a lakáskulcsunk!!! Nem vitték el, pedig ott volt a kiskorú gyerek, de innentől kezdve lett visszesőnek nyílvánítva!!! Innentől kezdve én diktálok!

253. 3d5b901f2d (válaszként erre: 248. - E6a969240e)
2009. aug. 13. 19:59
Jobbik esetben eltiltják, ha van tanud, amúgy a nagyszülőnek is joga van látni az unokát, ezt akár a gyámhivatal is megállapítja.
252. 3d5b901f2d (válaszként erre: 247. - Csorocsaj)
2009. aug. 13. 19:58

Nálunk is vannak gyerekvédelmisek, családsegítő, gyámhivatal...stb

Előzőleg már vázoltam mi a helyzet iylen téren.

251. 3d5b901f2d (válaszként erre: 246. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 13. 19:57
Köszönöm a segítséget! Akkor is ha nem sikerül, már az is jól esik, hogy szíveden viseled az ügyet.
250. correct (válaszként erre: 17. - C62e5b7d24)
2009. aug. 13. 19:09
Nehogymár szégyeld magad, mi vagy te, állat? Becsüld meg magad és ne engedd, hogy bántson, senkinek nincs hozzá joga! Ha hisztizel, és nem tetszik neki, üsse magát, vagy hagyjon el.
2009. aug. 13. 19:00

Katának üzenem: Én is fordultam gyámügyhöz, gyerekjóléthez, amikor kaptam a fenyegetö leveleket anyósomtól...

Ők azt nézik, hogy mit kell segíteniük NEKED ahhoz, hogy biztonságban LEGYETEK, ha te is ezt látod jónak....

Sok függ a hozzáállásról és az akaratról....

2009. aug. 13. 18:55

Halihó!

nekem anyósommal van-volt a problem.....

Nagyon eldurvultak a dolgok, a 3-4éves fiammal csak menekültünk elöle eleinte. De nem tudtam mit tenni....A páromat el nem tílthattam, minden egyes találkozásuk után idegbeteg volt....

Jelen pillanatban kislányunkat várjuk...anyós jelen....zaklatások folyamatban...

Viszont mára már a zaklatásai családon belüli eröszaknak számítanak egy valami új törvény szerint. Tehát, ha megjelenik a közelemben, és cirkuszol, kiabál, én pedig tudom ezt tanukkal bizonyítani, akár ki is tíltják a kerületünkböl....Ezt már ö is tudja!!!

És végre pici fiacskája is rájött, hogy ezek nem észszerüségre utaló dolgok....NYERTEM! De belekerült hét évembe.... :-(... hogy végre nyugalom legyen itthon, és ne csak 1,2 napig...

2009. aug. 13. 18:40
szíasztok nállunk van gyerek jolét Kata nállatok nincs? esetleg anyaotthon ?
246. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 244. - 3d5b901f2d)
2009. aug. 13. 16:07
Kata..nem ígérek semmit előre...de van egy ismerősöm a családsegítőknél.. ő biztos tudja,hogy ilyenkor mi a módja a dolgoknak,és h iylen esetben maradnak e nálad a picik(sztem igen)... nem ma,de vmelyik nap igyekszem utolérni... ha siekrül,megérdeklődöm tőle,hogy ilyenkor hogyan tovább... ha megfelel:) remélem sikerül...ha mégsem,akkor ne haragudj:( de igyekszem vmit kitalálni értetek:)
245. Roni24 (válaszként erre: 243. - 3d5b901f2d)
2009. aug. 13. 14:08
Nagyon szomorú! :(
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook