Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tennétek, ha egy ismerősötökkel nem vagytok jóban, de néha úgy alakul, hogy a lekötelezettje leszel? Kellemetlen dolog. fórum

Mit tennétek, ha egy ismerősötökkel nem vagytok jóban, de néha úgy alakul, hogy a lekötelezettje leszel? Kellemetlen dolog. (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 6. 19:38
Pedig van miért neheztelni rá. Kedvemtől és helyzettől függ, hogy miképp szólok hozzá, de igyekszem udvarias maradni vele szemben is. Köszönöm a tanácsot.:)
2010. ápr. 6. 13:33
Voltam hasonló helyzetben... Mondogasd csak magadban, hogy nem akarok rá neheztelni, nem akarok negatívan érezni... mert ez csak rontja a közérzetedet. Azért is udvariasnak lenni, mosolyogni, megkínálni egy kávéval stb. Egy idő után könnyebb lesz!
2010. ápr. 6. 13:31
Szerencsére már nem tart sokáig az az érzés. Ugyanis igen, tett értem az illető, de azóta már azt hiszem én is viszonoztam a szívességet. Egy számomra irritáló emberről van szó, akit hosszú távon nem tudok elviselni a környezetemben. Bűntudatom volt, s nem tudtam mi lenne a helyes cselekedet. Nem igazán volt más választásom akkor.
2010. ápr. 6. 13:16
Ha valamilyen szinten próbálod viszonozni - olyan adok-kapok szituációra gondolok - , akkor nem éreznéd magad talán kiszolgáltatottnak.
2009. szept. 24. 22:19
Elgondolkodtam, hogy mennyi olyan ember van itt, aki mindent jól tud csinálni. :))
2009. aug. 26. 18:13

Igazatok van, de akkor, ott nem volt más lehetőségem. Esetleg, ha neki támad gondja, én is segítek, egyszer.


Sajnos nem írhatom le bővebben az interneten a dolgot, de kíváncsi voltam, ki hogyan oldana meg egy ilyen szitut. Függetlenül tőlem.


Köszönöm a válaszokat.

:)

2009. aug. 26. 18:00
Hát nem vágom,hogy jön össze a kettő...de ha mégis így alakulna,megköszönném,és mennék tovább.
2009. aug. 26. 17:52
eleve ha nem vagyunk jóban, akkor gondolom semmi közünk nem lehet egymáshoz.
6. c19f5f79fa (válaszként erre: 1. - 656f03db60)
2009. aug. 26. 17:10
Egy embert egészében kell elfogadni vagy elutasítani.Nem értem ha ilyen véleménnyel vagy róla miért fogadod el a segítést?
5. 129ec81188 (válaszként erre: 1. - 656f03db60)
2009. aug. 26. 12:32
Úgy gondolom, kényes helyzet... véleményem szerint nem mindegy pl. hogy kolléga v. rokon (utóbbival nehezebb a helyzet)...mivel napi szintet említettél, ezért gondoltam, hogy kolléga...nekem is van kollégám, akivel ilyen a kapcsolatom, ahogy Te leírod...én is kerültem hasonló szituba...de nem fogadtam el a segítséget...nem tudtam ugyanis eldönteni, érdekből segítene-e vagy sem...nem hiszem, hogy javított valna a kapcsolatunkon ha elfogadom a segítségét...sőt én lettem volna "kiszolgáltatva" neki a jövőben...
2009. aug. 26. 11:22
Nagyon odafigyelnék hogy ne legyek lekötelezettje.
2009. aug. 26. 10:43

Én megprobálnám tisztázni a dolgokat és elutasitás esetén is,tenném a dolgomat.

Neki sem kényelmes ez a helyzet.Természetesen

a szitut nem ismerem.

2. a74de3d08a (válaszként erre: 1. - 656f03db60)
2009. aug. 26. 10:01
én, ha rosszban vagyok valakivel, nem fogadok el tőle semmit.
2009. aug. 26. 09:52
Van ilyen ismerősöm, napi szintű találkozás. Nem igazán férünk egymás mellett, és az évek alatt olyan dolgok merültek fel, amiket nem érdemes bolygatni, tisztázni. Inkább kerülöm, amikor csak lehet. Viszont van, hogy segített, mikor azt hittem minden kötél szakad. További részletekbe nem mennék, de a véleményetekre kíváncsi vagyok. Ti hogyan oldjátok meg az ilyen helyzeteket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook