Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tennétek? fórum

Mit tennétek? (beszélgetős fórum)


2008. szept. 16. 08:45
Draga Emma ! Remelem nem koveted el azt a hibat, hogy abortuszra menj, mert azt biztos nagyon megbannad es mindig a szivedet nyomna a banat, hogy miert voltal gyenge es engedtel a kisertesnek. Nagyon konnyu igy tanacsot adni, de ezt elso sorban Te kell eldontsed mit szeretnel, mi a fontos neked. Ha akarod a babat, akkor mindent el kell kovessel, hogy meggyozd a parod. Ez forditva is igaz, ha igazan szeret , nem fogja kerni toled, hogy abartuszra menj, ez biztos kifogas es van mogotte valami. Egy szoval, ha a parod szeret es barmire kepes erted (ezt jelenti a szeretet)akkor erre is kepes lesz, hogy elfogadja dontesed, hogy kell a gyerek, hogy aldozatokat hoz a kozos boldogsagert, mert aldozat nelkul nem erhetitek el azt, hogy boldog, kiegyensulyozott legyen az eletetek. En nem engednek, en hinnek magamban, hinnek a Teremtoben, Aki megaldott es Aki mindent elintez amire mi nem is gondolunk vagy nem vagyunk kepesek.Higy es bizzal, mert megeri, meglatod teljes lesz a boldogsagod, ha majd a karjaidban tartod a kisbabadat. Ha nem enged vegul a ferjed, akkor szerintem nem szeret , akkor mar nincs is amit tenni, csak hogy menj a magad utjan. Ezt Te tudod csak eldonteni, mi a legfontosabb neked. Sok sikert es minden elkebzelheto jot, Ildiko
2008. szept. 11. 09:50

Miért, később talán több ideje lenne? Ha most nem tud időt szakitani, akkor később se. Ha eleve ilyen negativan áll hozzá, akkor nem is fogja soha másképp érezni a dolgot.

A pozitiv hozzáállás sokat számit! Bizzon a jövőben! Bizzon a gondviselésben és legfőképpen önmagában! próbáljátok meg! Mindig, mindenre van megoldás! Ne ijedjen meg! Biztasd, adj neki erőt, hitet!

Egy pillanatnyi hangulatváltozás miatt ne kövessetek el abortuszt. És utána? Lehet, hogy az abortusz tenné tönkre a kapcsolatot.

3. 442c010a0a (válaszként erre: 2. - Sirga)
2008. szept. 11. 09:25

Szia!

Köszönöm a válaszod. Igen már leülltünk beszélgetni és ezek voltak az érvei,hogy ket gyerek már sok lenne neki,minden szabadidejét elvinné , és hogy szeretne még egyet de majd pár év múlva.

Sajnos a mostani helyzetben úgy áll hozzá,hogy inkább az abortusz,mert ö nem érzi úgy hogy tudna most vállalni még egy gyereket...

2008. szept. 11. 09:13

Szia!

Nem tudom, mi változtatta meg a férjed véleményét, de a leírtak alapján nekem is úgy tűnik: ezek csak kifogások. Szerintem próbálj meg "mögéjük látni"! Ülj le vele beszélgetni egy olyan alkalommal, amikor nyugodt, és talán nyíltabb is!(Fontos, hogy meg merjen nyílni, de a pasik erre ritkán "alkalmasak".)Őszinte beszélgetést kérj tőle, és finoman kérdezgesd: szerintem, ha nem mondja is ki konkrétan az aggályait, rá fogsz érezni, miből adódnak!(Talán abból, hogy attól fél: ha megszületik a baba, akkor őt "elhanyagolod", mert minden gondolatod a pici körül forog majd. De ezt nem tudhatom.)Esetleg azt is megkérdezheted, mit vár most Tőled ezzel kapcsolatosan?(Remélem, nem abortuszt!)Ügyes légy! Szorítok Neked! :)

2008. szept. 11. 09:04

Sziasztok leírom a történetemet.

Pár hónapja eldöntöttük a ferjemmel,hogy jöhet a masodik baba.Van egy 7 éves fiunk,én szerettem volna második babát már hamarabb,de nem eröltettem.Pár hónapja megbeszeltük hogy most jöhet.Egy hete kiderült hogy 6 hetes terhes vagyok,nagyon boldog voltam és természetesen arra számitottam ő is igy fog érezni.Aztán jött a hidegzuhany.Párom azt mondta nincs felkészülve rá,minden megváltozna,két gyerek már sok,nem megfelelö az idö,és igy tovább , jött a sok kifogás,és hogyha szeretem öt akkor meg kell értenem.


Nemtudom mit tegyek,tanácstalan vagyok...


Bármilyen hozzászólást,véleményt szivesen fogadok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook