Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tennél, ha megharapná a gyerekedet egy másik gyerek, mert a te gyereked nem akart vele játszani? fórum

Mit tennél, ha megharapná a gyerekedet egy másik gyerek, mert a te gyereked nem akart vele játszani? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2015. jan. 29. 10:26
beszelnek a gyerek szuleivel.
84. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 81. - BESTia ☺)
2015. jan. 29. 10:13

Hidd el nem a piszkálás volt a szándékom, hanem arra voltam kíváncsi, ha a Te gyerekeddel történne, mit tennél.

Nálunk például megtörtént, hogy egy gyerek veszélyes volt a többire, nem lehetett a kezébe ceruzát adni, mert teljes erejével bökte a másikba, vagy majdnem kiszúrta ollóval a társa szemét. Mivel nem lehetett egy felnőtt mellette, a szülők eltávolittatták az oviból.....piszkosul nem érdekelt senkit mi a gyerek problémája, a sajátunk testi épsége volt a fontos.

83. Kangaroo Island (válaszként erre: 80. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 29. 10:12
ugyanezeket mondtam neki én is, de annyira galamb lelkületű szegénykém, bár kicsit vehemensebb lenne. :D
82. Kangaroo Island (válaszként erre: 78. - Pzm3)
2015. jan. 29. 10:06

Mindenki el van ájulva a saját gyerekétől szerintem.

Megpróbáljuk megbeszélni...

81. BESTia ☺ (válaszként erre: 70. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 29. 10:05

Ne velem piszkalodj. Ha rajtam mulna, nem lenne rossz a vilagban, de nem rajtam mulik. A problemat sem en fogom megoldani, ha egyaltalan szuletik megoldas.

Nem harapas miatt, de fiam is allt a gyengebb oldalon, hogy piszkaltak. Vegigjartam az utat, beszeltem szulovel, ovonovel, stb. Valtozas nem tortent, mert ahhoz egyedul keves voltam. A szulo nagyjabol tojt arra, mit csinal a gyereke, az ovonoknek meg ezer mas dolguk van. Fiammal sokat beszelgettem, igyekszem novelni az onbizalmat es hogy hogyan tudja megvedeni magat vagy kivedeni az ilyen szituaciokat. Hogy mukodik-e? Kesobb kiderul.


Megertes es elfogadas, ez (is) az, ami ma az emberekbol hianyzik.

80. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 77. - Kangaroo Island)
2015. jan. 29. 10:03
:) Ezt a problémát úgy oldottam meg, hogy pl., ha kinyújtotta valaki a nyelvét rá, akkor mondtam nevesse ki, hogy milyen csúnya a másik gyerek. Mondja, milyen ronda hosszú keméleon nyelve van, phúúúú nem is fér a szájába. Milyen csúnya az arca, a grimasztól, odaálltunk a tükör elé és mutattam milyen amikor eltorzul az arcunk. Szerencsére sosem voltak önbizalom hiányosak. A nevükkel sem tudtak csúfolódni, pedig igazán nem volt gyakori a nevük. Ha próbálkoztak, akkor mondtam nekik, mondják milyen szerencsétlenek, még a nevét sem tudják megjegyezni. Nálunk ez megoldódott. Mindig a gyerekem elkönyvelte a másik a buta, mert ezt sem, meg azt sem tudja, idiótán viselkedik. Világíts rá a másik hibáira, és mond meg a kislányodnak, hogy rándítsa meg a vállát, ha csúfolja. Ha fizikailag bántalmazza, akkor meg visítson, hogy mindenki odafigyeljen, mert gondolom nem akar a másik kislány ezzel kitűnni, hogy ő rossz.
79. pzm3 (válaszként erre: 77. - Kangaroo Island)
2015. jan. 29. 10:02
Még annyit,hogy lesz ez rosszabb is majd iskolába.A gyerekek nem nagyon mérlegelik mit mondanak egymásnak.Ha pedig ilyen anyám asszony katonája lesz a lányod,nehéz idők jönnek majd rátok.
78. pzm3 (válaszként erre: 75. - Kangaroo Island)
2015. jan. 29. 09:58

Ilyen idős gyerekek csúfolódnak,nem nagyon érdekli őket a másik külseje.De látom te rendesen el vagy ájulva a lányodtól.A másik kislány szüleinek meg a "szőrös kis majom" a legszebb a világon.Felfújod te ezt a dolgot túlságosan is.

Az én gyerekem is jött haza megkarmolva,megharapva,sőt vágták fejbe homokozó lapáttal,öntöttek a szemébe homokot.Eszem ágában sem volt ügyet csinálni belőle.Beszélj a kislány anyukájával,beszélj az óvónővel és próbáljátok normális keretek közt elintézni,hogy senki ne sérüljön.

77. Kangaroo Island (válaszként erre: 71. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 29. 09:50
Lelki is van a csúfolódással, nem hiszem, hogy jól esik neki, hogy azt mondja neki a barátnője, hogy csúnya a szája (a fogai is rendezettek, nem állnak előre sem, hogy lenne miért csúfolni), meg csúnya a haja, mert rövid...szegénykémet nem győzöm győzködni hogy higgye el, hogy ő egy csodaszép kislány...
76. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 74. - Pzm3)
2015. jan. 29. 09:49

A lényeget (adott szituációt) lásd megkérlek. Akkor úgy írom viselkedési problémás bármitől, ami a Te gyermekedet érinti, a Te gyereked be éjszaka, mert fél oviba menni, vagy tapad a lábadra sírva reggelente.

Ez utóbbi a fórum kiírójára nem jellemző, csak mivel voltak ovis gyerekeim, láttam dolgokat, megkérdezem, ha a gyerekdet érni napi szinten bántalmazás, akkor is a bántalmazó mellett állnál?

75. Kangaroo Island (válaszként erre: 64. - BESTia ☺)
2015. jan. 29. 09:46
teszek rá, hogy más gyerekekkel mit csinál, az legyen a másik anyuka problémája, az én gyerekem közelébe ne legyen, csak szegénykém még így is a jót látja benne és mondja, hogy biztosan nem csinál többet ilyet...ja, csak megint leköpi, megcsípi, ellöki, csúfolja. Tudom nagyon jól, hogy milyen csúfoltnak lenni, borzasztó érzés. És szép gyerekem van, nem lehet semmiért csúfolni (külsejét csúfolja hogy csúnya a szája, rövid a haja, stb..)mindenféle elfogultság nélkül, pont hogy a másik egy kis szőrös majom, mégse csúfolja a lányom. Nem fogom arra hergelni, hogy adja vissza neki és csúfolja ő is vagy harapjon vissza.
74. pzm3 (válaszként erre: 70. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 29. 09:42
Hagy már ezt a nevelési problémát!Lehet az a gyerek valamitől lelki sérült,esetleg lehetnek mentális problémái,neurológiai problémái.Nem minden gyerek kap rossz nevelést aki verekszik.De akinek minden rendben van a gyerekével soha nem fogja ezt megérteni.
73. BESTia ☺ (válaszként erre: 70. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 29. 09:32
Azt masik hozzaszolasodban kerdezted, ilyen gyorsan nem tudok irni.
72. BESTia ☺ (válaszként erre: 67. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 29. 09:31

Jol irod es itt a lenyeg: meg.

Meg nem szabadultak el az indulatok.

71. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 70. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 29. 09:27

Na és a lelkiről már nem is beszélek, ami talán még nagyobb is.

Igaz, a téma most a fizikai bántalmazás.

70. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 69. - BESTia ☺)
2015. jan. 29. 09:26
Nem elég a válaszod.Voltak, vannak és lesznek ez igaz, DE mi van akkor, ha a Te gyereked nem tudja megoldani, mert fizikailag nem tudja, még akkor sem, ha önvédelmi sportot úz?? Hagynád, hogy a gyereked rettegjen, mert a másik nevelési problémás?
69. BESTia ☺ (válaszként erre: 61. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 29. 09:23

Agressziv gyerekek mindig is voltak, vannak es sajnos lesznek is. Meg kell tanulni megvedeni magukat a gyerekeknek. Tudom, meg csak ovisok es van, aki ezt kesobb tanulja meg vagy meg kesobb vagy egyaltalan nem.

Van meg velemenyem, de azt mar felesleges leirni, mert attol ugysem valtozik semmi a rendszerben.

68. tamtamano (válaszként erre: 62. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 29. 09:20
Erre mondtam én, h nem a gyereket kell megharapni, az nagyon alpári viselkedés lenne.. az apját a harapós kölöknek, na azt igen.. , az meg , h hol,melyik testrészét, mindenkinek a saját habitusa dönti el...
67. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 65. - BESTia ☺)
2015. jan. 29. 09:20
Miért lenne az, itt még nem bántott senki mást. Csupán vélemények lettek cserélve, kinek-kinek habitusa szerint.
66. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 64. - BESTia ☺)
2015. jan. 29. 09:18

Közel sem biztos, hogy nem változik, ott Ő az új, és az is lehet, egy nálánál is nagyobbat harapni tudó gyerek van.


Egyébként, ha a Te gyerekedet harapnák lilára, terrorlizálnák naponta, hogyan magyaráznád meg a gyerekednek, ha az fizikailag gyengébb is, hogy nem baj, a másiknak ozzhon problémásak a szülei mondjuk.

65. BESTia ☺ (válaszként erre: 62. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 29. 09:13
Ertem, csak kiakadtam a mondaton. Latom ennek a topiknak is torles lesz a vege.
64. BESTia ☺ (válaszként erre: 51. - Kangaroo Island)
2015. jan. 29. 09:11
Masik oviba megy, attol meg a problema megmarad. Ja, hogy azt mar nem latod es akkor nem letezik?
63. BESTia ☺ (válaszként erre: 53. - Pzm3)
2015. jan. 29. 09:08
Sajnos azt toroltek, kulonben nem kellene ujra leirni, ami ott elhangzott.
62. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 60. - BESTia ☺)
2015. jan. 29. 09:07
Jézusom, nem érted, amit írt??? Már kínjában írta, nem harapná meg :DDDD
61. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 55. - BESTia ☺)
2015. jan. 29. 09:06
Oké, megértelek, Te a nevelés mellett állsz, de hogyan oldanád meg, hogy a kecske is jól lakjon, és a káposzta is megmaradjon...jelenesetben a megharapott kislány se sérüljön pszichésen, egy agresszív gyerek miatt?
60. BESTia ☺ (válaszként erre: 46. - Kangaroo Island)
2015. jan. 29. 09:06

Sajat gyerekedet nem bantod, de a masiket igen?!

Ha beleharapsz, meg inkabb harapni fog, hisz felnottol (is) latta... Peldamutatas.

2015. jan. 29. 09:05
Mondjuk az én lànyom biztos nem hagynà magàt!Szerintem is kezelni kell nem mindjàrt speciàlis intézménybe rakni!
58. pzm3 (válaszként erre: 55. - BESTia ☺)
2015. jan. 29. 09:04
De,ugye a fórum indító azt gondolja,ha "háborút" indít egy 4-5 éves gyerek ellen,és kiteteti az oviból,az ő problémája meg van oldva...hogy mi lesz a kislánnyal?Kit érdekel???
57. pzm3 (válaszként erre: 55. - BESTia ☺)
2015. jan. 29. 09:02
Egyet értek!
56. pzm3 (válaszként erre: 50. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 29. 09:02
Speciális intézmény egy harapásért?Na ne röhögtess...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook