Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tennél, ha kiderülne, hogy a 15 éves lányod néha hánytatja magát fogyás céljából? fórum

Mit tennél, ha kiderülne, hogy a 15 éves lányod néha hánytatja magát fogyás céljából? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. febr. 23. 10:49
most egy hétig össze voltunk zárva, kis családi program. sokat beszélgettünk, remélem felhasznál valamit belőle. mindenesete én résen vagyok, figyelek, jó lenne néhány segítség, aki tapasztalt ebben. Minden apró figyelmeztetés jól jönne, ami segyt felismerni, ha újra kezdené.
41. Borsa
2009. febr. 23. 08:23

Én itt..

Hogy van a csajszi?

2009. febr. 23. 08:22
Na..........sehol senki?????????
2009. febr. 14. 07:43
Igen, pont olyanokat várok akik benne vannak vag gyógyulak. ők tudnak tanácsot adni... előre is köszi
38. a9e1c02a7b (válaszként erre: 37. - Hotdog68)
2009. febr. 13. 12:11

Belegondolunk, tudjuk, hogy súlyos, de tanácsot adni nem könnyű. Én sem tudom, mit tennék, ha ilyen kiderülne a gyerekemről. Olyantól kéne tanácsot kérni, aki volt már ilyen helyzetben.


Szerintem eszébe juttatni nem fogod azzal, ha kibeszélitek. Persze, nem számon kérve. Ha beszél róla, sok minden kiderülhet a dolog hátteréről.

2009. febr. 13. 09:18
Merre vagytok? nem válaszol senki. Pedig jó lenne ha jönnétek sokat, tapasztalatcserére. Segíteni kell egymáson, egyik embernek ez a baja a másiknak az. Így névtelenül könnyebb tanácsot kérni. Gyertek! Most egy hétig nem leszek, de utána szeretném, ha közösen tudnánk egymást segíteni. Pedig nagyon sok fiatal küzd ezzel a problémával, ami nagyon súlyos, csak nem gondoltok bele.
2009. febr. 13. 07:47
job=jobb
2009. febr. 13. 07:47
Nem tudom, hogy mi a job. Gyakran beszélni róla, hogy kibeszélje magát, vagy nem beszélni róla. Azt sem szeretném, hogy én juttassam eszébe. De talán ha kibeszéli magából a problémáit, megpróbálnék neki segíteni. Gondolom, az is jó hogy egyáltalán elmondta, mert ezt titkolni szokták.
34. Borsa
2009. febr. 12. 09:56
Lehet, hogy igazad van ezzel az önbecsülés és önbizalom dologgal. Egyszerűen beleverik az emberbe, hogy csak a 40 kilós, 180 centi magas nő a nő, nem a Villendorfi vénusz típusú. Pedig meg mernék rá esküdni, hogy a pasik is az egészségesen husi lányokat szeretik, nem a gebéket. Szerintem az nem szép. Na de ezt csak nehezen fogod tudni megmagyarázni egy embernek, aki belefutott az ördögi körbe.
33. madicken (válaszként erre: 32. - Hotdog68)
2009. febr. 11. 22:15

rengeteg vírus "szaladgál", remélhetőleg nem a savtól van.

Pszichológushoz érdemes elvinni először, aki meg tudja állapítan, mennyire súlyos a probléma, és segít helyreállítani az önbizalmát.


Fontos, hogy miként tálalod a lányod elé a pszichológust, nehogy megrémüljön! (Nyugaton már úgy kezelik, mint mondjuk bármelyik dokit, de itthon még hajlamosak vagyunk megijedni a pszichológusoktól...Pedig mennyivel könnyebb annak, aki megkapja a megfelelő instrukciókat időben egy szakembertől??!

Sok szorongás megelőzhető lenne...

Próbáld azt hangsúlyozni, hogy a pszichodoki egy luxuscikk: - nem mindenkinek elérhető, hogy egy ilyen segítséget megkapjon! Azt kell hangsúlyozni, hogy az önbizalmát erősíti meg.

2009. febr. 10. 09:31
Tegnapra begyulladt piszkosul a mandulája. Lehet, hogy a gyomorsav marta fel?
31. SDitti (válaszként erre: 30. - E4e7b0a5fb)
2009. febr. 10. 08:30
Mindenki tudja, hogy a fórumindító mit akart kérdezni. Nem biztos, hogy ebben a lelkiállapotban tud úgy fogalmazni, hogy senki ne kössön bele. (Egyébként is szinte lehetetlen, mert mindig van olyan aki talál valami kivetnivalót.)
2009. febr. 9. 15:11

mit tennél ha lenne egy 15 éves lányod és.......

....

Igy már egész más nem?

29. f5c6739a81 (válaszként erre: 28. - Hotdog68)
2009. febr. 9. 13:38
van még jópár ilyen konstruktív hozzászólása más fórumokban is...ezért érdemes beírni, komolyan :-S
28. hotdog68 (válaszként erre: 26. - E4e7b0a5fb)
2009. febr. 9. 13:36
hogy te milyen szellemes vagy?!?!
27. f5c6739a81 (válaszként erre: 26. - E4e7b0a5fb)
2009. febr. 9. 11:43
na ez igen...
2009. febr. 9. 11:37
megdöbbenék , mert nem tudok róla hogy lenne lányom:)
25. kicsilány29 (válaszként erre: 24. - Kicsilány29)
2009. febr. 9. 11:24
ellnézést!nemcsak helyesen.
2009. febr. 9. 11:23
Leülnék vele megbeszélni.A dolog hátterében sok esetben önértékelési zavar áll.Ha hányatja magát necsak a gyomrát teszi tönkre de kialakulhatnak olyan betegségek is mint pl. a reflux
23. hotdog68 (válaszként erre: 19. - Borsa)
2009. febr. 9. 11:18
Szia! Segíts kérlek. Említetél egy filmet erről a témáról, de megnéztem a vasárnapi műsort és nem találom. Légy szives írd már meg mikor láttad és mi a címe. Köszi vagy a neten hol lehetne ezt megnézni?
2009. febr. 9. 09:59

Erre nagyon vigyázni kell, mert állítólag egy idő után már ha nem akar is hányni, akkor is beindul a reflex evés után.


Szerencse, ha még idejében észrevetted.

2009. febr. 9. 09:59
Kár.
20. SDitti (válaszként erre: 12. - Hotdog68)
2009. febr. 9. 09:24
Sajnos nem emlékszem a címére. Nagyon megkapó film volt. Még ma is emlékszek több részletére is. Keresgess a neten. Hátha találsz valamit. Ártani biztosan nem árt neki, ha egy ilyet megnéz.
19. Borsa
2009. febr. 9. 09:21
Szia Hotdog, tegnap indult egy sorozat a királyi 2 - n a táplálkozási gondokról. Tegnap a tinikori bulimiáról és anorexiáról volt szó. Itt ezeket a családban elfolytott indulatokra vezettek vissza több esetet (az anyuka és apuka nem beszélték meg a gondokat, csak elfolytották a gondokat). Szerintem le lehet tölteni a netről, érdekes dolgokat is mondtak, hátha segít.
18. cel (válaszként erre: 12. - Hotdog68)
2009. febr. 9. 09:18
Ha tényleg van egy kis pocija, javasold, hogy járjatok együtt valamilyen tornára. Az együtt töltött időt semmi nem pótolhatja. Ha viszont csak képzeli a pocit, akkor jobb ha szakemberhez fordulsz segítségért.
2009. febr. 9. 09:16
Egyébként hogy jöttél rá? Bár nincs lányom, de kiváncsi lennék rá. Egyébként ha nem otthon csinálja, akkor nem jösz rá. Ha otthon, akkor jobbak az esélyeid, mert nyomokat általában hagynak maguk után. Wc környékén pöttyök, magán a Wc-n... általában nem elég alaposak, még ha nagyon figyelnek is a nyomok eltüntetésére...
2009. febr. 9. 09:15
Most szépen megbeszéltük, adtam neki egy esélyt, mert azt mondja, most nem csinálja már. Figyelem a zajokat, fülelek....majd meglátjuk. De azt sem tudom ilyen problémával hová kell fordulni
2009. febr. 9. 09:15
Egy igazán jó zsírégető: szoababiciklin 13 mp intnzív tekerés, majd 8 mp lassú. Emelkedik a pulzusszám, és égeti a zsírt. Ezt 40 percig naponta lehet csinálni.
2009. febr. 9. 09:14
Hetente kétszer jár szertornára, és 11 évig ját hip-hop táncra versenyszerűen. Semmi baj az alakjával, csak most fél éves abbahagyta a táncot, és ha eszik azt mondja, hogy nagy a hasa.
2009. febr. 9. 09:14

Szerintem is fiú lehet a dologban....

Amikor én beteg voltam, nekem is nagyon hiányzott anyukám. :(

Pedig én nem éheztem, csak egy betegség miatt kellett diétáznom....

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook