Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tennél, ha kiderülne, hogy a 15 éves lányod néha hánytatja magát fogyás céljából? fórum

Mit tennél, ha kiderülne, hogy a 15 éves lányod néha hánytatja magát fogyás céljából? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. febr. 27. 12:17
Teljesen torz lépet sulykolnak a fiatal lányokba,csoda,hogy "impliket" rakatnak be maguknak,meg hánytatják magukat ha megesznek egy tál salátát??
71. hotdog68 (válaszként erre: 70. - Prischilla)
2009. febr. 27. 12:07
Pedig jó lenne, ha teljesen le tudnál szokni róla. Főleg ha nem azért csináltad, mert kövérnek érzed magad.Ha néha-néha koplal az ember az még jó is lehet, hogy tisztul, méregtelenít. De bizonyos mennyiségű vitamint és ásványi anyagot és folyadékot be kell vinni
2009. febr. 27. 09:08

Sziasztok!


Nagyon nehéz leszokni erről a dologról...:(Nekem ez kb 2 éve jött mert: Ramadan volt (Iszlám vallásban a böjti hónap) ami azt jelenti h napfelkeltétől napnyugtáig nem veszünk magunkhoz se ételt se italt.Esténként meg szó szerint bezabáltam mert annyira éhes voltam, és rosszul lettem..hánytam...aztán egyre gyakrabban sőt volt olyan h naponta többször is:( Anyukám rájött mert 1x meghallotta mondta h elvisz orvoshoz v pszichológushos ha ez így megy tovább stb..(anyukám gyógyszerész, apukám meg orvos szóval tudom h a hánytatásból milyen bajok lehetnek) Van amikor több hétig nem csinálom..de aztán kicsivel többet eszem és rosszul vagyok és akkor megint kezdődik minden előröl...:(Ezért csak nagyon keveset eszem.De nem érzem úgy h nekem valamilyen szakorvost kéne felkeresnem.

69. Borsa (válaszként erre: 68. - Hotdog68)
2009. febr. 27. 08:14

Remélem azért sikerül.


Szörnyen hangzanak ezek a honlepok, még sosem láttam ilyet. Nem is kellene, mert halálra idegesíteném magamat rajta. Ha kiirtanak egyet, nő helyette három.

2009. febr. 27. 07:36
Remélem ki tudom húzni....de nagyon félek, mert ezeken a buzdító honlapokon az is le van írva, hogyan kell átvágni a szülőket, hogy eloszlassák a gyanút egy időre. és amikor már nem figyelik őket annyira, akkor újra kezdik. Ez egy szekta és így gyűjtik híveiket akik aztán áldozatok lesznek. feláldozzák magukat ana és mia istennőnek. Kegyetlen világ.
67. Borsa (válaszként erre: 66. - Hotdog68)
2009. febr. 26. 10:32
Hátha sikerült átesni a kapcsolatotok holt pontján. Olyan jó, hogy megnyílt, meg szerelmes is. Ha csalódás jön, akkor már meg tudjátok beszélni, és máris sokkal jobb. Nagyon szurkolok Nektek. Egyel kevesebb elkallódott csajszi. Jaj de jóóóóóóóóóóóóóóóó!!!
66. hotdog68 (válaszként erre: 65. - Borsa)
2009. febr. 26. 10:19
úgy legyen kedves Borsa!!!! úgy érzem mostanában megnyílt, és mindenféle dolgokról mesélt. Lehet, hogy ez a csúnya szerencsétlenség hozott közel minket. az utóbbi időban nem volt valami jó a kapcsolat, sokszor vitatkoztunk. most én is sokmindent másképp látok, és szerintem ő is. én azt gondoltam gyerek még, pedig már inkább felnőtt......és azt javalom minden anyának, vigyázzon a serdülő gyerekkel, mert csak néhány hónap és megtörténik a baj......a kiéhezett hiénák pedig rácsapnak az interneten rögtön a kallódó gyerekekre és hazudnak mindenfélét........ők meg elhiszik.
65. Borsa
2009. febr. 26. 08:29
Hátha ez a kapcsolat annyira helyre hozza, hogy többé nem jut eszébe, vagy ha baj van, akkor a megértő mamájához fordul.
2009. febr. 26. 08:14
mert elmesélte, hogy szerelmi bánat váltotta ki a multkori tettét is
2009. febr. 26. 08:13
Megbeszéltük, hogy nem nézheti, de hogy titokban nem kattingat-e rá, ezt csak ő tudja. most van új szerelem, azzal van elfoglalva, remélem ez feledteti vele a hülyeségét. csak ha vége lenne( mert ugye semmi nem tart örökké) akkor félek, hogy nem fog-e visszazuhanni.
2009. febr. 26. 08:12
Hát nem vagyok egy számítógépes zseni
61. Borsa (válaszként erre: 60. - Hotdog68)
2009. febr. 26. 07:47
Esetleg otthon le tudod tiltani ezeket az oldalakat. Tudom, hogy ez nem megoldás, de egy kis lépés...
2009. febr. 26. 07:44
ha szükségem lesz segítségre akkor lehet, hogy kereslek öregnéneőzikéje. Most talán jóra fordul minden. De sajnos olvasom az interneten ezeket a bulímiára és anorexiára buzdító honlapokat, teljesen ellátják a lányokat minden információval, hogy hogyan kell átverni maguk körül mindenkit. Sajnos ezeket senki nem tiltja le.Ha beütöm a szót, 1000 ilyen buzdító, "segítő" oldal jön fel. Ha ezek nem lennének akkor könnyebb lenne kijutni a gödörből a fiataloknak.
59. 099c0bed40 (válaszként erre: 56. - Borsa)
2009. febr. 25. 16:02

a Párom sem tudott róla hogy ezt csinálom, kínosan ügyeltem rá hogy ne derüljön ki.


Bár nem vagyok szakember és lehet hogy nem fogok tudni profi megoldást írni a problémájára, de privát levélben nagyon szívesen elbeszélgetek a Lánnyal, már amennyiben ezt Ő is szeretné.

58. Borsa (válaszként erre: 57. - Hotdog68)
2009. febr. 25. 11:55

Mert ez a bolond világ ezt sulykolja belé.


Sajnos sok időnek kell eltelnie, hogy belássa, hogy ez egy vadbaromság.


Azért lenne jó olyannal beszélgetnie, aki ismeri azt a szemszöget, és nem csak találgat.

2009. febr. 25. 11:15
Jaj, nagyon nehéz ez. Úgy érzem mindent átbeszéltem vele, értelmesen. Megértette és egy a véleményünk. De látom, hogy most meg nagyon keveset eszik. Tömöm vitaminnal, azt beveszi. 154 cm és 45-47 kg között mozog. Bombázó nem értem miért nem látja magát szépnek?
56. Borsa (válaszként erre: 55. - 099c0bed40)
2009. febr. 25. 10:21

Ő tudott a hányásról?

Lehet, hogy Neked kellene ezzel a leányzóval elbeszélgetni, még, ha nehéz is összehozni. Te átérzed a problémáját, ismered azt a szemszöget, ami miatt ez kialakult.

55. 099c0bed40 (válaszként erre: 54. - Hotdog68)
2009. febr. 25. 08:23
Köszönöm, de az érdem nem az enyém, hanem a Szerelmemé, Őt illeti a dicséret.
54. hotdog68 (válaszként erre: 52. - 099c0bed40)
2009. febr. 25. 07:58
Gratulálok neked!!!!!!!! komolyan
53. Borsa (válaszként erre: 52. - 099c0bed40)
2009. febr. 25. 07:31

Köszönöm, hogy leírtad.

Tényleg erős voltál, és szerencsés is! Remélem, nem kell ezt még egyszer átélned!

52. 099c0bed40 (válaszként erre: 51. - Borsa)
2009. febr. 24. 18:17

Más zavarok voltak: volt egy lángoló szerelem amit szerencsére viszonoztak, meg egy szintúgy nagy szerelem, aki viszont azt se tudta hogy a világon vagyok, mert Őt csak messziről mertem szeretni.

Mikor pedig ez a kettős érzésdömping összekuszálódott a barom agyamban, akkor jött a hányás, de aztán a "valós" szerelmemmel komolyabbra fordultak a dolgok, az Ideál meg lassanként szertefoszlott, s a bulimia is ment Vele, vagy Utána a fenébe.

Irtó szerencsém volt azt hiszem, mert ha ez nem így alakul, már rég nem írogathatnék.

51. Borsa (válaszként erre: 50. - 099c0bed40)
2009. febr. 24. 15:13

És mi vitt rá, ha megkérdezhetem...

Csak a sima fogyás, vagy más zavarok is voltak. Nem semmi, hogy abbba tudtad hagyni!

2009. febr. 23. 17:50
Ilyent én is csináltam 15 éves koromban, de anyámék nem tudták meg sem akkor sem késöbb, mert idővel szépen leszoktam róla saját magamtól.
49. zsgzs (válaszként erre: 45. - Hotdog68)
2009. febr. 23. 17:20

írtam neked üzenetet

üdv

2009. febr. 23. 14:21

Ja ,azt nem írtam,hogy azért az hogy beszélgettek róla őszintén ,az nagyon jó.és elengedhetelen!!!!

Ha nem elveszíted a világodból kiesik,fontos hogy folyamatosan kontaktusban legyetek,még a pszichoterápia a alatt is!!!

47. Borsa
2009. febr. 23. 14:06
Mivel a világot már nem fogjuk tudni megváltoztatni (hogy ne sulykolják bele az emberekbe, hogy csakis a szupesovány nő a NŐ), sok beszélgetés, és szakember kell, ahogy Csalánlevél is mondja, hogy be tudja látni az áldozat, hogy ez így is van.
2009. febr. 23. 13:57

Mindenképpen orvos,rögtön!Megfelő pszichotikus kezeléssel az elején leszoktatni róla,mert ahelyzet baromira gyorsan fordul nagyon rosszra!/Tanárként mondom ,nem egy ilyen esetet láttam/Ja és nézz be,és olvass bele itt a hoxán az anások fórumába!Meg fogsz döbbeni.

Elég ha az iskolai pszichológust megkeresitek/kell lennie/ő már tudja hová menjetek!

45. hotdog68 (válaszként erre: 44. - Zsgzs)
2009. febr. 23. 13:54
nagyon kedves vagy, köszi a segytséget. jó lenne egy.két könyvcím, meg orvos is. most talán tudtam hatni rá, de sose lehet tudni, a barátok mit hoznak ki egymásból. jó felkészülni előre, figyelem, mondtam is neki, ha még egyszer kiderül, hogy csinálja el kell mennünk orvoshoz. azt mondta nem fogja, figyelem. mostanában kimérten eszik.vigyáz, hogy este 6 után ne nagyon egyen. tanácsot adok, mi az ami nem hízlal. talán minden jóra fordul és elfelejthetjük az egészet. de ha tudsz segyteni, köszönöm. Szia
44. zsgzs
2009. febr. 23. 10:57

ha már hánytatja magát ,akkor az már a bulimiához közelít, ez az un. purgáló típusa. nagyon jó, hogy beszélgettek, és hogy résen vagy, ahogy írod, de én a helyedben orvos segítségét kérném. ha motiváló, elrettentő film kell, a youtube-on rengeteg anorexia - bulimia - eating disorder anyag van (ezek közül valamelyiket írd a keresőbe), köztük nagyon jók, feltétlenül nézesd meg vele.

van közte egy, amit egy olyan 14 éves lánynak a nővére készített, akit nem tudtak megmenteni...

ha kellenek még könyvcímek, illetve hogy kik az orvosok, akik ezzel foglalkoznak Magyarországon, írj üzentet és leírom neked.

43. Borsa
2009. febr. 23. 10:56
A fogak hirtelen romlása, és fogínyvérzés is a figyelmeztető jelek egyike. A sok hányással jön gyomorsav is, ami marja a fogínyt, fogzománcot.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook