Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tennél a helyemben? fórum

Mit tennél a helyemben? (beszélgetős fórum)


2009. jún. 10. 21:31
Tudom is és nem is mit tegyek! Szeretnék is tesót meg nem is. Sajna magam sem vagyok magammal összhangban. Egyik nap megveszek, ha azonnal nem vagyok terhes, másnap meg belátom, hogy 6-8 hónap nem a világ, ennyit a biztos anyagi egyenesbe jövetelért simán megéri várni. Olyan nehéz dönteni!
2009. jún. 10. 20:36
Nekem 1 nővérem van, a férjemnek 1 nővére 1 hugicája. Nekünk csak 1 lányunk van. A tesómnak 12 év korkülömbség van a lányai között. Sajnos keveset voltam náluk, de szerintem jó tesók. Egy alkalommal azt láttam bemászott a nagy a kistesó rácsoságyába. Olyan aranyos volt 13 lehetett a nagy akkor már. Persze lent volt az ágy...
21. BollerKrisz (válaszként erre: 20. - Ncilány)
2009. jún. 10. 20:10
Nem tudom, ezért is kérdeztelek titeket, mert nekem sem és az uramnak sincs tesója, így nem tudjuk milyen lenne. Nekünk volt velünk korabeli unokatesó és utcabeli pajtás, amik sajna Zsófimnak nincsenek, ezért gondoltuk a tesót, csak a mikor és a tényleg jó ötlet kérdéseit nem tudtam még megválaszolni
20. Ncilány (válaszként erre: 12. - BollerKrisz)
2009. jún. 10. 19:59
Teher? szerintem kb 10 évesen vagy inkább fölötte, amikor menne játszani a barátnővel.
2009. jún. 10. 19:57
Nagyon köszi a bíztatást. Ha az eszemre hallgatok, akkor én is várnék (ahogy számoltuk kb jan-febr környékén már teherbe eshetnék), csak ha a kislányomat nézem, hogy mennyire hiányzik neki a gyerektársaság, akkor gondolkodom el egy kicsit. Itt Norvégban nincs senki játszótársa csak 4 felnőtt ugrálja körül, a norvég gyerekek elkerülik, mert nagyon fanatikusak, pedig amíg meg nem szólal nem derül ki, hogy külföldi, mert ő is szőke és kék szemű, de ha már más nyelven beszél, akkor a szülők elhúzzák mellőle a saját gyereküket, és ezt nem tudjuk lekezelni a kislányommal, nagyon szorong az idegenek jelenlétében és hiába játszom vele egész nap nagyon hiányzik neki a gyerektársaság. Majd a szívem szakad érte. Ezért akartam sürgetni a tesót. Meg sajna ugye egyre többet hallani a kései terhesség következményeiről, hiába járnak mindenféle vizsgálatra és hiába a fogadott orvos, és ettől rettegek a legjobban.
2009. jún. 10. 16:04

Szia!

Nekem van egy nagyfiam születésének ideje: 2000.05.28, és most született meg a kistesó - hugica!! 2009.05.21 tehát akárhogy is számolom egy hét híján 9 év van köztük!!!

Igaz az első hét elég nehéz volt... de mostmár kezd hozzá szokni, hogy nem csak Ő van! Állandóan berohangál hozzá a szobába, beszélget, olvas, és énekel (!!!) neki! Nagyon édesek együtt!

Hidd el az a 3,5-4 év igazán semmi....

És a helyedben én várnék! Jó ha mellettetek van az Apa!!! :)


Kíváncsi leszek hogy döntötök! Minden jót, és kitartást kívánok!

17. 81f46d06d3 (válaszként erre: 1. - BollerKrisz)
2009. jún. 10. 07:31
Hallgass a férjedre, úgy látom, nagyon felelősségteljes ember! Néhány éve nekem is voltak ilyen aggályaim, nagyon akartam hirtelen a babát, de a férjem azt mondta, hogy várjunk egy-másfél évet, mi is az anyagiak miatt. Itt, Magyarországon most kiemelten fontos az anyagi helyzet, a biztonság, főként a gyerkőcök miatt is. Ne aggód a korkülönbség miatt sem, a fiaim között 7 év van és én boldog vagyok, ha rájuk nézek, nagyon jó testvérek, nem kívánhatnék jobbat!
16. liaandi (válaszként erre: 12. - BollerKrisz)
2009. jún. 9. 22:59
Az én gyerköceim között 4 év van!Mind a kettő kislány!És elmondhatom hogy imádják egymást!a pici 8 hónapos és amikor meghallja a tesóját hangosan sikit annyira örül!Volt pici féltékenység,de mára már letudtuk!Én mindig úgy terveztem hogy legyen egy kisfiam és egy lányom,de nem igy lett!Biztos vagyok benne hogy a te gyermekeid nagyon fogják szeretni egymást!A nagyobb segít a fürdetésben,és csomó dologban ami a babával kapcsolatos!Késöbb meg tanulja a pici a nagytól a "jóságokat"!
15. Pné Veronika (válaszként erre: 12. - BollerKrisz)
2009. jún. 9. 22:04

Mint írtam nekem a gyerekek közt majd' 8év korkülönbség van. Igaz, hogy a fiam nagyobb, de az talán még nehezebb dolog, mintha az embernek nővére van. Egy kislány sokkal jobban "partner" a tesókérdésben, hidd el, hogy nem olyan rossz, mint ahogyan ezt most gondolod. Nálunk sincs semmi baj, a lányom ugyanúgy eljátszik az autókkal, mint a fiam a lányos játékokkal, ha a kicsi azt szeretné...Vigyázni is jobban vigyáz rá, mindig figyeli, önállóságra tanítja, de közben segíti, úgyhogy szerintem ez csak jó. Nálatok meg nem is lenne csak durván 3-4év korkülönbség...Az iskolába pl. ők még járhatnak majd együtt, az én fiam pont elballag majd, mire a kicsi sulis lesz...


A másik dolog pedig, hogy olyan tökéletes módszerek és vizsgálatok vannak már manapság, hogy nagyon kevés hiba % van.

Ne rágódj ezen, de mindenképp gondolkozz el, hogy TE hogyan szeretnéd. Neked kell majd a babát kihordanod, megszülnöd és minden mást is, tehát tiéd a "nagyobb falat".

14. BollerKrisz (válaszként erre: 13. - 707655fba1)
2009. jún. 9. 22:02
Leginkább a késői szülés miatt, és hogy a kislányomnak jó lenne-e a tesó
13. 707655fba1 (válaszként erre: 12. - BollerKrisz)
2009. jún. 9. 22:00

Nekem nővérem van (tehát egyneműek vagyunk), 3 év a korkülönbség köztünk, de olyanok vagyunk, mint a tűz és a víz.

De ez nem a korkülönbségből fakad, hanem az eltérő mentalitásunkból.


Igazából nem is értem valójában miért aggódsz????

2009. jún. 9. 21:54

Én csak attól félek, hogy 35 leszek, és mostanában egyre többet lehet hallani a 35 feletti születési rendellenességekről, amiket a sok vizsgálat sem tud kiszűrni. Ez a legnagyobb problémám, meg ne nevessetek ki érte, de a baba neme szempontjából a kínai naptár szerint jövőre csak fiam lehetne. A kislányomnál bejött ez a naptár utólag visszanézve, mert nem tervezett manó volt, 1 évvel korábban született, így a férjem már nagyon sok mindenről nála is lemaradt a külföldi meló miatt. Szülés előtti este ért haza. És hát nem tudom milyen lenne, ha a nagylányka mellé egy fiú lenne a második manó. Mit tudnának együtt csinálni?? Én egyke vagyok és az uram is, így nem igazán tudjuk ezeket a tesó dolgokat, de a kislányom nagyon igényelné a tesót, ezért szavaztuk meg.

Másik oldalról meg abban igazatok van, hogy ha így folytatódik az itteni meló, akkor jövöre sajátunknak mondhatjuk a házikót és az autót is egy fillér banki tartozás nélkül, és a mai világban ez nem utolsó szempont. Nagyon nehéz eldöntenem. Tényleg nem sok a 3,5 év korkülönbség? Fognak tudni még együtt játszani, nem lesznek inkább teher egymás számára????

2009. jún. 9. 20:40
Én várnék.
10. daroki (válaszként erre: 1. - BollerKrisz)
2009. jún. 9. 19:07

Szia!


Én a pároddal értek egyet.Sztem az a másfél év nem egy nagy idő és a 35 éveddel sem leszel még öreg:)

Te is nyugodtabb lennél,hogy az adósságok letudva,maradt is még pénzetek,tehát ideálisabb körülmény egy babához.Valamint az sem utolsó szempont,hogy a párod is itthon lenne veletek végig,gondolom így neked is könnyebb lenne minden.

2009. jún. 9. 19:04
3,5 év nem korkülömbség! A nővérem nagy lánya 12 körül volt amikor a huga született. Ha nálam becsúszna, akkor igazán nagy lenne a korkülömbség, 21 év...
2009. jún. 9. 18:54
Sztem várj a babával,nehogy a házzasságotok is megszenvedje!
7. cipa
2009. jún. 9. 18:49
Bocsi, duplán ment el!
6. cipa (válaszként erre: 1. - BollerKrisz)
2009. jún. 9. 18:49
Miért kellene hazajönnöd, nem oldható meg, hogy ott szülessen meg a baba?
5. cipa (válaszként erre: 1. - BollerKrisz)
2009. jún. 9. 18:49
Miért kellene hazajönnöd, nem oldható meg, hogy ott szülessen meg a baba?
2009. jún. 9. 18:41
Az anyukák többsége az első babát is 35 év felett vállalja, ez ne problémának fogd fel. Semmiben sincs nagyobb kockázat sem neked, sem a babának, mintha most szülnél. A gyerkőcök között pedig, ha jól olvastam, 3,5 év lenne a korkülönbség. Ez egyáltalán nem sok! Biztosan örülni fog a lányod a kistesónak és szívesen segít neked a baba körüli teendőkben.:)
2009. jún. 9. 18:41

Szia!

Nekem is 2 éves kislányom van, ha még vársz másfél évet szerintem, akkor se lesz nagy a kórkülönbség köztük.Szerintem a három vagy négy év korkülönbség nem sok.Te miért tartasz attól, hogy 35 évesen szülj? Ez csak az én véleményem, igaz én csak 23 éves leszek.

2. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - BollerKrisz)
2009. jún. 9. 18:40
Legyen 2. baba, csak egy kis csúszással. Én biztosan ezt választanám. Nálunk egyébként is így jött össze, pedig mi itthon voltunk (nem külföldön), s mégsem akart összejönni. Most viszont van egy (8év korkülönbséggel)kiskamasz fiúnk és egy tündérboszi kislányunk: Nem bántam meg...Ha akarsz kérdezhetsz nyugodtan, a korkülönbség miatt ne legyen lelkiismeret furdalásod. A korod meg mostanában nem "kor", van még időd. Szerintem...
2009. jún. 9. 18:36
2. babát szeretnénk, de jelenleg külföldön dolgozunk és van egy 2 éves kislányunk. A férjem azt mondja várjunk másfél évet még, mert addigra megkeressük az összes adósságunk árát és marad is egy kicsi valami vállalkozásra is. DE az én aggályom, hogy addigra én már 35 leszek és a gyerekek között is nagy lesz már a korkülönbség szerintem, így én a mellett vagyok, hogy vagy most, vagy soha. A férjem azt mondja, ha becsúszik megoldjuk, de inkább vigyázzunk! Ha terhes leszek nekünk a kislányommal haza kell menni Mo-ra így apa lemaradna az első 3-4 hónapjáról az új jövevénynek, mert köti a szerződése. Mit tegyek? Második baba vagy egyke gyermek legyen a kislányom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook