Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tennél 1 olyan férjjel aki másnak hamarabb megtesz mindent mint a saját háztartásában? fórum

Mit tennél 1 olyan férjjel aki másnak hamarabb megtesz mindent mint a saját háztartásában? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
45. 274c9996b8 (válaszként erre: 3. - Supin)
2008. jún. 19. 13:03

szia !

Ugyanez volt az en edesapam is ! Anyukam veszekedett vele , hogy sokszor annyit adott idegeneknek IS ! Hogy , nekunk szinte nem maradt semmi ! Es a jobbra , balra valo allando segitseg , barmiben , barmikor !

Aztan amikor meghalt , meg hosszuuuuuuuuu evek mulva is mindenhonnet jött hozzank a disznotoros kostolo , mindenfele segitsegek , mindenfele formaban ........... JO VOLT ! MERT MINDENKI SZERETTE es EMLEKEZETT AZ APAMRA... )))

44. supin
2008. jún. 19. 07:57
Hát nem sok segítséget kaptam!!
43. supin
2008. máj. 23. 08:31
Akkor ez jó
42. supin (válaszként erre: 36. - Supin)
2008. máj. 23. 08:23
nYUGDIJAS VAGYOK ÉS ABBÓL NEM ÉLNÉK MEG. + KÉNT MONDÁNÁM A FIZETÉSÉT ÉN KEZELEM. MERT NEM KÉPES MEGJEGYENI A KÓDOT,
41. supin (válaszként erre: 37. - Esztella100)
2008. máj. 23. 08:18
kÜLDÖM DE NEM MEGY,
40. supin (válaszként erre: 39. - 4c648c9b0e)
2008. máj. 23. 08:17
SAJNOS ÉN IS EZT CSINÁLOM.
2008. máj. 20. 15:36

A párom nyugdíjas (fegyveres testületnél gyorsan nyugdíjazták az embereket még pár éve), nem dolgozik sehol, mivel jobb a nyugdíja, mint másnak a fizetése. Itthon max. elmosogat naponta 1x néha 2x. Mielőtt megszültem 2. gyerekünket - aki 1,5 éves - sem csinált mást, most sem. Folyamatosan veszekszünk emiatt, de egyre többször belefáradok és inkább nem szólok, megcsinálom. Ő addig inkább foglalkozik a gyerekkel - habár nekem ez sokszor jó is. Ha visszamegyek dolgozni - amit már szerintem vár - sem fog semmi mást csinálni.

Az anyja teljesen természetesnek veszi, nehogy már a fia házimunkát végezzen, portörlést meg egyebeket?! Világéletében kiszolgálta a fiait, lehet, hogy még az ételt is felvágná nekik, ha hagynák.

A szomszéd már 65 éves, nyugdíjas, amíg az asszonyka dolgozik, ő takarít, mos, főz, mindent megcsinál, márcsak azért is, ne unatkozzon. Az én drága párom meg kineveti, hogy meg is érdemli az ilyen. Szerintem fel sem fogja, hogy így sokkal több közös programot lehetne csinálni, én sem hárpia lennék a szemében, aki állandóan csak morog vele... 46 éves létére hogy hagyhatja valaki így el magát, mi lesz vele 70 évesen???

2008. máj. 19. 08:22
lenne hozzá egy -két keresetlen szavam. de szerencsére nálunk nem így van. :)
2008. máj. 19. 08:08

Lefeküdni is oda küldeném,ahol mindent megcsinál,

Ez vicc volt,beszélgettél már vele,próbáltad meggyőzni,hogy a saját portáján kutya kötelessége megcsinálni azokat a dolgokat,ami férfi munka?

36. supin (válaszként erre: 35. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 19. 07:51
Hát ahogy olvasom a hozzászólásokat .Ebbe bele kell törődnöm . nincs más.....
35. ec63a7fc29 (válaszként erre: 3. - Supin)
2008. máj. 17. 18:36

Az ilyen férfiak nem tanulták meg, hogy a legfontosabb, hogy a párjuk jó véleménnyel legyen róluk.


Mert bárki más véleménye mit ér???


Apám ilyen volt, s szerintem a férjecském is ezt az utat járja.


Nekem elég lenne, ha csak az én véleményem lenne neki fontos.

Amikor a haverjának segít (ahelyett, hogy nekem segítene) és a haver felesége dicsérgeti, milyen jó nekem: Szoktam neki mondani, hogy nyugodtan hozzájuk is költözhet!

34. supin (válaszként erre: 33. - Kry84)
2008. máj. 17. 17:46
Kösz.De utánna??????
33. kry84
2008. máj. 17. 14:24
Biztos nagyon összevesznék vele...
32. supin (válaszként erre: 31. - 14775640c4)
2008. máj. 16. 18:12
Nem tudom milyen előzményekre gondolsz. Hidd el szépen kértem ,de amikor már sokadjára kellett akkor nálam is felment a pumpa.Ezeket a dolgokat ,hogy másoknak kivágja a fát stb ugy tudtam meg,hogy az egyik illető dicsérte. Na jó ez a meghalt kollegája felesége volt. És ugye mint jó barát segített. Ehhez hozzá kell tennem,hogy a nőnek van 1 életerős fia aki akkor 18 éves volt + 1 veje szintén jó fizikumban. Ekkor kezdtem jobban figyelni arra,hogy hol is jár és mit csinál. Szokott maszekolni is. Ezért nem jöttem rá korábban az ingyenes tevékenységeire. Csak akkor telt be a pohár amikor a mellékes munkái mellett a házi kasszábol kellett kivennie. Nos akkor kérdeztem rá,hogy miért dolgozik ? Íngyen? Szivességből? Ő mit kap vissza? De amikor nem csinálom meg a fünyirást az utca felől én szégyelem a látványt Az árokba nem gyerekjáték huzogatni a fünyirót. Ez van...
2008. máj. 16. 17:45
igazából ha nem tudom az előzményeket hogy végül mi vezetett eddig hogy otthon semmit sem másnál pedig igen, akkor inkább kimaradnék ebből. igazából hülye tanácsot nem akarok adni :)
2008. máj. 16. 17:41
Az én párom ithon is másnál is megcsinál mindent.De neki sem kell szólni,ha valamiben segiteni kell neki,amit lehet együtt csinálunk.
2008. máj. 16. 16:39
Hú de mekkora hisztit csapnék... a környék is tudna róla!
28. e28ddc7c9b (válaszként erre: 27. - Barackmag)
2008. máj. 16. 16:23

Anno az én "életemértelmetlensége" is így állt hozzá az otthoni teendőkhöz. Nálunk az a megoldás vált be, hogy félig csináltam meg mindent. Eleinte én is amit tudtam elvégeztem. A tényhez az is hozzá tartozik, hogy megköszönte. Amikor meguntam akkor félig megcsináltam valamit, ő megszégyelte, hogy a szomszédok kérdezték "mikor fejezedbe szomszéd?" És ez a félmegoldás az ennivalóra is igaz volt. A gyerekekét külön megfőztem (őket miért büntessem?), az övét és az enyémet úgy hagytam, ha tudtam Ő később jön enni.

Ma már tudja, hogy max 2x szólok, utánna kellőképpen szét pakolok, így az első után megcsinálja.

27. barackmag (válaszként erre: 9. - Supin)
2008. máj. 16. 16:06
Lehet, hogy a mi férjeink összebeszéltek? :-) Én ősz óta kértem a segítséget a fakivágáshoz. Tavasszal aztán megcsináltam. És minden mást is. De az én férjem is ugyanezt mondja, hogy megcsinálta volna...
26. era06 (válaszként erre: 22. - Supin)
2008. máj. 16. 15:38
Este amikor a paplan alatt keresgél, mond neki "drágám ne, majd holnap" Levágod a füvet lehet matatni. :)
25. 14775640c4 (válaszként erre: 22. - Supin)
2008. máj. 16. 15:35
hát akkor passz:)
2008. máj. 16. 15:19
Nem is hittem volna, hogy ez ennyi kapcsolatban probléma. Már nálam is kiverte a biztosítékot ez a fajta hozzáállás, és közöltem vele, hogy vagy változtat ezen, vagy elválnak útjaink. Kaptam egy halom ígéretet, és úgy két hónapig rendben is ment minden, de újabban kezdenek előjönni a régi problémák.
2008. máj. 16. 15:05
A veszekedés semmi esetre sem jó taktika, mert dafke alapon működnek a férfiak. Érezze csodásan magát otthon, ez a legfőbb. Ica
22. supin (válaszként erre: 21. - 14775640c4)
2008. máj. 16. 14:40
Ez is volt már. De ilyenkor felcsattan.előveszi a kaját ,ellátja magát . El nem küldhetem közös a ház. Sőt még a válás sem jöhet szóba mert a lakáson jelzálog van . Így tudtak venni házat Bpesten a z egyik lányomék. Ördögi kör..
21. 14775640c4 (válaszként erre: 3. - Supin)
2008. máj. 16. 14:33

őszintén?nem voltam még ilyen helyzetben, mert a párom így is elég keveset van itthon

de ha másnak több mindent megtesz, előbb körbenéznék a saját házam táján hogy vajon ennek nem én vagyok-e az oka?

vagy valami miatt valamit rosszul teszek

ha ugy itélem meg hogy nem, akkor semmit sem tennék,hanem átküldeném őt oda kajálni és egyéb dolgokért ahol segít.

simán

én lennék olyan hogy megmondanám neki hogy szépen szedd a cókmókód öregem és menj enni ahol segitesz

ha nem akkor tőlem éhen halhatsz:))

20. m-esi
2008. máj. 16. 14:18
Olvastam! Én sem mondanám el neki :) Igen az a baj, hogy ha sokáig nem csinálja meg, akkor úgyis kénytelen leszel te (én) megcsinálni, mert rossz nézni, hogy csak gyűlik és gyűlik a tennivaló. Így inkább nyelsz egy nagyot és megcsinálod. Én is sokat gondolkodtam, hogy mit lehet tenni, de nem hiszem, hogy ez már meg fog változni :(( Báááár, bevallom, hogy mi javuló tendenciát mutatunk, mert mióta ráhagyok mindent tényleg jobban oda figyel. Egy próbát megér.
2008. máj. 16. 14:17
Nálunk egy ideig bevált az a dolog, hogy szinte mindent megcsináltam még helyette. Kifestettem, polcot raktam, vízvezetékszerelőt hívtam, stb... Igen furcsán fog hangzani, de mi lenne, ha pl. a szeme láttára oldanál meg férfi dolgokat. Baromi fárasztó és idegesítő, de mit lépne, ha éreztetnéd, hogy egyáltalán nincs szükséged az ő segítségére. Nem ismerem a férjed, mit lépne egy ilyen szitura. Rontana a helyzeten, vagy észbe kapna?
18. supin (válaszként erre: 16. - M-esi)
2008. máj. 16. 14:11
Nálunk az is a baj ,hogy én itthol vagyok. 18 éve leszázalékoltak a betegségeim miatt. Így nap-mint nap zavar a halogatott tennivaló. A vicc ami be lett írva ,olvastad? Ezt azért nem próbálnám ki.
17. inci-finci (válaszként erre: 15. - 046131e854)
2008. máj. 16. 14:08
TANÚSÁGOS....
16. m-esi (válaszként erre: 9. - Supin)
2008. máj. 16. 14:06
Szia Supin! Én dettó ugyanebben a helyzetben vagyok. Nekem először azt mondta azért nem csinál meg semmit, mert szerinte én "utasítgatni" akarom és mi lenne, ha inkább szépen kérném meg rá?! A baj csak az volt, hogy persze, hogy nem a legszebb hangom kértem, mert már 100adjára kértem meg vmire, de még mindig semmi. Persze a barátok, a szomszéd, az anyu, stb .... mindig fontosabb volt! Aztán szépen kértem, 100adjára is szépen kértem ... még mindig semmi. Viszont mióta ráhagyom és azt a dolgot is hagyom, amire megkértem ... előbb utóbb megcsinálja :))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook