Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tehetünk, hogy a sünik ne jöjjönek be a kertbe? fórum

Mit tehetünk, hogy a sünik ne jöjjönek be a kertbe? (tudásbázis kérdés)


30. badonyimariaeva (válaszként erre: 29. - C4f059c04b)
2009. júl. 26. 18:53

Szerencséd volt!

Az enyéim ott hagyják ha kimegyek, úgy tesznek mintha mi sem történt volna.

Ha szólok Sílának,hogy mutasd,mert a sötétben nem látom,képzeld el, hogy az orrával odalöki elém.

Ekkor lapátra teszem és átküldöm a szomszédba szegény sünit.

29. c4f059c04b (válaszként erre: 4. - Badonyimariaeva)
2009. júl. 25. 18:58
Volt egy olyan kutyám, amelyik megfogta és össze-vissza csapkodta a süniket. Egyszer, amikor meg akartam menteni,úgy a lábamhoz váta, hogy a sün tüskéi beleszúródtak, bár szerencsére nem maradt benne és nem fertőződött el. Aztán elengedte nagy nehezen.
28. badonyimariaeva (válaszként erre: 21. - Venes)
2009. júl. 25. 15:16

Ez aranyos!

Van a kutyusoknak külön box elkerítve az ilyen vagy hasonló esetekre.

De tudod,ezek már akkor furcsán ugatnak mikor még be sem jött a süni.

Annyira ismerem az ugatásukat,olyan mintha idegen kutya sétálna az utcán.

De később hallom, mikor bejött a süni és megy a harc,az a fura ugatás odakint.

Ha időben észre veszem, megmenekül szegény süni,de alszom, vagy nem vagyok itthon,akkor temetés van,sajnos.

Annyira sajnálom őket,de ez van!

2008. júl. 11. 18:09

Nálunk is szokott lenni. Tegnap este pont etettem a cicákat, amikor a kutya nagyon nézett valamit a fűben. Hát egy kis sünike volt. Nagyon sajnálom őket, mert sajnos a nagyobb kutyák bizony megfogják őket, és megölik.

Szerintem nemigen tudunk ellenük tenni semmit.

2008. máj. 29. 07:52
az én kutyám jól el van a menetrendszerinti sünivel :DDDD este 9 után előjön, végig slattyog, Roxy oda megy hozzá és dumál neki, majd a süni kimegy a kerítés alatt és eltűnik. Kutyusom már megszokta szerintem, nem tudom mióta van sünink.
2008. máj. 29. 07:33
Nekem semmi bajom a sünivel,olyan aranyos,csak persze szúrni is tud!
24. bogyoka20 (válaszként erre: 21. - Venes)
2008. máj. 29. 03:31
A mi pulikánk nem látja őket szívesen,valamelyik nap is sünimentés volt.
23. Donyta
2008. máj. 21. 13:18
Nekünk is van valahol egy családunk. Nem is az a bajom velük, hogy itt vannak a özelünkben, hanem ha meglepnek bent a lakásban, mondjuk a hálószobában. Ha hallom, hogy valami kaparászik, már sejtem, hogy megint látogatóban van valaki az ágy alatt. Ilyenkor megetetem kis párizyoval és kap tejet. Aztán köszönöm a látogatást és szépen kitessékelem..
2008. máj. 21. 13:14
Én örülnék, ha nálunk lakna egy sünicsalád! Olyan aranyosak. A mamáknál lakott egyszer egy ilyen sünifamília. Esténként hallgattuk, ahogy a leveleket zörgetve mászkáltak. Meg is lestük őket. Tündi-bündik!
21. Venes
2007. máj. 25. 07:28

Hűűű, dehát azok a legjobbak, persze a mosómacik meg a pingvinak után...;)

Én imádom a süniket és szívesen látnám őket a kertben.:) Remélem, hogy az én kis jámbor pulikám nem harciaskodna velük.



badonyimariaeva:

Szerintem estére zárd el valahová a kutyusokat, persze nem be a lakásba, vagy valami kis helyre, hanem csinálj nekik valami elkerített részt, persze csak ha a kerted mérete ezt megengedi.

Süniknek meg a kert másik végébe tegyél nasikat és akkor nem járkálnak majd a kutyák közelében...

2007. máj. 24. 23:11
Mi a helyzet a sünikkel??? Javult a helyzet???
2007. ápr. 24. 19:15
itt a jó idő, ilyenkor korábban mennek vadászni, előbb utóbb csak sikerül elkapni egyet:-)))
18. badonyimariaeva (válaszként erre: 17. - Mazsi-drazsi)
2007. ápr. 24. 18:22
Aranyos vagy ez tetszik nekem.Csak egy sünit kéne elkapnom,de ök inkább éjjel jönnek.
2007. ápr. 23. 08:49

Azon gondolkodtam, hogyha egy sünit bekennél valami nagyon rossz ízű anyaggal és úgy engednéd el, hogy a kutyáidnak kellemetlen emléke legyen, és elmenne a kedvük a sünibántástól, nem lenne megoldás? Mint az ujját cumizó kisgyereknél van ilyen rosszízű kence és ezután már nem ízlik nekik az ujja.

Csak egy gondolat, hátha...

16. badonyimariaeva (válaszként erre: 15. - Mazsi-drazsi)
2007. ápr. 21. 19:46
Nagytestű,keverékek.
2007. ápr. 21. 08:58

Most, hogy végolvastam a többi hozzászólást, már nem olyan vicces.

Az a baj, hogy szerintem nem lehet úgy megcsinálni a kerítést, hogy ők előbb utóbb be ne furakodjanak. A kutyákon sem lehet változtatni, elég elszomorító, reménytelen helyzet...

Milyen fajtájúak a kutyáid?

14. badonyimariaeva (válaszként erre: 13. - Mazsi-drazsi)
2007. ápr. 20. 21:42
Én is imádom őket,de szerintem nem tudod az előzményeket.
2007. ápr. 20. 21:30
küldd át őket hozzám, én imádom őket:-)))
12. badonyimariaeva (válaszként erre: 11. - Mothertiger)
2007. márc. 31. 18:40

Van box nekik,de mint írtad igazából éjjel kell nekik kint lenni.Oda csak akkor szoktam becsukni,

mikor vendégek,idegenek jönnek.De olyan rosszul vannak,alig várják,hogy kiengedjem őket.

2007. márc. 31. 18:36
Nincs a kutyusoknak kenneljük? Hmm, mondjuk igazából nekik éjjel kell kinn lenni...:/
10. 278c85ecf4 (válaszként erre: 9. - Badonyimariaeva)
2007. márc. 30. 22:45
Pedig szerintem sajna semmit nem tudsz tenni! Szaladgálnak a kis arik egyik kertből a másikba! Az én szuszim nem bántja őket! Megszaglássza, és otthagyja!
9. badonyimariaeva (válaszként erre: 7. - 278c85ecf4)
2007. márc. 30. 22:27
Sajna egész éjjel nem ülhetek kint,és álltalában ekkor jönnek a sünik.Kikapnak érte,de mindhiába.
2007. márc. 30. 22:22
A süni nem csinál kárt, kivéve ha nem a kollégám, mert ez a beceneve és a krumplin kívül mindent megb...., főleg ha nőnemű. Amúgy ha nincs kutyád akit idegesít, akkor tegyél ki egy kis tálba tejet, almát, és összeszedi a kerti kártevőket, férgeket. Ja csak megjegyzem, hogy a vakondok még a kertet is tönkre teszik.
7. 278c85ecf4 (válaszként erre: 4. - Badonyimariaeva)
2007. márc. 30. 22:21

Szegénykék:(

Sajna nincs tippem!

Nem próbáltad meg a kutyikat "leszoktatni" róla?

6. badonyimariaeva (válaszként erre: 3. - 278c85ecf4)
2007. márc. 30. 22:20
Semmi,imádom őket,hiszen hasznos állatok.
5. badonyimariaeva (válaszként erre: 2. - Gkreka)
2007. márc. 30. 22:19
Mert meghalnak.
2007. márc. 30. 22:18
Tudjátok van két kutyám,és ők szabályszerűen széttépik,ha egy is bejön a kertbe.Nagyon sajnálom őket,de nemtudom,hogy mit kéne tenni,hogy nejöjjönek be.
2007. márc. 30. 22:17
Mi a baj a sünikkel?
2007. márc. 30. 22:17
miert baj, ha bejonnek?
2007. márc. 30. 22:15
Mit tegyek, hogy a sünik, ne jöjjönek be a kertbe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook