Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tehetünk a talpon keletkező szemölcsök ellen? fórum

Mit tehetünk a talpon keletkező szemölcsök ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2
25. lencsi (válaszként erre: 24. - Neomodus)
2008. márc. 29. 11:29
és ezt hogy kell használni? ecsetelés? hányszor?
2008. márc. 15. 22:47
A legeslegjobb anyag szemölcsök ellen az acetylszalicilsav(ez az Aspirin hatóanyaga is)alkoholos oldata.Recept nélkül kapható és olcsó is(kb. 400 Ft). A Verrumalnak és testvéreinek van egy nagy hátránya: 5-fluoro-uracilt tartalmaz,ami egy citosztatikum, daganatos megbetegedésekben/fehérvérűség esetén szokták alkalmazni(pl. a leukaemia bizonyos fajtái).Mint minden citosztatikum, ez is a gyorsan szaporodó sejteket támadja meg, lokális alkalmazás esetén is okozhat hajhullásos tüneteket.
2008. jan. 12. 12:46
A kisfiamnak is volt Ő az usziba szedte össze. A bőrgyógyász írt rá ecsetelőt és minden nap megáztatni és lekotorni aztán ecsetelni. Vigyázni vele mert szaporodik, ha megsérül!
22. gerna
2008. jan. 12. 10:38
Aloe vera GÉL, tubusos. Nyomtalanul eltűnik.
21. belle
2008. jan. 12. 08:39
Szia! Igaza van krucifixnek. 6 hét után (általában ennyi idő kell neki) nyoma sem lesz, és nem is fog visszajönni. Nekem elég csúnyák voltak a talpamon és a kezemen is de teljesen tökéletes lett. Nem mondaná meg senki sem hol volt rajta szemölcs. Próbáld ki. Megéri. Igaz csak 13 ml az egész és kb. 1500 Ft körül van receptre.
2007. szept. 27. 11:46
Menj el vele bőrgyógyászhoz!! Ha szerencséd van felíraj nekeda Verrumal-t az úgy kiszedi, hogy vissza se nő!! Tudom! ! :O)
2007. aug. 21. 05:34

Minden, ami bőrelváltozás és makacs, nem múlik el a szokásos gyógymódokkal 1 hét alatt, orvosért kiált.


El kell vele menni bőrgyógyászhoz, aki megmondja mi az, s valamilyen gyógymódot is ajánl!

2007. aug. 20. 20:26
Vérehullató fecskefűvel is eléred a hatást. Leszárítja a szemölcsöket. A növény levével kell kenegetni.
17. Gáspi
2007. aug. 18. 12:42
Gyógyszertárban kapható duofill ecsetelővel rövid idő alatt eltűntek a szemölcsök!
2007. aug. 18. 11:39
Sziasztok! Én egy 15 éves lány vagyok.. még április elején kezdett kialakulni a szemölcs a labamon.. de ugy enm is foglalkoztam vele, most 1 héttel ezelőtt elemntünk kiégetni.. azita nemtudok rááélni a labamra annyira nicns bör a labujjamon.(lehet igy golyatáboromba sem tudok elmenni) Tegnap este észleltem uj szemöclselszorodást a labamon, uugyhogy most adtatok pár jo tancsot, ugyhogy egy csöppet levetéttek a terhet, és megkünnyebültem h nem csak kiégetéssel lehet eltüntetni öket:) Remelem hazsnal..
15. rosewood (válaszként erre: 7. - 978c6e4f5a)
2007. júl. 10. 07:51

Nekem is bevált! 11 volt talpamon, annyira elszaporodott, de pár hónap alatt elmúlt tőle. Tinktúrával ecseteltem.

A Páromét viszont kiműtötték, de egy évbe telt, mite teljesen elmúlt. Ő is próbálta a tintúrát, de halottnak a csók... Másféle szemölcs volt valszeg.

14. LoLiNa
2007. júl. 10. 07:46
szemölcsre a legegyszerűbb, legtutibb gyógyir a tyúkszemtapasz! le kell ragasztani tyúkszemtapasszal a szemölcsöt, majd rá egy sima ragtapaszt, hogy ott is maradjon. egy hétig kb folyamatosan le legyen ragasztva! mikor cseréled látni fogod mikor jó, ahol a ty.szemtapasz volt, leválik a bőr és vele együtt a szemölcs is, gyökerestül, fájdalom nélkül!! de csak a shool márkájú a jó! a magyarok trágyák
2007. jún. 23. 20:37
Ki kel égetni.
2007. jún. 23. 13:12
Nekem egy évig volt szemölcsöm, mindkét lábamon 3-4. Semmilyen irtószer nem mulasztotta el, a fecskefű sem. Aztán amikor elkezdtem napi 2000 mg C-vitamint szedni egy hónap alatt magától elmúlt. (közben naponta jártam úszni, lehet a klóros víz is besegített).
2007. jún. 12. 15:14
Vérehullató fecskefűvel kezdtem, csökkent, de nem múlt el. Aztán bőrdoki írt fel valami koncentráltabb ecsetelőt, attól én úgy vettem észre, hogy kifordult, és jó volt pár hétig. Majd újra kijött, ugyanott, na ekkor durrantam be, és irány vissza a bőrdokihoz. Kiégette, kis kellemetlenség, azóta semmi gond. Hónapokig nem érdemes szerintem szarakodni vele.
2007. jún. 12. 12:53

Édesanyám belerúgott a fotel lábába és megrepedt a lábujj csontja. Orvoshoz nem ment éveken kereszül, csak szenvedett. Ennek következtében egy igen rossz helyen növő, kellemetlen bőrkeményedés, ami a szomszédos lábujj deformitását is eredményezte.

Nagy nehezen sebészhez fordult, aki a bőrkeményedést eltávolította, de 1 hónap múlva vissza nőtt. Persze most is csak a kínlódás ment. Kb. 2 hónapja hallott a jojoba kenőcsről, kenegette a bőrkeményedést, ami két hét múlva levállt és a csont fájdalmai megszűntek.

2007. máj. 21. 22:05
Nálunk a három gyerekből kettőn + a barátnőm kislányán kipróbálva a következő illóolaj keverék: mandarinolaj, citromolaj, grapefruitolaj 1:1 arányban keverve, töményen ecsetelni naponta 2-3x lehetőleg. Nekünk ált. csak az esti fürdés után jött össze, de így is néhány hét alatt nyomtalanul eltűnt mhárom esetben. És a lábuknak is finom illata volt. :))
2007. máj. 21. 20:16
Duofill ecsetelő
2007. máj. 21. 09:43

Vérehulló fecskefűre szavazok ! Kipróbálva.

Mindennap este fürdés után. Nyomtalanul elmúlik.

Tuti tipp, én sem hittem el, a kamasz fiam próbálta mütét után, mert a mütét után kiújult és télen nem akart visszamenni műtétre. Már nem is kell !! :-))

2007. máj. 21. 01:20
Szerintem is orvos a megoldás kulcsa! Bocs, hogy nem tudtam okosabbat írni. A fiamnak a tenyerén volt, az egyiknek ki kellett műteni, a másik csak krémet kapott rá, s ő kapargatta ki. Orvos látta mindkettőt, ő döntötte el, hogy melyiknél mi a hatásosabb. NEM EGYSZERRE volt a 2 eset!
2007. máj. 20. 15:38

Nekem volt egy évekig. Mire elbátorkodtam a bőrgyógyászhoz. Mondtam neki, hogy egyik tyúkszemirtó sem használt. Mire ő megnyugtatott, hogy azért nem, mert az nem tyúkszem. Csak hasonlít rá. Felírt valamit, amitől egy hét alatt eltűnt, s azóta sem jött vissza.


Tehát: BŐRGYÓGYÁSZ a megoldás.

2007. máj. 20. 15:10
szemolcsre jo a verehullo fecskefu (vagy a noveny szaarbol kinyerheto sarga cseppek vagy a gyogynovenyboltba kaphato ecsetelo)
2007. máj. 20. 15:09
Én úgy tudom, hogy mindenféle szemölcsöt vírusok okoznak. Fordulj orvoshoz vagy egy jó gyógyszerészhez.
2007. máj. 20. 15:05
Mindenféleképpen orvoshoz kell vele fordulni!
2007. máj. 20. 14:51
Mit tudtok a talpon keletkező szemölcsök ellen?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook