Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tehetünk a madarakért? fórum

Mit tehetünk a madarakért? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit tehetünk a madarakért?

1 2
2017. okt. 6. 11:24

Bővebben itt:


[link]


.

6. spann (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2017. okt. 6. 11:22

Nyáron nem szabad etetni a madarakat, jól tudod. (Áprilistól lombhullásig)

A macskákat távol kell tartani az etetőtől pl. szúrós ágak kihelyezésével.

A karvaly egész más, ő a biológiai szelekció feladatát tölti be.

2017. okt. 6. 11:14
Nálunk többször is költenek a cinkék egy évben. 2 db odú van kitéve a fákon. Állandóan etetjük őket, bár tudom, hogy nyáron nem volna szabad. Van, hogy 20 vadgalamb is van az etetőben ilyenkor ősszel. Sajnos, 2 éve ismét vannak cicáink, így a madarak fogyatkoznak. A karvalyok is ritkítják őket. Persze tudom, nekik is enni kell. Igazán ehetnének magokat ők is:-)
4. bnedora (válaszként erre: 3. - 1c2bf7d42c)
2017. okt. 6. 11:09
Én még nagyobb áruházakban is láttam nyáron cinkegolyót.
2017. okt. 6. 10:51

Sajnos pl. cinkegolyot is ritkan lehet kapni.

Volt, ahol egesz telen nem volt egyetlen db sem az uzletekben.

A husboltbol ugy konyorogtem tobbszor is egy darabka hajert.

2017. okt. 6. 09:30

Jó kis cikk. Mi is évek óta etetjük a madarakat, annyi fontos még, hogy nem csak egy télen át fontos, hogy kitartsunk. Ha odaszoknak a madarak, minden évben keresik az élelmet, ha egyszer elkezdjük, folytatni kell mindig.

Nálunk rengeteg csodaszép madárka megfordul: vörösbegy, őszapó, széncinege, kék cinege, fekete rigó, zöld és sima fakopáncs, szajkó... imádom hallgatni és nézegetni, ahogy boldogan csivitelnek.


Sajnos a varjak és a szarkák előszeretettel lopkodják el az eleségüket.

2017. okt. 6. 09:08
Az ősz beköszöntével költöző madaraink elindultak a melegebb tájak felé. De vannak fajok, akik a telet idehaza töltik. Az ő életünket megkönnyíthetjük egy kis odafigyeléssel. A madárbarátok már ősszel elkezdhetik a felkészülést. Az alábbi feladataink vannak ilyenkor:

Ugrás a teljes írásra: Mit tehetünk a madarakért?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook