Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tehetünk a madarakért? fórum

Mit tehetünk a madarakért? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit tehetünk a madarakért?

1 2
2018. nov. 13. 06:29

Ugye elkezdtétek már idénre a kertbe szoktatást?!

Tegnap tettem ki az első adag madárkaját.

36. spann (válaszként erre: 35. - Bnedora)
2017. dec. 22. 21:50

Hát én is utálom a döglött állatokat a kertemben!

Az esővízgyűjtő hordóba már fulladt bele harkály és szajkó, mire rájöttünk, hogy kell a tetejére tenni egy rácsot. Az ablakoknak is rendszeresen nekirepültek, valamelyik túlélte, valamelyik nem. Azon is van már madársziluett felragasztva, az tényleg hasznos.

35. bnedora (válaszként erre: 34. - Spann)
2017. dec. 15. 19:20
Csak ne az én kertemben:-)
34. spann (válaszként erre: 33. - Bnedora)
2017. dec. 15. 17:35
A karvalyra azt mondja az MME, hogy fogadjuk el, így működik a természetes szelekció.
2017. dec. 13. 22:30

Én csak a szarkákat nem szeretem, vagyis még a karvalyt, aki a kertemben fogdossa meg a madarakat.


Nálunk a vadgalambok egymást is kergetik, pedig jut mindenkinek eleség.


Az őszapó nekem is kedvencem.

32. spann
2017. dec. 13. 21:41

Az a helyzet, hogy nekem nemcsak kedvencem van, hanem olyan madár is, ami utálok.

Ilyen pl. a varjú és a szajkó, de ezek szerencsére nem tudnak rárepülni az etetőre. (Sajnos a feketerigó sem, nagysága miatt, de ő a lehullott magvak közt keresgél.)

Viszont a meggyvágót, ha meglátom, még el is hessentem (ha nincs ott más madár). Ugyanis ő is elzavarja a kismadarakat, sokszor még a környező ágakról is, utána beül az etetőbe, és tízszer annyit eszik, mint a kicsik.

2017. dec. 8. 06:27

nálunk vörösbegy,rozsdafarkú, cinke, rigó, szajkó,egy gerlepár,..mást nem igen szoktam látni,

nincs kedvencem, mind szeretem.De érdekes, amikor nagyon hideg van, akkor eltűnnek, csak a verebek jönnek az etetőre, amikor meg melegszik az idő, akkor előjön a többi is.Vajon miért?

30. spann
2017. dec. 7. 21:09

Vannak kedvenc madaraitok?


Nekem első számú kedvencem az őszapó, utána a vörösbegy.

A süvöltőt pedig csodálattal nézem, hogy tud egy madár ilyen szép lenni (a hím persze).

29. 0e40d7eb14 (válaszként erre: 28. - Spann)
2017. nov. 30. 06:10

Ó, nekem semmi bajom a verebekkel, de akit zavarnak, az olvassa el ezt a kedves kis mesét:

Vili a veréb.

28. spann
2017. nov. 29. 19:09
A veréb is madár, ráadásul védett. Nálunk olyan ritka, hogy tavaly jött egyszer, és meg se ismertem.
2017. nov. 29. 07:12

Az én szomszédom ill.szomszédaim is ilyenek: az egyik új kerítésépítés miatt diófát vágott ki, a másik szomszéd meg gyönyörű nagy nyírfát vágattatott ki a túlsó szomszédjával, mert sokat kellett takarítani utána.

Szegény madarak lassan nem tudnak fészket rakni, mert nincs hová. Én meg azt sem tudom, hogyan csalogassam be őket. Fészekrakáskor szoktam kirakni szöszöket,cérna,fonaldarabokat,mohát nekik, a rigóknak be is sarazom, etetem őket több helyen is,van rovarszállás mellette, jövőre odut is teszek ki. Ennek ellenére vannak évek, amikor alig jön az etetőre madár, az is jobbára veréb.

26. spann (válaszként erre: 25. - Bnedora)
2017. nov. 28. 20:44

Mekkora hülyék!

Mint az én szomszédom. A telke egyetlen tölgyfáját vágatta ki, volt vagy kétszáz éves. Hogy pont ott legyen az autóbejáró. (Saroktelek, még tíz helyre tervezhették volna.)

Később egyszer említettem neki, milyen szép nagy tölgy volt a kertjében, értetlenkedett: volt itt egy fa?

2017. nov. 26. 22:16
A szomszéd udvarban is tesznek a madarakért, (negatív értelemben). Kivágtak 3 nagy fát:-(
24. spann
2017. nov. 26. 21:55
Kezdődnek a fagyok, kezdődhet az etetés. Én tegnap tettem fel az etetőt, ma reggel már megtalálták, cinke és csuszka jött.
2017. nov. 23. 06:43
Évek óta etetjük a madárkákat. Mi még csak most kezdtük el kihelyezni a cinkegolyót, mert eddig a kukoricát és a szotyit tudták a kertben csipegetni. Kitettem a sütőtököt, azt is megették 😊 Lassan jön a hideg és még több vendég lesz az erkélyen
2017. okt. 14. 19:14

Ma tettem ki cinkegolyót, de a törmelék diót, amit

múlt héten tettem ki, két nap alatt eltüntették.

Volt olyan év, talán a 3 évvel ezelőtti, hogy hiába pakoltam teli az etetőt, nem jöttek be a madarak, csak néhány veréb. Remélem idén nem így lesz.

21. 124637ff9b (válaszként erre: 20. - Bnedora)
2017. okt. 10. 19:49

Köszi, holnap megnézem egészen közelről.


Sok cinke jött ma hozzánk :)

20. bnedora (válaszként erre: 19. - 124637ff9b)
2017. okt. 10. 19:48

Nem tudom, mitől sárga. Nálunk sötét barna, majdnem fekete. Kemény magházban vannak fekete magok, azt szokták kiszedegetni. A cinkék még azokat is kopogtatják, és a belsejét eszik meg.

Lehet, hogy az másfajta tuja, mivel többféle van.

19. 124637ff9b (válaszként erre: 18. - Bnedora)
2017. okt. 10. 18:51

Az normális, ha sárga lett nálunk a tuja magja?

Ilyenek kell lennie ősszel? Akkor nem baj, hogy eszik? A tiszafánál nem láttam őket, az igaz.

18. bnedora (válaszként erre: 15. - 124637ff9b)
2017. okt. 10. 18:39
A tiszafa mérgező, a tuja magját szokták enni, az ehető számukra. Télen hozzánk sok madár jön a magját enni (tengelic, vörösbegy, őszapó, pintyek, cinkék).
17. spann
2017. okt. 10. 18:29
Bizony, lassan el kell kezdeni az etetést.
16. Hoxa
2017. okt. 10. 13:04

Nálunk már most sok a cinege. Két odúban költöttek idén. Most még csak a napraforgók tányérjaiból esznek. Ezeket a virágokat amúgy ők vetették télen a szétszórt magokból :))))

Nemsokára kirakunk még két odút és az új adag szotyit.

15. 124637ff9b (válaszként erre: 11. - Syria)
2017. okt. 9. 17:33

Tuják, tiszafák, ház körüli növények magja mérgező, én úgy tudom, de lehet, hogy rosszul.

Az erdőt meg majd belepi a hó.


Tegnap mi is kitettük a golyókat, meg szórtunk a madáretetőbe vegyes magot :)

14. spann (válaszként erre: 13. - Babyapocakban)
2017. okt. 9. 14:53

Persze. Még a 10. emeletre is.

[link]

2017. okt. 9. 13:50
Akkor is érdemes ablakpárkányra etetőt tenni, ha nincs a közelben fa?
12. spann (válaszként erre: 11. - Syria)
2017. okt. 7. 20:04
Az elején sok van, később kipereg és belepi a hó, akkor kevés van.
11. syria (válaszként erre: 9. - Spann)
2017. okt. 7. 09:20

Ja, bocs. Csak a vegetáriánusokra gondoltam. :)

Nincs elég mag? Nem értem. A fenyőknek, tujáknak, egyéb ház körüli dísz- és gyomnövénynek rengeteg magja van, az erdő növényzetéről nem is beszélve.

10. bnedora (válaszként erre: 9. - Spann)
2017. okt. 6. 20:08
De vannak, akik elvándorolnak, mint pl. az örvös galambok és a rozsdafarkúak, stb.
9. spann (válaszként erre: 8. - Syria)
2017. okt. 6. 19:26

Igen, tévedsz. Főleg a rovarevők nem találnak eleséget télen, ők át szoktak térni magevésre, de az se nagyon van már.


[link]


.

2017. okt. 6. 18:53

Igen, védeni kell a kicsi madarakat.

Ahol élek (az erdő 100 méterre van), szerintem nem nagyon van madáretetőre szükség, mert a lakótelkek tele vannak fenyővel, tujával, egyebekkel, amik rengeteg magot termelnek, a legnagyobb hidegben is megtalálják. Vagy tévedek?

Vízről viszont a fagyok beálltával naponta gondoskodok részükre.

Az elszaporodott varjakat, szarkákat nem szeretem, ritka randa, erős hangjuk van, szerintem nem valók városba.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook