Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehetnék pisibecsorgás ellen? fórum

Mit tehetnék pisibecsorgás ellen? (beszélgetős fórum)


2013. dec. 17. 00:38
Hátha valakinek hasznos lesz még: a napokban töltötte be a 4. életévét a kisfiam. Éjszakára magától elhagyta a pelenkát, először bugyipelussal kezdtünk, amibe fokozatosan egyre kevesebbet pisilt, végül egymás után több száraz éjszaka is volt. Egy este kijelentette, hogy ő aznap kisgatyában fog aludni. Úgy is volt, méghozzá baleset nélkül. Azóta nincs pelus éjszakára, és a nappali helyzet is szépen rendeződött. Görcsölés, erőltetés nélkül, mondhatni, magától. :)
15. sziszianya (válaszként erre: 14. - Rinike)
2013. szept. 7. 00:11

Köszi a tippet. Egyelőre jól halad a dolog (kop-kop), ha visszaesés lenne, egy próbát megér.

(Köszi, láttam a másik választ, én is válaszoltam rá).

14. rinike (válaszként erre: 13. - Sziszianya)
2013. szept. 5. 13:35
Nekünk anno azt mondták, hogy pisiljen úgy a kisfiam, hogy közben egyszer megállítja, majd újrakezdi a pisit. Ez állítólag erősíti az ottani izmokat... (Egy másik fórumban is válaszoltam a kérdésedre.)
13. sziszianya (válaszként erre: 12. - 9bbecc13db)
2013. szept. 5. 12:45
Köszönöm az újabb választ. :) Ma nagyon jó napunk van, eddig minden alkalommal szólt a kisfiam, és ment szépen magától. :) Mostanában egyre több dolgot bízok rá (apróságokat), sokszor olyasmit is, hogy ne felejtsen el nekem szólni xy dolog miatt, vagy a boltban szóljon, hogy még ezt meg azt akarok venni, és ilyenkor mindig megdicsérem, hogy mennyire ügyes, hogy ennyi mindent rá lehet már bízni, és hogy nem felejt el időben szólni. Ma, az egyik pisilés után odajött hozzám, és megkérdezte, hogy "Láttad, milyen ügyes voltam, pisilni kellett, és elmentem, mert nem felejtettem el, hogy mennem kell." Úgyhogy elképzelhető, hogy ezekkel az apróságokkal kezd sikerülni kialakítani nála azt a kontrollt, amivel a saját dolgaira is oda kell figyelnie. Lehet, hogy hülyeség, de én látok a két dolog között összefüggést. :) Ja, és ma pontosan egy hete kezdtem ezt a dolgot, és kisebb-nagyobb ráhatásra, de magától megy mindig pisilni - és ez idő alatt egyetlen becsorgása volt. :) Úgyhogy most épp nagyon jó kedvem van. Egyébként volt bölcsis is, ott semmi probléma nem volt ezzel, a megfeledkezés csak itthonra volt eddig jellemző (azért ennek ellenére tartok kicsit az ovitól, de én is egyre jobban bízom benne, hogy ügyes fiú, és tényleg csak idő - na meg türelem - kérdése az egész). :)
12. 9bbecc13db (válaszként erre: 5. - Fagyii)
2013. szept. 5. 07:49

Ez így van,kötelességük bvenni.

Nálunk is bevették a kisfiam,és vannak rajta kívül mások is.Szülőin el is mondták,hogy átpelenkázzák stb.Aztán elkezdtük az ovit,és megkaptuk a fejmosást a dajkától,hogy mi az,hogy nyáron nem szokott le./Az enyém még nincs 3 éves,a védőnő azt mondta ne erőltessem,mert szorongani fog a gyerek.(A dadus szerint hülye az összes védőnő.)

Viszek be 4-5 nadrágot minden reggel,általában egyet adnak pisisen haza.Tegnap beszélgettem a nagycsoportosok dajkájával,azt mondta,ott is előfordul még a bepisilés.De a szakirodalom szerint a becsurgás (természetesen ritkán) 7 éves korig normális!

Arról nem beszélve,hogy a mai pelenkák is erősen ludasak abban,hogy a mai gyerekek későn szoknak le.

Kedves Fórumindító!

A játék hevében is lehet becsurgás,és igazán szobatiszta 4 éves kor körül szokott lenni egy gyerek.Persze korábban is,ez nem törvényszerű. Vannak csodagyerekek is,akik már 1 évesen még beszélni sem tudnak,de a wc-re,bilire kéredzkednek :)

Bízz magadban,Te vagy az édesanyja,Te tudod mi a legjobb a gyerekednek,ne erőltess semmit,ki fog szépen alakulni.

11. sziszianya (válaszként erre: 8. - Katinkaboszi)
2013. szept. 4. 22:42
Megkerestem ezt a mesét a neten, amit ajánlottál. Ezt én biztosan nem fogom bevetni, köszi. Nekem ez túl durva mesének tűnik (nem jellemző rám, hogy bántanám, akárcsak szóval is, akár a nappali balesetekért, akár azért, mert éjszaka bepisil). Szerintem ez a mese bántó, vagyis ez nem jó szó rá, inkább gúnyolódó. :(
10. sziszianya (válaszként erre: 8. - Katinkaboszi)
2013. szept. 4. 22:33

A "vidd el pisilni, és rászokik" úgy igaz, ahogy írod. Egyszerűen megszokta, hogy küldöm, ha küldöm, megy, ha nem, és itthon vagyunk, akkor általában nem megy (bár tény, hogy pont az utóbbi pár napban azért javult a helyzet, ma például háromszor ment el teljesen magától pisilni). Mivel éjszaka is pisil, így nem száraz reggelente a pelus, ezért is nem láttam értelmét próbálkozni vele - nyár ide vagy oda. Mélyen alszik, és nem ébred éjszaka. Azért nyilván foglalkoztat a dolog, de sok értelmét így nem látom annak, hogy éjszakára ne adjak pelust (főleg, mióta tudom, hogy az éjszakai ágytisztaság egy hormon mennyiségén múlik). Nyilván egyszer eljön a nap, hogy bepróbálkozzak (ha így is marad egyelőre a dolog, akkor is), de megvárnám, hogy legalább egy száraz pelus legyen reggelre. Ha nem, akkor még max. egy hónapot várok, és utána próba.

A mesetippet köszi. Azzal nincs baj, hogy én nem veszem észre, hogy pisilnie kell. Azzal van baj, hogy hiába tudja, hogy kell, mégsem megy el, hanem folytatja, amit csinál - ahogy írta is emi75 és TiffanyMary. De ha ezen csak a türelem segít, akkor továbbra is türelmes leszek. :) Köszi, hogy írtatok, és persze szívesen olvasok minden további jótanácsot. :)

9. TiffanyMary (válaszként erre: 3. - Emi75)
2013. szept. 4. 20:22

Így van. Nálunk is előfordult az összes gyereknél.

Plusz az is benne volt, hogy túl sokáig vártak a vécére menéssel, fontosabb volt a játék, és addigra már nem nagyon bírták tartani. Ez is oka volt a becsorgásnak.

Idővel elmaradt. Türelem

8. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Sziszianya)
2013. szept. 4. 20:09

Nyár volt, elég meleg is sokszor, éppen ideje lett volna, hogy levedd róla éjszakára is a pelust.

Figyeld meg, éjjel már régóta nem pisil be, és száraz mindig, ha benyulsz ébredés után rögtön.


Ha semmi szervi oka, akkor viszont van egy mese,

A bepisilt királyfi a címe, talán lehet még kapni valahol, az nem árt neki elolvasni, de a legjobb, ha éjjelre is leveszed a pelust.


Egyébként kisfiúknál nagyon jól lehet látni, ha pisilni kell, de nem akarja a játékot érte otthagyni, ezért máris vidd el pisilni, és rászokik.

Utána megy magától is.

2013. szept. 4. 18:45
Köszi a válaszokat. Én is erre gondolok, de mit tehetnék, hogy változzon végre a dolog? Ezt nem tudom megfejteni, és néha már a falat tudnám vakarni a helyzettől. :( Persze, igyekszem nagyon-nagyon türelmes lenni, de néha már komolyan aggódok, hogy soha nem fog ez megoldódni. :( Már vetettem be matricát, csokit, csináltuk játékosan, beszéltettem a kisgatyáit (hirtelen "csak" ennyi jutott eszembe a sok trükk közül) stb. A legérdekesebb, hogy sokaknál a kakival van baj, nálunk egyetlen kakibaleset sem történt soha, igazából el sem tudnám képzelni, hogy történjen, de pisi annál több. :(
2013. szept. 4. 15:39
Szerintem csak el játsza az időt, "unalmas" pisilni menni,halogatja,hogy mindjárt megy,aztán becsorog.
5. fagyii (válaszként erre: 4. - Sziszianya)
2013. szept. 4. 14:41

Pedig nem nagyon híresztelik a dolgot, de az óvodának akkor is kötelessége bevenni a gyereket, ha az még nem szobatiszta. (SŐt, még nekik kell a pelenkát is biztosítani, meg minden tisztasági cuccot.)


Egyébként ha csak otthon fordul ez elő, akkor valószínűleg azért mondja, hogy nem kell, mert éppen nagyon beleéli magát a játékba, vagy abba, amit csinál, és nem akar kiszállni belőle. És nagyon jól tudja, hogy otthon nincs ebből akkora baj, hiszen rögtön át tud öltözni, nem úgy, mint mikor valahova elmentetek.

2013. szept. 4. 12:54

Szia!

De jó, hogy írtál, köszönöm a választ. :) Nálunk verseny van, hogy ki ér előbb a wc-hez, ő vagy én. Mondom, hogy pisilni kell, és futok, hogy minél előbb odaérjek, és ha neki is kell, akkor rögtön szalad, hogy de előbb neki kell. Így lassan egy hete ki tudom küszöbölni a becsorgásokat (végülis így is ő irányít, és nem én küldöm). Tudom, hogy idő és türelem, de jövő héten ovi, és az óvónők nem túl toleránsak felénk ilyen helyzetben sajnos. :(

3. emi75 (válaszként erre: 2. - Emi75)
2013. szept. 4. 12:48

Ja és állítólag az már igen jó, hogy észreveszi, hogy elindult a pisi és megállítja, tehát az már megvan, hogy tudja, hogy nincs rajta pelus, és meg tudja akaratlagosan állítani a pisit.


szóval szerintem csak idő és türelem kérdése, szerintem ne aggódj.

2. emi75 (válaszként erre: 1. - Sziszianya)
2013. szept. 4. 12:46

Szia!


az enyém most három, és vele is előfordul. Eleinte sokkal többször volt pisis az elje, és szépen csökken. A leírtak alapján úgy gondolom, hogy magától ki fog ez alakulni, egyre ritkábban fogja beengedni.


éjszakára még ráadaom a pelust, néha száraz, néha nedves.


Ugyanezt csinálja hogy kérdem, hogy kell-e pisilni, és rávágja, hogy nem. Csak azt szoktam rá mondani, hogy akkor majd szólj, hogyha kell, és egy perc múlva szól hogy kell. (így ő irányít)

VAgy odateszem kézhez a bilit, hogy ha kell itt lesz a bili, letolod a gatyót, belepisilsz. van hogy él vele, van hogy segítséget kér, van hogy a wc-be akar...

2013. szept. 4. 12:37
Kisfiam 3,5 éves, és gyakran fordul elő vele itthon, hogy becsorog a pisi eleje. Ha kérdezem, kell-e pisilni, akkor is azt mondja (rávágja), hogy nem, ha biztosan kell. Ha elmegyünk valahová, akkor mindig szól ügyesen időben, hogy pisilnie kell. Hozzátartozik a dologhoz, hogy éjszakára pelusos még. Az is megfordult a fejemben, hogy esetleg bezavarhatja a nappali dolgokat az éjszakai pelus. Járt már valaki hasonló cipőben? Ötlet? Szervi okot nem találtak, a lelkire pedig meglehetősen kicsi az esély.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook