Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tehetnék még ha nem fizeti a gyerektartást? fórum

Mit tehetnék még ha nem fizeti a gyerektartást? (tudásbázis kérdés)

10. delphine (válaszként erre: 9. - Zsanci79)
2012. máj. 26. 14:32

Szia,


Hasonló cipőben járok....januárban zárult le a per, de még egyszer sem utalt az exem időben.

A bírónő pedig úgy bánt velem a picigyerekes anyukával, mintha egy koszos-büdös részeg hajléktalan lennék. Velem ilyen megalázóan még hivatalos helyen nem bántak.

Egyébként nálunk is az volt, hogy milyen über jó nekem, hogy anyámékkal lakhatom, így van ingyen bébiszytterem, meg olcsó a rezsi. Az, hogy egyébként a híd alatt lakhatnék egy pici gyerekkel az nem érdekelte az anyagyűlölő bírónőt.

Ebben az országban egy szingli anyukának NINCSENEK jogai, csak kötelességei. Maximálisan visszaélnek a hivatalos szervek, a mindenkori jogalkotás azzal, hogy egy anya inkább lemond mindenről, de a gyerekének próbál mindent megadni.

A neten keresgélve találtam erre a fórumra. Keresem, hogy mik a lehetőségeim...

Zsanci79! sok kitartást és "szerencsét" kívánok!

2012. márc. 3. 13:16

Igazából kiderültek a dolgok, beszéltem a végrehajtóval.

A földhivatalba megmondták a helyrajzi számot, és meg is nézhettem kié.

De a lényeg, hogy nekem most el kell mennem a gyámhivatalba, hogy az állam megelőlegezze a tartásdíjat.

Hát, nagyon kiakadtam, mert nem fogunk kapni semmit.

A hölgy azt mondta, ha 57 ezer Ft/fő felett van a havi egy főre eső, akkor nem jár semmi, még egy alap összeg sem.

Nekem ez hihetetlen! 62 ezer Ft/ főre jön ki. Azt mondta a nő örüljek, hogy nekem ennyi van, én a törvény szerint el tudom tartani a gyerekem....az a kutyát nem érdekli, hogy csak és kizárólag anyukám segítségével, albérletben éhenhalnánk.....de milyen jó nekünk!!!!! Valóban.

A mai világban tényleg ezt lehet csinálni, hogy apuka mossa kezeit, és nem fizet egy életen át, én meg itt vagyok magamra maradva?????

Mert én sosem fogom már megtudni hol fog dolgozni, ha fog bejelentetten....elszomorító hogy állandóan azokkal van kicseszve, akik nem segélyért szülik a gyereket, tisztességesen vállalták, tisztességesen nevelik, csak sajnos közbejött egy olyan dolog, amit senki nem tervezett.....

2012. márc. 2. 19:22

Szia!


Mi esetünkben mikor megemlítettük hogy ingatlan van a nevén a végrehajtó jelezte ugyanazon telefonbeszélgetésben hogy igen tényleg van. Kérdezz rá te is hogy miért nem tudja mi van az exed nevén, ill. fenyegesd meg a végrehajtót hogy bejelented a kamaránál ha nem cselekszik.

7. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 6. - 57aa4ea1e8)
2012. márc. 2. 19:11
helyrajzi számot kell tudni hozzá.
6. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 3. - Zsanci79)
2012. márc. 2. 19:11
1000 ft-ért le lehet kérni tulajdoni lap szemlét. Ami azt jelenti, hogy minden adat rajta van, viszont hivatalos helyen nem lehet felhasználni. De arra, amire neked kell, bőven elég.
5. Fisica (válaszként erre: 3. - Zsanci79)
2012. márc. 1. 17:59
úgy gondolom ezt meg tudják neked mondani, én is földhivatalban dolgozom, bár én a levelezéssel foglalkozom, igy ezeket nem tudom pontosan, de sok esetben jönnek ilyen olyan kérdéssel telefonon is, és akinek oda kapcsolom elég sokáig foglalja a vonalat, gondolom akkor tudnak is segíteni neki.:)
2012. márc. 1. 17:53
Jelentsd fel a rendőrséget tartási kötelezettség elmulasztásának vétsége miatt.
2012. márc. 1. 17:53

tényleg? Ezt nem tudtam.

Tehát arra pont jó ez, hogy megtudjam, az ő nevén van e a ház. Mert ha nem, akkor nem dobtam ki az ablakon 6 ezer Ft.ot....

2. Fisica (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2012. márc. 1. 17:47
a földhivatalba ki is lehet jegyzetelni dolgokat, amiért nem kell fizetni, persze a tulajdoni lapért kell 6250Ft(asszem)
2012. márc. 1. 17:36

Gyerektartás megállapodott díját nem fizeti apuka.

Végrehajtóhoz került az ügy. Én megadtam a munkahelyét, hogy hol dolgozik.

Ma jött a levél, hogy február 15.-i megkeresésükben megadott letiltást a cég nem tudja végrehajtani, mert 19.-én kilépett a cégtől!!!!!

Persze megkapták a papírt, s már papíron nem is dolgozik.

Azt írja a végrehajtó, ha akarom tovább folytatni az ügyet, akkor én adjam meg, ha van jövedelme, ingósága, új munkahelye, ingatlana....persze ehhez tulajdoni lap......

Miért nekem kell nyomozni? Ezt nem akarom elhinni.....a lakást valószínű átíratta, de nem biztos. Persze ezt a két szép szememért nem fogják közölni a földhivatalba.

Bankszámlára nem tehetik rá a kezüket a végrehajtók? Miért nem?

Egyébként 100 eFt.os hitelt fizet. Gondoltam bejelentem az APEH-nál, vizsgálják ki, hogy miből, ha nincs munkahelye.....valahogy így kéne elindulnom.

Engem az bosszant fel, hogy miért nekem kell megadni munkahelyet, meg mindent, és miért nem a végrehajtó intézkedik? Csak belelát olyan nyilvántartásokba amibe kell, nem?

ha valakinek van hasonló tapasztalata, vagy értékes gondolata, kérem ossza meg velem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook