Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tehetnék, hogy Fikusz Benjamina levelei ne sárguljanak és hulljanak le? A levelke hátulján a levél tövénél kis fehér vmi is van? fórum

Mit tehetnék, hogy Fikusz Benjamina levelei ne sárguljanak és hulljanak le? A levelke hátulján a levél tövénél kis fehér vmi is van? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 11. 11:08
Köszi :)
13. éva1951 (válaszként erre: 9. - Csillan)
2012. ápr. 11. 10:57
Legjobb az Actara, permetezni, a földre is, jól felszívódó szer, nálam bevállt.
2012. ápr. 11. 10:50
De, ha permetezem, akkor a levél hátsó odalát kellene, igaz? Hiszen a hátsó részen van a kártevő. Vagy úgy is használ, ha csak szépen lepermetezem felülről?
2012. ápr. 10. 23:10
így van,permetezni kell!:-)
10. globus (válaszként erre: 9. - Csillan)
2012. ápr. 10. 22:37
Meg lehet próbálni a szappanos oldatot ablaktisztító flakonjába tenni, a permettel egyszerűbb lekezelni a növényt. Később ugyanígy tiszta vízzel leöblíteni. Macerás, ha nagyobb a növény... :)
2012. ápr. 10. 22:34
De hogy is lehet lemosni az összes levelét? Hullatja, de egyben hozz is az új leveleket, s ha jól látom, nincs minden levéllel gond. Jó lenne, ha magától megtisztulna.:)
2012. ápr. 10. 20:44
anya is a szappanos lemosást mondta! :)
2012. ápr. 10. 15:31
Én tegnap biokill-lel fújtam be, remélem elpusztulnak a dögök.
2012. ápr. 10. 13:43
Köszönöm mindenkinek a tippeket, hozzászólásokat, infókat. Jó lenne ha magától megszűnne a probléma, de gondolom nem fog. Nem szeretném, ogy kipusztuljon. Lehet, hogy megpróbálom a szappanos lemosást.
2012. ápr. 10. 12:20

A legegyszerűbb, ha veszel cigarettát - lehetőleg, ami nem filteres - leáztatod, és azzal a büdös löttyel többsoron átpermetezed. Az sem árt meg neki, hogy a tetveket fogpiszkálóval próbálod eltávolítani. Kicsit macerás...

Utána langyos vízzel lefürdetni. A téli időszak eléggé megviseli a leveleket. Ami lehull, ahelyett fog majd nőni másik...

2012. ápr. 10. 12:05
Én is így jártam,anyukám mutatta meg,h azok a kis fehér izék bizony tetvek...Én nem mostam le,de bevallom,nem tudom,h párom lefújta-e valamivel,a lényeg,h már nem hullajt.:-)
2012. ápr. 10. 12:04
Amennyiben fehér szöszszerű valamik vannak rajta, akkor azok lehetnek gyapjastetvek. Lehet rá kapni spray. Nekem a pajzstetvek lepték el, a végén elpusztult a fám.
2012. ápr. 10. 12:04

Az a kis fehér valami a pajzstetü.

Én is sok mindennel próbálkoztam,de ami a legjobb:Szappanos lemosás minden levélen...

Megállt a sárgulás és "lomhullatás".Igaz a fehér kis valamik újra és újra megjelennek.

2012. ápr. 10. 12:00
Mit tehetnék, hogy Fikusz Benjamina levelei ne sárguljanak és hulljanak le? A levelke hátulján a levél tövénél kis fehér vmi is van.?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook