Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tehetnék egy komoly kapcsolatért? fórum

Mit tehetnék egy komoly kapcsolatért? (beszélgetős fórum)


23. 3d956aa820 (válaszként erre: 1. - Luca9)
2016. nov. 22. 08:17

Én 22 voltam, mikor megismertem a férjemet. Évekig nem volt senkim, voltak hosszabb rövidebb kalandjaim. Összejöttem egy sráccal, aki folyami hajón dolgozott, heti 2-3 napot volt Pesten, borzasztóan féltékeny volt. Tudtam, hogy ha legközelebb jön, akkor szakítani fogok vele...Egy kedves ismerősöm külföldre költözött, az ő búcsúbulijába voltam hivatalos a srác érkezése előtti este. Semmi kedvem nem volt elmenni, de erőt vettem magamon, ott ismerkedtem meg a kedves ismerős egy közeli barátjával. Másnap szakítottam a sráccal, akivel jártam, és úgy gondoltam, hogy nekem most milyen jó lesz egyedül, nem kell pasi, sem komoly, sem futókaland. Az ott megismert srác megkeresett, én pedig nagyon le akartam rázni, de szerencsére nem hagyta magát. Ma már a férjem.

Ezt csak azért írtam le, hogy tudd, nincs recept. Sokszor a legváratlanabb pillanatban toppan be az igazi, mikor nem számítasz rá, máskor meg lehet, hogy akár évek óta ismered. Légy nyitott és légy boldog egyedül is. Ha ez megvan, magabiztos leszel, a kisugárzásod is magával ragadó lesz és csak úgy vonzani fogod a pasikat és válogathasz :)

2016. nov. 19. 10:47

Először is: ne görcsölj rá a témára! Tudom, nagyon közhelyes... mert igaz! Csak sajnos nem olyan könnyű a gyakorlatban, jól kivitelezni. Ne várd mástól azt a boldogságot, amit Te sem tudsz magadnak megadni (Csernus, és rohadtul igaza van!)

Szerintem mindenkinek tudnia kellene egyedül is jól működni, boldognak lenni, kiteljesedni, egy kapcsolatban is fontos -szerintem- hogy legyenek teljesen autonóm dolgaid, amiket csak te csinálsz csak te foglalkozol vele.

Kb. én is ebbe a korosztályba tartozom, és úgy gondolom, hogy velünk lányokkal nagyobb problémák vannak. Mert jobban értünk az emberekhez, ezért megmagyarázunk másoknak -és magunknak is- olyan dolgokat, amikhez közünk nincsen... Mondok egy klasszikus példát: Kb. minden lány az elsők között vágyik őszinteségre egy kapcsolatban. Mikor ők maguk sem őszinték, hát akkor miért várja ezt el a másiktól?! Duzzog valamiért... hisztizik...neeem nem szól felnőtt módjára, négyszemközt, nem puffogva! hogy figyelj NEKEM rosszul esik, amikor ezt és ezt csinálod, mert ettől NEKEM olyan érzésem van hogy... innentől kedzve megállapodhatsz, hogy 2x szólsz, harmadszorra nem tűrőd el. Ha megcsinálja negyedjére is, akkor meg Te vagy a hülye, hogy hagyod magad. Ennyi. Ez a Te részed, Te felelősséged a kapcsolatban (bármilyen kapcsolatban).

Ezt inkább valamiféle tanácsnak szántam, mert úgy látom a környezetemben lévő kapcsolatoknál ez a legnagyobb probléma... Akiből meg hülyét lehet csinálni, azt nem lehet komolyan venni. Nem baj ha esetleg alkalmi kapcsolatokba bonyolódsz, de azt mindig felelősségteljesen tedd! Tudd, hogy mit adsz és mit vársz el... Egy buliban alapvetően ne akarj hosszútávra partner keresni, de megfelelő hozzáállással megtalálhatod! Tapasztalataim szerint a férfiak többsége is akar hosszútávú kapcsolatot, és nem feltétlenül azért nem jönnek össze az alkalmi partnerükkel, mert az könnyen adta magát... sokkal inkább a viselkedése miatt, hogy mindennel azt közli, hogy ez CSAK a PASIRÓL SZÓL... annak reményében, hogy jajj ügyi voltam hátha maradhatok... Te sem akarnál kisfiúval kezdeni, aki nincs tisztában a saját képességeivel és igényeivel.

Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden buli és flörtölés szexxel végződjön! :D

Hú ez jó nagy katyvasz lett, de remélem tudod majd jól értelmezni, és hasznát veszed! :) Teremtsd meg Te a saját boldogságodat, tanulj magadról sokat, aztán jöhetnek a többiek! :)

...és igen, legyél türelmes is.

21. massalhangzo (válaszként erre: 17. - Luca9)
2016. nov. 15. 22:37

az nem egy komoly kapcsolat utani vagy, hogy valaki tartson mar vegre a baratnojenek rovidebb vagy hosszabb idoszakra


ami tehetsz, az az, hogy megadod az eselyt az ismerkedesre, nem negy fal kozott varod passzivan. lehet, hogy sokaig csupa nem megfelelo pasi jon, lehet, hogy mar holnap talalkozol valakivel, akivel megszeretitek egymast

2016. nov. 15. 21:20
Arról te tehetsz, hogy nem vesznek komolyan, és nem váltasz ki belőlük érzéseket. Változz meg!
19. Bichter1 (válaszként erre: 1. - Luca9)
2016. nov. 15. 21:16

..van még drága luca sok-sok éved - lehet akár 20 is mire megtalálod a saját emberedet!


Egy házasság sem garancia, hogy komolya" marad, sőt...


Élvezd a mindennapokat és készülj" az emberedre, mert bizony akkor toppan eléd, amikor már pont nem várod :) Sok sikert.

18. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Luca9)
2016. nov. 15. 17:29
Nincs garancia semmire :)
17. luca9 (válaszként erre: 15. - Massalhangzo)
2016. nov. 15. 16:39
Nem :D Biztos romlott.
16. ina87
2016. nov. 15. 15:05
lehet h csak rossz helyen próbálkozol lelki dolognak ehhez semmi köze,talán ne pont korabeli srácokkal ismerkedj...
15. massalhangzo (válaszként erre: 13. - Luca9)
2016. nov. 15. 14:58
te nyitottad a miert ad csokit egy pasi forumot is?
14. c73db520ef (válaszként erre: 13. - Luca9)
2016. nov. 15. 14:31
Ne erd be ilyen kevessel!
13. luca9 (válaszként erre: 11. - C73db520ef)
2016. nov. 15. 14:28
Dehogy, nem tervezem huszonévesen házasodni. Nekem az már komoly ha velem szeretne lenni a másik rövidebb- hosszabb ideig, és a barátnőjének nevez.
12. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - Luca9)
2016. nov. 15. 14:22

SEMMIT.


Nem lehet komoly kapcsolatot akarni. Ez hülyeség. Lehet azt gondolni, hogy ha egyszer megismerkedsz valakivel, akivel annyira egy hullámhosszon vagytok és minden stimmel, akkor majd vele komoly kapcsolatot fogsz kialakítani.


De nem lehet önmagáért a kapcsolatért akarni a kapcsolatot. Ez buta, görcsös hülyeség, ami ahhoz fog vezetni, mert ahhoz szokott, hogy vagy egyedül maradsz, mert a görcsös kapaszkodásod mindenkit elüldöz, vagy bevállalsz egy szamarat a ló helyett , és szenvedsz egy életen át.


Egy boldog, tartós, kiegyensúlyozott kapcsolatot kizárólag két boldog, kiegyensúlyozott ember tud működtetni. És nincs vonzóbb egy önálló, kiegyensúlyozott embernél.


Azaz ne akarj félemberként létezni és kapcsolatra vágyni, hanem alakítsd ki a a saját életed és teljesítsd ki önmagad! Meddig lehet az ember türelmes? Évtizedeken át.

11. c73db520ef (válaszként erre: 1. - Luca9)
2016. nov. 15. 14:07
Komoly alatt az eskuvoi harangokat erted?
10. MZsanett (válaszként erre: 1. - Luca9)
2016. nov. 15. 12:58
Ismerős a szitu. Nekem 4 éve nincs senkim, mert válogatós vagyok, és inkább maradok egyedül, minthogy engedjek az elvárásaimból:) Mondjuk nincsenek nagy elvárásaim, csak annyi, hogy tiszteljenek és ne uralkodjanak rajtam, de sok embernek ez nehezére esik. Az elején tudják adni a szépet, de utána mindig kibújik a szög a zsákból. De biztos az én hibám is.
2016. nov. 15. 12:57
Ne úgy indulj neki, hogy "márpedig nekem komoly kapcsolat kell". Attól néhány pasi elriad. Érezd jól magad az esélyesekkel, aztán alakul minden. Vagy ahogy írták, keress idősebbet. Amúgy milyen közeben ismerkedsz?
8. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Luca9)
2016. nov. 15. 12:49

Tudom, mit érzel, én is így voltam ezzel. Húszas éveim elején olyan sokáig voltam egyedül, hogy már az édesanyám is azt mondta, vénlány maradok :D Közben kipróbáltam mindent. Kerestem tudatosan, mindenkinek esélyt adtam, direkt nem ismerkedtem, hogy majd a sors, belementem könnyű kapcsolatba, de semmi. Ráadásul úgy, hogy közben egy olyan szakon voltam, ahol csak a koliban 800 körül volt a fiúk száma. Még azzal is riogattak az ismerősök, hogy ha majd elkezdek dolgozni, be fog szűkülni az ismerkedési tér, tehát még előtte szedjek össze valakit. Mintha ez csak így menne... Aztán amikor elkezdtem dolgozni, végül csak rátaláltam az igazira. Ő 6 évvel idősebb, és ott tanult, ahol én, csak korábban.

Sajnos nincs recept, nem lehet erőltetni :( Te is meg fogod találni, addig meg kitartást kívánok neked!

2016. nov. 15. 12:41
Szerintem felesleges ezen parázni 23 évesen. Ismerkedj, aztán majd kiderül mi lesz belőle. Szerintem senki nem úgy vág bele egy kapcsolatba, hogy na az "Hú de tartós", hisz nem is ismered, nem lehetsz biztos benne, lévén egyáltalán nem biztos, hogy utána neked egyáltalán kellene hosszú távra, csak idővel alakul úgy. Ha mégis így indulsz neki sokat fogsz még csalódni...
6. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Luca9)
2016. nov. 15. 12:38
ismerkedj tovabb. 23 evesen meg nem kell becsukni a kaput, hogy vege a turelemnek :D ha mindig olyanokat talalsz, akik nem akarnak, csak viszonyt es nem szeretnek meg, akkor talan rossz tipusu pasik kozott keresgelsz, es nem veszek eszre azokat, akikkel normalis kapcsolat alakulhatna
5. Miss Jane (válaszként erre: 4. - 4975ebdc2f)
2016. nov. 15. 12:29
Azt észleltem, hogy ez a korosztály nem tervezi, de ha úgy alakul "belecsöppen" egy ilyen kapcsolatba, és személyiségtől függően páran simán el is köteleződnek.
4. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - Luca9)
2016. nov. 15. 12:23
Szia! Korodbeli fiaim vannak, és tőlük tudom hogy nem keresnek még komoly kapcsolatot. Persze mindenkit erhet szerelem. Ne gorcsolj ha valóban komoly kapcsolatot akarsz ahhoz szerelem is kell.Legy türelemmel, vagy keress a korai 30 késői 20 asok közt!
2016. nov. 15. 12:23

Lelki békét kell találni, egyedül is boldognak lenni, és akkor jön az igazi. Türelem, rózsát terem :)


Én sokáig próbálkoztam, adtam mindenkinek, (akiben láttam lehetőséget) esélyt, csalódtam sokszor, de ki is léptem az ilyenekből. Egyszer csak eljött az igazi :)

2016. nov. 15. 12:13
23 évesen nekem egyik pasi jött, a másik ment. Én hülyítettem őket, és nem ők engem.
2016. nov. 15. 12:08
23 éves vagyok. 6 éve volt utoljára barátom, de az olyan 'komoly' is volt, mint a tini kapcsolatok szoktak lenni. Sajnos azóta mindig csak úgy voltam szerelmes, hogy nem szerettek viszont. Ismerkedem, de már a sokadik korombeli srácba botlok aki csak viszonyt keres..Vajon meddig lehet türelmes az ember?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook