Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit tehetenék, hogy ne fájjon a térdem, de futni meg szeretek és hatásos is! fórum

Mit tehetenék, hogy ne fájjon a térdem, de futni meg szeretek és hatásos is! (tudásbázis kérdés)


16. 2b9a946b07 (válaszként erre: 14. - Agnesss0129)
2010. márc. 28. 07:52
és te is futottál?mert én szeretném folytatni. addig te is pihentetted, nerm terhelted?
2010. márc. 28. 07:51

köszönöm a válaszatitokat.most dunsztolom és pihentetem, meglátjuk. kaptam egy jó futócipőt., és nem futok többet betonon.

ha ezek után is fáj, természetesen elmegyek orvoshoz.

2010. márc. 27. 15:13
"antiphlogiszticum"nekem ezt irták fel hasonló problémákra mint neked van,csak még mellé recseg-ropog is a térdem.ez egy kevert krém,és ezt is lehet vény nélkül kapni,és ez sincs több 700.-nál.éjszakai dunsztolásra adták.kb.1hónapja használom és pl.a jobb térdemmel már semmi próbléma nincs.
13. zuzu07
2010. márc. 26. 14:12

A kenőcs neve:Nicoflex vény nélkül kapható

Mikor ajánlott a kenőcs alkalmazása?

Reumás izom- és ízületi fájdalmak, zúzódások, rándulások, izom-merevség, izom-görcs esetén,

valamint sportoláskor bemelegítésre.Ára:695Ft

12. zuzu07 (válaszként erre: 9. - Zuzu07)
2010. márc. 26. 11:10
Szerintem meg ne hagyd abba,pihentesd átmenetíleg,és nem baj,ha orvos is látja,de én tavaly ilyenkor szintén így jártam,de az alább leírtakkal megoldottam,lassan,de rendbejött.Most is készülök a T-Home városvédő futásra,és semmi gondom.Tavaly nyár folyamán a térdrögzítőt is félre tehettem....de nem árt,hogy van,sose lehet tudni.
2010. márc. 26. 11:05

A térd az alázat testrésze,

ezzel hogy állsz?

2010. márc. 26. 11:02
Nekem a csípőm fájt a futástól... pihentettem egy hetet és szedek porcerősítőt, így most egészen jó :)
2010. márc. 26. 11:02
Szerintem megerőltetted a térdizületed,ha hidegbe is futottál,és ehhez korábban nem szokott hozzá,ám de sőt sokkal nehezebben melegszik be használathoz,és ekkor sérülhetett,megfázhatott,ami utólag jelentkezik.A másik elgondolásom az,ha egyfelől estleg a cipő nem megfelelő a futáshoz,érdemes kimondottn e célra készített cipőre invesztálni,ennek jó belül talpkiképzése,és összességében a talp puha,ruganyos,csillapítja az izületeket megviselő rezgést,de még ezzel se túl jó aszfalton futni.Ha lehetőséged van keress fl ortopéd,vagy reuma szakorvost,aki ír valami kencét rá,de tud felírni olyan térdrögzítőt is,amit a spotolók is használnak/nézd a kézilabdásokat/.Ilyen egyébként recept nélkül is kapható gyógyászati segédeszköz boltban,igaz máshol is kapható,de ezen nem érdemes spórólni,gagyit ne vegyél,akkor jó,h fel tudod próbálni,hogy a tartása megfelelő legyen és ne szorítson túlzottan.A gyógyászatiban csak így adják el..első a próba.Először kicsit fura,de jó érzés hogy tartást ad.Meg fog gyógyulni csak lassan,türelem.Addig éjszakánként érdemes borogatást tenni rá.Gyógyszertárban kapható recept nélkül egy nagyon jó bemelegítő-izomlazító krém,ezt persze nem reklámozzák,de a sportolóknál is ezt használják bemelegítésre-izomlazításhoz masszásként.Most nem ugrik be a neve,pedig nekem is ez van,tényleg nagyon jó,de mindjárt megpróbálom itt neten utána nézni és majd megírom.Ja nem mellékesen jó áron kapható,nem egy kissebb vagyon,mint a társai többsége.
8. 879a837565 (válaszként erre: 6. - 2b9a946b07)
2010. márc. 26. 10:47
Szia. Szerintem ne fussál! Nekem tavaly nyáron már volt egy enyhe térdfájásom, de azt gondoltam, hogy krémekkel, térdszorítóval tovább készülhetek az októberi Marseille-Cassis semi-maratonra. Ám a végére a maraton elmaradt és jött helyette a térdműtét novemberben. Ha fáj akkor azt jobb mielőbb megvizsgáltatni.
2010. márc. 26. 10:46
Ha fáj a térded vehetsz krémet is rá, vagy valami gyógyászati cuccot
2010. márc. 26. 10:42
és a futással mi helyzet?futhatok továbbra is?attól nem lehet?köszi a válaszokat
2010. márc. 26. 10:41
A steppesek tipikus betegsége az elülső térdfájdalom, általában a térdkalács alatt jelentkezik, lehet duzzadhat is. Az ellipszis tréner szerintem is jobb lenne, vagy a gyors gyaloglás, minden olyan, ahol megvan a láb kettős támasza.Ha az ízület meleg is, akkor gyulladáscsökkentő krémmel kend, és pihentesd pár napot.
2010. márc. 26. 10:35
Menj el ortópédiára, többet mond egy orvos, mint így látatlanban bárki is.
2010. márc. 26. 10:34
Ellipszis trénert próbáltad? Jó, ehhez gép kell, de talán egy opció. Fájdalomcsillapításra esetleg kipróbálhatod a Biofreeze-t - hihetetlenül jó!
2010. márc. 26. 10:26
sajnos most már a stepperezés után is fáj másnap, és ki kell hagynom egy napot!megpróbáltam fastum géllel, lóbalzsammmal kenni, akkor segyt, de aztán újra fáj!és a térdem alatt van egy kis hupli, ott fáj.mi lehet ez?
2010. márc. 26. 10:25
Mit tehetenék, hogy ne fájjon a térdem, de futni meg szeretek és hatásos is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook