Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehetek, hopgy kisfiam miközben altatom el, ne tépje folyamatosan a hajamat? fórum

Mit tehetek, hopgy kisfiam miközben altatom el, ne tépje folyamatosan a hajamat? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 24. 16:45
Engem etetés közben mart szét,mármint a felkaromat ahol érte....altatásnál párnát gyömködött.
2008. okt. 11. 12:47
Sziasztok! Anno az én kisfiam meg úgy aludt el hogy a fülemet morzsolta. Nem volt kellemes!!! De egy idő után persze leszokott róla.Már csak nevetek rajta ha rá gondolok....!
25. Elviracska (válaszként erre: 24. - 09d65bf33d)
2007. aug. 28. 08:24
Köszi megprobálom....
2007. aug. 28. 07:40
Hosszú a hajad? Fogd össze! Ha rövid, akkor meg tűzd hátra, vagy egy hajpánttal simítsd hátra! Semmi mást nem lehet tenni. De vigyázz, ha egy picike tincs is kilóg egyből el fogja kapni!
23. Elviracska (válaszként erre: 22. - Narina)
2007. aug. 25. 10:40

Én is erre gondoltam,hogy nyugtatja ,mert mint irtam az előző hozzászólásokban ,volt neki hosszabb haja akkor azt csavargatta az ujjára ,és ugy aludt el,akkor is én vele voltam de nem az én hajam tépte...

Viszont most nincsen neki mit csavaragasson ,és az én hajam pont megfelelő...volt hogy egy délután mama probálta lefektetni ,és mikor nem sikerült neki közölte velem,hogy annyira tépte a haját alig birta...ugyhogy én ezt tudom ,hogy nyugtatja magát ,csak olyan fájdalmas sokszor ,hogy nembirom hosszabb a hajam jól megtudja tépni ,és egy jü 10-15 perc mig belealszik....álmában is keresi....

22. narina
2007. aug. 25. 10:34
Az én 7éves lányom a könyököm kaparászta sokáig és csak igy tudott el aludni,néha már fájt és sebet is okozott.Mikor megkérdeztem szakembert azt ajánlotta adjak a kezébe valamit(kispárna textil pellus...)ez sem vált be,sőtt meg a mai napig is ha elfelejtkezik magáról kapargatja:):)En ugyérzem a lányomat ez megnyugtatta a kicsid nem igy van vele?
21. gerna (válaszként erre: 20. - Elviracska)
2007. aug. 25. 10:13
Kicsi még! --- de a tépést semmiképpen se hagyjad. Meg amúgyis magasabban van a fejed, mint az övé :))) Ha kell, állj odébb, majd megtanulja. Pár perc múlva visszamehetsz hozzá, ha tép, otthagyod. Ebből érteni fog (idő kérdése???)
20. Elviracska (válaszként erre: 19. - Gerna)
2007. aug. 25. 09:48

:))

Igen pont tépésre áll a keze,és a kis rosszcsont még hizelegve is eléri mit kell....

Ennivaló annyira hogy ,hihetetlen miket eltud müvelni...

Amugy a mindennapokban is egy perc alatt 100 hülyeséget csinál...ugyhogy ebből kikellene nőnünk..:)

19. gerna
2007. aug. 25. 09:26
Nagyon helyes a kisfiad... néztem az "Angyalkám" képen a kezét! mintha épp tépéshez készülne ;-)
18. gerna (válaszként erre: 17. - Elviracska)
2007. aug. 25. 09:25
Megértem :( De ha tovább hagyod, hogy "tépjen", ez neki se jó! azt mondod, nagyon anyás, ha gondolod írjál erről is. Valahogy át kell alakítanotok a kapcsolatokat, mert ez a tépés inkább azt jelenti, neki se jó így. Ha majd jobban fog beszélni, vsz. könnyebb lesz.
17. Elviracska (válaszként erre: 16. - Gerna)
2007. aug. 25. 07:44

Köszike mindent ...remélem hamarosan jobb hirrel szolgálok...

Probálok távol maradni ...de ugybujik oda ,hogy a szivem hasad meg ,ellökni magamtól....

Gondolom megértesz:)

16. gerna
2007. aug. 24. 21:05
Lehet, hogy ezért ilyen "erőszakos", mert nem tudja jól kifejezni magát szóban. De akkor is, legyél erős, ne kerüljön olyan közel a hajadhoz! ez rajtad is áll.
15. Elviracska (válaszként erre: 14. - Gerna)
2007. aug. 24. 20:20

Mondogat szavakat ,de még nem beszél .....megérteti jól magát ,de még nemfejezi ki teljesen a szavakat.


Ugyahogy mondod kifogott rajtam:(

14. gerna
2007. aug. 24. 20:11

"Altatás"

Hát ha ezzel jár, hagyd ki az altatást! főleg délután.

Nem igazán tudok mit javasolni, mert mindenre azt mondod, hogy lehetetlen! úgy néz ki, a 2 éves gyerek kifogott rajtad.


Akkor arra a válasz, hogy mennyire tud beszélni a fiad?

13. Elviracska (válaszként erre: 10. - 9778ca1817)
2007. aug. 24. 19:56
Hogy miért engedem???hát épp ez ,hogy nemengedem,de mint irtam nemsok eredménnyel...és nem rendelem alá magam sőt büntetve is van ,de ez nemfér neki össze hogy ne huzza annyira a hajam...és ne evel nyugtassa magát:(
12. Elviracska (válaszként erre: 11. - Gerna)
2007. aug. 24. 19:55

Szia


Megbeszéltem ezerszer ,és ezrszer eljöttem tőle utánnam jött ,és sirt szagadatlanul semmit nemértem vele....Hiába mesélek mondom neki ,ez legyen a délutáni altatásnál is annyira tépi a hajam ,és belecsavarja a kis uját valósággal a hajamba ,ugymeg teljes erejéből huzza huzza...:((((

Tudja ,látom hogy tudja hogy bánt ...de már lassan ugyvagyok ,hogy tehetetlen vagyok ,és bizom kinövi ...vagy kitudja....

11. gerna
2007. aug. 24. 17:20

2 éves elmúlt a fiad! nem olyan kicsi már. Először "beszéld meg vele", hogy nem szabad és hogy nem fogod többé megengedni. Aztán, ha este rákezdi a tépést, hagyd ott! mérgelődjön, de meg fogja tanulni, hogy ha tép, anya elmegy :(


Mondjuk adj neki 5 percet a mérgelődésre, aztán menj vissza egy újabb próbára.


Mennyire beszél a kisfiad? úgy értem, amikor éppen nem mérges.

2007. aug. 24. 16:15

Nemár!

Könyörgöm, hát miért engeded?! Attól még lehetsz nagyon jó anya, ha határozottan azt mondod, hogy NEM. Nem kell magad alárendelni a gyerek akaratának.

9. Elviracska (válaszként erre: 8. - 984ff08d0b)
2007. aug. 24. 08:23

:)))

Hát ez igy van ,nálunk is igy volt van ,de még ennyire borzasztó fájdalmas dolgot nem müvelt velem...:)))ezért is gondoltam beirok hátha ötleteket,megoldásokat kapok,mert nehéz igy ezt birni....

Akkor neked is kivánok türelmet meg minden jót a gyerekneveléshez....:)

8. 984ff08d0b (válaszként erre: 7. - Elviracska)
2007. aug. 23. 20:19

71 cm :))))

10hós lesz nemsokára...de más 3 hós kora óta gyakoroljuk az engedd el-t :D kb onnantól éreztem, hogy kell, amikor elrepült a szemüvegem a konyha közepe felé... :D

Hát igen, nehéz nekik ellenállni, de kell. Ha rájön, hogy manipulálhat, akkor él is vele. Ha nagyon nem bír magával Bence, tép, csíp, mar, és le akarja szedni rólam az ókulárém, berakom a hempibe, olyankor hasraveti magát és vagy üvölteni kezd, vagy csak fekszik hason, mint aki kinyúlt. Ha üvölt, elmegyek a közeléből, de mondom is neki, hogy ezt a hangerőt sajnos nem bírja a fülem. Ha behisztizik, akkor hagyom, ha "lehet vele beszélni", azaz megkérem, hogy hagyja abba és elhallgat, akkor kiveszem, és fogom tovább, vagy leteszem és mászkálhat. Ha üvölt, hagyom egy darabig, majd odamegyek a cumisüveggel, hogy kér-e inni. Ha elfogadja, tudom, hogy megnyugodott, ha kiveri a kezemből, akkor megyek tovább. Engem nem zsarolhat hisztivel. Általában 3-5 perc alatt a bbahagyja. Nem megyek el messzire, lát, de nem veszem ki. Más az, ha tudom, hogy álmos és azért sír. Akkor 1 percet hagyom a hempiben és ott maradok, mert gyakran nem veszi észre magát, és nem akar "csak úgy" aludni...

Szóval "szegény gyerekem" már születése után nem sokkal elkezdődött "nevelődni. :)

7. Elviracska (válaszként erre: 6. - 984ff08d0b)
2007. aug. 23. 20:09

Igen tudom ,és határozott is vagyok ,olyan esetem is volt,hogy annyira metépte a hajam ,hogy észre vette megbántott ,és odabujt ,de csináltam mintha nagyon sértödött lennék,és ő csak hizelgett...mond lehet nekik ellenálni?:))) de viszont nagyon feltudok mérgelődni mert ha nem fájna rendben de a szivem jön ki sokszor....


Mekkora a gyereked?

6. 984ff08d0b (válaszként erre: 5. - Elviracska)
2007. aug. 23. 20:02
Enyém is az, a fülbevalóm tépkedi ki előszeretettel a fülemből. Visítok, mint a malac...leesett már neki, hogy ez fáj. Mindig mondtam is neki, anyának ez fáj, engedd el! És megfogom a csuklóját határozottan. Nem szorítom, csak megfogom. Nála már tanult dolog az "engedd el" a szemüvegem miatt, így lehet, hogy nekem könyebb. Mindenesetre ha egyszer elkezded tiltani, utána már ne engedd, mert tudni fogja, hogy kijátszható vagy.
5. Elviracska (válaszként erre: 4. - 984ff08d0b)
2007. aug. 23. 19:52

:)Gondolod pótolna engem a baba???


Nagyon anyás ,és igényel minden percben...és én ezért boldog is vagyok csak ez elégé kinos már..

2007. aug. 23. 19:31
Hmm..estetleg egy hosszú hajú babát vegyetek neki...? Csak nézd meg, hogy tartós legyen a haja, ne jöjjön ki könnyen.
3. Elviracska (válaszként erre: 2. - Herczegir)
2007. aug. 23. 19:14

Mindenképp köszike ,a szomorú,hogy már probálokoztam hhasonló dolgokkal de hidd el semmi nem kell ,és csakis a hajamat tépi csavargatja ,és húzza ,aztán egy negyed óra és belealszik,de addig kinszenvedés mig elalszik nekem...ugyanis nagyon fáj:(probáltam összekötni a hajam ,de ugyis annyira kitépi,hogy teljesen csupa haj minden....


Ez egy 2 hónapja van igy,tudod volt neki hosszabb haja ,és azt csavargatta ,mig belealudt ,de levágattuk ,és azóta az én hajam a nyugtatója neki,mert mást nemtudok mondani...

Erre szeretnék ötleteket megoldást találni ,hogyan tudjam leszoktatni mit tegyek....???

2007. aug. 23. 19:09

Elvirácska!

adj a kezébeegy macit,vagy egy babát ,szoktasd át arra,pár nap és rászokik,csak ne engedj neki,még ha nagyon hisztizik is!tapasztalat,tudod három gyermekem van,

szia: herczegir

2007. aug. 23. 19:03
Mit tehetek, hopgy kisfiam miközben altatom el, ne tépje folyamatosan a hajamat...de már annyira tépi, hogy órditani tudnék a fájdalomtól, igy

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook