Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tehetek ha nem utalják a családi adókedvezményt már két hónapja? fórum

Mit tehetek ha nem utalják a családi adókedvezményt már két hónapja? (tudásbázis kérdés)

20. Erii
2015. ápr. 15. 10:04
Sziasztok ,csak megszeretném kérdezni,hogy az adó visszatérítést mikor kapom meg ? Március 24-én adtam fel 27-én beérkezett,ebeven követem ,de ottis csak annyit látok,hogy mikor ért be és mennyit kapok vissza ,dehogy mikor azt nem .Sokan mondták már,hogy 30nap de ennél lehet több is . Miaz igazság valaki tudja ?? Köszönöm előre is a válaszokat.
19. Szélike (válaszként erre: 18. - Mandula71)
2011. márc. 9. 16:20
:(
18. Mandula71 (válaszként erre: 17. - Szélike)
2011. márc. 9. 09:04

Ezek után egyáltalán van munkaszerződésed? Be vagy jelentve?

Ha meg ilyen a munkáltatód, ezt eddig is tudtad, nem értem, hogy miért kérted a családi adókedvezményt? Egyszerűbb lett volna, ha úgy nyilatkozol, hogy nem kéred figyelembe venni se ezt, se az adójóváírást. Egy év múlva pedig magad készíted el az adóbevallást az idei évről és akkor megkapod, ami jár. Már ha jár egyáltalán ezek után, mert már abban sem vagyok biztos, hogy bejelentve dolgozol, vagy ha igen, akkor annyiért, amennyiről te tudsz...

2011. márc. 9. 08:39
Bérpapírt sem kapunk. Ez van ha ugrálsz holnap már nem kell menned dolgozni. De azért köszönöm. :(
2011. márc. 8. 12:27

ez van a szürkegazdaságban


megegyeznek egy zsebbe összegben, a többit meg fizeti a munkáltató

15. 083b779d2b (válaszként erre: 13. - Szélike)
2011. márc. 8. 12:03
De ez nem főnök kérdés, meg nem könyvelő kérdés. Ha lenyilatkoztad, akkor köteles úgy számfejteni. Mellesleg, ha nem teszi, vagy mégis, de lenyúlja...ez asszem csalás :). Nehogy hagyd magad!
14. Mandula71 (válaszként erre: 13. - Szélike)
2011. márc. 8. 11:27
Pedig baromi egyszerű az egész. A fizetésedről meg kell kapnod a bérpapírt. Azon látszik, hogy mennyi a bruttó, milyen kedvezményeket vettek figyelembe, mire mennyit vontak le. Ha te nyilatkoztál a munkáltatód felé a családi kedvezményről és az adójóváírásról és ezek közül valamelyiket nem veszik figyelembe, akkor szólni kell. Kérd el a könyvelő telefonszámát és közvetlenül vele egyeztess.
13. Szélike (válaszként erre: 12. - 083b779d2b)
2011. márc. 8. 10:21
Tutira jár voltam könyvelőnél is. Sajnos ilyen a főnök. Neki 15.000 ft nem pénz. De nekünk nagyon jól jönne. :(
12. 083b779d2b (válaszként erre: 10. - Szélike)
2011. márc. 8. 09:06
Figyelj, kérdezhetek vmit? mennyi a béred? Ha kevés, nem tudják vonni, ha meg elég ahhoz, h vonják, akkor meg a 27%-os szuperbruttóból kell levonni (gyerektől függően az összeget), és azt kell kivonni a megnövelt adóalapból, és úgy venni a 16%-ot. Ez nem úgy megy, hogy a munkáltatód utal majd neked pluszba. Mellesleg ha kitöltöttél egy családi adókedvezményről szóló nyilatkozatot, h megigényeld és valóban járna, akkor azt meg is kell kapnod. Hívd fel a NAV-ot, és kérdezz rá, hogy meg-e illet, és jár-e neked.
11. Brodus
2011. márc. 8. 08:48

Szia!

Ha úgy gondolod, hogy a céged lenyúlja az adókedvezményt. akkor legjobb ha úgy nyilatkozol, hogy nem veszed igénybe, aztán könyvelővel készítetted el az éves adóbevallást (kb. 2000Ft) és ekkor visszaigényeled az adókedvezményt. Később jutsz a pénzedhez, de legalább biztosan. Már februárban megcsináltathatod és akkor márciusban kapod meg egyben.

2011. márc. 8. 07:34

Sziasztok!

Sajnos a könyvelő nem számfejti és nem mondja meg a pontos összeget mennyit kell utalni a főnöknek. Tudjuk mennyi járna 15.400 ft.De ugrálni nem nagyon merünk mert a végén nem lesz munkabér amiből megkaphatnánk a kedvezményt. És legjobban attól félek hogy csak nem utalják át és közben a szja-ból levonják. Magyarul zsebre teszik. És ezt hogy bizonyítom a következő évi bevallásnál.

2011. márc. 7. 21:08

Ha meg tényleg a könyvelő nem veszi figyelembe(Na de miért?) a béred kiszámításánál akkor a munkaadódnak kéne intézkednie.

Biztos be vagy jelentve?

2011. márc. 7. 21:04

Az adókedvezményt nem utalják, hanem a kedvezmény mértékével kevesebb adót vonnak a bruttó béredből.

Nem lehet hogy a béred annyira alacsony hogy nem tudod igénybe venni a családi adókedvezményt?

7. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Krozika)
2011. márc. 7. 20:46

Pontosan!

Ha nincs adóbefizetés egyáltalán, vagy csak kevés, akkor nincs miből visszakapni.

2011. márc. 7. 19:54
Sajnos olyan is van, hogy járni jár, de nem jut, mivel alacsony jövedelemnél nincs miből adókedvezményt érvényesíteni.
2011. márc. 7. 19:51
Bérszámfejtéskor a gyermekkedvezménnyel csökkentett személyi jövedelemadó kerül levonásra, tehát, ha van gyermekkedvezmény, akkor annyival több a nettó bér. Ha nem érvényesítették minden hónapban, akkor majd az adóbevallás benyújtásakor is lehet igényelni.
4. nemmaci (válaszként erre: 2. - Szélike)
2011. márc. 7. 18:58

szia!

szerintem a munkáltatónak kellene intézkednie ez ügyben.

3. a0c1361e44 (válaszként erre: 2. - Szélike)
2011. márc. 7. 18:57
Ezt nem utalják, hanem automatikusan ennyivel többet kap az aki jogosult rá. A munkáltatóval kell beszélni.
2011. márc. 7. 18:53
Minden igazolást időben leadtunk, és mégsem utalják a két gyerekre járó kedvezményt. A munkáltató szerint a könyvelő nem számolja ki így ő a régi bért utalja. Kihez fordulhatok?
2011. márc. 7. 18:52
Mit tehetek ha nem utalják a családi adókedvezményt már két hónapja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook