Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tehet ellenem a tulaj? fórum

Mit tehet ellenem a tulaj? (beszélgetős fórum)


29. f54c6b8a8d (válaszként erre: 28. - 7230827147)
2011. okt. 28. 20:40

De kifizetted már?

Nem baj ha igen.. Ő mit tartott be az Ígéreteiből? Egy szélhámos,ennyi..

Minden megállapodás két oldalú.Ezek az állatok azt hiszik,h.tulajként nekik nem kell megfelelő szolgáltatást nyújtaniuk,mintha Ti ingyen laknátok ott,vagy kegy lenne,hogy ott lakhattok,ennyi pénzért..

28. 7230827147 (válaszként erre: 27. - F54c6b8a8d)
2011. okt. 28. 20:15
Áhh...szóban beleegyeztem már...azt leshetem, mikor adja vissza :)
27. f54c6b8a8d (válaszként erre: 22. - 7230827147)
2011. okt. 28. 02:06
Nincs közötök a lakásbiztosításához a bunkónak,így ezt is követeljétek vissza.
26. f54c6b8a8d (válaszként erre: 23. - Klaudia20)
2011. okt. 28. 02:04
Így van,én is megkérdeztem ügyvédet,ugyanezt mondta.
25. f54c6b8a8d (válaszként erre: 1. - 7230827147)
2011. okt. 28. 02:03

Nagyon megjárhatja a tulaj.Meg is lehet mondani ezt neki,ha szemétkedik továbbra is.Ugyanis ha nem fizet utánatok adót,és feljelentitek,akkor visszamenőleg akár több évet kifizettethetnek vele.

Miután eljöttetek,hívjátok fel,és mondjátok neki,hogy azonnal vigye el azt az összeget,amivel behúzta a pasidat a rohadékja,különben feljelentitek.Találkozzatok vele az utcán.Cserébe megkapja a kulcsokat.

Találkoztam sok ilyen állattal,tudnék mesélni..

24. 7230827147 (válaszként erre: 23. - Klaudia20)
2011. okt. 26. 22:58
Köszönöm neked is a segítséget:)
23. Klaudia20 (válaszként erre: 22. - 7230827147)
2011. okt. 26. 21:27

hidd el hogy nem tudna veletek semmit az ég világon csinálni...

Párom az elhatározásunk után felhívta egyik ügyvéd barátját, hogy mit mond... és ő mondta ezt, hogy semmi nincs a kezébe, mert az a szerződés amit írtunk az semmit nem ér, ugyanis nincs hivatalosítva!


Ott ugye a "bérleti szerződés", de ha azzal fenyegetőzik hogy feljelent, akkor ezzel bizonyítaná... de!! ő járna pórul! A nem bejelentett albi miatt!


Mi amikor kipakoltunk, én kitakarítottam (pedig mikor odamentünk nagy mocsok volt a lakásba...), és mindent lefényképeztünk, és még volt velünk egy srác is, szóval ha azt mondaná, hogy rongáltunk, akkor a képekkel bizonyítjuk, hogy nem! Plusz a srác, mint tanú!


Szóval alapból nem tud semmit tenni, mert ha közel azonos összegű a kaukció (ami a tiétek) és a albérleti díj+rezsi+zár...stb! Akkor egy szava sem lehet!


Fel a fejjel!

22. 7230827147 (válaszként erre: 21. - Ministry)
2011. okt. 26. 21:12

Igen, valóban ez lenne a normális. Mi március óta 1 tükröt fúrtunk fel, amibe 1 csavar megy. Semmi semmi olyat nem tettünk a lakásba, ami kár lenne, mert én sem szeretném, ha a lakásom lelaknák esetleg.

Eddig mi is teljesen normálisak voltunk, és mindent mindent rendesen fizettünk.

Első körben lenyeltem az ő lakás biztosítását, ami "elfelejtett" közölni velünk beköltözés előtt. Ez 4500 Ft. Semmi semmi közöm nincs a lakás biztosításához, de lenyeltem. Erre most megint újabb hülyeséget talált ki és havi szinten követeli tőlünk. Ez sincs benne a szerződésben, nem lennék köteles fizetni, mint ahogy a biztosítást sem. Sőt, nem is fogom! Ezt azért fogja kapni amit lépünk, mert egy pénzéhes vén banya. Semmi sem elég neki.

2011. okt. 26. 20:58

Sziasztok!


Mi a másik oldal vagyunk, mi adtuk ki a lakást. Az első hölgy, aki lefoglalta, hagyott nekünk ott x összeget foglalóként. Másnap felhívott, hogy mégsem kell neki a lakás, mert talált egy faszit, és hozzá költözik, és jár neki az ott hagyott pénz 3-szorosa. Megadott egy bankszámlaszámot is. Mivel ő akkor úgy hagyta ott a pénzt, hogy még egy papírt se tudtunk róla írni - mert állítólag a gyereket lent hagyta a kocsiban -, még azt is megtehettük volna, hogy az egészet letagadjuk. Ezt el is mondtam neki, és még aznap átutaltam neki azt az összeget, amit ott hagyott. Azóta is néha felhív, hogy várja a maradékot.

Másnak adtuk ki a lakást. Lekopogom, nagyon rendesek. Azért is felhívnak, vagy írnak egy e-mail-t, hogy lyukat szeretnének fúrni a falba. Mondjuk az elején meg is mondtuk nekik, hogy mivel bútorozatlanul adtuk ki a lakást, kárt nagyon nem tudnak semmibe tenni, nyugodtan fúrjanak. Ennek ellenére jelzik nekünk.

Nálunk mi fizetünk ki mindent előre. Ha esetleg nem fizetnek, akkor levonnánk a kaucióból, de eddig mindig időben itt volt a pénz. Nálunk a havi díj változó, csak az albérleti díj fix. A csekkeket mindig beszkenneljük, és ők az alapján fizetnek, pontosan annyit, amennyit elhasználtak.

Ezt normálisan is lehet csinálni.

Ja, és írtunk szerződést, két tanú jelenlétében. Az egyik tanút mi vittük, a másikat ők hozták. Szerintem ez így normális.

20. Klaudia20 (válaszként erre: 1. - 7230827147)
2011. okt. 26. 20:54

semmit nem tud tenni... hasonló ...sőőt ugyan ilyen helyzetben voltunk egy éve... mi elhúztunk pár óra alatt a lakásból... (én még ki is takarítottam a lakást!)


Hívogatott pár hétig, aztán ennyi, ha feljelent, akkor nem te, hanem ő járja meg, mert ugye ti sem bejelentett albérletben laktok...


Szóval ne aggódj, lépjetek le, fizetés előtt!


Sok sikert! :)

2011. okt. 26. 20:25
A kaukció is bele van írva a szerződésbe. Ennyire én sem vok szöszi :)))
18. jstefan (válaszként erre: 1. - 7230827147)
2011. okt. 26. 20:20
A bérbeadó tulajdonosnak csak 2012 május 20.-ig kell adóbevallást benyújtani,ezért előtte nehéz bizonyítani az adócsalást.Ha a tulajdonos nagyon gonosz, akkor a lelépésetek után leszerel a lakásból amit tud, ezután rongálási,kártérítési eljárást kezdeményezhet ellenetek.A helyreállítási költségek a többszörösét is kitehetik a 100E forintnak.Ezért az a biztonságos ,és korrekt, hogy felmondjátok a lakást azonnali hatállyal amikor a 100E Ft.-ot lelaktátok,mert akkor a kauciót hiába tartja vissza.Az utolsó napon ezt a legjobb írásban közölni vele,esetleg tértivevényes levélben, ha nem szeretnétek vele találkozni.
17. arju (válaszként erre: 12. - 7230827147)
2011. okt. 26. 20:00

Nem kell jelentgetni, csak az orra alá tenni, hogy mit írtatok alá! Ha erre Ő elkezd fenyegetőzni, akkor mehettek a bíróságra és jelenthetitek fel! De legalábbis mondhatjátok a tulajnak, hogy mit terveztek! Persze nem árt új albérlet után nézni, mert ezek után tuti kipakol bennetek az utcára!!!

A kaucióról is van papírotok, vagy azt csak úgy a markába nyomtátok???? Ugye nem??????

2011. okt. 26. 19:55
Köszi a válaszokat! :)
15. 0b18315731 (válaszként erre: 1. - 7230827147)
2011. okt. 26. 19:43
Semmit.Apumék lakásából a kedves bérlők úgy távoztak,hogy a kulcsot is beletörték a zárba.Mivel nem adózott,nem voltatok bejelentve,így tiétek a pálya.Szóval a tulaj szerintem esélytelen,nálunk maradt a zárcsere és persze a festés.... mondjuk a számlákat kifizették,meg mindent utána léptek le.Viszont a ti esetek más,nálunk nem volt szemétkedés..szóval én azt mondom,lépjetek le nyugodtan,ugyanis hasonlít a sztori a reklámba leírtakhoz.Mit gondoltok ingyen liftezgettek?:-DDDSok sikert.Szép estét neked!
14. kedike (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2011. okt. 26. 19:42
Ha utólag kell fizetni mindig az aktuális hónapot, akkor meg lehet tenni tényleg. Nekem mindig hónap elején kellett fizetnem eddig.
2011. okt. 26. 19:42
Nincsenek tanúk sem....csak mi 3-an írtuk alá.
2011. okt. 26. 19:41
Igen, van szerződésünk a havi díjról.(nem ügyvédi, csak itt hipp-hopp aláírt) De akkor az alapján én fel tudom jelenteni akár, hogy ő nem adózik...
11. annácskaa (válaszként erre: 7. - Arju)
2011. okt. 26. 19:40
Általában vannak bérleti szerződések csak ott a baj,hogy max. 2 tanú van hozzá,nem pedig közjegyző....
10. kedike
2011. okt. 26. 19:40

Engem pont a lakáskiadók vertek át párszor, a kaució vissza nem fizetésével, mert bár nem volt probléma velem kiköltözésemkor, kétszer lenyúlták a letett összeget :(

Sőt egyszer egy lakásfoglaláson buktam 114ezret, még most a nyáron, ez azért hazavágott. Hiába tettem feljelentést, sose lett meg a pénzem. Pedig volt szerződés is. Csak a lakáskiadó adott meg hamis adatokat :(

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Kedike)
2011. okt. 26. 19:39

Így nem fizetjük az utolsó havi bérleti díjat, számlák, zár, stb. . . . és ki van egyenlítve a kaukció.


Tehat nem bukjak.

8. annácskaa (válaszként erre: 5. - F303be5590)
2011. okt. 26. 19:39
így bizony!!! teljesen jogos a bérlő hozzáállása!
7. arju
2011. okt. 26. 19:38
Elöljárójában kérdezni szeretnék Tőled valamit! Van hivatalos, ügyvéd által, vagy akár csak közöttetek történt írásbeli megállapodás??? Mert ha van, akkor abban elvileg mindent le kellett volna rögzíteni! Ez független attól, hogy a tulaj fizet-e adót, vagy nem! Ha semmilyen írásbeli megállapodás nincs, akkor egyikőtök sem tud mit csinálni! Ha Te nem fizetsz, a tulaj nem tud pereskedni, mert nem tudja bizonyítani, hogy miért is akar pereskedni és ez fordítva is igaz!!!
2011. okt. 26. 19:38
50 ezer havonta a bérleti díj. Nem buknánk el...mivel 1 havi bérletit nem fizetünk ki, plusz a számlákat... Így "egában" lennénk...
2011. okt. 26. 19:37

persze, szemét volt valaki veled, légy te is az vele.

csipcsirip

így megy ez

2011. okt. 26. 19:36
Semmi jogi lépést nem tehet ellenetek, az egyetlen adu ász ami a kezében van, az a kauciótok. Ha neked megéri bukni 100ezret, akkor leléphetsz nyugodtan, max megpukkad a tulaj.
2011. okt. 26. 19:36
mennyit fizettek?
2011. okt. 26. 19:36

Ugyan,semmit!!!!

Ne is hagyd magad!!

2011. okt. 26. 19:33

A problémám a következő:


Március 1-étől lakunk ebben az albérletben és a tulaj egyre szemetebb. Minden hónapban egyre több pénzt akarna leszedni rólunk, ha hagynám. Legutóbbi alkalommal nem voltam itthon sajnos és a barátom fizette a havi díjat. Beadta neki, hogy velem megbeszélte, miért kell többet fizetnünk. Mivel én vagyok itt mindig amikor jön a tulaj, a barátom nem állt le vele vitatkozni, mert nem tudta miről van szó. De ez azért már megengedhetetlen, hogy minden lehetőséget ki akar használni és folyamatosan hülyének próbál minket nézni. A legközelebbi alkalommal ezért tuti össze fogok veszni vele, mert nem hagyom magam. A lényeg: nála van 100 e. forintunk, amit azzal fogok magam fele "kompenzálni", hogy következő hónap 10.-éig elköltözünk innen úgy, hogy nem szólunk neki. Így nem fizetjük az utolsó havi bérleti díjat, számlák, zár, stb....és ki van egyenlítve a kaukció. Természetesen adót nem fizet utánunk, Ő ütné meg a bokáját, ha valami jogi lépést tenne. Akik szidni akarnak, azok inkább ne is írjanak! Minden hónapban pontosan fizettem a bérleti díjat, a számlákat, rendben tartottuk a lakást, még 1 karcolás sincs a falon, se sehol. Semmit nem tettünk tönkre. Nem dicséretből, de manapság elég ritka az ilyen albérlő.

Szóval milyen jogi lépést tehet felénk amiben neki lenne igaza? Remélem semmit :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook