Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyen egy terhes nő, ha megfázik? fórum

Mit tegyen egy terhes nő, ha megfázik? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 31. 20:01

Szia!

Én bátran merem ajánlani,a fokhagyma és vöröshagyma keveréket.Te otthon megpucolod,felaprítod,kicsit megcukrozod,beteszed egy üvegbe,lefeded és amit kienged levet kanalanként megeszegeted!Én ezt ettem,semmi mást,mikor náthás voltam,igaz még most is ezt használom.

2011. jan. 31. 19:20
Sajnos én több, mint 10000 Ft-tot elköltöttem már homeopátiás szerekre. Köztük STODAL, OSCILLOCOCCINUM stb. de semmi sem segített. Nem tudom miért nem hatnak rám, de már elegem van a homeopátiából, számomra felesleges pénzkidobás. Csak irigyelni tudom azokat, akiknek beválik. Sajnos gyógyszert már nem kaphatok, mert max. 1 hónapom van hátra a szülésig. De egyébként sem vennék be antibiotikumot a babák miatt. Csak várok, de már nagyon unalmas....
2009. jan. 14. 18:20

Merem ajánlani a homeopátiás termékeket,terhesek is szedhetik tudtommal,és nagyon hatásos,kevés kell belőle és kedvező az ára is.Én a gyermekeimnél is ezt használom.Torokfájásra HOMEOGENE 9,vagy a HOMEOVOX,orrfolyásra CORYZALIA,ECHINACEA vagy influenza ellen az OSCILLOCOCCINUM.Köhögésre STODAL vagy LÁNDZSÁS ÚTIFŰ SZIRUP.Nem ajánlanám a normál gyógyszereket ha nem muszáj senkinek sem.A homeopátiás szereket nem ajánlatos vásárlás után mobil közelében hazacipelni,otthon zárt műanyag dobozba tedd és konnektoroktól távoli polcon ill. szekrényben ajánlott a tárolása.Ha ezt be tudod tartani akkor nem fogsz csalódni.De kérdezd meg a patikust vagy ha van a közeledben homeopátiás orvos akkor konzultálj vele,nagyon komolyan tud fizikai és lelki problémákon segíteni.Másfél éve csináljuk,és azóta nem voltunk háziorvosnál,mert nem volt olyan betegségünk amit pici homeoval ne tudtunk volna megoldani.Az influenza ellen oscillot használunk és echinaceát családilag(4 és 10 éves gyermekeim vannak)A kislányom tavaly januárban kezdte az ovit és semmilyen bacit nem kapott el,nem voltunk betegek egész télen pici orrfolyáson kívül.

Mindenkinek sok szerencsét és egészséget az új évre!!!:-)))

19. kingi7 (válaszként erre: 17. - Mariann26)
2009. jan. 14. 15:33
Nekem azt mondta a gyógyszertáros, hogy nem ajánlja a tantumverdét terheseknek
2008. dec. 2. 15:01
Már én is lassan 1hónapja beteg vagyok,de mivel a párom is beleesett most a náthás korszakba nem hiszem hogy sikerül meggyógyulnom. Akamillát kipróbálom mert én már minden homeopátiás gyógyszert beszedtem ami lehetséges.
2008. okt. 29. 13:27

A tantumverde minden formáját használhatja a várandós nő, gyulladáscsökkentő is van benne, valamint ha nem múlik akkor Bioparox spray, persze sok tea+c-vitamin 500.

Nagyon jók a gyógyteák, hársfatea, csipkebogyó tea (a bogyókat langyosvízben 1 estét kell áztatni). Sajnos van olyan, amikor már a gyógytea sem segít.

Ha ettől sem múlik akkor fel kell keresni az orvost, mert vannak olyan antibiotikumok, amiket szedhet a kismama és nem árt vele a magzatnak. Ilyenek a penicilin származékok /szemmicilin és a pyassan/. Nekem majd egy hónapig nem múlt el a torokfájásom és a náthám. Az orvos nagyon letolt, miért nem mentem hamarabb. A magzatnak sem jó ha az anya beteg. Kaptam semmicilint és egy hét alatt elmúlt. A babának nem lett semmi baja. Na persze az első trimeszterben semmi gyógyszert nem lehet szedni!!!!!! Ezek az antibiotimok csak 3 hónap után szedhetők.

2008. okt. 10. 08:13

Sziasztok!


Fáj a torkom, tüsszögök, náthás vagyok, még lázam szerencsére nincs. Javaslatok? A teában nincs túl sok koffein ?

2008. okt. 6. 17:40
C vitamin, mézes tea, ágynyugalom
2008. szept. 22. 23:09
Zöld tea+méz. Még a lázat is leviszi. Súlyosabb esetben cukrot+hagymát pirítani és felengedni tejjel vagy vízzel,felforralni: az jó köptető is. Vacak az íze, de ha befogja az ember az orrát... Természetes és nagyon hatásos. Nagyanyáink receptje :)
2008. szept. 21. 13:46
Homeopátiás készítmények+méz(propoliszos)+sok citromos tea.Nekem bevált!
2008. szept. 11. 22:06
Máskor legyen elővigyázatosabb .
11. sodrak
2008. ápr. 3. 16:03
Bioptron lámpa, fülgyertya, kamilla te a kúra
2008. márc. 7. 11:39
A kammilla.. nem árthat a babának sem . Én azt választanám .
2008. márc. 7. 09:35
Nekem a kamilla teát ajánlotta a védőnő,mert picit fáj a torkom is,ez úgy néz ki beválik,mert csökkentek a tünetek
8. mily
2007. febr. 19. 16:05
Kipróbáltam a stodal szirupot (szőrnyen édes :)), meg a homeogene 9-t, no meg a tea, elég hamar jobban lettem hogy ezektől e vagy amúgy is nem tudom, de addigra a lányom lett beteg :(
2007. febr. 4. 09:37
Jobban vagy, Mily?
6. mily
2007. febr. 4. 09:08
Mindenkinek nagyon köszönöm a tanácsokat
5. dee
2007. febr. 3. 20:16
Ha nagyon fáj a torkod a Bioparox spray is jó.Lehet a torokba és az orrba is fújni.A görcsös köhögésre esetleg Stodal szirup.Az orrfolyásra Coryzalia.De egyeztess az orvosoddal is.
2007. febr. 3. 20:08
Mily, torokfajasra a Homeogene 9 homeopatias szopogatos tabletta. Nekem csodakat tett. Kohogesre harsfa tea es mez, ezen kivul C vitamin, tobbszor kevesebb (pl. reggel-este 200-250 mg). Ezen kivul a pihenes. Probald Rekat lepasszolni es fekudni szigoruan. Jobbulast, sok gyogypuszi!
3. mily
2007. febr. 3. 19:45
Ma töltöttem a 15. hetet. ja és azóta már enyhe lázam is van. régen voltam ilyen dögrováson :( Ráadásul így a lányomhoz is kevesebb a türelmem :(((
2. dee (válaszként erre: 1. - Mily)
2007. febr. 3. 19:18
Mennyi idős terhes vagy?Homeopátiával lehet kezelni.
1. mily
2007. febr. 3. 17:13
remélem valaki tud segíteni, már két napja gyötör a torokfájás, a nátha és a körcsös köhögési rohamok, de semmit nem merek beszedni a meleg teán és a negrón kívűl. Esetleg valakinek valami ötlete nincs a gyorsabb javulás érdekében. Ráadásul félek hogy a lánykámra is ráragasztom, aminek elég nagy az esélye.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook