Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek? Tanácstalan vagyok fórum

Mit tegyek? Tanácstalan vagyok (beszélgetős fórum)


1 2
37. Lizy92
2018. dec. 27. 20:53
Az a véleményem, hogy attól még két barátnak nem kell kevesebbet találkozni/hanyagolni a másikat, hogy van párja. Hiszen az ember jóban,rosszban kitart az igaz barátja mellett.. meg párhuzamosan lehet a két kapcsolatot folytatni.. Persze csak ha mindkét ember akarja, mert sokszor van úgy, hogy pártalálás után a lánykának csak a párja fontos, és a barátnőjével nem törődik..
36. Nyamitörp (válaszként erre: 34. - Evelyn)
2018. dec. 13. 21:05

Örülök neki:))

Kicsit olyan volt akkor ez a fórum, mint a viccben a nyuszika: "Tudod mit medve, b+ a porszívódat!" :))

35. Nyamitörp (válaszként erre: 33. - Dd9dec5381)
2018. dec. 13. 20:56
A bizalom az nálam sem jár alanyi jogon. Előbb ki kell érdemelni. Ráadásul nem vagyok egy nagyon ragaszkodó típus sem. Nehezen alakul ki nálam a kötődés, de ha kialakult, akkor nagyon súlyos "bűnt" kell elkövetni ahhoz, hogy ez részemről megszakadjon.
34. Evelyn
2018. dec. 13. 19:28
Köszönöm a normális válaszokat. Sikerült megbeszélni a dolgokat. :)
33. dd9dec5381 (válaszként erre: 28. - Nyamitörp)
2018. dec. 13. 18:00

No para :)

Én sem gondolom, hogy a barátság hossza presztizskérdés kell legyen. Nekem volt egy alig fél éves barátságom, de annyit adott és úgy elmélyült, hogy még mindig rácsodálkozom. Sajnos már nincs köztünk, de bennem él, és magával is vitt belőlem egy darabot. :(

Nem hiszek amúgy az örökkében, barátság tekintetében sem. Ez nem túl jó, mert nincs bennem ősbizalom, sosem volt. Nah, én neg moralizálok. :))

32. PöttyösPanka (válaszként erre: 31. - Nyamitörp)
2018. dec. 13. 17:54
Szerencsés vagy, vagy jól választasz :)
31. Nyamitörp (válaszként erre: 30. - PöttyösPanka)
2018. dec. 13. 16:36
Lehet, hogy nekem volt szerencsém a párkapcsolatokban, de nekem tényleg nem okozott egy sem csalódást, nem ezért lett végük. A mostani párom meg annyi mindent kibírt, átélt már mellettem, miattam, velem. Nem találkoztam még olyan emberrel rajta kívül, aki ennyire mellettem állt volna mindenben. Ő kevésbé volt problémás, de ugyanígy vagyok vele én is. Barátoknak is hívhatjuk egymást. Szerencsére az élet minden területén megértjük, támogatjuk, szeretjük egymást.
30. PöttyösPanka (válaszként erre: 26. - Nyamitörp)
2018. dec. 13. 16:31
Nagyon sokat ad az embernek egy igazán jó barátság, de egy igazán jó társ még annál is többet. És miért ne lehetne valakinek a párja a legjobb barátja is!?
29. c4f5f81270 (válaszként erre: 26. - Nyamitörp)
2018. dec. 13. 15:49
Igazad van. Én is csalódtam minden barátban, nem is kell egy sem.
28. Nyamitörp (válaszként erre: 27. - Dd9dec5381)
2018. dec. 13. 15:41

Ok. Én meg fordítva látom és tapasztalom. :)


Azokat nem értettem soha, akik presztízs kérdést csinálnak abból, hogy hány éves barátságaik vannak.

Szerencsére mindig vannak körülöttem emberek, de már régóta nem érdekel, hogy két hónap, két év vagy húsz év múlva ugyanazok lesznek-e a barátaim.

Nem vitatkozni akarok, csak... megfogadtam pedig, hogy most egy darabig nem fórumozok, mert nagyon feszült vagyok az elmúlt pár napban.

Elnézést, ha sok voltam, tényleg pihentetem az írogatást. :)

27. dd9dec5381 (válaszként erre: 26. - Nyamitörp)
2018. dec. 13. 15:27
Senki nem mondta hogy fontosabb a barát,de reálisabb esélyt látok rá hogy egy életre szóljon, mint egy párkapcsolat.
2018. dec. 13. 15:24

Más kérdés, hogy az én szememben egyébként sem fontosabb egy barát, mint a párkapcsolat. Jó esetben az ember arra törekszik, hogy élete végéig együtt maradjon a párjával. Vele akar családot alapítani, megöregedni. A párjával is meg tudja beszélni a problémáit, meg tudja osztani az örömét és még sorolhatnám.

Én eddig barátban nagyobbat csalódtam, mint párkapcsolatban és nem ilyen hanyagolós dolog miatt.

25. Nyamitörp (válaszként erre: 20. - Dd9dec5381)
2018. dec. 13. 15:21

Szerintem meg a nők túlérzékenyek erre a hanyagolnak témára. A párjuknak is hányszor mondják ezt.

Természetes, hogy ha van egy kialakuló kapcsolata, azzal sok időt tölt együtt. Azért jött össze vele, nem azért, hogy hébe-hóba találkozzanak. Az is természetes, hogy a barátnőnek a pasiról beszél. Miről beszéljen, ha neki ez jelenleg egy fontos dolog? Ha lakást vett volna, akkor arról beszélne állandóan.

Az én párom, ahogy megismerkedtünk igazi otthonülő lett. Hónapokig nem ment sehova és volt, hogy a telefont is kinyomta. Pedig én mentem nélküle is. Nem tudom vele mi történt, de egy barátja sem sértődött meg rá és eszükbe se jutott azon agyalni, amikor újra találkoztak, hogy biztos mostanra unt meg annyira, hogy a barátaival is foglalkozzon.

24. dd9dec5381 (válaszként erre: 23. - PöttyösPanka)
2018. dec. 13. 15:11
De tényleg minden társaságban van egy ilyen.:) Volt hogy már a szülei is mondták neki, fiam, nem kell ám minden nőt bemutatni nekünk. Két hetente más ette a rántott húst a vasárnapi ebéden, a szülők meg sokszor a csaj nevét sem tudták. :))
23. PöttyösPanka (válaszként erre: 22. - Dd9dec5381)
2018. dec. 13. 15:08
Van, aki nem veszi észre, hogy senki más nem hozza a párját
22. dd9dec5381 (válaszként erre: 21. - PöttyösPanka)
2018. dec. 13. 15:07
Na ez a másik halálom, a csatolmányok állandó magával cipelése...
21. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - Dd9dec5381)
2018. dec. 13. 15:05
Cáfolom. Több olyat láttam, hogy valaki egyszercsak elmaradozott a haveri összejövetelekről. Aztán kiderült, hogy nőről van szó. Sokszor ha mégis eljön az adott srác, hívatlanul is hozza magával az újdonsült barátnőt.
20. dd9dec5381 (válaszként erre: 19. - Simple)
2018. dec. 13. 14:42

Szerintem ez elég gyakori jelenség, és főleg nőknél.

Biztos meg tud valaki cáfolni, de én max. egy esetben láttam olyat, hogy egy srác hanyagolja a havetjait a nő miatt, míg fordítva dögivel volt rá példa.

Nekem ez ellenszenves, és nem magyarázat rá a szerelem. Több is a fiú barátom. :)

19. simple (válaszként erre: 13. - Dd9dec5381)
2018. dec. 13. 14:13
Igen, én is úgy látom, hogy itt ő csak a szamár szerepre pályázhat. De az élet csalódások sorozata sajnos, ezen előbb utóbb át kell esni mindenkinek, és jobb előbb mint később.
18. Nyamitörp (válaszként erre: 16. - PöttyösPanka)
2018. dec. 13. 11:38

Egyetértek.

Amúgy nem attól esik hasra az ember, hogy végre valaki odavan érte. Egyszerűen jól érzi magát a pasival. Gondolom sokat vannak együtt, sokat beszélnek telefonon egyéb módon és gyorsan elszállnak a napok. Belefeledkeznek egymásba. Majd, ha csendesedik a kapcsolat, akkor több időt szán a barátaira, de ez nem egyenlő azzal, hogy ha ló nincs, jó a szamár is.

17. dd9dec5381 (válaszként erre: 16. - PöttyösPanka)
2018. dec. 13. 11:14

Én sem orroltam meg a b.nőmre mikor hanyagolt az épp aktuális barátja miatt, csak nem tudtam azonosulni feltétlen ezzel a hozzáállással.

Megszakítani a kapcsolatot szerintem is túlzás, főleg sértettség okán.

16. PöttyösPanka (válaszként erre: 15. - Dd9dec5381)
2018. dec. 13. 11:10

Végülis nem.

Az egyik legjobb barátnőm rendszeresen eltűnik, ha új pasija van. De én ezért nem neheztelek rá. Ő ilyen, én meg magáért szeretem, nem pedig azért, amit kapok tőle. Kicsit nekem úgy tűnik, hogy a kérdező csak azért szereti a barátnőjét, mert legalább ő érdeklődik felőle, és időt tölt vele. Mivel most kiesett, amit ő profitált ebből a barátságból, egyből meg is akarja szakítani a kapcsolatot. De ennyire nem akartam belemenni, mert mindeki olyan alapokra helyezi a kapcsolatait, amilyenre akarja.

15. dd9dec5381 (válaszként erre: 14. - PöttyösPanka)
2018. dec. 13. 10:46

Mondtam én mást? :)

Az, hogy odafigyelünk egymásra, nem találkozás függő.

14. PöttyösPanka (válaszként erre: 11. - Dd9dec5381)
2018. dec. 13. 10:00
Nekem azok is fontos és tartalmas barátságok, ahol csak ritkán tudunk találkozni.
13. dd9dec5381 (válaszként erre: 12. - Simple)
2018. dec. 13. 09:32
Szerintem is. De gyanítom hogy fórum indítóék meg zsenge korúak, akkor mindent intenzívebben élnek meg. Szegénykém, itt ő ragaszkodik jobban a barátnőjéhez, de majd ez is alakul még.
12. simple (válaszként erre: 11. - Dd9dec5381)
2018. dec. 13. 08:31
És ez a normális. Attól, hogy valakinek párkapcsolata van, még van azon kívül is élete.
2018. dec. 13. 07:55

Jártam én is így, mindig kínosan ügyeltem rá, hogy a barátaim, főleg nem a best of ne szoruljon háttérbe egyetlen fazon miatt sem.. Sőt, úgy indítottam a kapcsolataimban is, hogy a péntek du a Z-é, ha tetszik, ha nem. :) Ennek ellenére előfordult, hogy én is sorszámot kellett húzzak a barátnőmnél, mert a szerelem elvitte az eszét... Aztán meg vizenyősre sírta a vállam, amikor a liezon véget ért.

Én ezt sosem tudtam igazán megérteni, szerelem ide meg oda, valahogy sosem aléltam el attól, hogy egy mandro épp engem akar. Semmivé nem értékesebb számomra, mit az egyéb (komoly) emberi kapcsolataim.

Lassan 11 éve vagyunk együtt a társammal, és noha ő az első és a közös életünk, de mentem már vele szemben egy új barátságom miatt.

10. c4f5f81270 (válaszként erre: 1. - Evelyn)
2018. dec. 13. 06:37
Ha már ráírtál egy párszor, értésére adtad, hogy te is igényt tartanál a társaságára és ezek ellenére sem keres, akkor szerintem csendes szünetet iktass be a kapcsolatba. Ha hiányzol neki, biztosan megkeres, ha nem, akkor nem vagy fontos a számára.
9. simple (válaszként erre: 7. - Evelyn)
2018. dec. 13. 06:21
Ha meg majd gond lesz, vagy szakítanak, akkor bezzeg kellenél. Szerintem próbálj meg azért beszélni vele, hogy érzel, és ha ezek után sem változtat csak akkor tűnj el. Mert lehet, hogy nem veszi észre magát.
8. PöttyösPanka (válaszként erre: 7. - Evelyn)
2018. dec. 13. 05:14
Ő az egyetlen és legjobb barátnőd, és ott akarod hagyni? Te tudod. Bár szerintem lehetnél kicsit elnézőbb vele, hiszen elvileg ő egy fontos ember neked, és épp szerelmes. Örülhetnél a boldogságának. A kezdeti nagy lelkesedés meg úgyis alábbhagy, és akkor újra lesz ideje rád.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook