Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tegyek? Mit tehetek? (Gyed-ről vissza munkába) fórum

Mit tegyek? Mit tehetek? (Gyed-ről vissza munkába) (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 3. 18:18
Nos, voltam ma újra a munkahelyemen és abban állapodtunk meg hogy egyelőre gyes-re megyek.....
18. scorpiolady (válaszként erre: 17. - Cc6a0cd7c8)
2012. ápr. 30. 09:00
Köszi, tegnapra én is lebetegedtem, de szerdán újúlt erővel vetem bele magam a dolgokba....
17. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 15. - Mucmuc987)
2012. ápr. 29. 22:11

hol van az még...:)addig ezzel érvényesülhet

Jobbulást a betegeknek

16. scorpiolady (válaszként erre: 15. - Mucmuc987)
2012. ápr. 29. 09:42
Milyen változások lesznek?
15. Mucmuc987 (válaszként erre: 13. - Cc6a0cd7c8)
2012. ápr. 29. 02:45
Ez igaz. De július 1-től új munka törvény lép életbe teljesen más szabályokkal.
2012. ápr. 28. 19:46
Sziasztok, majd szerdán, vagy csütörtökön megyek be újra, közben lebetegedtek a manók és orvoshoz szaladgáltunk.
2012. ápr. 28. 15:53
szia a cégednek kötelezző 4 órába foglalkoztatnia a gyermeked 3 éves koráig ez az idő alatt el sem küldhet és természetesen mellette kapod a gyest is.Viszont lehet ugy jársz mint én mikor vissza akartam menni a kicsiktől a munkahelyemre:kijelentették foglakoztatnak de!vidékről utazzak be Pest tuloldalára 4 órába 35-ért...a bérletem ugyanennyi lett volna attól függetlenül hogy 10 km-re is volt egy vállalkozásuk de kimagyarázták hogy csak oda tudnak felvenni ahol hely van.Patt helyzet...végül mivel először vissza se akartak venni jeleztem ebből munkaügyi biróság lesz és ezért közösen felmondtunk kifizették a végkielégitésemet és a felgyülemlett szabadságaimat és én elmentem máshová dolgozni a gyes-el együtt.
12. dogiz
2012. ápr. 28. 11:30
Történt - e valami az ügyedben?
2012. ápr. 26. 07:59

A folyamatos műszak azt jelenti, hogy két nap reggel hattól este hatig kell dolgozni két nap pihenő majd két nap este hattól reggel hatig és így tovább....

A párom egy ún. kaotikus folyamatos műszakban van, egy hét délutános műszak, aztán hétfő, kedd, szerda nappalos, csüt. pihenő, péntek, szombat, vasárnap, hétfő éjszaka, kedd, szerda pihenő, csütörtök, péntek, szombat, vasárnap nappal, hétfő pihenő, kedd, szerda, csüt. éjszaka péntek szombat vas. pihenő és így tovább.....

Emiatt nem tudok csak nyolctól négyig tartó állást vállalni :-(((

10. scorpiolady (válaszként erre: 9. - B81fcd1219)
2012. ápr. 26. 07:56
Köszi szépen!
2012. ápr. 26. 06:38

Ez tipikusan az a példa,mikor a munkáltató nem akar visszavenni,de mivel ki nem rúghat magától,ezért felajánl egy szarabb lehetőséget,hogy te menj el magadtól.


A bölcsiben jelenteni kell,hogy gyes-en vagy.3 hónapig elnézik,ha nincs munkád.

2012. ápr. 26. 06:25

Először is:

- ha GYED-en GYES-en vagy , akkor fizetés nélküli szabadságott adott a céged, szóval valamennyire épp nem vagy alkalmazott (érsd jól ) a belépés miatt.

másodszor:

- ha GYES mellett dolgozol, csak 6 órában alkalmazhat a céged. és csak a jogszabályban előírt bérért, mivel a gyerek már nem olyan pici, bölcsis, nem köteles csak egy műszakban foglalkoztatni. Ha meg nem tudja valaki megoldani, akkor 3 éves korig jelenleg jár a GYES és otthon kell maradnia, - igaz ez nagyon kevés pénz -

2012. ápr. 26. 02:01
A párod milyen műszakban dolgozik? 8 órás?
6. kozmami (válaszként erre: 5. - Tavasz007)
2012. ápr. 26. 01:13
2 vagy 3 műszakban kell dolgozni és nincs hétvége, ünnepnap. Ahogy kijön a szabadnapja, akkor van otthon.
2012. ápr. 25. 23:49

"az addigi folyamatos műszakos beosztásban"..


ez mit jelent konkretan?

4. scorpiolady (válaszként erre: 2. - Laser)
2012. ápr. 25. 23:14
olvasd el légyszi mi a gondom utána írj! Köszi
2012. ápr. 25. 23:14
A történet ott kezdődik hogy szeptemberben jeleztem telefonon a cégemnek hogyha betöti a kettőt a fiam szeretnék visszamenni dolgozni, kérték írásban adjam be a kérelmet, megtettem. Kérdeztem már akkor hogy milyen lehetőségek vannak a visszatérésre, kitérő választ adtak meg annyit nem kell aggódni megoljuk majd....Decemberben újra szóltam nekik mert közben beírattam bölcsibe a fiamat és volt egy szülői amin azt mondták hogy január végén vagy február elején be kell vinni a munkáltatói igazolást, erre az volt a válasz a cég részéről, hogy minek az nekem most, miért akarom már márciustól beszoktatni a gyereket stb... de kiküldték a papírt(ja és azt fontos megjegyeznem hogy személyesen nem tudtam bemenni a céghez, mert a belépőkártyám érvényessége lejárt és nem voltak hajlandóak meghosszabítani vagy újat adni, mondván telefonon és levélben is lehet intézkedni), megkaptam a levelet is amiben leírták mennyi szabim van és mikortól kell dolgoznom. Újra érdeklődtem hogy tudnak-e nyolctól négyig tartó munkát adni, de megint csak kitértek az egyenes válaszadás elől, de nem aggódtam mivel nagyon sok munkatársnőm tért vissza szülés után és tudtak nekik megfelelő beosztást biztosítani. Párom személyesen is járt több alkalommal a személyügyön mert az én cégem az ő cégének dolgozik és egy üzemcsarnokban, telephelyen vannak. A szabi letelte előtt két héttel(ez volt most hétfő) kellett személyesen megjelennem, azonnal lett belépő, és azzal fogadtak, hogy nem tudnak nekem nyolctól négyig tartó munkát adni, csak az addigi folyamatos műszakos beosztásban tudnának alkalmazni, mikor megkérdeztem hogy ezt miért nem tudták korábban is megmondani, megint csak a terelés meg az áthárítás folyt, a végén már azt mondta a személyzetis, hogyha nem tudom elvállalni amit ajánl mondjak fel. Azt kérdezném hogy ilyenkor én mit tehetek, nyilván nem fogok felmondani, mik a pontos szabályok amiket ilyenkor alkalmazni kell(ene). Ill. az hogyha úgy döntök hogy (ami valószínű) hogy GYES-re megyek és keresek állást, akkor visszamenőleg igényelhetem-e a gyes-t és hogy a manóm maradhat-e a bölcsibe, és hogy a bölcsibe szólnom kell-e hogy Gyes-es lettem(úgy tudom jelenteniük kell ha valaki gyes-es)???
2. laser (válaszként erre: 1. - Scorpiolady)
2012. ápr. 25. 23:07
Elkezdesz dolgozni, és nem a segélyre vársz.
2012. ápr. 25. 23:01
Mit tegyek? Mit tehetek? (Gyed-ről vissza munkába)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook