Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek? Már kikészültem (dackorszak) fórum

Mit tegyek? Már kikészültem (dackorszak) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
88. forrest2010 (válaszként erre: 71. - Bözsi néni)
2015. márc. 12. 17:38
Nem bántottam sose a gyerkőceimet , nem is volt rá szükség soha , 1x a kolleganőm nagyobbik fia akasztott ki , az asztal alatt rugdosta az anyja lábát , az anyja rá se szólt , mikor szóvá tettük neki , összevissza puszilgatta a srácot !!!!
87. forrest2010 (válaszként erre: 86. - Kíra2701)
2015. márc. 12. 17:31
Te szegény !!!! nem lennék a helyedbe ! próbáld magad szuggerálni , h ne kapd fel a vizet tőle , drukkolok , h ne tartson soká ez a hiszti !
2015. márc. 12. 17:23
Azt hittem ez a nap jobb lesz de nem :( A tegnap ehhez képest a mennyország volt. Fél hatkor már kiabált, verekedett, felébresztette a bátyját. Épp készülödtünk mert a nagyot vinni kellett oviba, de egymásnak estek. Az óvonők is leb@sztak miért ilyen későn jövünk, miért nem lehet elindulni időbe, meg kell nevelni a kölyköket (!!!). (8:20-ra értünk be fél 9-re kell)
85. Bözsi néni (válaszként erre: 82. - BESTia ☺)
2015. márc. 12. 14:59
:-)
84. spinneli (válaszként erre: 83. - Bözsi néni)
2015. márc. 12. 14:47

Én pont nem az a bezzeganya vagyok, akik ellen mész.

Olvass, értelmezz ahogy akarsz, nekem teljesne mindegy.

83. Bözsi néni (válaszként erre: 81. - Spinneli)
2015. márc. 12. 14:35

Mondd már meg légy szives, hogy ki írta itt, hogy mennyivel jobb anyuka?


Egyszerűen annyit írt, hogy náluk nem volt hiszti. Ezt nem lehet megírni anélkül, hogy ilyen bezzeganyák, mint te le ne szedjék az ember fejét?


Nem csak a gyökkettő gyerek nem hisztizik, hanem az olyan gyerekek sem, akikkel foglalkoznak, és nem rásütik, hogy "önérdekérvényesítő" és ezért szarnak nevelni.


A fórumindítót meg pláne senki nem kezdte ki, te kezdesz itt ki másokat, akiknek ugyanolyan joguk van megírni a véleményüket, mint neked.


Te minősítgettél eddig egyedül.

82. BESTia ☺ (válaszként erre: 73. - Bözsi néni)
2015. márc. 12. 13:39
A teregetnivalót a fiam is dobálja. (2 és fél éves). Ki a szárítóra, hogy tegyem már ki. :D
81. spinneli (válaszként erre: 79. - Bözsi néni)
2015. márc. 12. 13:38

Nem is állítottam, hogy ridegtartásban lett volna bárki gyereke, hanem azt, hogy ilyen esetekben előfordulhat, hogy nem hisztizik a gyerek.

Persze nemcsak ilyenkor, a legtöbb szerintem a gyerek alaphabitusán múlik.


Egy gyökkettő gyerek valószínűleg nem hisztizik annyit, mint egy aktívabb, önérdekérvényesítőbb, de ez nem azért van, mert valaki jobb anya mint a másik, bár lehet ezzel kompenzálgatni nyugodtan.


Az én gyerekem 20 hónapos, szerencsére simulékony természet, egyátalán nem kezlehtetlen aktegória, de azért, mert ilyen típus, és nem azért, mert én hűdeszuperanyuka vagyok.Nyilván neki majd mással lesznek problémái, mindegyik személyiség típusnak megvannak a maga erőssége-gyengeségei a szülő feladata, hogy felismerje ezeket, és elgjobb tudása szerint kezelje őket.


ez az anyuka pont ebben kért segítséget, és nem abban, hogy mások itt rátromfoljanak, hogy ők mennyivel jobbak, holott valószínűleg egy grammal nem különbbek senkinél, sőt...

80. BESTia ☺ (válaszként erre: 75. - 96e4cb8ca7)
2015. márc. 12. 13:38
Sőt, már pár hónapos, pár napos korban is lehet beszélni a gyerkőchöz - sőt kell is. Az az anyuka, aki egész nap egyedül van otthon, csecsemőkorban, ettől kevésbé érzi magányosnak magát.
79. Bözsi néni (válaszként erre: 78. - Spinneli)
2015. márc. 12. 13:17

Szerintem egyáltalán nem bizonygatott semmit, csak megírta, hogy náluk nem volt ilyen hiszti.


Az, hogy értelmes lényként kezeli az ember a kicsi gyermekét, még akkor is, ha nem beszél körmondatokban csak szavakban, az még nem ridegtartás.

78. spinneli (válaszként erre: 76. - Bogarka19)
2015. márc. 12. 12:30

A dackorszak életkori sajátosság, a gyerek habitusán múlik, hogy mennyire jön ki, meg persze a szülőn pl. ha egyátalán nem engedik érvényesülni a gyereket, ridegtartásban van születésétől fogva, akkor kevésbbé látványos a dackorszak.


Gondolom ha annyit foglalkoztál a gyerekeiddel te is olvastáél erről., vagy az idő megszépíti az emlékeket.


Az min denesetre beszédes, hogy arra van szükséged, hogy fórumokon ismeretlenek nyakán bizonygasd, hogy te mennyire szuper anya voltál.

:)

77. spinneli (válaszként erre: 55. - E49241a632)
2015. márc. 12. 12:21
Én abszolút nem tartom célravezetőnek a testi erővel való megfélemlítést.
2015. márc. 12. 12:16
Szerencsém van. íSzámomra ismeretlen a hiszti. Gyermekeim nem éltek vele. Lhet hogy nem volt szükségük rá(?) mert eleget foglalkoztunk velük?
75. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 71. - Bözsi néni)
2015. márc. 12. 11:40
Az én kicsim még nem beszél mondatokban, de ennek ellenére folyamatosan beszélek hozzá ha a buszon ülünk, magyarázok neki , kb mintha magamban beszélnék :D Gondoltam is, lehet, hogy bolondnak néznek mert tényleg az az általános, hogy a nem beszélő kisgyerek mellet csak üldögél a szülő és néz ki a fejéből. Ha rosszat csinál, azt szerintem sem szabad ráhagyni mert nem vezet jóra. A férjem szerint az sem jó, ha elesik a gyerek és babusgatni kezdjük, hála neki a kicsi elesik és, ha nem komoly az esés, már pattan is fel :) A dobálás viszont nálunk is probléma, sajnos a bölcsiben is "tömegsport" , ott is "tanulja" , mi meg próbáljuk róla leszoktatni...
74. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 72. - 96e4cb8ca7)
2015. márc. 12. 11:31
A másik kedvenc tevékenységem a boltban való hiszti , földre fekvés stb volt ha nem kaptam meg valamit.
73. Bözsi néni (válaszként erre: 67. - Bichi)
2015. márc. 12. 11:30

Ha a teregetnivalót dobálja, akkor azt azért csak tudatni kellene vele, hogy ezt nem lehet, nem helyes.


Vagy szó nélkül tűröd? Mert akkor persze hogy csinálja máskor is.

72. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 63. - Forrest2010)
2015. márc. 12. 11:30
Én viszont sajnos egy rémálom voltam szegény szüleimnek :/ Előszeretettel hisztiztem az udvar közepén, hangosan, többnyire a semmiért, át is jött a szomszédnéni, hogy biztosan verik azt a szegény gyereket. Nem csak manapság vannak dacosabb gyerekek.
71. Bözsi néni (válaszként erre: 59. - Forrest2010)
2015. márc. 12. 11:28

Én is tapasztalom utcán, járműveken, üzletben, hogy a szülők egyáltalán nem szólnak rá a gyerekre, az azt csinál, amit akar.


Rugdos, hajigál, cirkuszol.


Azt is tapasztalom, hogy szóba se állnak a saját kisgyerekükkel. Ül mellettük a buszon, villamoson, már hatodszorra nyekereg-visít-üvölt valamit, anyuka meg se hallja, egy nyikkot se reagál. És nem azért, mert hiszti, mert a gyerek nem azzal kezdte, de mikor hatodszorra próbál mondani anyukának valamit, aki tojik rá, hát akkor már persze hogy hisztizik.


Most rá vannak fogva az ilyen-olyan korszakokra (dackorszak, kiskamaszkor, stb,), de szerintem sokszor az van a háttérben, hogy azt gondolja nagyon sok szülő, ha a gyerek nem beszél, akkor nem is érti meg a dolgokat.


Legalábbis azt látom, hogy a maga szintjén nem magyaráznak nagyon sokan el semmit a gyereknek, mondván, nem érti még.


Pedig nevelni elkezdeni nem óvodás-iskolás korban kell, azonkívül nem lehet mindent ráhagyni, mert nagyon hamar az ember fejére nő.


A szabályokat le kell fektetni, azokat be kell tartani-tartatni, azon kívül pedig mindig hagyni kell lehetőséget a szabadságra, a szabad választásra a gyereknek is.


Attól, hogy még nem beszél folyékonyan, egy kétéves már mindent megért, ha jól fogalmazod meg számára. És - bár valaki itt kétkedett - ki lehet szedni belőle, hogy mi a baja. Mert ilyen cirkuszok nem véletlenül vannak, értelmes (és úgy is kezelt) gyerek nem csinál ekkora hajcihőt.


A kamaszkortól én is féltem (fiúgyerek), de kisebb vitákon kívül semmi sem volt, teljesen normálisan lezajlott.

70. 388b941089 (válaszként erre: 7. - Zamila)
2015. márc. 12. 11:21
:D
69. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - Kíra2701)
2015. márc. 12. 11:04
Szia! Ebben a cikkben van néhány gyakorlati tanács is, tudom "csak" asztrológia, de talán érdemes kipróbálni amit írnak. [link]
2015. márc. 12. 10:38

Köszönöm mindenkinek :)

Apám olyan volt hogy pár atyai pofon nem árt. Mai napig félek mellette lenni :(

Ma megjött szóval én is nyűgösebb vagyok fáj a hasam nincs kedvem semmihez :(

67. Bichi
2015. márc. 12. 10:32
szerintem egyszerű figyelemfelhívás, és szárnypróbálgatás. Tudni akarja, hogy meddig mehet el. Tudom, hogy írtad, hogy próbáltad, hogy nem figyelsz rá, de akkor meg megüti magát, sír, mert fáj neki. Na itt nem szabad megtörni. Elvileg mindent ugyanúgy kéne csinálni, mintha nem történne semmi. Ha a teregetnivalót dobálja, akkor egyszerűen felveszed a földről és teregetsz tovább . A legfontosabb, hogy légy következetes. Mondjuk a férjed kényeztetése nem javít a dolgon, de a gyerekek nagyon jól tudnak szelektálni, hogy melyik szülővel meddig lehet elmenni.
66. f8db0709b8 (válaszként erre: 64. - D41005143d)
2015. márc. 12. 09:52
Aztán jön a kiskamasz kor...aztán pedig a kamasz kor....szerintem nevelés kérdése kik hogy élik át.....a nagyobbikkal nálam sem volt gond,a kicsi már gázosabb hisz ő a KICSI....de időben megfékeztem mondjuk nem veréssel,hanem azzal h ugyanazt csináltam amit ő...aztán megunta....nálunk a fordított pszichológia is bevált..most 7 éves és olyan igazi gyerek...és közelebb is került hozzám az elmúlt 3 évben :)
2015. márc. 12. 09:28
Légy kemény! Ignoráld!
2015. márc. 12. 08:42
ne aggodj,mert ez a dackorszak nem sokaig tart s utana minden rendben less ujra,ezen minden kisgyerek atesik.
2015. márc. 12. 08:27
Fura dolog ez a dackorszak , amennyire én visszaemlékszem nemcsak a gyerekkel , velem se volt sok gond valamikor régen , max olyanok h 1-2 féle kaja volt , amit nem voltak hajlandók megenni , v volt néhány olyan cucc , amit nem voltak hajlandóak felvenni , ettek mást , felvettek mást . Mi voltunk 46-v 48 -an hajdanán elsőbe , nem tudom , mit csinált volna ott pl a tanár ha elkezdi 1 gyerek a műsort , a lányomék osztálya még fele annyi se volt , akkor már volt néhány problémás gyerek , de mivel nagyon szerették a tanárnénijüket , az ő kedvéért még rosszalkodni is elfelejtettek .
62. forrest2010 (válaszként erre: 60. - Annácskaa)
2015. márc. 12. 08:22
Még ezt se mondhatom , h ráunt a fegyelmezésre , a férjeméknél 4 fiú volt , apósom + lehet azt hitte az a nevelés , ha előkapom és jól elverem , a lányom tanult ebből az 1-ből , sose fordult elő többé .
61. forrest2010 (válaszként erre: 53. - Trapiti)
2015. márc. 12. 08:18
Nem voltak verve a gyerekeink , a lányom azért emlékszik erre az 1 alkalomra , mert annyira meglepte , nem is számított rá , hiszen sose kapott , ha csak én hallom a nyafogást én biztosan nem csapok oda , de nem mindenki bírja cérnával , ahogy az apjának is elszakadt nagyon gyorsan , de nem volt több alkalom , se 1 nyif-nyaf , se verés , mert sose szolgált rá többet .
60. annácskaa (válaszként erre: 59. - Forrest2010)
2015. márc. 12. 08:16
Valószínűleg ez nem a nem törődömség jele hanem ehyszerűen ráunt a folytonos fegyelmezés ellenére történt vàltozatlansàgra. Azaz akárhányszor fegyelmezte is a dackorszakos kölyköt ugyanúgy folytatta tovàbb a műsort.
59. forrest2010 (válaszként erre: 58. - Fincsi5)
2015. márc. 12. 08:12

Sose járt , 1-2 időbe kapott pofon még senkinek sem ártott meg , nem agyonverve lett , én is kaptam hajdanán , nem sokat , de amikor rászolgáltam , kaptam 1-2 nyaklevest . :)


A fiam üzletbe dolgozik és rettenetesen ki van akadva egyik másik gyereken , de a szülején még jobban , nem 1x olyan hisztit , raplit csapnak a boltba és a drága szülő még csak rá sem szól , pedig neki kéne elsősorban nevelgetni a kis aranyost !

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook