Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyek, hogy nyugodtan aludjak és ne stresszeljek annyit a vizsgák miatt? fórum

Mit tegyek, hogy nyugodtan aludjak és ne stresszeljek annyit a vizsgák miatt? (tudásbázis kérdés)


27. marduk
2009. dec. 30. 17:26
A legjobb ellenszer a stresszes helyzetre erősítsd meg magad,hogy sikeres leszel mert mindent tudsz,ez meditálás ez a jó hiszem a legjobb a nyugalom eléréséhez.Képzeld el a tiszta tavat ami a tied ennek a tónak a felszínére helyezd bele a gondodat az aggodalmadat és küld el,mire vizsgázol nem lesz jelen mert elmúlt és bármi ami csak felzaklat ennek a tónak helyezd a felszínére.EGY Nyugodt Helyzetet tudsz teremteni magadban .Idöt és türelmet magadhoz.
26. xti_
2009. dec. 30. 10:34

én annyirautálok tanulni, hogy muszáj volt játékot csinálnom az egészből. megnéztem, hány tétel van, és felírtam minden számot egy kis cetlire. A cetliket betettem egy zárható műanyag tálkába - nehogy egy is elkeveredjen - amit mindenhová hurcolásztam magammal. és tételt húztam minden lehetséges helyen, még a kádban is :) aztán eljátszottam: tessék, ezt húztad! mondj valamit, mondj valamit!

némi gondolkodás után eszembe jutott valami, és elkezdett érdekelni a dolog. további 5 perc szenvedés, agy- és fogcsikorgatás után már boldogan néztem utána a tankönyvben, hogy pontosan mi is kell ide. és csodák-csodája: meg is jegyeztem...

szóval ez - nekem - bevált.

25. Piroo
2009. dec. 30. 10:33
Köszi mindenkinek! Megpróbálom összeszedni magam....!!!!!!!!!!
24. Khatif
2009. dec. 30. 10:28

Biztosan velem van a baj, de a l...rom hozzáállás szerintem a legrosszabb, amit az ember felvehet a tanulmányai során. Ez nem visz előre.


Tanulni kell és kész, mindig a legjobbra törekedni. Ja persze van pótvizsga, meg gyakjegy pótlás, meg a nyelvvizsgát is lehet újra meg újra csinálni. Már ha valakinek rengeteg ideje van és pénze. Arról nem is beszélve, hogy a sok újra és újrától az embernek a kedves is elmegy.


Nem tudom ki írta, de igaza volt be kell osztani a tanulni valót, akkor kevésbé fogsz izgulni. Én például minden vizsgaidőszakot betegen csináltam végig, mert idegi alapon kiütöttem magam és állandóan lázas és náthás voltam. Persze ez sem normális, de inkább legyél ideges,minthogy nem foglalkozz vele.

2009. dec. 30. 10:19
Azóta inkább mindegyiknek a felét tudom, minthogy egyiket fullra a másikat meg sehogy.
2009. dec. 30. 10:19
Csatlakozom. A biosz érettségimre a 20-ból 19 tételt megtanultam. Az utolsóról vajmi kevés fogalmam volt nem jutott rá idő. Szerintetek melyiket húztam ki? :)
2009. dec. 30. 10:14
Uccsó mondatom értelmesen: ha túl sok az anyag és nincs időd, Minden tételből csak annyit tanulj, hogy hozzá tudj szólni.
2009. dec. 30. 10:12

Árjin "Na, és akkor mi van?" kérdését gyakorold, ez nekem is bejött. Ezért nem paráztam az érettségi miatt sem.


Ha kiderül hogy rákos vagyok, vagy elüt egy kamion, vagy meghal valaki a családban, igen, az már baj, de egy vizsga?? Az én agyamban vmi ilyen sorrend van a rossz dolgok listáján.


Jövőre a nyelvvizsga is azért para, mert drága, és ugye nem azért keresek, hogy kidobjam az ablakon. De már ezen is kezdem túltenni magam. Az élményért megéri. :P


Én olyankor féltem egy kicsit, amikor nem készültem eleget, olyan bűntudat féle, hogy tudom, hogy ellébecoltam a felkészülési időt, és mindezt álmatlanság és forgolódás nélkül. De hát ilyenkor is tudja az ember hogy úgyis meghúzzák, és akkor nem parázik, mert tudja mi vár rá. kellemes meglepetés ha mégsem így lesz. :P


Ha meg készülök, akkor mitől féljek? ha meghúznak, az nem miattam lesz, mert én készültem, bűntudat elfújva. Ha tanulok eleget, akkor inkább élvezem, hogy megmutathatom, "igen, tanultam, tessék látni, mit tudok!"


Az előttem felsorolt bármelyik módszerrel nyugtasd meg magad, és a vizsga előtti napon ne nyisd ki a könyvet, csak parázol azon mit nem tudsz. Inkább próbálj pihenni (és belenyugodni ha nem készültél eleget).

ha meg nincs elég időd, akkor minden csak tételből annyit tanulj h hozzá tudj szólni.

19. Piroo
2009. dec. 30. 10:01
Be kellene vennem egy "lesz@rom" tablettát! :)
18. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 17. - Piroo)
2009. dec. 30. 09:58

Ne aggódj, túl fogsz lenni rajta. Gondolj arra, hogy minden a legjobban sikerült. Nekem a reál típusú tárgyak okoznak most kellemetlen napokat (matek, stat, számvitel) még csak a könyv felénél tartok és január 16. vizsga :(((

De nem aggódom, valahogy túlságosan nyugodt vagyok. Vihar elötti csend :)

Sok sikert Neked! ÉS NYUGI!!!! Menni fog

17. Piroo
2009. dec. 30. 09:55
Amúgy a hétfői vizsgám miatt vagyok ennyire baparázva. Amikor mást tanultam semmi gondom nem volt. De ez olyan nagy terjedelmű, meg minden. Ha ez nem lenne komolyan, semmi bajom nem lenne. Ó bárcsak már túl lennék rajta, akárhogy is, de már nem aggódnék ezen. ...
16. Piroo (válaszként erre: 8. - Xti_)
2009. dec. 30. 09:53
Akár csak a páromat hallanám...
15. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 14. - Piroo)
2009. dec. 30. 09:20

Ezzel én is csak így vagyok, és sajnos el szoktam hinni azt a becsapós érzést, hogy mindent tudok.

Persze törekszem mindig a jobbra, ötösre ha lehet de akkor sem megyek a dunának ha netán rosszabbra sikerül.

Úgyis a tudás a lényeg. A jegyet sehol sem nézik,(már a munkáltatók) mindenhol a tudás számit. Ami sajnos nem mindig van összefüggésben (nálam köszönőviszonyban se) a kapott jeggyel :(

Legutóbb is hármast kaptam egy olyan dolgozatra amit fullra kidolgoztam 5 oldalt az osztálytársaim 1-2 oldalával szemben nem hagytam ki semmit és mégis hármast kaptam. Mostanában ha belegebedek a tanulásba se kapok jobbat közepesnél. Szerintem megy a pofára osztályzás rendesen, vagy szívatják a levelezősöket.

14. Piroo (válaszként erre: 12. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 30. 09:14

De jó neked. Én is gondoltam már erre is, de hát addig tartott.


Érdekes, mert néha azt gonolom, hogy nem kell aggódni, úgyis sikerül, aztán meg teljesen baparázok. És ez a második érzés sajnos erősebb. :(

2009. dec. 30. 09:12
Bár nekem a közepes bőven megfelel hiszen ösztöndíjat úgy sem kaphatok, a kredit meg akkor is jár érte ha kettes meg akkor is ha ötös
2009. dec. 30. 09:12
gondolj arra, hogy egyesnél rosszabbat nem kaphatsz. És ha azt kapsz akkor mi van? Van pótvizsga ki lehet javitani. Én most is erre gondolok és nem stresszelek soha egyik vizsgám miatt sem.
11. Piroo (válaszként erre: 8. - Xti_)
2009. dec. 30. 09:11
De minden nap tanulok. Ez az első vizsgaidőszakom gondolom emiatt is van.
2009. dec. 30. 09:09

Nem szeretnék reklámozni gyógyszert, de nekem is volt nehéz időszakom hajnalokig fent voltam pár órákat aludtam, azt is stresszesen. Nekem ez segített: Sedacur.

Ez természetes anyagokat tartalmaz, nem lehet rá szokni, vény nélkül kapható.

9. ájrin (válaszként erre: 7. - Piroo)
2009. dec. 30. 09:09

igyál citromfű teát, az nyugtat, és igen, szedjél MagneB6 vitamint.

tarts az ágyad mellett egy papírt és tollat, és ha valami eszedbe jut, akkor írd le (én azért forgolódtam korábban, hogy reggelre nehogy elfelejtsem azt, ami eszembe jutott)

és tanulj meg egy kérdést:

"na és, akkor mi van?"

8. xti_
2009. dec. 30. 09:07

tanulásra gondoltál már? :)


komolyan: ha keményen tanulsz, és lefekvéskor arra gondolsz, hogy a lelkiismereted tiszta, mert te minden tőled telhetőt megtettél a siker érdekében, nyugodtan fogsz aludni, és jól fogsz vizsgázni.

(persze csak akkor, ha _tényleg_ mindent megtettél.)

2009. dec. 30. 09:04
Teljesen igazatok van, de valahogy nem megy. Ez az érzés teljesen felém emelkedik és a tanulás is olyan nehezen megy. Tudom most is tanulnom kellene, csak godnoltam hátha van valami amitől legalább kicsit jobban érzem magam.
6. Khatif (válaszként erre: 2. - Piroo)
2009. dec. 30. 09:01

Semmit,ez a vizsgaidőszakkal együtt jár.


Esetleg tanulj, ahelyett, hogy aludni próbálsz. :)


Én is mindig ezt csináltam. Amikor kész voltam a vizsgákkal, két napig nem csináltam semmit, csak aldutam :)

2009. dec. 30. 09:01
De az is segithet, ha tudatosan, szepen megtervezve keszulsz es ehhez tartod magad, mert akkor tudod, hogy mennyi idod van meg, mit kell meg megtanulnod...
2009. dec. 30. 09:00
A szívem is olyan furcsán dobog néha és olyan feszült vagyok egész nap. Néha ki tudok kapcsolni, de eléggé állandósult ez a helyzet.
2009. dec. 30. 08:59
Magnezium es sok B6 vitamin!!
2009. dec. 30. 08:58
Már hetek óta nem alszom rendesen, de inkább napok óta lett komolyabb a dolog. Ma is hajnal 2 is elmúlt mire el tudtam aludni, egész este forgolódom, és nem érzem kényelmesnek az ágyam. Ma már 8-kor fent is voltam. Állandóan a vizsgáimon jár az eszem, ezért nem vagyok nyugodt és nem tudok rendesen aludni.
2009. dec. 30. 08:58
Mit tegyek, hogy nyugodtan aludjak és ne stresszeljek annyit a vizsgák miatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook