Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyek hogy ne legyen olyan párás a lakás, ne penészedjenek a sarkok? fórum

Mit tegyek hogy ne legyen olyan párás a lakás, ne penészedjenek a sarkok? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 6. 03:24
Üdv! Az alapoknnál kezdje az ember.Ha családi ház,milyen régen épült,hiszen régen nem használtak alapot(lásd vályog),sem kátrányos szigetelést(kb,1970-ig) a víz szigetelésére.(alul látszik hogy salétromos,mállik a vakolat) A fal külső része dyvitos, az is lefogja a ház szellőzését.Lásd vájog,régi kisméretű rakott tégla,kőfal.Kb.1980-tól jukacsos téglát használtak általában.A fal belső festésére milyen anyagot használtak.Mész,szellőző festék.Vízzáró semmiképp nem jó!Levakani,HÉRA szellőző festéke használni!A konyha,fürdőszoba jól szellőzik,nem csapódik le ott a pára?Elviheti az egész lakásba.Megoldás, konyhába elszívó KIVEZETVE a szabadba,mert csak így ér valamit is ez a készülék!Fürdőszobában huzatmegszakítós szellőző beépítése ki a szabadba.Lehetne folytatni,de röviden,de legegyszerűbb ha lehet, sokat szellőztessünk!
2011. márc. 26. 20:56
Nálunk a beépített gardróbszekrény vizesedett be, most pakoltam ki mindent, csavarni lehet a vizet az ott tárolt ágyneműkből. A gardróbot nem használtuk hónapokig, nem gondoltam volna, hogy a tél miatt ez zajlik "odabent". A szekrénynek nincs háta, csak egy váza, benne polcok, elöl meg az ajtók. Tehát hátul csak a fal van. Van valakinek ötlete? Még nem próbáltam semmit, mert csak most a tavaszi nagytakarításnál vettem észre. A szoba nagy, és csak egy kis fűtőtest van, 20 foknál soha nem szokott több lenni. Lehet, hogy ez a baj? Hogy kaphatnám vissza a gardróbomat? Most már nagyon kéne...
2011. márc. 26. 20:49
Szelloztetes.es a legolcsobb megoldas,faszenet tenni edenyekbe,az magaba szivja a nedvesseget.
15. nyupi
2011. márc. 26. 13:44
Én már mindent kipróbáltam:szavo,ceresit,szellőztetés,de mindig visszajött a penész.Olvastam hogy a padláson száritsuk a ruhát de mire megszáradt.. meg beis büdösödött,ezért vettem egy ruhaszáritógépet és azóta nem jött elő penész,ha netán vizes a fal csillárventilátorral szoktam megszáritani.
2009. jan. 22. 17:55

Ha gőzt csinálsz nyiss ablakot, hogy ne csapódjon le a falon és télen is rendszeresen szellőztetni.

A helység ne legyen fűtetlen. Ha vízes a lakás akkor az mindig elő fog jönni télen.

2009. jan. 22. 16:39

Nálunk is ugyanez van :( vagyis volt :)

Vettünk Ceresitet, és penészölöt. Lefújom a sarkokat és 2 hétig bírja. Azóta szép.

12. zsuli83 (válaszként erre: 8. - Nesseun Dorma)
2009. jan. 22. 16:20
Nekünk is elektromos páramentesítő volt. Első télen nálunk is nagyon magas volt a páratartalom, fullasztó trópusi levegő. Elektromos páramentesítővel néhány hét alatt kiszedtük a vizet a levegőből (napi 5-10 litert a terályban gyűjtött össze). Ha új a lakás, elég pár hét használat, így a bérlés gazdaságosabb lehet. üdv, Julia
11. Anyagi (válaszként erre: 10. - Mókicaaaa)
2009. jan. 17. 07:00
Miből épült a ház? Milyen beltéri festékkel van festve? ( Egy párazáró belső festék, tapéta, burkolat is lehet az oka. Lásd, a fürdőszoba fürdés után: a meleg pára lecsapódik a párazáró csempére és folyik, csurog.A ház falának lélegezni kell kifele és befele is. Többek közt ezért jók a tégla házak és rosszak a vasbetonból készültek!
10. Mókicaaaa (válaszként erre: 9. - Anyagi)
2009. jan. 7. 22:18

nem tudom nálunk nincs hideg, kb. 23 fok és mégis minden tsizta víz, illetve egyre több helyen penészedik... a guta üt meg... mi vettünk páramentesítőt egy vagyonért,az sem segített...

Van még valami ötlet?

2009. jan. 7. 18:50

Szerintem az én megoldásom a legdrágább, de a fizika törvényei szerint a legjobb: ki kell fűteni a lakást!

Ha nincs elég meleg, akkor a falak hidegek maradnak és lecsapódik rájuk belülről a pára. A hőhídak a pozitív (kifele álló) sarkokban alakulnak ki leginkább és ezeken a helyelen hammarosan megjelenik a penész is.

Ha azt látod, hogy az ablak belülről (vagy a két ablak közt) erősen párás, folyik rajta a víz, nincs más igazán hatásos megoldás, mint néhány fokkal emelni a szoba hőmérsékletét.

2008. nov. 6. 23:24
Mi is páragyűjtőt használunk és nagyon jó!
2008. nov. 6. 22:03

Ha van páraelszívód.....akkor attól a helytől legmesszebb eső ablakot reggel-este kinyitni és úgy szellőztetni,hogy közben megy az elszívó is.

Hihetetlen,de sokkal hatásosabb,mint egy sima szellőztetés.

2008. nov. 6. 21:25
Vannak ilyen kütyük,amit be lehet szereltetni ablakba,falba,h.ne penészesedjen a lakás.
2008. nov. 6. 21:19
sokat kell szellőztetni, vagy a nyílászárókat szellőztetősre állítani(ha nincs, akkor szereltetni bele). Nálunk ez segített.
2008. nov. 6. 21:16
Én is a páragyűjtőt javaslom. Nekünk már pár éve van és nagyon jó.
2008. nov. 6. 21:06

Vegyél páragyűjtőt. ( Solac márkájú )

Ha lehet, minél kevesebbet teregessél a lakásban!

Fürdőszobába érdemes venni, meg a bejárati ajtóhoz.

A párom mondta, mert az ismerőseink is használják, azóta jóval kevesebb a pára.

2008. nov. 6. 21:02
durva sot raktam vajasdobozba kb félig asarkba tetem kb 3 naponként cserélem össze gyüjti anedveséget
2008. nov. 6. 20:52
Mit tegyek hogy ne legyen olyan párás a lakás, ne penészedjenek a sarkok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook