Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek hogy kisfiam véletlenülse kapjon fittyma szükületett? fórum

Mit tegyek hogy kisfiam véletlenülse kapjon fittyma szükületett? (tudásbázis kérdés)


26. klenca (válaszként erre: 25. - Klenca)
2010. máj. 30. 19:31
Ez egy tuti módszer.
25. klenca
2010. máj. 30. 19:25
szüljél kislányt.:)))
24. pmjudit (válaszként erre: 22. - Roni24)
2008. máj. 23. 14:34
:)))
2008. máj. 23. 14:30
Asszem', ha fiam lesz, irány a rabbi :)
22. Roni24 (válaszként erre: 20. - Pmjudit)
2008. máj. 23. 14:26
Nnna, ez igen! Ez egy ORVOS! :))
2008. máj. 23. 14:04
Nekem 3-fiam van,a nagynak(11-éves)középen visszatapadt!Hallottatok ti már ilyet,hogy ennyi idős korban ilyen történik?Tök laza neki,nem feszül!Régebben mindig én mostam neki,de már úgy voltam vele elég nagy hozzá,hogy egyedül csinálja.Erre tessék!Szegénykém meg csak sír,hogy "de én rendesen megmosom minden nap"!De szerintem akkor nem tapadt volna le!Szerintetek?
20. pmjudit (válaszként erre: 18. - Serry)
2008. máj. 23. 09:52

Köszi a gratut.

Nem véletlenül Ő a doktor nénink. Választottuk. Nagyon-nagyon szeretjük.


Kislányom 2 hetes volt, amikor az éjszakai szopi után, jelentős mennyiségű tejet bukott -hányt? vissza. Kezdő szülőként, nagyon megijedtünk és természetesen az éjszaka közepén felhívtuk a doktor néninket. Megnyugtatott, valószínűleg túl- ette magát a pici, csak akkor szoptassam legközelebb, ha már sír, hogy éhes. Így is tettünk. Délelőtt csengett a telefonom. A Doktor nénink volt. Azért hívott, megkérdezze, hogy jól van-e a lányom.


Ekkor lettem teljesen biztos abban,. hogy jó orvost választottunk.:))))

2008. máj. 23. 09:17

10 honapos a kisfiam,mikor hazajottunk a korházbol az orvos azt mondta furdetésnél ovatosan amennyire csak engedi mindig huzzam fel

nagyon szépen feljon neki az ég világon semmi probléma vele

18. Serry (válaszként erre: 15. - Pmjudit)
2008. máj. 23. 08:39
Gratulálok a doki nénitekhez. Szerintem aez a jó hozzá állás. Megmutatta mit tegyél, és így fájdalom és rossz emlék nélkül rendeződik a dolog.:))))
17. Ezti (válaszként erre: 14. - Kókusz)
2008. máj. 22. 20:40

De ne is nyúljon a kukacához!!!

A zacsinál megnézik nlha a herécskéiket de enni. Mit matat ott?????

2008. máj. 22. 19:51
Anno 19 évvel ezelőtt, mikor hazaértünk a kórházból és kibontottam a babát, majdnem hanyattestem, a makkja szabadon volt. Azt a tanácsot kaptam, hogy minden fürdetésnél (fölpuhul a bőr, és könnyebb mint szárazon) óvatosan húzzuk hátra a bőrt. Sőt !! Ha hátra tudom húzni, nyugodtan úgy is hagyhatom. Időnként úgy pelenkáztam be, semmi baja nem lett az ég világon. Soha semmilyen problémánk ezzel kapcsolatban nem volt, és ha újra kellene kezdenem ugyanígy csinálnám !
2008. máj. 22. 19:18

14 hónapos a kisfiam. doktor nénink 1 éves koráig nem engedte, hogy hozzányúljunk a kukacához. Az 1 éves vizsgálatnál megnézte - nem rántotta fel - megmutatta, hogy fürdetésnél, hogyan

húzzuk hátra és adott kenőcsöt, amivel kenegessük.


Hétről-hétre tovább lehet húzni. Remélem jól csináljuk és előbb-utóbb megszűnik a letapadás.

14. Kókusz (válaszként erre: 13. - Serry)
2008. máj. 22. 19:00

Nagyon kedves vagy, köszi :)

Az biztos, hogy legközelebb, mielőtt hozzányúlna a kukacához, közlöm vele, hogy nem húzhatja hátra.

13. Serry (válaszként erre: 12. - Kókusz)
2008. máj. 22. 17:56

Nem irigylem a picikédet. Szerintem az lesz a csoda ha ezek után nem üvölt majd ha a dokinén megakarja nézni a kukacát. Ezt utálom... nők fogalmuk sincs róla milyen károkat és fájdalmat okozhatnak. Az aranyközépút a legjobb. Ezzel a hirtelen hátrahúzással csak azt érte el,hogy megsérült a gyerek és ha nem hegesedik szerencséje van, ráadásul mivel felteszem még nem szobatiszta picikéd fertőzés veszélynek is kitette, hiszen a pisi befertőzheti. Na jó nem riogatok, csak nem szeretem az ilyen embereket. Pedig hát nekünk is aranyos doki nénink van.

Vigyázz rá és élvedz az anyaságot.:)))

2008. máj. 21. 22:47

Az én kisfiam 15 hónapos, és 2 hónapja a doktornénink úgy hátrahúzta a fitymáját, hogy berepedt több helyen :( Aztán következő alkalommal megemlítettem neki, de csak annyit mondott "Jaj, elnézést". Aztán ismét úgy hátrahúzta, hogy estére megint látszódott a repedés. És azt mondta, húzkodni kell, különben sebésznek kell a letapadást felvágnia :(( Nna ez az a tanács, amit nem fogadok meg. Mert ha az állandó húzkodástól folyton bereped, akkor az hegesen fog gyógyulni, és attól lesz tényleges fitymaszűkülete.

Valaki már írta előbb: az arany középút a helyes! Óvatosan kell hátrahúzni, ameddig engedi. Erőltetni nem szabad.

2008. máj. 20. 11:06
Két fiam van, én is úgy tudom, hogy minden fürdetésnél hátra kell húzni a bőrt, de csak amennyire engedi, erőltetni nem szabad. Így is tettem mindkettőnél, mégis "megigazította" a doki mindkettőét, mert egy ici-picit még le volt tapadva, nem lehetett végig hátrahúzni. :( Az egyik még csak 1 éves volt ekkor, a másik 2,5. A szívem szakadt meg értük!
2008. máj. 20. 09:24
Ha még egyszer fiam lenne biztos hogy minden fürdetésnél hátratúznám neki ameddig csak tudom.
2008. máj. 20. 09:18
MINDEN FÜRDETÉSNÉL ÓVATOSAN HUZOGASD A FITYMÁT AMEDDIG CSAK LEHET.
2008. máj. 14. 13:59
jó megfogadom a tanácsotokat.köszönöm szépen mindenkinek.
7. Roni24 (válaszként erre: 5. - Roni24)
2008. máj. 14. 11:26

Nnna, még egy idézet:


"Ha a csecsemőt nem metélték körül, a hímvessszőt minden fürdetésnél meg kell mosni. A fitymával semmi különöset nem kell tenni, csak óvatosan le kell mosni kívülről: ez eltávolítja a felesleges smegmát (a fityma nyílásában levő fehéres túrószerű váladék). Egyes szülők nagy gondot fordítanak rá, hogy a fityma és a makk a lehető legtisztább legyen. Ilyenkor a fitymát nagyon óvatosan, a legkisebb ellenállás fellépéséig hátrahúzva mosthatjuk meg a hímvesszőt. A smegma lemosása után alaposan öblítsük le. SEMMIKÉPPEN NE ERŐLTESSÜK A FITYMA HÁTRAHÚZÁSÁT!!! Az erőltetés következtében fertőzés vagy egyéb szövődmények alakulhatnak ki. Idővel a fityma egyre könnyebben hátrahúzhatóvá válik."

6. Serry (válaszként erre: 3. - Ibike22)
2008. máj. 14. 11:19

Nekem két kicsi fiam van. A nagy 4 éves és mikor ezt a kérdést velvetetem akkori dokibácsinknak közölte, h másfél évesen vissza kell húzni, ha más nem majd sebésszel. Nem hittem neki és nem akartan,h fájjon, rossz élménye legyen. Egy ismerős dokinénit kérdeztem meg később. Az ő javaslatára nem piskáltuk különösebben, nem huzogattuk, csak egyszer-egyszer fürdésnél egy kist ameddig engedte, hogy a homokozás eredményét lemossuk. Vagyi lényegében mi szülők nem bántottuk egészen addig míg szobatiszta nem lett. Az ismerős gyerek sebész megmutatta apának hogyan tanítsa meg tisztán tartani mosni. játszanak ilyet. Na nekem nem is engedte és engedi piszkálni a kis kukacot. Már nagy és ő mossa mikor fürdik. persze külön szólunk neki, mint ahogy a fülmosás is ilyen.

A kics 3 hónapos és a doki nénink ( mert azóta nincs doko bácsink) azt javasolta, amit már tudtunk is, h szobatsiztaságig nem kell bántani, csak néha megpróbálni ami endegi fájdalom nélkül, hogy megmossuk a fürdő vizben. én még nem bántottam a kicsinek. Ja és a nagynál nem volt végül szükség szebészeti beavatkozásra, szépen levált. Szóval fő a türelem és neszólj rá ha kcsit babrálja, ő érzi mi fáj mi rossz.

2008. máj. 14. 11:19

Sziasztok!


Érdekes azért, hogy e témában mennyire eltérőek a vélemények orvosok, és védőnők között!

Az én védőnőm annakidején azt mondta, minden nap fürdésnél próbálgassam visszahúzni neki, de ne erőltessem! Hát én így tettem, júliusban lesz 3 éves a kisfiam, és még a makkról sem vált le teljesen a bőr, de azért azt hiszem gond, már nem lesz vele.


Hallottam már olyat is, hogy két éves korig egyátalán nem is kell vele foglalkozni, nem kell húzogatni sem!


Legutóbb Spock doktor nagyon jó könyvében olvastam erről, idézem, hátha valakinek segítséget, vagy megnyugtatást nyújt:


"A csecsemő növekedésével a fityma egyre jobban leválik a makkról, és egy idő után vissza lehet húzni. Körülbelül 3 évet vesz igénybe, míg a fityma végleg leválik és teljesen hátra lehet húzni. Némely fiúnál ehhez több időre van szükség, a folyamat, míg teljesen hátrahúzhatóvá válik a fityma, akár serdülőkorig is eltarthat, ez azonban még nem ok az aggodalomra. A normális mosakodás még a fityma hátrahúzása nélkül is tisztán és egészségesen tartja a hímvesszőt."

2008. máj. 14. 11:16
Nekem az a véleményem,hogy minden fürdetésnél óvatosan meg kell húzni a bőrt.Az én fiam 8 éves és akkor még az volt a vélemény,hogy ne húzogassuk.2 éves korában a gyerekorvos tépte fel neki és iszonyatos volt a gyereknek is és nekem is.Ráadásul visszatapadt neki és mégegyszer meg kellett ismételni.Akkor már nappalra szobatiszta volt és utána nem volt hajlandó pisilni,ezért újra pelenkázni kellett őt.Ha most lenne pici fiam én biztosan húzogatnám neki.
2008. máj. 14. 11:05
Szia! Múltkor egy orvos beszélt a témáról, azt mondta, h. hetente 1x húzzuk hátra bőrt, ameddig engedi, és netovább, ne eröltessük, ez fontos!! Na, kb 1-2 hónapja elkeztdtem húzni heti 1x, ahogy a rádióban hallottam (1 éves a kölök), de azért fákérdeztünk a doki néninknél is, szerinte egyáltalán nem kell vele foglalkozni, úgyhogy nem folytattam. És azóta eltelt már egy kis idő, kíváncsi voltam, hol halad a dolog, mennyire lehet hátrahúzni, és meglepődtem, mert már egész jól megmutatkozott a "belső". Az is igaz, hogy a kisfiam szinte minden fürdetésnél és pelenkázásnál babrálja, igaz, ő előrefelé húzgálja, nyúzza, és így bizti nem tapad le. Szerintem az aranyközépút a kulcsszó!
2008. máj. 14. 11:02
Azt nem kapja, hanem vele születik.
2008. máj. 14. 10:54
Mit tegyek hogy kisfiam véletlenülse kapjon fittyma szükületett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook