Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, hogy jó alvó legyen a kisbabám? Anyukák, van valami jó praktika? fórum

Mit tegyek, hogy jó alvó legyen a kisbabám? Anyukák, van valami jó praktika? (beszélgetős fórum)


2011. júl. 5. 07:36
Én csak egy példát tudok írni arra, hogy minden gyermek más. A kisfiam nagyon rossz alvó volt, szinte mindig sírt keveset aludt. Még 15 hónaposan is felkelt éjszaka 5-6-szor, így ennyi alkalommal vissza is kellett altatnom se cumi nem kellett neki se alvóka csak és kizárólag ÉN. A kislányom most 1 éves egy napot sem éjszakáztam még vele kezdetektől átalussza az éjszakát, igaz két hónapos korától szopja az ujját és egy alvónyuszija is van. Pedig mindent úgy csináltam mind a kettővel!!!!
2011. júl. 4. 18:02
nem írtad hogy anyatejes vagy tápszeres.én elkezdtem a napokban a hozzátáplálást(holnap lesz 4hónapos) mert éjféltől kezdve szinte óránként kelek szoptatni és nagyon fárasztó. szóval kajára fel! egyébként tényleg gyereke válogatja és kialakítják ők maguknak a napirendet, de az éjszakai kelések 1éves korig nálunk nem voltak ritkák. nem minden gyerek alussza át az éjszakát 2-3hónaposan, sőt! az inkább mázli :)
14. Bebe83
2011. júl. 4. 15:07

Minnel elobb tanitsd meg egyedul elaludni, es ezt csak ugy tudod elerni hogy hagyod sirni. Amig az en fiam szopizott adig nem volt alvas, utana, 14 -ik honaptol nem szopizunk, es akkor kezdtunk atterni az egyeduli elalvasra, azota nincs problemank . Nem mondom hogy egy mukk nelkul minden ejszakat ataludt, de razarom az ajtot es az apro felsirasokat meg sem hallom csak amikor nagyon sir es be kell mennem.

De ugyanezt probaltam mar 7 honaposan is es akkor hanyasig sirta magat. A masik dolog a foklozatossag, nem varhatod el hogy egyik naprol a masikra egyedul aludjon el, meg kell tanitsd fokozatosan, de szerintem nem ebben a korban. Meg nagyon pici es meg rad van szuksege, minden percben.

2011. júl. 4. 14:13

Sziasztok


Nalunk a 27 honapos ikreknel a kovetkezo helyzet alakult ki:a fiam altalaban vegig alussza az ejszakat miota kibujt az osszes foga..A kislanyom mai napig 2-3szor folkel es sir..Maguktol alszanak el napi 4-5 orat vagyunk levegon napkozben is alszanak 1-2 orat..Napirendunk mindig volt van es lesz..(ez a legfontosabb szerintem hogy a jol megszokott napi rutin meglegyen)

Szoval gyereke valogatja..Az biztos ha hozzaszoktato hogy magatol aludjon el akkor nagyobb eselyed lesz a kesobbiekben a nyugodt sirasmentes ejszakakra..

2011. júl. 4. 14:12
Köszönöm a tanácsokat! Főleg kismami2011 mélyreható válaszát!
2011. júl. 4. 14:08
teljesen igazad van
2011. júl. 4. 14:02
Szerintem is gyerekfüggő az egész, illetve attól is, hogy anyatejes v tápszeres baba-e. Nekem baromi nagy szerencsém van, mert 2hós kora óta végigalussza az éjszakákat (9-10-12 órákat egyhuzamban), emellett napközben is alszik, nem sokat, de alszik. Megvan a napirendje, tudja, hogy 8-9 körül ha eszik, azután alvás van reggelig. Ja, 4 és fél hónaposról van szó, 2 éjjel hagytam sírni (most meg lehet kövezni érte), harmadik éjjel már végigaludta.
2011. júl. 4. 13:57
Pontos napirend.
2011. júl. 4. 13:56

szia


egy biztos ne erőltesd mert azzal csak mindent elrontasz. Gyereke válogatja ki mennyire jó alvó. Nekem sajnos nem volt szerencsém, bármit csináltam a lányommal nem volt soha túl jó alvó se nappal se éjszaka. Ja és másfél éves kora után nem aludt délutánonként és az éjszakát se aludta végig:( Bármit probáltam minden hasztalan volt. Remélem neked több szerencséd lesz:D

2011. júl. 4. 13:56
Én kislányom már lassan 20 hónapos, 1-2 havonta változik, hogy hogy alszik. Most pár hete minden éjjel felébred, előtte kb. 2 hónapig ő kéretőzött be az ágyba és elaludt egyedül, fel se ébredt. Szerintem nem lehet semmit tenni:))
2011. júl. 4. 13:54
Olvasd el a Suttogó c. könyvet, nekem rengeteget segített, nagyon sok példát hoz a gyakorlatból, így könnyű alkalmazni a tanácsokat. Megéri az időt, amit az olvasásra fordítasz.
2011. júl. 4. 13:53
Jaj bocsánat, a lényeget nem írtam le. 3 hónapos a kicsi.
4. Kissuta (válaszként erre: 1. - C9307b521a)
2011. júl. 4. 13:51
itt vagy?
2011. júl. 4. 13:51

Nem írtad, hogy mennyi idős a babád. De nekem azt tanácsolták, hogy nappal ne hagyjam aludni, mindig keltsem fel etetési időben, és ne hagyjam egy perccel se tovább szunyókálni.

Nálunk még az vált be, hogy a napi egy sétát kettőre emeltük, délelőtt és az esti fürdetés, és etetés előtt, így jól kiszívja a friss levegő.

2011. júl. 4. 13:49
mennyi idős?
2011. júl. 4. 13:47
Mit tegyek, hogy jó alvó legyen a kisbabám? Anyukák, van valami jó praktika?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook