Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, hogy a párom fia elfogadjon? fórum

Mit tegyek, hogy a párom fia elfogadjon? (beszélgetős fórum)


18. 54840f0fce (válaszként erre: 17. - Buzasi1983)
2009. aug. 15. 15:46

Szerintem meg mindenkinél a pakliban van, nemcsak az elváltaknál...


Amúgy a srác meg egy igazi balek, amit a felesége szépen kihasznál...

17. buzasi1983 (válaszként erre: 15. - Diveron)
2009. aug. 15. 15:44
en csak most kapcsolok hogy ez mar egy regebbi forum .hat remellem hogy a mostanival minden oks lesz es ha adhatok egy tanacsot bar aztan lehet hogy sokan nem ertenek velem egyet de en is elvaltam mar egyszer es csak azt tudom mondani hogy soha nem tudnek egy elvalt ferfi mellett elni pont azert mert a mult mindig ott kisert es sose tudnam mikor gondolna meg magat mint ahogy az emlitett ferj is de aztan bisztos van pelda az ellenkezojere is de szerintem egy egyedulallo mult nelkuli pasival jobb eselyekkel indulunk neki megint a holtodiglan holtodignak. megegyszer sok sikert kivanok az uj kapcsolatodhoz
2009. aug. 15. 15:27
Kívánom, hogy most sikerüljön, és boldogok legyetek mindhárman!!
2009. aug. 15. 15:22

Ha esetleg valaki idetévedne .. leírom mi lett a folytatás: szakítottunk a sráccal. Újra megpróbálta a nejével. Szerintem borítékolható a folytatás .. fél évig rendben lesznek egymással, utánna asszonyka megint el fog kívánkozni, és szedi a sátorfáját ... talán már akkor egy másik gyerekkel a hasában. De adja, Isten, h ne így történjen ..

Én mindenközben találkoztam egy csodálatos gyermektelen, független férfival. Aki az engem és a kislányomat is maximálisan el tud fogadni. Részt akar vállani az életünkből. Nagyon hálás vagyok a sorsnak érte.

14. SReni (válaszként erre: 13. - Diveron)
2009. júl. 16. 17:19

Én 5 éve váltam el, 4 éve élek a jelenlegi párommal. A köztes 1 évben volt néhány próbálkozásom. Közűlük az egyik:

Elvált apuka, aki még együtt lakott a volt feleségével és a kislányával, külön szobában persze. Aztán később eladták a lakást és végre külön költözhettek, de akkor jött elő az a probléma, hogy csakis a lánya érdekelte. 12 órában dolgozott, amikor meg szabadideje volt azonnal a kislányt vitte el magához. Én csak utána következtem volna a sorban, egyszer találkozhattam csak vele(a lányával). Nekem is van egy fiam, őt az apja csak 1-2 hetente látja, ezért furcsa volt a túlzott ragaszkodás. A lényeg végülis az,hogy szakítottunk, nem tetszett, amiért én teljesen háttérbe szorultam, úgy éreztem, én csak sokadik vagyok a sorban, még egyenrangú se a kislány mellett. Ja, és minket csak 30 km választott el.

Aztán minden megoldódott, jött a jelenlegi párom!

Szerintem se ragadj le nála, sok dolog szól a szakítás melett.

Az se legyen akadály, hogy gyereked van, biztos találsz másik párt, akivel rendben lesz minden és közelebb is lesz hozzád!

2009. júl. 13. 00:20
Köszönöm, h ilyen sokan reagáltatok, annyira jó kívülállók véleményét meghallgatni. Nagyon köszi, és ha valakinek még van hozzáfűznivalója, ne tartsa magában! ;)
12. OlíviaAnna (válaszként erre: 7. - Diveron)
2009. júl. 12. 22:45
Hát... ha erre a teljesen átlátszó trükkre az apuka így reagált, akkor lehet, hogy megint behúzta őt anyuka a csőbe. Tedd, azt, amit Fata Morgana tanácsol: szüneteltesd a kapcsolatot míg nem tisztázza apuka a helyzetet - mind az ex-szel, mind a kisgyerekkel. Az, hogy szeretőcskének érzed magad, pont ennek a jelenlegi tisztázatlan helyzetnek az eredménye. Ebből csak úgy jöhetsz ki jól, ha a kapcsolatmegszakítással 'kikényszeríted', hogy öntsön a párod tiszta vizet a pohárba.
11. OlíviaAnna (válaszként erre: 2. - Varga.nora)
2009. júl. 12. 22:38

Bölcs tanács!

Én csak annyit tennék, hozzá, hogy az apuka esetleg tisztázhatná a kialakult félreértést (anyuka ármánykodását) a gyerek előtt, mondván, hogy apa és anya nem szerelmesek és már nem fognak többet együtt élni, de őt változatlanul, mindketten szeretik. Mindezt azért, hogy a kisfiú ne tápláljon hiú reményeket.

10. ében11 (válaszként erre: 1. - Diveron)
2009. júl. 12. 21:37

nehéz ügy.nagyon nem tudsz tenni semmit és szerintem nem is kell erőltetni.egy 5 éves fiúnak apa és anya a mindene(ezt majd te is tapasztalni fogod).nincs semmi különös a kisfiú viselkedésében, még ha az anyukája nem is mondta volna neki, valószínű hasonlót magától is kívánt volna a kisfiú.

semmi esetre se szid az anyukáját, a döntéseit ahogy a párodét sem.ők a szülei, fontos dolgokban ők döntenek,ne akarj másik anyukája lenni,ezt nem szeretik.onnan tudom hogy párom szülei is elváltak-és a páromat az zavarta leginkább, ha az új ember a szülőt játszotta.ha a kisfiú ellenséges is veled, legyél nyugodt de nem kell mézes-mázosnak lenni.a gyerekek nem hülyék,csak kicsik.

9. 40163fd81d (válaszként erre: 8. - Diveron)
2009. júl. 12. 21:37
Én azt tenném a helyedbe,hogy amíg a férfi nem tisztázza magában mit akar,addig megszakítanám vele (így) a kapcsolatot.
2009. júl. 12. 21:27
Egyébként olyan szar .. tisztára úgy érzem magamat, mint valami kis szeretőcske... Pedig hát nem egészen így indult a dolog ..
7. diveron (válaszként erre: 6. - 41e36cdb38)
2009. júl. 12. 21:25
Hát igen .. itt megint van egy kis nehézség. A párom (és a fia is) nagyon érzékeny lélek. Nem nagyon bírja a feszültséget, és azt mondja, h nem akarja megbántani a fiát. Bár amennyire én objektíven meg tudom ítélni, azzal, h enged annak a kérésének, h ne menjünk oda többet, nem feltétlenül tesz jót neki. Szóval, még az is lehet, h a feleség jól taktikázott, és sikerül megszabadulni a fenyegtő veszélytől- azaz tőlem.
2009. júl. 12. 21:19
A párod mit szól a helyzethez? Nem mondta, hogy nem lesz kibékülés, meg kistesó? Csak mondott valamit a kisfiúnak?
5. 7d6a4534c5 (válaszként erre: 1. - Diveron)
2009. júl. 12. 20:56
Szia.Szerintem fontos hogy ne akarj megfelelni neki,szeresse meg azt aki valójában vagy,és még ha időbe is telik ha a párod szeret vele sem lessz gond.Tarts ki.
4. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 1. - Diveron)
2009. júl. 12. 20:55
Viselkedj a kisfiúval ugyanúgy, mint eddig...akárhogyan szeretnéd megváltoztatni a kapcsolatotokat, gyanús lenne neki, és még inkább ellened fordulna. Sajnos itt az anyuka a hunyó és érthető, hogy rá hallgat. Viszont ha látja, hogy a piszkálódások ellenére is ugyanolyan nyugodt maradsz és a figyelmed ugyanúgy rá is irányul és érzezteted vele, hogy változatlanul fontos, idővel ismét olyan lesz a viszonyotok, mint az anyuka akciója előtt. Adj neki időt!
3. c3648d6796 (válaszként erre: 1. - Diveron)
2009. júl. 12. 20:55
Szerintem helyes lenne, ha a párod elmagyarázná a gyereknek, hogy anya és apa boldogságának nem a néni az oka, hanem az, hogy ők már nem szeretik egymást.A gyerekek nagyon sok dolgot megértenek, nem kell takargatni előlük a dolgokat.
2009. júl. 12. 20:53

Szia!

Hát ez a helyzet nagyon gázos.

Sajnos a kissrác csak egy eszköz szerintem az anya szemében.

te mindenképpen próbálj meg vele ugyanúgy viselkedni sztem, mint eddig, ugyanis nem ő tehet a kialakult helyzetről.

Az anyukáját semmiképpen ne szidd előtte.

2009. júl. 12. 20:46

Sziasztok!

Én egy 24 éves nő vagyok, van egy 10 hónapos lányom. A párommal néhány hónapja ismertük meg egymást. A mi helyzetünk eléggé bonyolult. Kezdem ott, h ő külföldön dolgozik, havonta 20 napot van kint, 10-et Magyarországon. Magyarországon belül is meglehetősen messze lakunk egymástól (340km)

Neki van egy 5 éves fia.

A neje 2 évvel ezelőtt elköltözött tőle, úgy tűnt, h minden előzmény nélkül, de mint utóbb kiderült, már egy évvel azelőtt sem ő volt az egyedüli férfi az életében.

A közös lakásukat teljesen kipakolta, minden berendezési tárgyat magával vitt: a szekrénytől elkezdve az utolsó linóleumig, függönytartóig- mindent.

A fiát is magával vitte az albérletbe. Mivel a felesége munkanélküli, így fél év múlva nem tudta fizetni az bérleti díjat és a rezsit. Adósságokba keveredett, az ékszereit zálogházba adta. Ekkor megkereste, kibékültek, és újra összeköltöztek. Az adósságait kifizette, ékszereit kiváltotta, hazaköltöztette és úgy tűnt, minden rendbejött közöttük.

Néhány hónappal később szintén minden előzetes jel nélkül megismétlődött az elköltözés. Csak ebben az esetben nem albérletbe, hanem az apjához költözött a barátjával, és a fiúval. Ez az állapot 9 hónapja áll fenn.

Bár hivatalosan nincs ilyen kötelezettsége, de a párom minden hónapban fizet neki gyerektartásra havi 50eFt-ot.(ünnepekkor többet, pl Karácsonykor 80eFt-ot). Illetve, a neje ezt az összeget 20 napra kapja, mivel a munkájából kifolyólag havi 20 napot tölt külföldön, 10-et pedig Magyarországon. A magyarországi napok alatt a fia végig vele van. Ruhával, cipővel, játékkal a párom látja el.

Mindezeket csak azért írtam le, mert szerintem ezek fontos szempontok lehetnek a válaszadásban.

A párom és köztem lévő távolság miatt nehéz megoldani a randevúzást, ismerkedés, ezért úgy döntöttünk, h amikor Mo-n van, a lányom és én elmegyünk hozzá, és együtt töltjük el ezeket a napokat.

A párom elmondta a nejének, h neki is kialakult egy kapcsolata. Na és ekkor jött a fordulat .. a nő mondta, h ő ki akar békülni a férjével. Hozzanak mindent rendbe, megbánta az eddigieket. Eddig hallani sem akart egy következő gyerekről, most pedig felajánlotta, h szíves-örömest szül még egyet.

A kisfiúval eleinte mninden rendben volt, szuperül kijöttünk. Aztán egyik nap az anyja megkérte az apját, h vigye át hozzá a gyereket, mert hiányzik neki a fiú. (Na ilyen ennekelőtte még nem volt) Ott megkérdezte a gyerektől, h szeretné-e ha apa és anya újra együttlenne? Na vajon melyik 5 éves gyerek ne szeretné? És rögtön be is ígért neki egy kistesót. Természetesen azt is hozzátette, h mindennek az útjában csak a csúnya néni (azaz én) áll. Ezekután a gyerek teljes mértékben elutasítóvá vált velem szemben, és folyton azt kérdezgette, hogy mikor megyünk már el.

A párommal jól kijövünk: közösek a céljaink, kellemes az egymás társaságában töltött idő. Jellem szempontjából ideálisan kiegészítjük egymást. Csak nehéz ez a helyzet neki. Szerintetek mit lépjek? Hogyan viselkedjek a gyerekkel szemben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook