Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tegyek, hogy a kisfiam oda figyeljen az, órán? fórum

Mit tegyek, hogy a kisfiam oda figyeljen az, órán? (beszélgetős fórum)

1 2
2009. aug. 15. 08:34
adjál neki figyelem felkeltő bogyót:D Esprico a neve
34. frutty
2008. dec. 15. 20:46
bizom,benne,hogy jól fogtanulni..
33. c3648d6796 (válaszként erre: 30. - Frutty)
2008. dec. 15. 20:42

sztem nincs

A 87% kb 5 alá

78% 4-es

Nem tragikus

32. frutty (válaszként erre: 31. - Petrikek)
2008. dec. 13. 18:25

hát,nekúnk elsőbe sem megyolyan jól!

aban,igazad van,hogy 78%-ból lehet,lefelé!

de,remélem marad az,a 78-84% közt.

31. petrikek (válaszként erre: 30. - Frutty)
2008. dec. 13. 05:36

Te én ezt nem értem. Én marcsyka gyerekére reagáltam és te válaszolsz.... Marcsyka gyereke elalszik órán.... Ő írta. Egyébként én megkérdezném a tanárt melyik százalék hányasnak felel meg. A 78% szerintem már nem ötös. Persze az én felfogásomban a négyessel sincs semmi baj. Mi ezt is húztuk meg így másodikban határnak (bár én megszabtam a 80% feletti szintet, mert a 79-ből már könnyen lesz 78, 77, 76, 75 és az lehet, hogy már hármas).

Mi idén a helyesírással küzdünk (és nem is megy belőle a 80%), véleményem szerint nagyon kemény a helyesírás másodikban.

30. frutty (válaszként erre: 28. - Petrikek)
2008. dec. 12. 21:26

nem,nem alszik ell az,órán,

most kaptuk,a decemberi,értékelés olvasásból 87%

matekból78% teljesitett.

van,min aggódnom?

29. petrikek (válaszként erre: 27. - Frutty)
2008. dec. 1. 19:34

Persze ne érts félre, nem az ellen van kifogásom, hogy a tehetséges gyereket nem kell jó irányba terelgetni, de egy ilyen esetben szerintem ez neki sok. Reggel héttől fél ötig többet "dolgozik", mint legtöbb felnőtt.

Az én lányom másodikos. Elsőben a sulin kívül (sima suli napi négy órával és otthontanácsos rendszerű napközivel) csak úszóedzésre járt heti 2x1 órában, de ide már járt oviban is.

Másra (külön angol, zeneiskola és a fene tudja mi) nem engedtem.

Most másodikos. Annyival bővült az elfoglaltságok köre, hogy heti egyszer Helen Doron rendszerű angolra órára jár (ez 45 perc), valamint bevállalt heti egy óra matek szakkört napközi időben.

Idén sem engedtem zeneiskolába, nem járhat plusz tornára stb. Éppen elég ez neki. Nem akarom elvenni a "gyerekkorát" azzal, hogy ezer féle különórára és tagozatra járatom.

Ez persze csak az én véleményem és a fórum nem is erről szól.

28. petrikek (válaszként erre: 27. - Frutty)
2008. dec. 1. 19:29

Jó, ezt olvastam én is. Csak gondolkoztam egy kicsit: fél ötkor van vége a tanításnak. Gondolom nem az iskolában lakik, tehát még haza is kell menni , fürdeni, vacsorázni stb. És hétkor már alszik.

És még amin elgondolkodtam: elalszik az órán....

27. frutty (válaszként erre: 26. - Petrikek)
2008. dec. 1. 11:25
haza,jönn az,iskolából!
26. petrikek (válaszként erre: 15. - 98878a4cb9)
2008. nov. 28. 18:42
Nem sajnálod? Mikor játszik?
2008. nov. 28. 18:26

figyelj oda, hogy időben lefeküdjön,mesélj neki, hallgasd meg figyelmesen őt is.

Soha ne engedd, hogy a tévé háttérként ott legyen mögötte.Tehát ha játszik játsszon,ha rajzol akkor csak rajzoljon, ha mesét néz akkor azt tegye.

Ha a dolog nem rendeződik akkor a nevelési tanácsadóban segítenek kideríteni az okokat.

A tanítónéni nem mindenható, sajnos nincs varázsereje(kár mert én is az vagyok), és higgyétek el nagyon nagyon nehéz a mai gyerekek figyelmét lekötni. A figyelem zavarnak sok oka lehet.

24. frutty (válaszként erre: 23. - 01c8755c79)
2008. okt. 1. 12:09
irtam,priváltba...
23. 01c8755c79 (válaszként erre: 22. - Frutty)
2008. okt. 1. 11:37

... miért lennél rossz anya? Mi köze az iskolai rendnek ahhoz, hogy milyen anya vagy?

Bizonytalan vagy? Vannak ilyen jellegű gondolataid, problémáid talán?

22. frutty (válaszként erre: 20. - 01c8755c79)
2008. okt. 1. 11:22

tudom,milyen de ilyentipúsú aziskola rend.

én,is szivesen vinnémhaza délbe!

ezzel,rossz anya vagyok?

21. de71afb9af (válaszként erre: 19. - 48a93fd259)
2008. okt. 1. 11:21
Mire gondolsz?
20. 01c8755c79 (válaszként erre: 18. - Frutty)
2008. okt. 1. 11:13

Képzelj el egy nyolcórás munkanapot 1. osztályos gyereknek.


Enyémek 2. osztály félévig voltak napközisek, aztán úgy gondoltam, hogy ehhez a mi időnk drága. Suli után irány haza, megterítettek, ebédeltek... ha kedvük volt aludtak egyet tanulás előtt... és ma is így van. ... és megtanulták beosztani az idejüket, hogy minden rendben legyen. :o)

19. 48a93fd259 (válaszként erre: 14. - De71afb9af)
2008. okt. 1. 11:10

Ez így is van,


És nagyon is tudom miről beszélünk itt..hidd el....de nem való minden információ nyilvános fórumra...

18. frutty (válaszként erre: 17. - 01c8755c79)
2008. okt. 1. 11:09

de,nállunk ilyen az iskola!

de,és du,is tanulnak!

17. 01c8755c79 (válaszként erre: 16. - Frutty)
2008. okt. 1. 11:07

Ha megteheted, hogy ne legyen napköziotthonos, akkor tedd meg!


Én azt vallom, hogy az iskolában annyi időt töltünk, amennyit nagyon muszáj vagy kötelező. :o)

16. frutty
2008. okt. 1. 11:02

fiamnak,az ellméleti megy csakk irni nem,szeret.

véleményetek a napköziotthon-ról?

lehet,hogy sokat vann suliba?

nem,tudom jó anya vagyok, e?de szeetném azokat ell-

kerülni,hibákat amit az én szüleim nemtettek meg.

szeretném,haneki jóbb és könnyebblenne!

2008. okt. 1. 10:40
Az én fiam sem figyel,bár ő fáradt azt veszem észre. Eléggé messzire jár iskolába. Tekintve hogy itt szolnokon rengeteg általános iskola van, én a legjobb iskolába felvételiztettem, és fel is vették. Sport és művészetoktatás tagozatú suli, és már első osztály első hetében, beindult a pörgés a suliban. A gyerek reggel fél hatkor kel, 7 re bentvagyunk a suliban, és fél ötkor van vége a tanításnak. Hzaérünk ,játszik egy kicsit, 7 órakkor már alszik. Leszokott a számítógépről, tévézésről, szegénykém fáradt. Viszont jól tanul, csak a magatartásával van gond, mert beszélnek hozzá órán, és nem figyel, máskép oldja meg a feladatot,ő is állandóan szövegel, órán elalszik, stb.
14. de71afb9af (válaszként erre: 11. - 48a93fd259)
2008. okt. 1. 10:36
Ez igaz, én ezt nem is firtatom, de sajnos nem minden gyermek érett meg az iskolára, minden gyermek mást igényel, van akivel bizony otthon is foglalkozni kell, főleg így az elején, míg tán meg nem szokja, vagyis amíg elfogadja hogy bizony ez már nem az óvoda.
2008. okt. 1. 10:35

Engem tavaly behívattak az iskolába, 24 fős osztályban még 6 szülővel egyetemben. Hogy döntsük el, hogy ebbe az iskolába akarunk-e járni, mert nem lehet bírni a gyerekünkkel. Utána beszéltem egyik-másik tanárral, néztek csak rám, hogy miért? ... ha velük beszéltem volna, csak jókat tudtak volna mondani a fiamra. Mindez egyetlen tanár műve volt, aki természetismeretet tanított.... a fiam 2-essel zárta a tantárgyból az évet. Most 7. osztályban a természetismeretből lett kémia, biológia, fizika, földrajz... földrajzból csak 4-est sikerült szereni, a többi ötös.... nos hogyan van ez?

Sajnos én is átéltem annak idején, hogy mi múlik a tanáron, így nem üldöztem, nem stresszeltem a gyereket... túléltük azt a két évet.

2008. okt. 1. 10:31
Az iskolát is "meg kell tanulni" adj neki időt. Ez soktényezős dolog, függ gyerektől, tanártól, szülőtől. Igaza van Cameanak, beszélgess vele a tananyagról, ne csak az érdekeljen,h mi volt ma a suliban az ebéd. bocs, ezt nem bántásnak írom,hanem átvitt értelemben - biztosan nagyon jó szülő vagy (hiszen azért kérdezted ezt is a Hoxán, mert törődsz vele). Türelem, előbb-utóbb belerázódik :)
2008. okt. 1. 10:29

A tanár is tud érdeklődést felkelteni, érdekes órát tartani,

Én csak köszönöm a szülőknek, ha támogatják a munkámat,

de régen rossz lenne, ha csak ezen múlna....

2008. okt. 1. 10:27
Tanárként azt írom, hogy tényleg sok minden függ a tanártól, de az otthontól is legalább annyira! Pl. ha sokat tévézik, netalán számítógépezik (nagyon károsnak tartom mindkettőt), sokkal nehezebb lekötni, mert eleve másként alakult az ingerküszöbe. Az is előfordulhat, hogy nem iskolaérett, még kis időre van szüksége, hogy belerázódjon, még csak egy hónap telt el!
2008. okt. 1. 10:26

... szerintem is a tanár dolga lekötni a gyereket... DE...

... mindig nézd meg mit tanultak... mit lesz a következő lecke.. beszélgessetek róla. Ez nem tanulás, beszélgetés! Így a gyerkőcnek már ismerős lesz, amit az iskolában hall, és érdekelni fogja a téma = figyelni fog. :o)

8. 48a93fd259 (válaszként erre: 7. - De71afb9af)
2008. okt. 1. 10:25

Igen, támogatni kell.


Az órai munka mégiscsak a tanár dolga,


Ha az órán nem figyel a gyerek, az nem szülő hibája!

2008. okt. 1. 10:23

szerintem a szülőnek is támogatni kell otthonról a tanár munkáját,(ha neki ez nem megy) a gyermekünk érdeke hogy haladni tudjon az anyaggal, és ne maradjon le, mert utána már késő lesz.

én ezt szülőként írom!

2008. okt. 1. 10:16

Csatlakozom az előttem szólókhoz, a tanár dolga lekötni a gyereket, nem neked kell gondolkodni rajta, hogyan tedd ezt meg, ő tanulta ki a szakmáját...


Ezt tanárként írom!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook