Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, hogy 2, 5 éves lányom ne bántsa a 11 hónapos kistestvérét? fórum

Mit tegyek, hogy 2, 5 éves lányom ne bántsa a 11 hónapos kistestvérét? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 23. 10:45
Semmit nem nagyon tudsz tenni! Csak figyelni, hogy ne okozzon benne kárt, mert bizony (ez csúnyán fog hangzani), de nagyon sok olyan baleset van, amiben a nagyobb gyerek ki akarja iktatni a kicsit. Ő még ezt persze nem így értékeli, de végzetes is lehet. Türelmet és kitartást kívánok.
2008. okt. 9. 20:49
Köszönök szépen minden jó tanácsot! Következtetés: majd csak kinövi!!! ;-)
14. moncsi39 (válaszként erre: 13. - Karina82)
2008. szept. 30. 22:13
Kedves Karina! HÁT ÉPPEN EZEKET TESZEM! És mégis ... Ott csíp belé, ahol éppen éri. Vagy felpofozza, vagy ellöki. Most még rosszabb a helyzet, hogy a kicsi elkezdett járni. Egy pillanatra sem lehet magukban hagyni őket. Együtt játszás? Lehetetlen. Meseolvasás mindkettőnek? Lehetetlen. Még enni sem hagyják egymást! Ha a nagyobbacska építőkockázni szeretne, fel kell ülnie a franciaágyra, hogy a pici "békén hagyja". :) Szegénykém! Elég kilátástalan a dolog!
2008. szept. 30. 15:30

ajjaj...féltékenység.lehet kicsit háttérbe szorult a másik.én úgy csináltam mikor hazahoztam a kórházból a kicsit,hogy a nagyobbat mindig magam mellé hívtam segítségül.hogy érezze igenis számít ő is ugyanúgy.tudom nagyon nehéz mind2ő vel egyformán foglalkozni,de nem lehetetlen.ugye 2 gyerekkel már nem egyformán foglalkozol.a kisebbnek gügyögsz jobban figyelsz rá,gyakrabban mész a kiságyához mikor alszik.a nagyobbik ezért érzi magát hátrányba.

megteheted azt is pl.h mikor pelusozod a kicsit,magad mellé hívod a nagyot h segítsen neked tisztába tenni őt,vagy mikor fürdeted akkor mossa ő is nyugodtan

de a lényeg,h mikor nem kell annyit foglalkoznod a kicsivel,akkor foglalkozz inkább a naggyal!!!

12. 84038947ed (válaszként erre: 11. - Fc4bcd8d51)
2008. szept. 28. 23:32
nagyon igaz...kettő fél, és fél évesek gyerekeim...ha hárman megyünk sétálni boltba, az egy agyrém..ha csak a nagyot viszem, mint egy angyal, normálisan jön velem, beszélgetünk.sőt még a kezem is fogja! kell h legyen minden nap külön idő, amikor vele, csak vele foglalkozik a szülő...és akkor talán nem érzi annyira, h háttérbe szorult
2008. szept. 28. 21:51
Én azt látom,sajnos,h ahol megszületik a kistestvér,nagyon-nagyon háttérbe szorul az addig egyszem nagytestvér.És ez csak a szülők számára nem nyilvánvaló,és mit lát a nagyobbik gyerek?Hogy a kistesó van mindig kézben,ő ül a babakocsiban,stb.persze,h ellene fordul a kicsinek,és ki akarja"iktatni".Nagyon oda kellene figyelnie a szülőknek erre,és nem hanyagolni kicsit sem a nagyobbik gyereket.
10. dus (válaszként erre: 8. - Megryan)
2008. szept. 28. 20:45

Ááá......, én is azt gondoltam, hogy "idősebb", jobban megérti a kicsivel többet való törődést, segítőkészebb lesz, de sajnos nem! :(((((

Bár amióta a kicsi meg van, az idő haladtával egyre segítőkészebb. Amikor megszültem, az az első félév katasztrófa volt! De már kezd javulni a helyzet!

2008. szept. 28. 16:34
Na nálunk ez pont fordítva van.A 2,5 éves fiam bántja a 11 éves nővérkéjét:)
8. megryan (válaszként erre: 7. - Dus)
2008. szept. 28. 16:21
Huh én azt hittem, ez nem tart olyan sokáig, hogy egy 7 éves már türelmesebb...
7. dus
2008. szept. 27. 22:25

Szia.

Az én 7 éves fiam is állandóan terrorizálja 17 hónapos öccsét, de amióta a kicsi kezd karakánabb lenni, vissza adja a nagynak azt, amit kapott!

Nehéz köztük igazságot tenni, finoman kell vel emegbeszélni, hogy a kistesó még nem tudja, hogy ezt meg azt nem szabad, nem tud még összepakolni, gyere, mutasd meg neki hogyan kell. HA bántotta, mi azzal próbálkoztunk, hogy "a tesó megy a kórházba anyával együtt, akkor mi lesz veled és apával?" Aztán a durva dolgokból apró kicsi szurkálások, odacsípések, ellökések lettek, de inkább már csak felbosszantja a kicsit valamivel, aki egy idő után oda csap. Abból van a háború.

Állítólag kinövik, bár nem nagyon vagyok benne olyan biztos!

Sok sikert és türelmet kívánok a gyerekekhez!

2008. szept. 27. 22:12
Köszi a tippet, a "gondozás-bevonásba"! Kipróbáltuk már ezt is, működik is, de csak addig, amíg tart! Utána minden kezdődik előlről! Valaki valami más tippet?
2008. szept. 25. 13:16
NEKEM AZ ÖTÉVES IS BÁNTJA A KETTŐT MEG A KETTŐ IS AZ ŐTŐT.
4. Mion
2008. szept. 24. 20:45
Szerintem úgy lehetne megoldani, hogy a nagyobbat valamelyest bele kell vonni a kicsi "nevelésébe" pl. pelenkacserénél asszisztáljon, mutasson meg neki 1-2 apró dolgot, amit már ő is tud, ilyenek... :o) Uncsitesóéknál bejött.
2008. szept. 24. 20:34
Ja és ráadásul ugye a kicsik csak rombolnak, belemásznak a nagyok dolgaiba, játszani még nem tud velük a nagyobb tehát egyenlőre csak nyűg, akadály nekik a kicsi.
2008. szept. 24. 20:33

Sajnos ez korral jár. Nekem a nagy 4,5 a kicsi 1,5 és sajnos gyakran odacsap neki a nagy, ha felbosszantja, pedig ezerszer megbeszéltük, hogy kicsi, nem bántjuk stb.

Remélem majd elmúlik.

2008. szept. 24. 20:29
Mit tegyek, hogy 2, 5 éves lányom ne bántsa a 11 hónapos kistestvérét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook