Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek hasfájás esetén? fórum

Mit tegyek hasfájás esetén? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. zsofet (válaszként erre: 26. - Gigu)
2010. ápr. 8. 10:00
Szia! Az activator azonnal hatott vagy el kellett teljen pár nap/egy hét? Én is vettem, kb egy hete adok minden evés előtt 4 cseppet (kilonként egyet), de nem látok változást. Ugyanúgy tekereg, sokszor nyugtalanul alszik, esténként sír.
2009. okt. 30. 19:20
pihenés, fájdalom csillapító nekem pl jól esik ilyenkor a meleg tehát egy meleg fürdő
31. andi1217 (válaszként erre: 30. - H.aniko)
2009. okt. 22. 21:42
Szia Anikó.Neharagudj,hogy most írok,de nem jártam mostanság erre.Nagyon szépen köszönöm a segítséget.A hasfájás azóta már megszünt,de most jön a fogzási időszak.Köszönöm mégegyszer a tanácsot.
30. h.aniko (válaszként erre: 29. - Andi1217)
2009. szept. 15. 12:03

Szia Andi!

Én már a második kisfiamnál használom az Aloe Activatort hasfájásra, kb. négy hétig éjszakáztam velük (egyszer keltek fel enni, aztán alvás) utána már reggelig aludt mindkettő. Napközben sincs hasfájás, csak akkor sír most is a baba ha éhes. Sőt az Aloe-nek van egy First nevű szere is, ami nagyon jó, amikor elkezdenek jönni a fogacskák, mi most itt tartunk a második babával, de emiatt sincs fent éjszaka, simán kijöttek a fogai. Az Activator egyébként tényleg arclemosó, de nem kell félni tőle, nagyon sok ismerősöm is használja a bábának, és mindenkinek nagyon bevált. Ha rákeresel vannak oldalak, ahol meg is lehet rendelni. Sok sikert!

29. andi1217 (válaszként erre: 26. - Gigu)
2009. júl. 12. 12:55

Szia Gigu.

Mi az az Activator?Mert a gyógyszertárban nem ismerik,az interneten rákerestem,ott meg valami bőrtisztitót adott ki nekem.Válaszod előre is köszönöm:Andi.

28. niko76
2008. nov. 1. 14:26
Tartsd a heleg felé és simogasd a hasát
27. Bazsalikom (válaszként erre: 26. - Gigu)
2008. szept. 9. 12:46

Szia !

Tudnál nekem eről a termékről irni, mert 6 hónapos kislányom van és még mindig nagyon gyakori a hasfájás nála.Már túl vagyunk az infacolon, espumiánon,stb csak egy ideig jó, ha megprobálokk leállni vele azonnal ujra fáj a hasa.

26. Gigu
2008. szept. 9. 11:44
Én a természetes dolgokban hiszek, nekünk az Infacol nem használt, ami bevált és teljesen természetes, sőt segíti a bab emésztését kialakítani, az egy aloe verás termék, Activator. Minden étkezés előtt kell egy kávéskanálnyit beadni a babának és kiválóan működik, több kismamától kaptam hasonló pozitív véleményeket, akik ennek a terméknek köszönhetik, hogy elmúlt a kisbabájuk hasfájása, ráadásul még természetes módon segítia pici bélflórájának a kialakulását, míg a mesterséges gyógyszertári termékek erre alkalmatlanok. Ha valakinek további kérdése van, szívesen segítek, 2 hónapos kisbabám van és amióta ezt esszük, semmi bajunk, csak ha éhesek vagyunk, akkor sírunk. :)) (Gigu)
25. Dorka29 (válaszként erre: 24. - 09d65bf33d)
2007. júl. 17. 12:55

köszi Borzi. Azóta javult a helyzet, azt tanácsolták, hogy próbáljak nem enni tejterméket. Mintha beválna+Infacol.

A refluxra én is gondoltam.

Sokat köhög is, csuklik is, és rengeteget bukott is, de kb. két hete "elmúlt" a bukás.:) Lehet, hogy már én is ügyesedek, és jobban észreveszem, ha nem jól kapja be a cicit?

2007. júl. 17. 08:45
Csak megnyugtatásképp leírom, hogy 8 hónapos korban elmúlt az evés közben jelentkező hasfájás, azóta úgy nyakalja a tápszert, hogy el se lehet tőle venni (viszont normális kaját nem akar enni). Mindent kipróbáltam én is anno, de semmi nem segített. Azt gondolom, annak ellenére, hogy akkor nem tudták kimutatni, csak reflux állhatott a háttérben, mert a Humana Baby fit mellett szűnt meg a hasfájás.
23. Dorka29 (válaszként erre: 9. - Dee)
2007. júl. 5. 14:22
dee, a kislányomra ráillik ez, ha jársz még erre, írj légyszi. Köszi
22. Dorka29 (válaszként erre: 21. - C_KIKI)
2007. júl. 5. 14:13

Szia, remélem még jársz/járnak erre. Az én kislányom most lesz másél hónapos, kb. két hete kezdődött a hasfájás, szintén evés közben, egyik pillanatról a másikra megfeszíti magát, sikítani kezd. Vagy nem tud enni, vagy pedig ilyenkor nagyon mohón szív. A súlygyarapodással eddig nem volt probléma, szerencsére. Infacol segített, de most, hogy az első üveg végére érünk, már nem mindig hat.

Van ötleted?

Doki csak annyit mondott, hogy ebben az időszakban ez gyakori probléma... Előre is közs.

21. c_KIKI (válaszként erre: 16. - Pruzsinori)
2007. ápr. 15. 20:26
Szia. Melegítő párnát hol kaptál? (fodor.noemi@hosember.hu-ra írj légyszi. :))Mi is hasfájósak vagyunk, és csak az segít, ha hajszárítóval melegítem a pici hasát.... Most leszünk 3 hónaposak és remélem mielőbb elmúlik ez a hasfájás. Szörnyű nézni, ahogy szenved... :(
20. Katica979 (válaszként erre: 17. - Cbarbi)
2007. ápr. 2. 10:08
Szia!Az én kisfiam is hasfájós volt addig amíg el nem kezdtem vele itatni a mecsek baby teát.Azóta egyáltalán nem tekergeti magát,sőt a szelek is hamarabb és könnyebben távoznak tőle és a kakis pelus is hamarabb napvilágot lát.Próbáld ki.Sok szerencsét.
2007. márc. 22. 18:51
Mecsek tea, infacol, espumisan. Az én gyermekem a teát ugyan nem itta, de az infacol igen.
2007. márc. 22. 18:45

Köménymagos teát adtam a fiamnak,ezelőtt 27 éve.

Nekem bejött.Nagyon hasfájós volt,és ez segített.

17. cbarbi
2007. márc. 22. 10:33
Kislányom holnap lesz 2 hónapos. 4 napos korától szenvedünk a hasfájással. A helyzet egyre rosszabb. Eleinte csak néha evés után fájt a hasa, aztán egyre gyakrabban. 3 hete pedig evés közben jön rá. Elkezd enni, majd néhány perc után felsikít és kifeszíti magát. Nehezen lehet lenyugtatni és emiatt sokszor 1 órát is eltart az etetés, ha hajlandó egyáltalán enni. Súlya emiatt az utóbbi időben kevesebbet gyarapszik. Próbálom többször büfiztetni, de nehezen büfizik. Már kipróbáltuk az infacolt, grape watert, babynost, papaverines port, chamomillát és az espumisant. Egyik se hatott. A gyerekorvos csak azt hajtogatja, hogy fel van puffadva, mert biztos sok levegőt nyel. Volt már valaki ilyen helyzetben?
2007. febr. 9. 22:50
Az én kislányom 2 hónapos, és most kezd csökkenni a hasfájása.Kipróbáltuk az infakoltól kezdve a melegítő párnát, a masszázs krémet, ami direkt erre a célra van, de semmi nem használt.Eddig a grip water vát be, de nem mindig használ az sem.Már krumplin élek.
2007. febr. 9. 21:46
Nálunk a doki papaverines keveréket írt fel.
2007. jan. 16. 14:36
két termét:infakol,espumizán csepp,és ha máshogy nem megy szélszonda.
13. gigyi
2007. jan. 3. 18:51
bocs, most láttam, hogy kizártátok a refluxot.
12. gigyi
2007. jan. 3. 18:50

Biztos,hogy a hasa fáj? Sokat bukik, vagy nem? Mert van a reflux betegség is:

"Ilyenkor a csecsemő rendszeresen elutasítja a táplálékot, üvölt, amikor meglátja az üveget vagy az anyamellet, rövid ideig szopik, és hamar elfordítja a fejét, emiatt nem jut elegendő táplálékhoz, nem gyarapodik, vagy egyenesen csökken a súlya. Figyelmeztető jel lehet az is, ha etetés közben feltűnően sokat köhög. Amint hasonló tüneteket tapasztalunk, forduljunk orvoshoz, aki gasztroenterológiai szakrendelésre fogja küldeni a kicsit, ha megalapozottnak találja a gyanút."

Egyébként az én lányom 6-7 hónapos koráig nagyon hasfájós volt.De nem evés közben sírt. Hanem az alvások és evések közötti időben és nagyon nehezen tudott elaludni.Nagyon sűrűn volt híg széklete.Az orvos semmit nem tudott megállapítani, az összes hasfájásra való szert kipróbáltuk, de nem nagyon használt, talán aZ iNFACOL EGY KICSIT.Lehet, hogy csak nagyon érzékeny baba vagy kicsi a fájdalomküszöbe, mert most a fogzás is nagyon megviseli.

11. dee
2007. jan. 1. 23:39
Szerintem akkor ne kísérletezzünk tovább.keress másik orvost.ez nem állapot.
10. 09d65bf33d (válaszként erre: 9. - Dee)
2007. jan. 1. 22:01
Nem enyhül sajnos , megpróbáltam a hátát megmasszírozni, de semmi hatása nem volt. Az igaz, hogy hirtelen alakul ki, de a legjellemzőbb az hogy evéskor jelentkezik. Megint eltelt 2 hét úgy, hogy semmit sem gyarapodott a súlya...
9. dee
2006. dec. 31. 10:12

Jól adtad a Chamomillát,mert 0-1 évig a felnőtt adag 1/3-át kell adni.


Hirtelen kialakuló és periodikusan visszatérő hasgörcsök,amelyek erősödnek,összegörnyedve és enyhülnek hátradőlve,illetve a hát masszírozására.


???????? = ráillik?

2006. dec. 31. 09:20
A Chamomillát adtam neki egy időben, de nem használt. Mondjuk nem tudom jól adagoltam-e, mert minden etetésnél 2 golyócskát kapott feloldva, pedig ezeket pont úgy kell adni ha jól tudom, mikor nem eszik egy óráig még legalább.SabSimplex még nem volt, de biztos hogy ki fogom próbálni. Csak azt nem értem hogy most miért etetés közben fáj a hasa miért nem éjszaka, ahogy régen.Nem azt mondom, hogy az jó lenne, de legalább tudna enni, és nem kéne állandóan attól rettegnem, hogy kiszárad. Meg ugye az se ártana, ha nem lenne emiatt állandóan nyűgös és a súly is nőne legalább egy kicsit.
7. dee
2006. dec. 30. 22:53

Még a SabSimplex szuszpenzio van ilyen problémára.

Homeopátiás szert nem próbáltál még?

Chamomilla vulgaris 15CH.

Egy próbát megérne, nem is drága.

2006. dec. 30. 18:55
Sajnos nem úgy tűnik, hogy bármit is használna...2napja adom neki, eddig még semmi változás.
2006. dec. 28. 21:06
A kislányomnak evés közben nem fájt, de az egész éjszakát végigsírta, látszott rajta, hogy mennyire szenved, teljesen kifeszítette magát. Próbáltuk tornáztatni is, néha ez is jó volt. Ez a görcsoldó segített, remélem nektek is fog.
4. 09d65bf33d (válaszként erre: 3. - Zsu76)
2006. dec. 28. 21:02
Holnapra készítik el a gyógyszertárban azt a Papaverines folyadékot. Nektek is evés közben fájt a pocija? Mert én attól félek, hogy erre a típusra nem fog hatni a szer, csak arra, mikor este vagy éjszaka több óráig fáj a pocak. A kisfiamnak is volt utóbbi típus is, arra jó volt az Infacol, de ezt az egy hónapja jelentkezőt abszolút nem tudja enyhíteni sem ,nemhogy megszüntetni. Mindenesetre beadom neki.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook