Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyek, ha tegnap este a gyógyszeremet elfelejtettem elhozni, nem vettem be és nem tudom, mikor tudom pótolni? fórum

Mit tegyek, ha tegnap este a gyógyszeremet elfelejtettem elhozni, nem vettem be és nem tudom, mikor tudom pótolni? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 15. 09:37
Nálam már volt úgy, hogy az aznapival együtt vettem be 3 szemet.És nem lettem mellette terhes.Ha nem ez az első hónap amit szedsz akkor szerintem annyira nincsen gáz.
16. Lexike
2009. dec. 15. 09:37
Szia! Én úgy tudom, hogy ami kimaradt is be kell venned és rá 12 órán belül a soron következőt. Legalább is én többször így csináltam és nem lettem terhes.
15. 5e48d37001 (válaszként erre: 14. - Lexi018)
2009. dec. 15. 09:35
Szerintem jó,és most mindig reggel kell majd bevenned.
2009. dec. 15. 09:34
Hát én több,mint 1éve szedem.Szerintem csak délután tudom bevenni.Akkor beveszem azt du,a mait meg reggel.Rzigy jó?
13. 5e48d37001 (válaszként erre: 8. - Lexi018)
2009. dec. 15. 09:33
Egyértelmű vedd be a tegnapit most este meg a mait.ÉN is jártam már így.Nem lett gond belőle.
2009. dec. 15. 09:32
Szioka én is járta már igy.Én az elfelejtett bogyot bevettem délután az aznap estit pedig reggel.nem lett gond belőle de ez azért szervezett függő is.nekem az mondták ha valaki régota szedi akkor nem lehet egy tabletakimaradásábol semmi gond.De azért nem 100%
2009. dec. 15. 09:31
Szia! Én van,hogy elfelejtem bevenni,a következő nap beveszem a 2 tabit és semmi bajom nem szokott lenni. Ha több nap kiesik,akkor nem szabad mindegyiket bevenni,és más védekezést is ajánlatos használni.
2009. dec. 15. 09:31

Vedd be a tegnap estit és este vedd be a mait.

Ha 12 órán belül veszed be akkor még lesz hatása..pL este fél 10 kor kellet vona bevenned ehelyett most veszed be akkor még hatásos lesz ez a hónap.

2009. dec. 15. 09:31
és akkor döntse eél az ember,hjogy bevegye vagy ne vegye???
2009. dec. 15. 09:30

egy tablettát hagytam ki a második héten

- Vedd be a kihagyott tablettát, amint az eszedbe jut (még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti), és a következő tablettákat a szokásos időben vedd be. A tabletta megbízhatósága fennmarad. Nem szükséges kiegészítő fogamzásgátló módszer alkalmazás



Ha a drazsé bevétele elmarad a szokott időben, és a késedelem 12 órát nem haladja meg, akkor nincs szükség kiegészítő fogamzásgátlásra. A többi drazsé bevétele a szokott időben történjen. Ha a késedelem 12 órát meghaladja, az utolsó elfelejtett drazsé bevételével - a korábbi elfelejtett drazsék kihagyásával - kell folytatni a szokásos drazsészedést. Ha egy vagy több drazsé bevétele maradt el, akkor egyéb, kiegészítő (nem hormonális) fogamzásgátlás szükséges a következő 7 napban.

2009. dec. 15. 09:26
de olvastam valahol,hogy akkor is be kel venni,ha egyszerre 2tabi bevételét jelenti...Most akor mi az igaz?
2009. dec. 15. 09:24
és ha mondjuk csak du.tudom bevenni?akkor is bevegyem?vagy eztmár hagyjam a francba?
5. 04d410066e (válaszként erre: 2. - Lexi018)
2009. dec. 15. 09:22
Most már semmit sem tudsz. Én is jártam már így. Kimarad két tabletta, ennyi. Semmiképpen ne vegyél be egyszerre két-három tablettát. Kicsit felborulhat tőle a hormonháztartásod, lehet esetleg közti vérzésed, ez ilyenkor normális. Ill. a betegtájékoztatón leírtak szerint x ideig fennáll a veszélye, hogy teherbe eshetsz, úgyhogy most egy ideig szigorúan más módon is védekezettek. :)
2009. dec. 15. 09:22
Hát..már semmit. Ebben a hónapban, a köv. mesn-ig máshogy is védekeznetek kell.
3. vkatka (válaszként erre: 2. - Lexi018)
2009. dec. 15. 09:21
Szerintem vedd be amint tudod és egy hétig kiegészítő védekezés kell.
2009. dec. 15. 09:20

sziasztok!

Mit tegyek,ha tegnap este eljöttem otthonról,és a gyógyszermet lfelejtettem elhozni.Azaz,este nemtudtam bevenni,és most is nem tudom mikor tudom pótolni,mert ne tudom mikor érek haza.

Mit tegyek?

2009. dec. 15. 09:19
Fog.gátló szedése....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook