Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tegyek ha párom nem akar erről beszélni? fórum

Mit tegyek ha párom nem akar erről beszélni? (beszélgetős fórum)


2021. júl. 14. 10:13
Köszönöm,hát igen. majd megpróbálom..
27. ,zumba (válaszként erre: 2. - Channa*)
2021. júl. 13. 23:34
Szerintem nem kell alkalom ahhoz ,hogy ezt a témát megbeszélje egy pár egymással. Ahogy a többiek is írják, sosem tudni, mit hoz a holnap, így a hátramaradó(k)nak könnyebb lesz.
2021. júl. 13. 14:46

Mi beszélünk erről.

Igaz idősebbek vagyunk 50+.

Közös gyerek nincs.

Szerintem kell is.

Valahogy finoman hozd fel egy beszélgetés során. Nyilván nem romantikus helyzetben.

Sajnos sok embernél ez tabu téma

Nálunk inkább az a "vita" tárgya, hogy melyikünk megy el hamarabb.

Nem bírjuk egymás nélkül.

2021. júl. 13. 10:37
Nekünk sajnos nincsenek utódok,.Különösebb vagyon sincs,csak a ház amiben élünk meg párom bankszámláján némi pénz.Meg persze itthon is,de félre tenni vagy félre téve nincs.Ez is aggaszt,ha netán én megyek el hamarabb ő miből temettetne el. mert mint lentebb írtam,én kapnék utána némi pénzt de ő?
24. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 12. 20:22

Nekünk a temetéssel kapcsolatban semmilyen különösebb igényünk nincs. Legyen úgy, ahogyan az utódunk szeretné, neki legkényelmesebb.

Kb. tíz évvel ezelőtt csináltam egy mappát. Benne minden fontos! elintéznivaló. Biztosítások, nyugdíjpénztárak, befektetések, földhivatali ügyek, bérbe adások, járművek, lakások és garázsok, közüzemi számlák stb. stb. Mivel ezeket általában mindig én intéztem, jócskán lenne zűrzavar... időnként frissítem, ahogyan változnak a szolgáltatók, vagy lejár a befektetés, lemondtunk-újrakötöttünk biztosítást. Említést tettem róla, de lehurrogtak, hol van az még?

Ami biztos, hogy öregnek meg kell halni, fiatal meghalhat. Legalább hivatali ügyekkel ne kelljen utánunk küzdeni.

23. brandy85 (válaszként erre: 10. - Simple)
2021. júl. 12. 20:06
Mi is fiatalok vagyunk,de pontosan így volt nálunk is. Soha nem tudni,mit hoz a holnap. Így "könnyebb" szerintünk.
2021. júl. 12. 17:18
Szerintem, ha retteg tőle, ne erőltesd. Viszont, ha te tudod, mit szeretnél, írd le, és helyezd el az irataid közé. Én a covid elején elmondtam a famíliának, hogy mit szeretnék, anyámról is tudom, és csak remélni tudom, hogy betartják. Ha párodnak nem akar beszélni róla, akkor majd döntesz te saját belátásod szerint.
21. forrest2010 (válaszként erre: 10. - Simple)
2021. júl. 12. 17:08
... dehát ez nem 1 mai dolog h + kell jelölni valakit/valakiket halál esetére , nekem v 15 éve kellett kitölteni a bankomnál a papírt h végszükség esetére kik a kedvezményezettek akik rendelkezhetnek az utánam maradó számláról :)
2021. júl. 12. 17:00
A halál az élet része. Egyszer minden élő távozni fog ebből a világból, akkor is ha nem beszélünk róla. Emiatt nem érdemes a homokba dugni a fejünket és amíg még élünk, addig kell róla beszélnünk szeretteinkkel. Milyen temetést szeretnénk és egyáltalán mit gondolunk az egészről. Ezt mindenkinek meg kell értenie, bárhogy is nem szeretne róla beszélni. Legalább egyszer, ha nem is többször, de kell róla beszélnünk a szeretteinkkel. Azért is, hogy magunk is megnyugodjunk, mert elmondtuk nekik, mit és hogyan szeretnénk, majd akkor, ha eljön az idő.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Semleges)
2021. júl. 12. 16:49
oké.
2021. júl. 12. 16:27
Semmit
2021. júl. 12. 16:13
Szerintem is írd le és tedd oda ahol biztos megtalálja. Ne vonzd be a bajt, jön az anélkül is.
2021. júl. 12. 15:53
Köszönöm mindenkinek. Hát,egyenlőre hagyom a dolgot.Egyébként ő nem hívő szóval polgári szertartás lesz ha úgy alakul. ennyit tudok. meg mutatta hogy hová tette az ratokat,amikre akkor kapok pénzt utána. de,inkább én menjek el előbb..
15. tumbo2 (válaszként erre: 14. - Tumbo2)
2021. júl. 12. 15:45
ja,temetés,az nem lesz.az anyámnak is egyszerű volt,mondom ne sorolja föl a pereputtyot,ki siratja.
14. tumbo2
2021. júl. 12. 15:44
engem szétszórnak,tök mindegy hova.
2021. júl. 12. 15:20

És ha nem is nagy megbeszélés, akkor elég időnként elejteni egy-két információt.


Pl. 5 éve voltunk az unokatesóm temetésén, szórásos volt, és végre nem a tipikus zene, hanem az ő kedvencei közül az egyik (Edda: Lelkünkből, egy ismerős lelkész búcsúztatta, így nem volt felesleges maszlag sem, csak pont olyan volt, mint az unokatesóm). Akkor mondtam a férjemnek, hogy én is ilyet akarok.


Egy kicsit zavar az, hogy ő meg olyan helyre akarja temettetni magát, ami nekem egy kicsit sem szimpatikus...

12. Bichi (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 12. 15:19
Jesszus, én sem... Én simán elmondanám, hogy mit szeretnék, ha őt nem érdekli a téma, ami simán lehet, akkor azt csinálsz majd vele, ami neked jó :)
11. Amaunet (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 12. 15:17

Közöld vele, hogy te így teszel és ha neki is lennének ilyen kívánságai, akkor ő is írja meg.

Tarthatjátok egy helyen.:)

10. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 12. 15:08
Mi is fiatalok vagyunk még, de beszéltünk már erről, kész forgatókönyv van mindkét esetre. Szerintem ez nagyon fontos dolog, igazából bármikor megtörténhet, és jobb előre tudni, hogy mit hogyan szeretne a másik, hogy ne akkor kelljen nekiállni még ezen gondolkodni, van akkor baj éppen elég. Az én családomból például mindenki érdemtelen az öröklésre, nem is tartom senkivel a kapcsolatot, mindent a férjemre hagyok. De még most életemben meg kellett őt nevezni a bankban, hogy halálom esetén ki tudja venni a készpénzem, hogy az még véletlenül se legyen a hagyaték része, ugyanis számítok rá, hogy halálom esetén előbújnak majd a férgek a föld alól. Arról nem is beszélve, hogy mindketten viszolygunk a temetéstől, mindketten hamvasztatni szeretnénk magunkat és aztán elszóratni, ezt is meg kell beszélni hogy hol szeretné az ember... Nagyon sok fontos dolgot kell tisztázni ezzel kapcsolatban. Kérd meg, hogy üljetek le és beszéljétek át.
9. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 12. 15:08

Hát ha én előhozakodnék ezzel ,,frászt kapna az tuti.

Ne eröltesd ,,te írd le mit akarsz,,,,,,,,ha neked ez fontos.

8. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 12. 15:07

Erről az én párom se akar hallani. Kitapasztaltam, hogy elutasítja a témát, és ezt elfogadtam. Felesleges konfliktust generálni ebből! Valószínűleg az áll a reakciója mögött, hogy fél belegondolni is, hogy egyszer eljön az az idő ... és esetleg ő marad itt egyedül. :(

Szerintem is az a jó megoldás, ha az ezzel kapcsolatos gondolataidat papírra veted, és gondoskodsz róla, hogy majd megtalálja.

7. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 12. 14:52

Mi az hogy nem akar erről beszélni? Erről bármilyen korban lehet beszélni. Kérdezd meg miért lenne számára jobb, ha tegyük fel hirtelen távozol, váratlanul. Nem lesz neki elég a sokk ami éri, még ilyen állapotban azon is filóznia kell, hogy hogyan intézze az utolsó teendőket veled kapcsolatban. Szerintem jó az ilyet tudni. A másik pedig az, hogy a halál hozzátartozik az élethez. Ezzel zárul le. Ugyanúgy helye van a megbeszélésének, mint a gyerekünk születése előtti megbeszélés, mit hogyan tervezünk majd vele.


Én ezt a kérdést már régen megbeszéltem fiammal, az egyetlen élő hozzám tartozóval. Nem úgy hogy én ezt és ezt akarom, hanem úgy, ahogy számára megfelelőbb, elfogadhatóbb, praktikusabb. Mert ugye nekem akkor már édes mindegy. de megvan hogy látom jónak, és szerencsére ő is úgy gondolkodik e téren mint én.

2021. júl. 12. 14:49
Egyszer azt mondta,hozzam haza az urnába. De én nem tudnék úgy élni a lakásban..
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2021. júl. 12. 14:47
Köszi,erre már gondoltam..De ha netán ő?
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2021. júl. 12. 14:47
Hát,csak úgy eszembe jutott. Örülö9k hogy nem lett bajod egyébként.
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 12. 14:39
Írd le és tartsd egy olyan helyen, ahol a párod megtalálja, ha eljön az idő.
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 12. 14:29

Milyen alkalom miatt gondoltad, hogy ez már fontos?


Nekem volt egy műtétem, ami előtt a fiúk (férj, gyerek)hallani sem akart ilyenről, én meg ugye abban sem lehettem biztos, hogy az altatást túl, hiszen ez volt életem első ilyen beavatkozása, így a barátnőmnek mondtam el.


Persze, nem lett szinte semmi gond, túléltem;)

2021. júl. 12. 14:25
40+os házaspár vagyunk.Én nő. Sajnos manapság elég fiatalon (s) haklnak meg emberek. Párom nem,de én szeretném megbeszélni mi lesz ha egyikünk netán távozna. Pld ha én megyek el,milyen temetést szeretnék stb. De hogy,ha ő nem akarja szóba hozni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook