Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek, ha nem kedvel a barátom anyja? fórum

Mit tegyek, ha nem kedvel a barátom anyja? (beszélgetős fórum)


1 2
43. Bözsi néni (válaszként erre: 42. - EsztyMorgan)
2018. júl. 3. 07:31

Miért, 16 évesen te nem anyuci szoknyáján üldögéltél?

Vagy nem a pénztárcájából éldegéltél?


Szerinted mit kellene tennie 16 évesen, ha még tanul? Otthagxni sulit, szülőket egy csaj miatt, aki esetleg másnap dobja?

42. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Xoxo167)
2018. júl. 3. 07:24
Felejtős. Anyuci szoknyája még kényelmesebb.
41. Bözsi néni (válaszként erre: 39. - Obeus)
2018. jún. 28. 21:59
Egy 16 évesnek, aki még tanuló, még szép hogy az anyukája mmondja meg!
40. 66ad2ccf4b (válaszként erre: 39. - Obeus)
2018. jún. 28. 18:06

.


Azért az még mindig jobb, ha egy 16 évesnek az anyja mondja meg, hogy mit csináljon, mintha ugyanezt egy másik 16 éves tenné.


.

39. obeus (válaszként erre: 1. - Xoxo167)
2018. jún. 28. 16:19
Ha az anyukája mondja meg neki azt hogy mit csináljon,már most az elején szaladj jó messzire....
2018. jún. 28. 15:55

És mennyi csalódás ér bennünket, mire úgy érezzük, hogy révbe értünk, megtaláltuk az igazit.

És eltelik néhány év, és leginkább már csak azt hajtogatjuk: "Miért nem a Hufnáger Pistihez mentem feleségül!?"

37. Mézes-Krémes (válaszként erre: 36. - 12d083b51b)
2018. jún. 28. 10:32
Így van. 1-1 szerelmi csalódás 16 évesen is iszonyat tud fájni!!! Aztán később meg édes emlék. :)
36. 12d083b51b (válaszként erre: 35. - Smirnoff)
2018. jún. 28. 10:01

Igen! Ezt szépen írtad!

De éppen ezért vesszük ezt még akkor véresen komolynak, mert még csak 16!

És mennyire tud fájni, amikor már nem lesz.

És milyen jókat fog mosolyogni, amikor 2x 16 lesz, és milyen szép emlék lesz, amikor már 3x, 4x 16 lesz!! :))

2018. jún. 28. 09:53

Az anyuka meg nem is biztos, hogy az anyagiak miatt nem bírja a csajt.

Amúgy nem felejtettem el, hogy én is voltam tini, de azért a 16 évesen távkapcolatban elhatározott komoly kapcsolat, azért ha bájosan is, de megmosolyogtató.

34. 12d083b51b (válaszként erre: 33. - Smirnoff)
2018. jún. 28. 09:52
Lehet, hogy a telefonszámla spórolás éppen nem a legjobb ötlet, de valami egész biztosan van, amire lehetne éppen kevesebbet is költeni. 16 évesen még biztos, hogy nem annyira "tudatos" vásárlók, mint egy felnőtt.
33. Smirnoff (válaszként erre: 32. - 12d083b51b)
2018. jún. 28. 09:48
Én marhára nem tudék ezreseket faragni a számlámból, mert szinte mindenkivel online beszélek, üzengetek. Őszintén szólva nem hiszem, hogy a 16 évesek, akik már teljesen belenőttek a közösségi médiák használatába, és a mindenhol ingyen wifibe, tudnának a telefonszámlán redukálni.
2018. jún. 28. 08:29

Valami diák-munkával mindketten megkeresitek 1-1 út/találkozás!!! összes költségét, így nem a szülőknek kell fedezni!


Vagy ha ez nem lehetséges, akkor a havi teló számlátokat csökkentitek mindketten annyira, hogy a különbözet az ehhez szükséges összeget kiadja.

És persze ezt meg kell beszélni a szülőkkel, mert gondolom, hogy a telefon számlát a szülők fizetik!

31. 31bc25d879 (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2018. jún. 27. 17:57
Az jó lenne. Hovatovább fizetheti a lány is a magáét és / vagy olykor-olykor meghívhatná ő a fiút ide-oda.
2018. jún. 27. 17:52

Mi lenne ilyenkor, ha a két anya megbeszélné egymással, hogy ki-ki alapon, mindkét gyerek állja a saját költségét?


És felváltva utaznának egymást látogatni.

2018. jún. 27. 17:51
Háát ez már csak így van:)
28. Bözsi néni (válaszként erre: 27. - 66ad2ccf4b)
2018. jún. 27. 17:37

Így van, és ha nem akar állandóan a fiú fizetni, akkor meg gyorsan rásütik a nők, hogy "töketlen".


Érdekes, hogy mindig csak az előjogok kellenek a nőknek, ha úgy előnyös, akkor emancipált, ha nem úgy előnyös, akkor meg a régi elvek mentén, pl. fizessen mindig a férfi, engedje mindig mindenhol előre a nőt,

27. 66ad2ccf4b (válaszként erre: 25. - Bözsi néni)
2018. jún. 27. 17:20

.


Ráadásul az úgy van, hogy valamiért még mindig a fiúknak kell fizetni. (Illetve, itt majd a fiús szülőknek.) A nagy emancipációban valahogy ezt a tradíciót nem akarják a nők megváltoztatni. :D

Utána pedig jön az, hogy "A pasik nem tudnak spórolni a házasságukig."

Hát hogy spóroljon az a szerencsétlen, ha neki kell megvenni a belépőket, ha neki kell fizetni a fagyizásokat, ha gyűjtenie kell arra a kocsira, amibe a lányka majd belibbenhet, és elmehetnek ide-oda, és amiben majd természetesen a pasinak kell tankolni. És sorolhatnám a végtelenségig.

Én tökéletesen megértem, ha egy előrelátó anya minél későbbre tolná azt az időszakot, amikor a fia majd komoly kapcsolatba bonyolódik.


.

2018. jún. 27. 17:13
Háthjah. Ilyen árak vannak.
25. Bözsi néni (válaszként erre: 22. - Gabbbicica)
2018. jún. 27. 16:39
És az még akkor csak a vonatjegy, egy mozi, egy üdítő, stb. semmi sincs benne.
24. Guruljka (válaszként erre: 22. - Gabbbicica)
2018. jún. 27. 16:22
Budapest-Veszprém teljes áron oda-vissza összesen 5 ezer, de ettől függetlenül igazad lehet.
2018. jún. 27. 16:07
semmit, majd megkedvel
2018. jún. 27. 15:00
Lehet, az anyagiak a baja. Nem tudom, mennyi most egy Veszprem-Bp diakjegy, de ha csak minden masodik hetvegen megy talalkozni veled, akkor ha nehezen elnek az a 10 000 is sok lehet.
21. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - Mézes-Krémes)
2018. jún. 27. 14:58
Egy pszichológia könyvben olvastam, hogy a nagyon kisgyerekeket ha rávezetnek valamire, akkor ők visszamenőleg is azt állítják, hogy már akkor is tudták ezt. Lehet, hogy sok felnőtt is így van ezzel. Egyszerűen elfelejtik, hogy annyi idősen még ők is így éreztek :D
20. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Xoxo167)
2018. jún. 27. 14:53
Hany evesek vagytok, h szuloi engedely kell a talalkozashoz?
2018. jún. 27. 13:00

Ha a barátod anyja nem kedvel, azzal sokat nem tudsz kezdeni. Fiús anyuka (is) vagyok és bizony volt olyan kislány aki nem volt a szívem csücske, pedig igyekeztünk mindketten.

Azt inkább valószínűnek tartom, hogy a köztetek lévő távolságot nem kedveli. Aminek az áthidalását neki kéne finanszíroznia...gondolom. Mivel ő nem érzi azt amit ti, racionálisan ő úgy láthatja, hogy közelebbi kislányt is találhatna a fia. Szerintem ezt is meg lehet érteni.

Talán ha a fiú dolgozgatna és abból utazna hozzád, illetve néha te látogatnád meg, akkor máris nem lenne ekkora az ellenállás anyuka részéről.

Viszont Voltam 5. hozzászólásával is egyet kell hogy értsek. Az esküvőnk előtt 2 héttel a férjem azt mondta, hogy az anyja szerint várnunk kéne még. 25 év házasság után tudtam meg, hogy az anyjának semmi köze nem volt ehhez, de egy másik lánynak igen. Ilyen az élet, nincs új a nap alatt :)

18. 8a65af67ce (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2018. jún. 27. 12:56
:D
17. Mézes-Krémes (válaszként erre: 16. - PöttyösPanka)
2018. jún. 27. 12:53

Mindenkinek a saját problémája a legnagyobb. Nyilván minden embernek minden életszakaszban más és más gondjai vannak, de egy dolog kijelenthető: A kamaszkori érzelmi viharaimat, terheimet, problémáimat pont akkorának és olyan súlyosnak éltem meg, mint amekkorának a mostaniakat.

Ezzel nincsen mindenki így?


Szóval nem kell az ő gondját ledegradálni, neki most ez a problémája. Majd 10 év múlva vissza fogja sírni, meg vigyorogva fog emlékezni rá, nosztalgiázni. Persze, ez így van, de neki addig még van egy útja, amin végig kell lépdessen. :)


Hogy mit tegyen, arra az a válaszom, hogy tegye azt, amit szeretne, de kizárólag követezmények nélkül. Mármint nehogy teherbeessen, vagy hasonlók. Ha ezt betartja, semmi végérvényes hibát nem fog elkövetni, bárhogy döntsön. :)

16. PöttyösPanka (válaszként erre: 15. - Mézes-Krémes)
2018. jún. 27. 12:45
Én is azt akartam kérdezni, hogy már senki sem emlékszik rá, milyen volt 16 évesnek lenni?
15. Mézes-Krémes (válaszként erre: 14. - PöttyösPanka)
2018. jún. 27. 12:34

Nem Neked szántam konkrétan, csak Te voltál az utolsó aki szólt hozzá, bocsi. :)


Nem értem a gúnyolódást én sem. 16 éves, ez a dolga, hogy így éljen, így gondolkodjon! Ha pedig szerelem van, akkor szintén azt gondoljuk, hogy egetrengető. És igen, rohadt nagy dilemma lehet, hogy nem tud vonatra pénzt venni a fiúja, ha az anyja nem ad neki.


Mindenki elfelejti, hogy milyen érzés volt kamasznak lenni? :-/

14. PöttyösPanka (válaszként erre: 13. - Mézes-Krémes)
2018. jún. 27. 12:25
Én vagyok szigorú? Nem én gúnyolódtam rajta :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook