Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyek, ha huzatos helyen kell dolgoznom? fórum

Mit tegyek, ha huzatos helyen kell dolgoznom? (beszélgetős fórum)


2022. máj. 4. 13:50
Biztosan nem dolgoznék évekig egy ilyen munkahelyen. Örökös fülgyulladás, és idővel a váll- és nyakízületi gyulladás az állandó huzattól, amelyek évekkel később is problémát okoznak majd. A főnökségnek kellene valamit tennie.
2022. máj. 3. 23:27
Ennek az ellenkezője is igaz, amikor a legkisebb hidegre szétfűtik a helyiséget. Én meg azt nem bírom.
19. ,zumba (válaszként erre: 13. - Globus)
2022. máj. 3. 16:07
S kilépünk a 29'C nyári melegbe, és megszólalnak a kollégák: jaj de meleg van! Hogyne, minnél jobban hozzá szoktatod a szervezetedet a hüvösebbhez, annál inkább érzed a normál nyári meleget jaj de melegnek.
18. Léna123 (válaszként erre: 17. - Alnisa)
2022. máj. 3. 14:45
Nem csak a fül, nekem a nyakam, vállam se bírja a huzatot. Kényes vagyok rá én is, mint ahogy a klímára is. Ettől függetlenül egy munkahelyen kompromisszumot kell kötni, és ha több ember van egy irodában nyilván alkalmazkodni kell egymáshoz. Jelen esetben nem tudom mi a jó megoldás, de az biztos, hogy nem jó egész nap huzatban ülni.
17. Alnisa (válaszként erre: 13. - Globus)
2022. máj. 3. 14:32
Meg nem fázik, de a fül begyullad úgyan úgy nyáron is!!!!!!
16. jooeva
2022. máj. 3. 14:04
Vatta a fülekbe, évek óta igy élem a napjaimat, télen-nyáron.
15. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 3. 13:58
Ez így bajos. Ha nem tudnak másik munkakört másik irodában adni neked, akkor bizony meggondolandó, hogy megéri-e hosszútávon ott maradni, vagy még időben tudsz lépni másfelé.
14. globus (válaszként erre: 11. - Leoborta)
2022. máj. 3. 13:22

Nálunk sincs klíma. Ventilátort vettem, de papírokat átrendezi az asztalon. Ráadásul nyugati ablak előtt ülök, bár van szalagfüggöny, a lábam csodásan le szokott barnulni.

Meglepően toleráns vagyok, azt az egyet utálom, ha írok az asztalon és hozzám ragadnak a papírok :D

13. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 3. 13:19

Nyáron a nyitott ablak csak a külső hőmérsékletű levegőt tudja beadni, tehát megfázni elég nehéz. Ha szél fúj nyáron, akkor is megfázol?

Légkondi valóban okozhat panaszokat, mert általában elég alacsonyra állítják. Gyakran 20 fokra, ami majdnem hússzal kevesebb a kintinél...

Különben érdekesek vagyunk, télen 25 fokra felfűtünk, nyáron a 25 elviselhetetlen, hűteni kell :)

12. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 3. 13:16

Nagyon megértelek, nálunk ugyanez folyik. Van, akinek télen is melege van, simán ránknyitja az ablakot, nyitvahagyja az ajtót. Annyit tudok tenni, hogy felállok és becsukom. De nem sokáig marad így.

Patthelyzet.

2022. máj. 3. 13:14
Nem bírnom én sem elviselni, lelépnék. Se ventillátor, se klíma, se kereszthuzat. Szerencsére a kollégáim se szeretik.
10. andi6020 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 3. 12:46

Vegyél fel sapkát. Vagy azt a pántos fülvédőt. Jobb ötletem nincs.

Hacsak nem keresel másik munkahelyet.

9. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 3. 12:23
Szintén huzat és klíma érzékeny vagyok. Aki nem, az örüljön neki.Én a buszon pl: elzárom a fújót.Ha sorozatosan huzat éri az embert, az nem tesz jót, én más helyre kérném magamat,az biztos.Klímával, ventillátorral szemben ülni biztos nem egészséges. Ha beteg leszel, senkit nem érdekel a problémád.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Alnisa)
2022. máj. 3. 12:08
Ügyfeleket fogadunk és minden úgy van kialakítva, hogy az előtérben ügyfelek vannak, hátul mi ülünk. De ezek egyébként is ilyen beépített asztalok, tehát nem lehet csak úgy tologatni. Sajnos. Meg az is lehet, az én kedvemért nem rendeznék át az irodát még akkor sem ha lehetne.
7. Alnisa (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 3. 11:52
Nem lehet irodát átrendezni? Valamerre tologatni az asztalokat?
2022. máj. 3. 11:49

Az a baj, hogy úgy ülünk, hogy egy sorban, és oldalt van egy ajtó, ami az udvarra nyílik, így azt kinyitják, mindenki érzi. Tehát bárkivel cserélnék helyet, az sajnos nem megoldás a mi irodánkban.

A klíma pl az nem zavar. De nálunk nincs.

Amikor nyáron a legmelegebb van és áll a levegő, akkor nem vészes a huzat, mert akkor alig érezni.

Csak az a baj, hogy most már kinyitják az ajtót, pedig még nincs kánikula. Én vattát szoktam bedugni a fülembe, csak van amikor ez sem elég.

2022. máj. 3. 11:37

Én sem bírom a huzatos, a klíma "szelében" se jó ülni. Rögtön fáj a füle és a fejem.

Melegben sem jó ülni, meg huzatban sem.

Próbálj meg helyet cserélni valakivel. Akit nem zavar a huzat pl.

4. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 3. 11:33
Ha mindenki másnak jó így, csak neked nem, akkor neked kell valami megoldást találni. Hülyét kaptunk mi is az egyik kolleganőtől, aki folyton lekapcsolta titokban a klímát, merthogy őt fázik, közben mi meg majd elájultunk, az ügyfelek is panaszkodtak mikor bejöttek, hogy rettenetes meleg van. Kértük, ne kapcsolja le a klímát, mégis mindig lekapcsolta. Baromi idegesítő volt, és állandóan ment a veszekedés.
3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 3. 11:26

Cseréljétek meg a két íróasztal helyét. Üljön az a te asztalodnál ezek után, aki ragaszkodik a kereszthuzatot, te pedig ülj védettebb sarokba!

Az én fülem sem bírja a huzatot, sőt még a ventillátort se, ha közvetlen rám fújja a levegőt. Így oldottuk meg, hogy helyet cseréltünk.

2. andita1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 3. 11:23
Cserélj helyet valakivel, vagy a többiek vegyenek asztali ventilátort.
2022. máj. 3. 10:52

Irodában dolgozom, de nincsen légkondi.


Nyáron állandóan huzatot csinálnak a kollégák, de én nem szeretem, mert a fülem és néha az arcüregem is megfájdul emiatt.


Ez egyáltalán nem érdekli a kollégákat, mert azt mondják, hogy ők viszont a melegtől lesznek rosszul. Pedig időnként a fejem is megfájdul a légmozgástól.


Mit tehetnék, sajnos egyedül vagyok ezzel a problémámmal és senki nem érti meg.


Félek attól is, nehogy a huzattól valami betegséget kapjak.


Ki mit tenne a helyemben?


Milyen szövődményei lehetnek a huzat által okozott problémáknak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook