Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tegyek, ha az exem azzal fenyeget, hogy elveszi tőlem a gyerekünket? fórum

Mit tegyek, ha az exem azzal fenyeget, hogy elveszi tőlem a gyerekünket? (beszélgetős fórum)


25. labnemarika (válaszként erre: 24. - Moonlight13)
2014. júl. 1. 13:53
Bizom benne,hogy nem,de azért nem kívánok magunknak egy bírósági herce-hurcát,gyámügyet.Kellemetlen lenne.
24. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Labnemarika)
2014. jún. 30. 20:56
Ugye nem gondolod komolyan, hogy egy alkholista apának ítélnének utólag egy gyereket?!
23. labnemarika (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2014. jún. 30. 08:05
Én nyított vagyok,szerettem volna ha normális apa-gyerek kapcsolat van köztük.De ő most se jön,egyből a bírósággal fenyeget.
2014. jún. 30. 07:53
Amit viszont jonak tartok, az az, hogy korlatlan lathatasa van az apanak, de sajnos nem elt ezzel, es ez mar az o hibaja. De latszik, hogy nem ugy alakult ki ez az egesz, hogy el volt tiltva a gyerektol, hanem ugy, hogy o nem akart vele foglalkozni.
21. gribedli*** (válaszként erre: 20. - Labnemarika)
2014. jún. 30. 07:50
Adnek meg egy lehetoseget az apanak (csakis jelenleteddel!), hogy probaljon ujra egy kontaktot letrehozni a kislannyal. Mint irtad, te tudsz normalis lenni az apaval ennyi ev utan is, szoval neked nem lenne problema, a kislanyra pedig rabiznam a dontest ugy, hogy ha par alkalom utan meg mindig feszeng az apja jelenleteben, akkor nem eroltetnem, 12 evesen mar mondhat nemet is nyugodtan. De a szembesites fontos lenne, hogy mindketten megertsek, mit jelentett ez a 4 ev. Az apa esetleg elszegyellheti magat (vegre), illetve a kislanyban megerosodhet vagy az ellenszenv, vagy a szanalom, vagy szimpatia az apa fele, de legalabb nem emlekek alapjan dont. Egyedul nem hagynam vele, kizart, mert ha ittas, stb., akkor inkabb nem.
20. labnemarika (válaszként erre: 18. - 91d4989ab9)
2014. jún. 30. 07:42
Az exem egy nagyon csendes ember józanon.Vadállat,ha részeg.És sajnos ez a gyakoribb.A kislánynak nincs is jó emléke róla :(
19. labnemarika (válaszként erre: 17. - Moonlight13)
2014. jún. 30. 07:40
Mivel alkoholista és vezet is részeg állapotában,a bírótól kértem,hogy ne vihesse el,főleg autóval ne. Egyébként csendben váltam,nem szidtam és ez volt az egyetlen kérésem,a bíró rögtön megengedte.
2014. jún. 28. 21:33
milyen ember az exférjed? veszélyes a gyerekre, vagy csak azért fél mert idegen neki? ez sem mindegy
17. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Labnemarika)
2014. jún. 28. 20:39

Nyugi, nem veszik el Tőled a gyermeket. Nem csecsemő már, van segítséged, van társad is, aki segít a nevelésében. Különben is évekig nem nézte a gyereket az exed.

Miért csak a felügyeleted mellett láthatja a kislányt? (Ha nem titok.) Általánosságban a kéthetenkénti hétvégét szokták megítélni az apának. Egyébként független a gyerektartás fizetésétől a láthatás.

16. labnemarika (válaszként erre: 14. - Toro32)
2014. jún. 28. 17:10
Igen,vonják tőle.Nyugodtabb volt,mig nem jelentkezett.
15. toro32
2014. jún. 28. 17:04
a gyerektartást akkor is fizetnie kell,ha soha nem nézi meg a gyereket!!!
14. toro32
2014. jún. 28. 17:03
én úgy tudom,hogy korlátoztathatod a láthatást.leszűkítheted a lehetőségeket.a helyi gyámügyön kaptok majd egy szobát ill termet és ott láthatja majd egy óra hosszára.amúgy én is mindig ettől félek,mi már 8 éve nem láttuk aput!!mi nagyon nem bánjuk,csak nehogy betoppanjon.a gyerektartást fizeti neked?
2014. jún. 28. 17:01
Felőlem most is jöhetne,ha akarna.A kislány is itthon van és én is.Tudnék normálisan viselkedni ennyi ídő után is.De nem jön,csak a bíróságra akar menni.Havi 10 000 ft gyerektartást fizet,de azt se akarja,ha nem viheti a gyereket.Bár ha csak ez a gondja,akkor inkább ne fizessen.Ez olyan rossz.Miért nem tud egy apa a válás után normálisan viselkedni a gyerekével?Hiszen az ő vére.
2014. jún. 28. 16:57
Közben láttam a bejegyzést,miért lett annyira fontos a láthatás. Ne hagyd, és ha zaklat, fordulj ügyvédhez, tanácsért.
11. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 7. - Labnemarika)
2014. jún. 28. 16:56

Aha! Féltékeny, és most támad! Nyugi, amitől félsz, amiatt nem vehetik el. Jól is néznénk ki!:((

Apuka meg jobb, ha csendben marad, ennyi idő után! Szokhatja a gondolatot, hogy hiába ugrál, magának csinál gondot! :))

10. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Labnemarika)
2014. jún. 28. 16:55

Mi gátolta abban, hogy látogassa?

Ha a gyerek fél tőle, nem csodálkozok. Szinte idegen neki. Ha az előélete olyan volt, ami miatt nem látogatta, az szerintem elég indok arra, hogy távol tartsátok.

De egy 12 éves már nem annyira gyerek és valószínűleg el tudja dönteni, akarja-e látni az apját.Főleg egy lány-gyermek. Nem?

2014. jún. 28. 16:53

menjen csak bíróságra:)

sőt! add be te a keresetet h a korlátlant szeretnéd csökkenteni mert...és felsorolod...

valamint a kislányod mivel elmúlt 12, vannak jogai,ha nem akar az apukájával lenni,nem kötelező...ez 12éves kortól lehetséges csak...


szvl nyugodtan csinálhat bármit:)

8. labnemarika (válaszként erre: 6. - Vivvv)
2014. jún. 28. 16:52
Újabb pert szeretne,hogy elvigye a gyereket,ne csak felügyelet mellett láthassa.Most se jön,csak ír,telefonál,üzenget,fenyeget.
7. labnemarika (válaszként erre: 5. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 28. 16:50
Nem volt külföldön,egy faluban lakunk,közel egymáshoz.Mivel korlátlan láthatási joga van,bármikor jöhetett volna.Nem tette.Nem a pénz és az ajándék számított volna.Most nekem van egy új kapcsolatom,ami zavarja.
6. Vivvv (válaszként erre: 3. - Labnemarika)
2014. jún. 28. 16:49

Erősen kétlem, hogy létezik olyan bíró, aki neki adná a gyereket. Emiatt ne aggódj.


Amennyiben nem viheti el a kislányt, nincs semmi probléma, hiszen végig ott leszel. :) Nyugtasd meg a kicsit, ez az elsődleges.

2014. jún. 28. 16:46

Az elején írd már le a rszleteket, nehogy a 104. hozzászólás után derüljön ki, hogy eddig külföldön volt és nem tudot hazajönni. Jó?


Úgy néz ki, most vagyunk túl egy láthatási témán, csak ezért kérném.:))

2014. jún. 28. 16:43
Ha őszinte a szándék, akkor sosem késő.
2014. jún. 28. 16:43
4 éve váltam el,a kislányom most 12 éves.Az édesapja soha nem foglalkozott vele.A napokban felbukkant.Igaz korlátlan láthatási joga van,de csak az én felügyeletem mellett,el nem viheti a kislányt.A gyerek látni se akarja,fél tőle.Az exem most bírósággal fenyegetőzik,elakarja venni tőlem.Azzal érvel,hogy beteg vagyok.Igaz tényleg,gerinc műtét miatt csak a lakásban tudok közlekedni.De 3 felnőtt gyerekem van,akik segítenek.Nem adom a kicsit,Mit tegyek?
2. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Labnemarika)
2014. jún. 28. 16:43

Ez baj? Jobb lenne, ha 15 év múlva akarná?

Milyen az exed?

Illetve a leglényegesebb szempont: a gyerek szeretne-e az apukával is lenni?

2014. jún. 28. 16:39
Az exem 4 év után most akarja látogatni a gyereket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook