Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, ha 14 hónapos gyermekem nem aktív a mozgásban? fórum

Mit tegyek, ha 14 hónapos gyermekem nem aktív a mozgásban? (tudásbázis kérdés)


15. cryy (válaszként erre: 14. - Youlcsi)
2013. júl. 5. 16:31
remélem nekünk is segít hamár alkalmanként majdenem 6000Ft..
14. youlcsi (válaszként erre: 13. - Cryy)
2013. júl. 5. 14:49
mi végül nem mentünk tornára, pedig szerettem volna. a védőnő folyamatosan biztatott, hogy nem fog kelleni... bárhogy is, a dévényes torna elsősorban az oxigénhiányosan született korababákra lett kitalálva... még ha másnak is jó (unokahugi járt, neki bejött :))
13. cryy (válaszként erre: 12. - Youlcsi)
2013. júl. 5. 13:06
remélem nálunk is a dévényes torna hatására nagy fordulat következik be..:)
12. youlcsi (válaszként erre: 1. - Cryy)
2013. júl. 5. 12:37

ne aggódj, ráér még!


én is paráztam rajta... 6 hónaposan fordult először hátról hasra a kisfiam. 8 hónapos koráig kb ennyi volt, se kúszni, se mászni még csak meg sem próbált. 8 hónaposan elkezdett mászni, de szinte 3 nap alatt teljesen szabályosra fejlesztette a mozgását :) néhány hét után fel is állt egyedül... mégis csak 10 hónapos volt, mire hasról hátra is meg tudott fordulni.


deceber közepi szülinapján még inkább mászott, mint ment (lévén, hogy nem tudott egyedül felállni, ha nem volt mibe kapaszkodni), de karácsonyra már simán ment.


és aztán fél év múlva elkezdett beszélni, amit azóta sem hagy abba egy pillanatra sem :D

2013. júl. 5. 12:36
Én fiam se szeretett és most se szeret hason lenni.De 3honaposan átfordult egyszer aztán 2hétig nem aztán forgott jobbra és ballra is.Egy hete felült egyedül,négykézlábbra állt és a kiságyba kapaszkodva FELÁLLT 9 honapos és 1 naposan és ezt 1hét leforgása alatt!Ha nem a páromal együtt láttam volna talán el se hiszem:)))
10. cryy (válaszként erre: 9. - Mocori)
2013. júl. 5. 12:27
azon vagyok:)
9. Mocori (válaszként erre: 8. - Cryy)
2013. júl. 5. 12:11
Azért nekem minden pénzt megérne, hogy kiderítsem, van-a baja a babámnak.
8. cryy (válaszként erre: 3. - Vberni01)
2013. júl. 5. 12:00
Ingyenesen nem lehet Dévényeshez menni már utánajártam.:(
7. cryy (válaszként erre: 6. - 712a5d68c1)
2013. júl. 5. 12:00
jaj de barom vagyok. 14 hetes:))))
6. 712a5d68c1 (válaszként erre: 1. - Cryy)
2013. júl. 5. 11:41
14 hónapos vagy 14 hetes? Mert a címben 14 hónapos, a leírásban 14 hetes.
2013. júl. 5. 11:39
Én a helyedben sürgősen komolyabb kivizsgálásra vinném.
2013. júl. 5. 11:34

Az én fiam is utált hason lenni. Nem is erőltettem, mégis 12 hónaposan már szaladt. Szerintem nálunk a minden esti babamasszázs segített nagyon sokat.

Egyszerűen ezt a masszázst csináltam:

[link]

Egy próbát megér!

2013. júl. 5. 11:13
Ha aggódsz nyugodtan vidd el egy ingyenes konzultációra a közeledben lévő Dévényeshez! Ő majd megmondja, hogy most valóban el van-e maradva, vagy ez természetes.
2. inta (válaszként erre: 1. - Cryy)
2013. júl. 5. 11:00

Nagyon sok gyerek utál hason lenni. Az enyém is például, mégis átfordult 3 hónaposan párszor, majd nagy szünet után újból csak 6 hónaposan.

Tedd hasra, szórakoztasd közben, eleinte nehéz, de idővel egyre könnyebb és egyre hosszabb időt bír ki. A legtöbb mozgás hasonfekvésből indul ki.


De ha az orvos gyógytornát vagy fejlesztőt javasolna, én mindenképp vinném.

1. cryy
2013. júl. 5. 10:47
Sziasztok 14 hetes a kislányom és még nem nagyon aktivizálja magát ami a mozgást illeti. Hason nem szeret lenni, neurológus szerint kötöttek az izmai és gyógytornára lesz szükség.Többnyire háton van, néha oldalra próbál fordulgatni de ennyi. Marhára elvagyok kenődve:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook