Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tegyek? Az egész karácsony balul sült el fórum

Mit tegyek? Az egész karácsony balul sült el (beszélgetős fórum)

1 2
43. syria (válaszként erre: 42. - 04e95f637a)
2010. dec. 29. 14:47

Úgy érted, a városból is szeretnél elmenni?

Ha így van, akkor könnyű a helyzeted: az egész országban kereshetsz állást; így jobbak az esélyeid.

42. 04e95f637a (válaszként erre: 41. - Syria)
2010. dec. 29. 07:04

Pontosan úgy,ahogy írod!

Jelenleg nem tudok!Ha el is mennék,ebből a városból szeretnék!Jó lenne valami állás,hogy lépni tudjak!

41. syria (válaszként erre: 38. - 04e95f637a)
2010. dec. 28. 12:30

Magyarul a nagymamád az, aki megkeseríti az életed, amibe még anyukád is besegít.

Nem tudsz elköltözni? Az megoldást jelentene.

2010. dec. 28. 09:06

Hát, lássuk be, sok embernek szarul telnek a karácsonyi ünnepek:( Lehet, valakit legalább egy kicsit megnyugtat, van olyan ember, aki nálad szarabbul él (nem én).

Szerintem, ha kilépsz ebből a nem előnyös családból, lehet anyukád kerülne még mélyebbre.Azt tanácsolnám, ha anyukád is szeretné, inkább fogjatok össze, és próbáljatok nem véve tudomást a romboló emberekről magatoknak teremteni meg a nyugalmat ill, az ünnepi hangulatot. De ha anyudat sem tudod kirángatni ebből, akkor egyedül csináld, vagy normális barátokkal.

39. 04e95f637a (válaszként erre: 36. - R75)
2010. dec. 26. 15:46
Senki sem mondta,hogy egyszerű az élet :)))
38. 04e95f637a (válaszként erre: 35. - Syria)
2010. dec. 26. 15:45

Nem,nem apukámról,ő meghalt 9 éve!

Az anyám anyjáról!Borzalmas egy nőszemély,ha iszik!

Hála isten,tudom kezelni a helyzetet!Vannak barátaim akik segítenek a hétköznapi szarokból kizökkenteni,és megtanultam nem észrevenni a sértegetéseit,piszkálódásait,lerendezem egy hangos vigyorral!Persze belül fortyogok az idegtől,de rájöttem ha kinevetem abbahagyja!


Nem egyszerű,és nem kívánom senkinek,hogy így éljen!Hála isten,nem mindennapos!Sajnos az anyám sem jobb,csak ő nem iszik!Erősen küzdök az ellen,hogy ne legyek olyan mint ők,de kurva nehéz!Igyekszem nah!Nem vagyok,voltam soha keserű ezek ellenére sem!


Igen,van egy ilyen zene a kamikaze-tól,hogy Isten hozott a földi pokolban :)))

37. Binky (válaszként erre: 32. - Jozsi.38)
2010. dec. 26. 10:09
persze. majd pár év múlva ezt meg is tehetné/merné tenni. te most egy család vezetőjének a szemével látod a dolgokat, nem pedig egy kiszolgáltatott, fiatal fél szemével.
36. R75 (válaszként erre: 34. - 04e95f637a)
2010. dec. 26. 08:47
Sajnálom, borzalmas lehet így élni a mindennapjaidat:-(
35. syria (válaszként erre: 34. - 04e95f637a)
2010. dec. 26. 08:27

Pont ezért írtam, hogy a fórumindítónál nem a karácsonnyal, hanem a családdal van a baj.


Úristen, amiben élsz, az maga a földi pokol!

Az apukádról van szó?

2010. dec. 26. 08:06

Én totál megértem Őt!Oké ám,hogy egy részeg embert ott kell hagyni dúlni fúlni...Könnyű ezt leírni!Minden részeg máshogy viselkedik!Van aki lefekszik,van aki mondja a magáét egész nap,van aki ráront a családra,és piszkálja őket,ne adj isten verekszik is!


Könnyű azt is mondani,menjen el otthonról!Ha valahová elmegy,onnan is haza kell egyszer jönni,arról nem beszélve,hogy eleve el van cseszve az egész,úgy is azon rágódik,mi van otthon,vagy mi vár rá,ha hazamegy??!!


Ez egy rohadt szar érzés,és nem csak Karácsonykor,hanem máskor is!Lehet jönni ismerősökkel,de az tudja igazán,aki benne él!

Sajnos én tudom milyen!A gyerekkorom egy része ennek jegyében telt!Most is alkoholistával élek,és bizony vannak napok,mikor azt sem tudja,hány óra van délben!


Én kifejlesztettem egy nagyon jó módszert amivel tudom tompítani ha néha napján a garatra önt!

Elértem nála,azt 3 év alatt,hogy féljen tőlem!

Nincs jópofizás(akkor sem ha józan),nem hagyok neki támadási felületet,amivel visszaéljen,felállítottam a szabályokat itthon!Nagyon kemény játékszabályok vannak nálam,amit igyekszik betartani!Én elnéző voltam,de már nagyon rég nem vagyok az!Ha van piája,tudja nagyon jól,hogy én kiborítom,mindegy mennyibe kerül!Rávezettem arra,hogy igyon,de kussoljon,és feküdjön le--így kap máskor is,de csak kis adagban!70 en túl van,nem tud leszokni róla,DE amíg velem él,nem hagyom,hogy tönkretegyen idegileg!Én vagyok a főnök,én rendezem őt,annyit elvárok,hogy viselkedjen!A karácsony nyugalomban telt idáig!Meghívtam a barátaimat,ettünk,ittunk,jól éreztük magunkat!

Nem mondom,hogy nem kapok sokszor idegsokkot tőle,de megvannak a módszereim!Van,mikor elmegyek itthonról,van mikor nem tudok,de megoldom! :))))

33. syria (válaszként erre: 28. - Cae1442d98)
2010. dec. 26. 07:06

Látod, most már tudod mire számíthatsz, jövőre vértezd fel magad jó előre, de ne rágódj miatta!

Találd meg a módját, hogy kivonulj belőle, ha ennyire bánt.


Gondolj arra, amit bujuli írt: a saját családodban olyan karácsonyt teremthetsz majd, amilyet szeretnél. De ahhoz, hogy erre képes legyél, nagyon fontos, hogy ne mérgezze meg a lelked véglegesen a gyerekkori rossz karácsonyok emléke.

2010. dec. 26. 06:23
hát lássuk. egy részeggel nem kell szóba állni, ha kötözködik ott kell hagyni hagy dúljon-fúljon magában, illetve nem kell vele vitát kezdeni mert nincs értelme.a késő emberkétől pedig a 3órás kését kikérni magunknak és megmondani hogy 20percnél többet nem vagytok hajlandóak rá várni, ha neki szar kedve azért másét még nem kell elrontani. tudod ha valaki nem áll ki magáért, az helyett nem áll ki senki egy családban, ez saját tapasztalat :)
31. Binky
2010. dec. 25. 19:50
Szerintem nyugalmat teremteni csak egy olyan környezetben tudna, amire tényleges befolyása van. Ez pedig nem a mostani családja, hisz nem ő a családfő, nem ő határozza meg a család működését, ha bárki is meghatározza. Könnyű ezeket mondani, kivitelezni szerintem lehetetlen. Egy példát nem hallottam, ahol egy hasonló helyzetű rábírta a családját a változásra. És tapasztalatok szerint, a saját családdal rendelkezők már máshogy csinálják, de ebben az esetben neki egy teremtett környezetben kell élnie, ami nem az ő hibája, és amire nem lehet befolyással, így maximum bátorítást, vagy jótanácsot kéne neki küldeni, nem kioktatni arról, hogy biztos az ő hozzáállása rossz, és hogy 19 éves fejjel meglegyen a belső nyugalma, miközben egy családi perpatvar közepén van. Vannak emberek, akikkel nem lehet beszélni, van olyan család, ami nem megváltoztatható.
2010. dec. 25. 13:53
a nyugalmat csak te teremtheted meg magadnak, ne várd el másoktól, ahogy előttem is írták.ha a te hozzáálásod megváltozik, mások is változni fognak
29. 40163fd81d (válaszként erre: 27. - Cae1442d98)
2010. dec. 25. 13:11

Na ez az ,amit másoktól nem kaphatsz meg soha.

A nyugalmat te teremtheted meg önmagad számára,de ahhoz le kell küzdened az indulataid,az elvárásaid mások felé.

28. cae1442d98 (válaszként erre: 25. - Andi6020)
2010. dec. 25. 12:36
köszi,sajnos én is ettől tartok
27. cae1442d98 (válaszként erre: 26. - 40163fd81d)
2010. dec. 25. 12:36
nyugalmat
26. 40163fd81d (válaszként erre: 24. - Cae1442d98)
2010. dec. 25. 12:35
Nem igazán értem,hogy mit is vársz,vagy vártál a karácsonytól?
2010. dec. 25. 12:33

Nem akarlak elkeseríteni, meg bunkó lenni, de az a baj, hogyha nem történik valami nagy változás a családodban, sanszos, hogy a következő karácsonyod is ilyen pocsék lesz. :-(

Mindenesetre sok szerencsét!

24. cae1442d98 (válaszként erre: 22. - Fókamama)
2010. dec. 25. 12:31
csak anyukámmal jó a kapcsolatom
2010. dec. 25. 12:22
Szia Lola,mindenki mond mindent persze ezért inditottad a forumot,én azt mondom hogy nem kell rajta rágodni,ez igy sült el és kész.....Boldog Karácsonyt!
22. fókamama (válaszként erre: 17. - Cae1442d98)
2010. dec. 25. 12:19

Az okés is,de ha mondjuk megbeszéltétek,hogy nálatok 6-kor van vacsora,akkor nyugodtan neki állhattatok volna nélkülük is.Ha annyi nincs bennük,hogy telefonálnak késnek,akkor legyen az ő bajuk ha lemaradnak róla.Én úgy látom az írásodból,hogy sajnos a családodban mindenki nagyon önző,csak magával foglalkozik.

De szerintem se keseredj el nagyon,majd ha saját családod lesz oda nem kell ezt a mintát vinned,az működhet másképpen is.Ezért nem a karácsonyt kell utálnod.Anyukáddal legalább jó a kapcsolatod?

21. bujuli (válaszként erre: 10. - Cae1442d98)
2010. dec. 25. 12:17
Ne gondold így, nálunk is mindig balhés volt a karácsony, de amióta saját családom van, azóta csodálatosak, mert nem arról szólnak, hogy hogyan vezessük le a sok feszültséget, hanem arról, hogy boldognak lássuk egymást. Fel a fejjel, nincs minden veszve, sőt! Csak válaszd és szeres a jót, önmagad, és jó is lesz.
20. cae1442d98 (válaszként erre: 19. - Binky)
2010. dec. 25. 12:17
egyedül az anyukám,akit szeretek a családomban,a többiek végett balhé van mindig,nemcsak karácsonykor
19. Binky
2010. dec. 25. 12:16

Megértem amin átmész, szerintem egyelőre annyit tudsz tenni, hogy összefogsz anyukáddal, ti szépen jövőre megünnepelitek, és nem vársz többet ettől az ünneptől, mint amit számodra adni tud.

Én a szülinapjaimat aludnám át a legszívesebben, egyelőre éld túl, a jövőben, családdal, neked majd másképp lesz.

18. cae1442d98 (válaszként erre: 13. - Syria)
2010. dec. 25. 12:10
amúgy ez is igaz
17. cae1442d98 (válaszként erre: 16. - 3b41f6053f)
2010. dec. 25. 12:10
bátyámék mondták,várjuk meg őket a vacsorával és az ajándékkal is
2010. dec. 25. 12:07

Szia!


Attól,hogy a bátyád nem ért haza ,attól te még anyukáddal nyugodtan ünnepelhetted volna a karácsonyt,úgy,ahogy ti szeretnétek

2010. dec. 25. 12:00

Ahol problémák vannak a családban,ott sajna nem lehet azt várni,hogy majd karácsonykor minden más lesz.Ilyenkor hatványozottan kiütköznek az ellentétek .Persze van ,ahol megpróbálják fenntartani a szeretet látszatát,de szerintem a képmutatás még sokkal rosszabb.

Amíg otthon éltem ,én sem szerettem a karácsonyt.

Azóta viszont szinte az egyetlen ünnep ,amit ünneplek,a húsvéton kívül :)))


Szóval fel a fejjel:))



Ünnepeld meg a karácsonyt a magad módja szerint, nekem pedig engedd meg, hogy én is a magam módja szerint ünnepeljem meg!

Charles Dickens

14. spinneli (válaszként erre: 13. - Syria)
2010. dec. 25. 11:56
így van, sajnos.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook