Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek a lelkemmel abortusz után? Nem volt más választásom, de ez sem enyhíti fájdalmam. Mikor lesz jobb? fórum

Mit tegyek a lelkemmel abortusz után? Nem volt más választásom, de ez sem enyhíti fájdalmam. Mikor lesz jobb? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
18. kende
2010. jún. 27. 16:35
Folyamatosan azt kérdezem magamtól mit tettem, hogy ezt érdemlem? Elmentem és vettem egy cserepes virágot a meg nem született kisbabámat jelképezve. Úgy érzem, ha gondoskodok róla, vigyázok rá, virágot hajt valamennyire enyhül a fájdalmam.Nem tudom. A hozzászólásaitokat elteszem, ha végképp elcsigázott leszek bármikor mint most olvasgatni fogom. Köszönöm szépen így ismeretlenül is a gondolataitokat.
17. ZsuBe
2010. jún. 27. 16:05

Ne, haragudj, hogy ezt írom de egy érzéketlen t.. a férjed! nem segít semmit nem is érzi a terhet ami rajtad van? Lehet, hogy a sok idegeskedéstől meg sem maradt volna a pici. Édesanyáddal, gyermekeddel, nagy nénéddel éppen elég dolgod van.

És aki nem volt benne nem tudhatja milyen egy ilyen betteggel aki ráadásul az édesanyád,

+ egy szellemi fogyatékossal és egy kisgyerekkel aki tudásra szomjazik együtt lenni, gondoskodni, örömet adni nekik. Ez szellemileg és lelkileg is emberfeletti nagyon erős vagy!

A férjed téged meg sem érdemel, csak menekül egy szerinte jó indokkal, amivel ráadásul téged még kínoz is!


Nagyon sok erőt kívánok neked erre a nehéz időszakra, mindig gondolj a kisfiadra! Neki szüksége van rád bármi történjen!


És remélem eljön azaz idő amikor felhőtlenül boldog leszel!


Nagyon szorítok értetek, remélem azért férjednek megjön az esze!

2010. jún. 27. 15:59
Nagyon remélem, hogy sikerül túltenned magad rajta, és csakis szépeket kívánok az életben. Igaz abortuszom még nem volt, biztosan nem könnyű, de tudod, miért tetted, próbálj meg előre tekinteni. Szorítok..
2010. jún. 27. 15:58
Húúú, ez most nagyon morbidnak fog hangzani, de gondolj arra, hogy jobb helyen van most, mintha megszülöd.
2010. jún. 27. 15:55
Írd ki magadból!
13. doresz88 (válaszként erre: 1. - Kende)
2010. jún. 27. 15:49

Keress egy őszinte barátot, és öntsd ki a lelked neki. Ha van egy barátnőd legalább, aki végighallgatna, már egy kicsit megkönnyebbülhetnél. Szerintem sem fogod elfelejteni, de tudni fogod a döntésed okát. Ezért nem hibáztathatod magad, de sajnos a férjed annál inkább... (nem ismerlek, őt sem, és nem kritizálni akarom, csak amit írtál, az alapján írom véleményem)

Minél többször beszéled ki magadból, annál könnyebb lesz együttélned a tudattal. De mivel már megszeretted, tuti nem felejted el.

Kitartást kívánok Neked! (A férjed meg tényleg ne sajnáld, hogy elmegy)

12. Krisztine2 (válaszként erre: 10. - Krisztine2)
2010. jún. 27. 15:49

"Most költözik el éppen, mert szerinte nem vagyok más mint egy gyilkos."



Erre csak annyit mondanék hogy,ő is ott volt mikor az a baba fogant!Könnyű mindent rád hárítani.

Gyilkos vagy?Nem hinném!

Szörnyű hogy ezt az mondja akivel élsz!

Miért nem száll magába a férjed?Miért nem védekezett?Ő is hibás...

Nem ő ment át azon,amin Te.Az lenne a minimum hogy lelkileg támogat!

Ne haragudj ha durván fogalmaztam.

2010. jún. 27. 15:48

Szia!


Nekem 19 és fél évesen volt az abortuszom. gyógyszer mellet lettem állapotos. Vagy kihagytam egy szemet vagy nem volt számomra megfelelő a tabletta. 11 hetesen vetettem el.

Szerettem volna továbbtanulni, szakmákat szerezni és dolgozni.


Most 23 vagyok és van egy gyönyörű 2 hónapos kislányom. Azt mondták, ha gyerekem lesz el fogom felejteni az előző terhességem. Hát nem így lett.

Minden január 28-a úgy telik el, hogy végig sírom a napot, mert arra a napra voltam kiírva a picurral.


Szerintem ez egy olyan dolog, amit az ember soha nem felejt el.

10. Krisztine2 (válaszként erre: 1. - Kende)
2010. jún. 27. 15:43

Döntöttél.

Próbálj meg tovább lépni,és előre nézni:)

2010. jún. 27. 15:41

A férjed könnyen ítélkezik. Nagyon sajnálom, hogy Neked kell megbirkóznod az otthoni feladatok nagy részével, és még ezzel a lelki teherrel is. Erőt és kitartást kívánok.

(Amúgy nem tartozik ide, de férjed legalább jól keres, eltartja a családot?)

8. Barát1 (válaszként erre: 5. - Kende)
2010. jún. 27. 15:40

Szerintem nem lesz könnyebb sohasem, de el lehet viselni, több ismerősöm került ilyen helyzetbe, hogy jobbnak látta így és a mai napig is minden évben emlegetik, hogy már ennyi vagy annyi éves lenne.

Ne sajnáld, ha elmegy a férjed /tudom fáj és nehéz elfogadni/. Ha nem megy még sétálni se akkor neki csak a szája jár, mert nem hiszem, hogy szereti a kisfiatokat, aki szeret az a közös programokon boldogan vesz részt, milyen jogon nevez gyilkosnak téged, ő hol volt amikor védekezni kellett volna? Női feladat nincs, csak kifogás ez az ő részéről, hogy miért nem csinálja.

Nagyon nagy teher van rajtad, sajnos szerintem sem kell oda még egy pici baba is, főleg, hogy nem áll melletted a férjed. Sok erőt és kitartást kívánok én ugyan abortusz ellenes vagyok, de most ebben a helyzetben igazat adok neked, ez volt amit a józan ész diktált.

2010. jún. 27. 15:39
Sajnálom hogy ilyen a párod, hát nem könnyű most neked! De kitartás. Biztos jól átgondoltad hogy így döntöttél, de szerintem ez mindig sebként marad a lelkedben!
2010. jún. 27. 15:37

Döntöttél. Ezért senki sem ítélhet el, mindenki érzi legbelül, hogy tudja-e, vagy akarja-e vállalni a babát.A férjednek könnyű osztani az észt, ha csak felteszi a lábát otthon,tiéd minden feladat.

Talán egyszer rádtalál a boldogság,addig is fel a fejjel, mi nők erősen vagyunk. Neked is annak kell lenned.

2010. jún. 27. 15:30

3, 5 éves kisfiam van. Szinte egyedül nevelem. A férjem vagy dolgozik, vagy alszik. Szinte semmit nem segít-nincs is rá sokszor lehetősége-szerinte. Velünk él 62 éves szellemi fogyatékos néném-én vagyok a gyámja,én gondozom, és anyukám aki teljes áttétes daganatos.

Nincsenek nagyszülők, senki akire támaszkodhatnék.

Így is minden napom harc, éjjel 1 előtt nem kerülök ágyba. Emellett pedagógusként dolgozom és a 160 négyzetméteres házunkat próbálom egyedül rendbe tartani+ egyéb házimunkák. / férjem szerint ez csak is női feladat/. Mikor kicsi volt a fiúnk kértem jöjjön velünk sétálni-közölte ne csináljak neki programot, majd jön ha akar.És folytathatnám. Most költözik el éppen, mert szerinte nem vagyok más mint egy gyilkos. Megbocsájtani nem tud, megérteni nem akar-meg sem próbál. Dióhéjban ennyi. Még csak annyit hogy 20 éve vagyunk együtt. Jóban -rosszban::(((

2010. jún. 27. 15:25
hózzászólásra/nem akarók,tapintatlanlenni,de,ha nem vólt,más lehetőség,ird le,az ókát,és könnyeblesz,1219
2010. jún. 27. 15:25
Nekem minden év azon a napján eszembe jut(19 éve),mi történt, nem tudsz ellene tenni, ki kell bírni.
2010. jún. 27. 15:22
Mit jelent az, hogy nem volt más választásod?
2010. jún. 27. 15:17
Mit tegyek a lelkemmel abortusz után? Nem volt más választásom, de ez sem enyhíti fájdalmam. Mikor lesz jobb?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook