Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek a lelkemmel abortusz után? Nem volt más választásom, de ez sem enyhíti fájdalmam. Mikor lesz jobb? fórum

Mit tegyek a lelkemmel abortusz után? Nem volt más választásom, de ez sem enyhíti fájdalmam. Mikor lesz jobb? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
78. Barát1 (válaszként erre: 77. - Krisztine2)
2010. jún. 30. 16:12
Igen, igazad van ezért írtam, hogy bocs.
77. Krisztine2 (válaszként erre: 73. - Barát1)
2010. jún. 30. 16:08

Igen ezt írtam.De nem bántásból.Tudod sok minden nem tiszta.A férj akarta a gyereket...mint már írtam nem tudjuk hogyan élnek,mi történt....

Azt is írtam már hogy nem csak egy ember a hibás...

Mindegy,én nem vitázok.

76. Evyt (válaszként erre: 1. - Kende)
2010. jún. 30. 16:07

Tudom hogy elég közhelyes, de az idő majd segít.

És a gonoszkodó megjegyzésekről csak annyit, senki nem tudhatja még milyen helyzetbe fog kerülni az élete folyamán, nem vagyok abortusz ellenes, meg kell hagyni a döntést mindenkinek, és nem szabad ítélkezni ilyen témában. Három gyerekem van, de még én sem tudhatom egyszer nem e kerülök ilyen helyzetbe. Úgyhogy nagyon szorítok érted hogy legyen boldogabb az életed, ha a férjed elmegy had menjen, majd lesz helyette jobb!!

75. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Kende)
2010. jún. 30. 15:54
Mindenkeppen tovabb kell lepned ! Ami nem mindeg egyszeru , de tisztaban vagy a valasztasod okaval ez segit neked a tovabbi utadon.
74. b73e24f31f (válaszként erre: 69. - Krisztine2)
2010. jún. 30. 15:51
Én nem oktattalak, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy a tpoicindítónak segítségre van szüksége, nem ítéletekre, vagy bántásra!
73. Barát1 (válaszként erre: 71. - Krisztine2)
2010. jún. 30. 15:48

Rendben, ha nem hát nem. Én ezt a mondatodat értelmeztem bántásnak, de rendben van akkor nem bántás, hanem kioktatás. Bocs.


-Az a nagy büdös helyzet hogy ha valaki nem akar gyereket akkor védekezzen és nem lesz abortusza. -

72. Krisztine2 (válaszként erre: 71. - Krisztine2)
2010. jún. 30. 15:42
Ha vissza olvasol,ezt láthatod is.
71. Krisztine2 (válaszként erre: 70. - Barát1)
2010. jún. 30. 15:41
Nem bántottam!!!!
70. Barát1 (válaszként erre: 65. - Krisztine2)
2010. jún. 30. 15:40
Van aki védekezik és mégis terhes lesz, honnan tudod, hogy nem védekeztek? Értsd meg a helyzetét, már nincs visszaút, vigasztald ne bántsd.
69. Krisztine2 (válaszként erre: 68. - B73e24f31f)
2010. jún. 30. 15:35

Engem hiába oktatsz,sajna átéltem milyen ha meghal a baba.Nem abortuszom volt,mégsem ítélkezem az Anyuka felett.


Figyelj,mindenhez két ember kell...Ha tényleg ilyen primitív állat a férje akkor a topikindító nem veszített semmit sem...


Bár ha vissza olvasol a férj szerette volna a babát...kommunikáció hiánya!

Őszintén,mi nők döntjük el hogy mikor akarunk gyereket.

68. b73e24f31f (válaszként erre: 67. - Krisztine2)
2010. jún. 30. 15:31
Képviselje de ne bunkó módon! Kérdem én, hogy milyen férj az aki leszarja, hogy asszony kiteszi a lelkét a családért, véletlenül teherben marad, utána még gyilkosnak is nevezi a társát?! Ha ez nem csúnya rossz, akkor mi? Úgy kéne emlékezni a babára, hogy közben ne bántsunk vele senkit! Ugyanis az a baba már nincsen, anyuka viszont van!
67. Krisztine2 (válaszként erre: 66. - B73e24f31f)
2010. jún. 30. 15:27

Nem volt bunkó,a másik oldalt akarta képviselni.Mindenki a "csúnya rossz férjet" szidja,Anyukát vígasztalja,de senki sem gondolt a babára..

Szerintem Tempest azért írta be a verset hogy megemlékezzen róla is.

Az Anyuka virágot vett a baba emlékére,Tempest pedig verset írt.

Akárhogy is volt:szerintem nem lehet mindenért egy embert hibáztatni...

66. b73e24f31f (válaszként erre: 65. - Krisztine2)
2010. jún. 30. 15:23
Tempest bunkó volt, hiszen az anyukának most támogatásra van szüksége, nem sárdobálásra! Nem azt kérdezi, hogy mi a véleményünk arról, hogy elvetette a babát, hanem azt, hogy hogyan tud megnyugodni!
2010. jún. 30. 15:19

Szerintem kár egymást ócsárolni,azért mert más a véleménye.Az a nagy büdös helyzet hogy ha valaki nem akar gyereket akkor védekezzen és nem lesz abortusza.

Na most lehet osztani milyen bunkó vagyok stb...:)

2010. jún. 30. 15:15
A férjről meg csak annyi a véleményem, hogy egy primitív, önző alak és addig örüljön, amíg nem neki kell minden téren helyt állni úgy, hogy egy ilyen ember a társa, mint ő maga, aki semmiben nem támogatja, nem fogja kezét a párjának!!! Jobb is, hogy elköltözik, amúgy sem volt sok haszna, így legalább nem lesz útban és nem kell a szidalmait hallgatni! Tudnám még cifrázni, mert gyűlölöm és megvetem az ilyen férfiakat, de lusta vagyok gépelni!
2010. jún. 30. 15:10
Tempest, te nagyon durván nyomod! Nem hiszem el, hogy nem bántásból írod azokat amiket írsz. Az orrodnál tovább nem látsz? Ez nem egy könnyű döntés, hogy maradjon e baba vagy ne, ő eldöntötte, átélte az ezzel járó testi lelki fájdalmakat ráadásul úgy, hogy gondolom ha nem lenne ilyen helyzetben akkor megtartotta volna a kicsit. Tehát így sem könnyű feldolgozni, hogy "megölte" a saját gyerekét, te meg még bele is taposol a földön fekvőbe? Én azt gondolom ez nem az a szitu, amikor bunkózni lehet. Döntött ahogy döntött, jól vagy rosszul azt már nem tudjuk meg, nekem is lenne ellenvéleményem ezzel kapcsolatban, de mint mondtad: itt vki meghalt és ezt tiszteletben kell tartani, az anyukát pedig nem elítélni, hanem megérteni és "megsimogatni" kéne, nem bántani!
2010. jún. 30. 13:17

Nem hiszek az abortuszban, és tudom hogy nem szeretnék még egy gyereket, mert valszeg nem tudnánk úgy felnevelni, hogy ne sérüljön valaki a családból (vagy a gyerekek, vagy mi a párommal). Ha mégis teherbe esnék valószínűleg megtartanám, nem tudnám eldobni. Ez az én véleményem, az én életem.

DE!!! Milyen jogon ítélkezik bárki is itt a cikk írója felett, és nevezi gyilkosnak? Meg az, hogy a gyermek mikortól számít gyermeknek, az mindenkinek mást jelent. Nem akarok közönséges lenni, de akkor nem lenne szabad szeretkezni sem, mert számtalan lehetséges gyermekünk veszti el olyankor az életét. Inteligens módon is "el lehetett volna búcsúzni a picitől", nem ilyen aljas módon, mint a vers bemásolója. Szégyeld el magad, gonosz vagy

2010. jún. 30. 13:09
Egyébként a vers egy szemét húzás volt.Van külön fórum arról, hogy ki mit gondol az abortuszról!
2010. jún. 30. 13:08

Őszintén sajnállak Téged.Szerintem nem mindannyian vagyunk egyformán erősek.Mindannyian másként döntünk.A cikk írója jelenlegi helyzetében nem érezte magát elég erősnek arra, hogy felvállaljon egy terhességet.Megértelek.

Bár az életben semmi sem történik ok nélkül...lehet, hogy ennek a kis életnek a megfoganása ebben a helyzetben egy jel volt...Lehet boldogabbá tett volna.Ő lehetett volna a fény az életedben!De ha nem érezted magadat elég erősnek hozzá, azt tiszteletben tartom.

Gyógyulást kívánok a lelkednek!

59. diófejkapitány (válaszként erre: 58. - Tempest)
2010. jún. 30. 11:22

Más a vélemény nyilvánítás és más a szemétség.

Ezt a versre írom.

58. Tempest (válaszként erre: 52. - Krisztine2)
2010. jún. 29. 19:11

Ez így van, sokan vállalták, én is, bár voltak nagyon nehéz hónapok, évek... a sok baj mellé még anyagiak is. Sosem felejtem el, hogy szoptattam a babát, és a könnyeim patakokban folytak, majd potyogtak a babára...

Nehéz volt, ennek már 14 éve, túl éltük, erősebbek lettünk, sokkal jobban kötődünk egymáshoz, az átélt nehézségek megedzettek minket.

Mára van egy 14 éves gyönyörű fiam , aki kiválóan sportol, zenél, azt gondolom boldog élete van. Örülök, hogy megtartottam, bár a környezetemben mindenki azt mondta ( a saját anyám is) hogy gondoljam meg jól, ebben a helyzetben... hát miből... hogyan .... hol.... stb. Teljesen egyedül döntöttem én is... csak másképp.. Jó döntés volt...

57. correct (válaszként erre: 56. - Krisztine2)
2010. jún. 29. 19:10
Olvastam, az adatlapod, sajnálom!
56. Krisztine2 (válaszként erre: 54. - Correct)
2010. jún. 29. 19:07
Na erre gondoltam én is.
2010. jún. 29. 19:07
...mostmár...
54. correct (válaszként erre: 52. - Krisztine2)
2010. jún. 29. 19:06
Meghallgatnám a csúnya, rossz férjet is, és utána alkotnék véleményt.
53. Krisztine2 (válaszként erre: 49. - Tempest)
2010. jún. 29. 19:03
kösz,így már jobb.Remélem jobban érzed magad:(
2010. jún. 29. 19:02

Az a helyzet hogy ezeket a dolgokat hogy mi miért történt,csak az tudja igazán aki ott él.

Jó,nehéz véleményt alkotni pár mondatból.

Itt van pl.a "csúnya-rossz férj"...nem tudjuk hogy éltek....

Én azt gondolom hogy szórakozásból senki sem tesz ilyet.

Van mikor dönteni kell,és nem mindenki bátor így vállalni egy gyereket.

(igaz,én vállaltam és egy percig sem bántam meg a döntésem)

Szóval,a lényeg az hogy nem tudjuk hogy történt ez az egész.Nert ahoz hogy megfoganjon két ember kell ugye...

51. correct (válaszként erre: 50. - Barát1)
2010. jún. 29. 19:01

Nehéz dolgok ezek.

De még nem állt össze a kép. Pl. a férj a magzat megtartása mellett volt...(?)...mindegy.

Biztosan vannak olyan helyzetek, amikor úgy alakul, de nekem egyszerűen nem menne.

Sajnálom a topikindítót egyébként, de a magzattól elvett esélyeket is, amik lehet, hogy az első években nem lettek volna csodásak, de...

50. Barát1 (válaszként erre: 43. - Correct)
2010. jún. 29. 18:58

Én is ezt gondoltam sok évig, de már megváltozott a véleményem, vannak helyzetek /ez is ilyen/amikor így döntenék mint a cikk írója.

Nagy szerencsém, hogy az élet ilyen helyzet elé nem állított és remélem, hogy már nem is fog.

Gyilkosságnak semmiképpen nem nevezném az abortuszt, ezen a fórumon pedig csak vigasztalnék, segítenék feldolgozni /a helyedbe/ amiket írsz igaz lehet a te szemszögedből és egyet is értenék /más helyzetben/ veled.

Másik fórumon beszélhetünk róla ha gondolod.

49. Tempest (válaszként erre: 41. - Krisztine2)
2010. jún. 29. 18:57
ok. nem meghalt... megölték...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook