Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tegyek a láthatással? fórum

Mit tegyek a láthatással? (beszélgetős fórum)


22. survivor3 (válaszként erre: 1. - 6b08b99072)
2012. máj. 7. 22:54

Szia!

Lehet, hogy elég lenne egy pár óra is eleinte, hogy találkozzanak.

Az is lehet, hogy minden hétvégén, ha van rá lehetőség.

A gyerek is jobban megismerné, ha eddig nem foglalkozott vele.

Odaadni egyenlőre nem igazán jó ötlet.

21. 6b08b99072 (válaszként erre: 18. - Timycat)
2012. ápr. 23. 21:18

Arról, hogy elvigye, szó sem lehet - ezt én is így gondolom :)

6hónapos kora óta nem élünk együtt, 1éves volt mikor kimondták a válást, azóta nem is foglalkozik vele. Ő a gyerek szempontjából nem több egy utcán szembejövő pasinál, és ahogy más idegennek nem engedem hogy egyedül maradjon a kicsivel, úgy az apjával sem - mert a gyerek szempontjából ő nem az apja, lévén azt sem tudja, hogy kicsoda.

Én az elmúlt években nem meséltem neki róla. Sem jót, sem rosszat. Egyszerűen elvoltunk kettecskén, még ha hiányzott is az atyai szigor néha-néha, és jól esett volna egy-egy helyzetben engedékenyebbnek lennem.. de mivel neki csak én vagyok, így ezt a luxust nem engedhettem meg magunknak.

Most pedig, hogy csak így hipp-hopp betolakodjon az életünkbe nem igazán fair. Pláne úgy, hogy dobálóznak a szavakkal, és ide se tolja a...

20. 6b08b99072 (válaszként erre: 19. - Katicalan)
2012. ápr. 23. 21:13

Nem értettem félre, minden véleménnyel csak jobban átlátom ezt az egészet :)

Nem gondoltam arra, hogy megvonjam a láthatást, de azon már elfilóztam, hogy talán lehetne korlátozni. Jelenleg a páros hétvégéket szombat 10-vasárnap 16 között jöhet(ne). Ha esetleg azt el lehetne érni, hogy havonta egy alkalomra ezt csökkentsék, akkor még mindig lehetséges hogy nem jönne, de eleve kevesebb fennakadást okozna a mi megszokott hétvégéinkben is.

19. Katicalan (válaszként erre: 17. - 6b08b99072)
2012. ápr. 23. 20:45

Kérlek ne érts félre cseppet sem áll szándékomban védeni az apukát, mindössze én is a gyermekvédelemben dolgozom, és sajnos tudom, hogyan működik a rendszer...Az meg igaz, hogy ez neked és gyermeknek egyaránt rossz, hogy várjátok, hogy menjen, de nem megy el. Ez az ő hibája, és hidd el a gyámhivatalon el fogják számoltatni azért, hogy miért nem jelent meg, valamint 3,5 évig miért nem érdekelte a gyermeke.

És ez most csunyán fog hangzani, nade melyik férfi akarna tegyük fel 40000ftot kifizetni, ha az ügyvédjével le tudja szállítatni ezt az összeget 20000-re...bocsánat...

Nem aggódnék a helyedben, mert itt minden tény a te javadra játszik, és neki kell magyarázkodnia, azonban feltehetően, a láthatást akkor sem fogják megvonni...

2012. ápr. 23. 20:42

Ha mégis meg akar jelenni akkor egy semleges helyen -pl játszótéren találkozzatok. Semmi keresnivalója az otthonodban. Egy percre se hagyd magára a gyerekkel és még véletlen se engedd elvinni.

Én a helyedben a bírósági határozattal és az ügyvéd levelével betipegnék a gyámhatóságra és előadnám nekik a sztorit, hogy apa eddig nagyívben tett a gyerekre, most viszont előkerült és veri a mellét, noha a legutóbbi időponton sem jelent meg. Ott érdeklőd meg, hogy lehetőség van-e arra, hogy úgy módosítsák a kapcsolattartás szabályait, hogy csak a jelenlétedben találkozhat a gyerekkel, mivel a gyereknek ez szolgálja az érdekét, hisz apa gyakorlatilag egy vadidegen férfi. Hidd el meg fogják érteni. Pláne ha már a tartás díj összegével is problémái voltak

Én megelőzném "apát" és előbb lépnék a gyámhivatalnál.

17. 6b08b99072 (válaszként erre: 15. - Katicalan)
2012. ápr. 23. 20:26

Annyit pereskedett már... Ha szeretné látni a gyereket, akkor ide kellene jönnie, nem pedig felesleges herce-hurcába belevinnie, ráadásul olyan pereket kezdeményezni (gondolok itt tartásdíj leszállításra), melyen meg sem jelenik.. Ezt az újabb ügyvédi megkeresést pedig azért nem értem, mert bár az szerepelt benne, hogy élni kíván a láthatás jogával a páros hétvégéken, az elmúlt hétvégén mégsem jelent meg, pedig vártuk..

Köszönöm a válaszod!

16. Katicalan (válaszként erre: 4. - 2b6084ed1a)
2012. ápr. 23. 17:06
A távoltartási végzést bírósághoz kell beadni egy keresetlevelet, melyet alaposan meg kell indokolni, legtöbb esetben bántalmazás esetén adják ezt meg, azonban ez is mindössze 1 hónapig érvényes...tehát sokra nem megy vele, valamint valóban csak a gyermeknek ártana vele, mivel az apukát feltüzelné...
15. Katicalan (válaszként erre: 1. - 6b08b99072)
2012. ápr. 23. 16:59

Kedves Szuszáá!


Azért kaptál levelet az ügyvédtől, mivel mikor elváltatok a bíróság ítélte és határozta meg az apai láthatást. A láthatás és kapcsolattartás újraszabályozásához ismételten a bíróság felé kell az apukának kérvényt benyújtania.

Az apai láthatást a törvény kötelezővé teszi, akkor nem, amennyiben az édesapa lemond róla. Eddig is korlátozva volt az édesapa láthatási joga, mivel nálad helyeztél el a gyermeket, de köteles vagy biztosítani az édesapa számára a láthatást, mivel szülői felügyeleti joga fenn áll(nem mondott le a gyerekről, és tett apai elismerő nyilatkozatot születésekor).

Feltehetőleg a bíróság át fogja adni az állandó lakcímeddel megegyező illetékes gyámhivatalnak a kapcsolatszabályozás újravizsgálását, ahonnan kapni fogsz egy levelet, hogy jelenj meg ekkor és ekkor. Vidd magaddal azt a határozatot/végzést amiben le van írva a bíróság által a kapcsolattartás mikéntje, mutasd meg, és mondd el, hogy már 3,5 éve nem tart igényt a gyermek láthatására az apuka. Valamint kérheted a kapcsolattartás korlátozását, olyan módon, hogy esetleg nálad legyen a láthatás meghatározott időpontban, vagy esetleg a helyi gyermekjóléti szolgálat egyik interjú szobájában felügyelettel. A gyermekjóléti szolgálatost azért ajánlanám figyelmedbe, mert olyankor benn van az apuka, gyermek és egy családgondozó, aki felügyeli. Amennyiben a családgondozó úgy látja, hogy az apuka nem megfelelően viselkedik, esetenként elkésik,vagy nem jelenik meg, akkor jelzési kötelezettsége van a gyámhivatal felé.

Említették a szakvéleményt is. Nem rossz dolog,bár ilyenkor neked kell állnod a pszichológiai szakértő által kért összeget, valamint a szakértő vagy a-t vagy b-t mond, de nagyon nagyon erős indok kell ahhoz, hogy azt mondja a gyámhivatal, hogy megszüntetik az apai láthatást.

14. 0662c09cef (válaszként erre: 12. - 6b08b99072)
2012. ápr. 23. 13:47

Sajnos ilyenkor nem a gyerekről van szó, hanem arról, hogy tudja nem akarod, hogy elvigye és ezzel neked okoz fájdalmat, téged bánt. Ez a célja!!!

Sajnos ez így szokott lenni. Az eszköz nem számít.

13. 0662c09cef (válaszként erre: 11. - Rita 72)
2012. ápr. 23. 13:44

DE IGEN A GYÁMHIVATALI ÜGYINTÉZŐ!!!!!

Nálunk a hagyományos kapcsolattartás (2 hetente) van megállapítva, de az exem feljelentett kapcsolttartás akadályozása miatt a gyámhivatalnál, mert nem adom oda a telefont a gyerekeknek (ami nincs leírva a hivatalos papírba). Én felhívtam a gyámhivatalt, és akkor mondta az ügyintéző a korábban írtakat. Persze csak addig míg "le nem ordítottam", hogy ez nekünk nincs lepapírozva, és nem hiszem, hogy egy nem létező dolgot számonkérhetnek rajtam. Végül nekem lett igazam, de ha abban akadályoztam volna ami a bírósági végzésben van akkor megeshet, hogy én húzom a rövidebbet.

Debrecen - (egyetlen) férfi gyámhivatali ügyintéző! - van ismerősöm akit úgy kiosztott, hogy sírva hívta az ügyvédjék, hogy ezt hogy tehetik egy hivatalban.

Sőt különbet mondok! Voltam a családsegítőnél is, hogy segítsenek mert korlátozni, ill. megszüntetni szeretném a láthatást. Azt mondták ezt úgysem hagyja jóvá a bíróság, tapasztalat. Ráadásul még annak is joga van a láthatáshoz aki pl. pszichiátriai eset, mert ha az anyával történik valami akkor a vér szerinti apához "paterolják" a gyereket. Azt hittem leesek a székről. Családsegítő - Mester utca! Sajnos nem az én kitalálmányaim.

12. 6b08b99072 (válaszként erre: 10. - 0662c09cef)
2012. ápr. 19. 19:37

Maga a láthatás nem is gond, ha kíváncsi rá, és tényleg meg akarja ismerni, akkor jöjjön, ismerkedjen. De ne tolakodjon be az életünkbe, amit 3.5éve nélküle élünk.

Szóval a láthatással nincs bajom. Azzal viszont már igen, hogy ha most majd azzal kezd érvelni, hogy 2éves kora óta elvihetné... csak gondolom azt felejti majd el, hogy ő a gyerek szempontjából egy vadidegen, egy ilyen meg hogy akarja elvinni magával, még ha csak egy napra is...

Egyelőre remélem a legjobbakat, hétvégén majd már okosabb leszek..

11. Rita 72 (válaszként erre: 10. - 0662c09cef)
2012. ápr. 19. 14:52

Ki fenyegetett? Nem hinném, hogy a gyámhivatal. Inkább az elvált férjről vagy az ügyvédről tudom ezt elképzelni.

A gyerek érdeke az első. Szerintem egy ilyen ügyvédi megkeresés esetén legjobb bemenni a gyámhivatalba, és jelezni, hogy mi a helyzet. Esetenként pszichológust is bevonnak.

Amúgy a láthatást bizonyos esetekben lehet korlátozni is. Egy ismerős apuka egyedül neveli a beteg kisfiát, és anyuka láthatások alatt nem adja a gyereknek a gyógyszert, és úgy kezeli, mintha egészséges lenne. Apuka korlátozni akarja a láthatást, hogy csak az ő otthonukban látogathassa a gyereket az anyja.

2012. ápr. 19. 13:36

Sajnos az a helyzet, hogy ha joga van a láthatáshoz, és mint írtad hétvége az nem egy napot jelent. Akár fel is jelenthet a gyámhivatalnál vagy rendőrt hívnak, bár ők nem tesznek semmit. Nálunk is 2,5 éve váltunk el. Az exem látta a gyerekeket tavaly augusztusban, előtte egy évvel augusztusban, előtt 7 hónappal februárban. Nálunk is a kicsi tavaly 4 évesen nem tudta ki, keresztapunak szólított, ja és nem átallta a szemét 2 hétre elvinni őket!! Én érdeklődtem mit tehetek. Még engem fenyegettek, pénzbüntetéssel (50.000-től, tehát nem kevés), meg akár a gyerekelhelyezés megváltoztatásával. Sajnos ilyen s*r országban élünk.

Esetleg ha valaki járt már hasonló cipőben írhatna hogyan oldotta meg.

2012. ápr. 18. 20:48

Akkor rejtély, hogy mi érhette. Én is furcsállanám, ha a lányom apja hirtelen érdeklődést mutatna. Ő a kislányt 3 éves kora óta nem látogatja.

A lányom most 7 és fél éves, azóta csak az utcán látta őt az apja kb. évente egyszer, mikor összefutottunk.

És semmiképp sem engedném vele sehova, mert a gyerek nem is emlékszik már rá.

8. 6b08b99072 (válaszként erre: 5. - Rita 72)
2012. ápr. 18. 20:28

Máshogy sem tud megkeresni, csak különböző ügyvédek által :S

A válás óta csak egyszer beszéltem vele, nemsoká ennek is két éve lesz már... de a gyerekről akkor sem kérdezte meg, hogy mi van vele.

7. Rita 72 (válaszként erre: 4. - 2b6084ed1a)
2012. ápr. 18. 20:14

Nem. A kisfiú nem is ismeri az apjá6t. Te engednéd, hogy valaki, aki a számára tök idegen elvigye a gyerekedet?

Nem tudja, mit szeret, mitől fél, hogyan tudja megnyugtatni.... Talán majd idővel, ha jól alakulnak a dolgok, és biztos, hogy komolyan gondolja, akkor persze, hogy elviheti. Addig biztos, hogy nem.

6. 6b08b99072 (válaszként erre: 4. - 2b6084ed1a)
2012. ápr. 18. 20:12
Én úgy gondolom a probléma azzal kezdődik, hogy odaadná-e bárki a gyereket egy idegennek? Ugye hogy nem... márpedig esetünkben mivel fél éves kora óta nem találkoztak, és elmúlt 3.5év, hiába az apja, attól még nem több annál a férfinál, aki séta közben szembe jön az utcán.
5. Rita 72 (válaszként erre: 3. - 6b08b99072)
2012. ápr. 18. 20:11

Csak ezzel az a gond, hogy a kisfiad issza meg a levét. Remélem, hogy nem lesz igazam, és tényleg az a cél, hogy normális kapcsolatot alakítson a gyerekkel.

Az meg, hogy ügyvéd által keresett meg, kifejezetten ellenszenves lépés. Nem értem, hogy miért nem tudott Neked szólni.

4. 2b6084ed1a (válaszként erre: 2. - Rita 72)
2012. ápr. 18. 20:10
Nem úgy van az, hogy ha nincs távoltatási ítélet, akkor nem akadályozható meg abban ,hogy elvigye a gyermeket?
3. 6b08b99072 (válaszként erre: 2. - Rita 72)
2012. ápr. 18. 20:02

Én is így gondolom - mármint a fellángolást :)


Köszönöm a választ!

2012. ápr. 18. 19:52

Szia. Nem kell odaadnod, hiszen semmilyen kapcsolatuk nincs. Nálad meglátogathatja, és kész. Az meg majd eldől idővel, hogy hogyan alakul.

Lehet, hogy ez most csak egy hirtelen fellángolás.

2012. ápr. 18. 19:48

Sziasztok!

4 éves múlt a gyerkőc, 1 éves volt mikor elváltunk az apjával. 6 hónapos koráig éltünk együtt, azóta egyszer sem látta az apját, hiába volt meg a végzés, hogy két hetente látogathatja. 2 éves kora óta el is vihette volna - amennyiben olyan kapcsolatot alakít ki a kicsivel. De mint már írtam, több mint 3.5 éve nem találkoztak, a gyerek azt sem tudja, hogy kicsoda (én nem mondtam róla se jót, se rosszat).

Ma jött egy levél egy ügyvédtől, hogy a kapcsolattartási jogára igényt tart, minden páros hétvégén.

Az, hogy engedem-e a láthatást, nem kérdés.. eddig is én lettem volna a legboldogabb, ha kíváncsi a gyerekre. De ugye odaadnom nem kell? Ezt ugyanis nagyon nem szeretném.. végtére is ő a gyereknek egy vadidegen.

Válaszotokat köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook