Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyek a kutyával, ha morog, mikor közelítek felé? fórum

Mit tegyek a kutyával, ha morog, mikor közelítek felé? (tudásbázis kérdés)


29. 0ed7a14a1b (válaszként erre: 28. - Ekka)
2014. okt. 23. 19:09

Szerencsére megúsztad, hogy az a "vérengző, félelmetes, fenevad nem marcangolt szét"!

Nagy veszélynek lehettél/volhattál:-) kirakva! :-)

Tisztelet érte!

"Félrebú" - valóban tiszteletre méltó a "törekvésed/vállalásod", de ha elmúlik, hiányozni fog!

28. Ekka
2014. okt. 22. 22:51

Képzeljétek mi történt!

Reggel kettesben maradtunk, volt egy kis morgás, de..

Kezdem ott, hogy az a mániám, hogy az 'új' állatkát megfürdetem, mert úgy érzem magaménak, higénikusnak, stb.

Morgás ide, morgás oda, hát én eltökéltem, fürdés lesz! Lett is, meg karom vágás, meg fülpucolás!

Tudjátok mi történt? Azóta nagy a szerelem! Jön utánam, pacsit oszt, hanyatt vágja magát (has simi), kéri fel magát az ölembe! ;-)

Az utcán ugyan még fél, de szépen pisil a wc-be pelusra, de majd ez is csak változik!

<3

2014. okt. 22. 16:09
Nem tápon, hanem mondjuk kutyakonzervos kenyér.
2014. okt. 22. 16:07
Kutyán át is, finom kaján át keresztül lehet eljutni a szívéhez.
2014. okt. 22. 11:15
Sok mindent leírtak már. Türelem kell egy ilyen megviselt kiskutyához. A legjobb szerintem is, ha nem erőlteted a közeledést. Ha szólsz hozzá vagy hívod, akkor guggolj le, hogy ne tűnjél olyan nagynak neki. Hagyjad, hogy ő közeledjen. Ha odamegy megszagolgat nem kell rögtön felvenni, ha felveszitek, akkor lassan emeljétek, ne hirtelen kapkodjátok fel.
2014. okt. 22. 10:57

azt azonban érdemes megemlíteni,hogy a kutyus megjelöli a területét. nem pisil, jelöl!

szóval, hogy -szerintem!- nem nagyon van kivétel, ami erősítené a "szabályt", miden! kutyus jelöl!

az is alap, hogy kijelöl magának "menedéket", amit aztán védelmezhet!

ha a menedéken/-ben, v. aközelítő ellenfél távoltartása a cél, ezért minden "eszközt" bedob, amije van!

2014. okt. 22. 09:06
22. Sasa21 (válaszként erre: 21. - Ekka)
2014. okt. 21. 19:42

Ha a férjednek nem morog, akkor tőled fél! Hagyd, hogy a férjed foglalkozzon vele, mert őt fogadja el.


Ha kell intéznie a dolgát, akkor oda fog menni az ajtóhoz, és forog, mászkál. Ez jelenti, hogy ki akar menni, akkor ráadhatod a pórázt és viheted.

De ha nem muszáj, akkor inkább a férjed intézze, mert egyértelmű most már, hogy fél tőled szegény. :(


Fog mozdulni, miért ne mozdulna. Ne nézd, mert az támadást jelent számára! Ne mosolyogj, mert az is!


Nincs valamilyen játéka? Nem hoztatok neki semmit át? Kellene, hogy otthonosan érezze magát. Legyen egy hely, ahol az ő dolgai vannak, és az a sarok csak az övé legyen. Játéka sincs? Ha nincs, akkor egy jó erős műanyag/gumi játékot adj neki, ami nem volt a másik kutyusé!

21. Ekka
2014. okt. 21. 18:34

És pl. ha 2 hétig nem mozdul, akkor is hagyjam?

Férjem felvette, onnantól kezdve meg azt csinálsz vele amit akarsz.. Én ezt nem értem! (és nem azért hagyja a simit, mert fél, látványosan élvezi)

Viszont, ha lerakod, újra kezdődik a 'buli'!

20. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Ekka)
2014. okt. 21. 18:21
Ne közelíts tovább!
19. Ekka
2014. okt. 21. 18:16

Szerintetek fog jelölni a lakásban?

Én viszem le sétálni, de még úgy fél, hogy semmit nem csinál..

Bevetem a kutyapelust, de arra hogyan pisil egy kan?!

Lábát emeli?! Ha igen, még a fal is olyan lesz!!

Tudom, sok a hülye kérdésem, de kan kutyával nem volt még dolgom! ;-)

18. Sasa21
2014. okt. 21. 15:05

Ajánlották, hogy mutasd meg a kutyusnak, hogy ki a főnök. Ez a lehető legrosszabb! Ezután bármikor közelítesz felé, ő be fog pisilni, kakilni!!!

Nem szabad erőltetni!

Beszélj hozzá kedvesen, adj neki finom falatokat, majd közelebb fog menni, és ha már ott van, akkor simogasd, becézgesd - de semmi esetre sem kapd el a grabancát!!!

Engedd, hagy ismerje meg a lakást, titeket, a másik kutyát - de ne erőltess semmit!

Főleg ne félj tőle, hisz valahogyan ki kell mutatnia szegénynek, hogy fél. Ha fél, akkor meg támad! Ezért kell NEKED kedvesen közelítened - de inkább hagyd, hogy majd ő jöjjön hozzád.

A másik kutyussal hogy jönnek ki? Az esetleg nem tanítgatja, nem ismerteti meg vele a házat, a szokásokat?

Rendes vagy, hogy befogadtad!

17. bnedora (válaszként erre: 1. - Ekka)
2014. okt. 21. 14:22
Nagyon fontos, hogy a kutya ne lássa, hogy félsz tőle. Remélem, gyorsan meg fog barátkozni veled.
16. bibity (válaszként erre: 8. - Ekka)
2014. okt. 21. 14:17
Rendes vagy, le a kalappal előtted!!
15. bibity (válaszként erre: 1. - Ekka)
2014. okt. 21. 14:16
Próbálja belőni helyét a rangsorban. Ne foglalkozz vele, majd akkor ő fog közeledi egy idő után. Ha enni adsz neki, a szeme előtt kapd be az első falatot, (pl. virsli) ebből leveszi, hogy Te vagy a főnök! Ettől meg fog nyugodni, mert ha kinyilvánítod, hogy te vagy a főnök, akkor egyben vállalod, hogy meg is véded őt, mint falkatagot, és örülni fog, megnyugszik tőle. Sok sikert!
2014. okt. 21. 14:02
Adj neki enni. Aki kaját ad, az a főnök. :)
2014. okt. 21. 14:02

Épp azt akartam megkérdezni, miért nem ismerkedtetek kicsit, mielőtt magadhoz vetted, de így okafogyottá vált a kérdés :(


Szerintem nagyon megviselhette az az egyedül töltött négy nap, most meg nem érti, hol a gazdi, miért van nálatok, meg mi történik egyáltalán... Szerintem is az kellene, hogy enni, inni adsz neki, és közben megnyugtatóan beszélsz hozzá. Akkor is, ha morog. Szerintem előbb-utóbb abba fogja hagyni. És ne tegyél hirtelen mozdulatokat, ne beszélj nagyon hangosan (pl. ne kiabálj át a családod tagjainak egyik szobából a másikba), és akkor előbb-utóbb nyugi lesz.

12. dömdödöm (válaszként erre: 11. - Dömdödöm)
2014. okt. 21. 13:54
hog=hogy
11. dömdödöm (válaszként erre: 8. - Ekka)
2014. okt. 21. 13:53
Legyél határozott, lássa te vagy a főnök. Négy napig egyedül volt, gazdi már nincs. Idő amíg megérti...de amíg látja, hogy tartasz tőle, be akarsz törni, mint idegen a belső körébe morogni fog....ha nem hagyja magát, akkor finoman egy kis szülői nevelés nem árt. Fogod a nyakszirtnél, mint az anya kutya megmarkolod (nem megtéped) és kicsit, hogy érezze a törödés megrázod. Utánozva a szülőt, hog ki is a főnök. Én, mint okos és szép...
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Ekka)
2014. okt. 21. 13:45

Nem pisil oda, ahol fekszik.


Szegénynek van elég baja.

9. Ekka
2014. okt. 21. 13:37

Akkor most hagyjam, hogy a könyvespolc alsó polcán feküdjön?!

Remélem nem pisili telibe a könyveket! :D

8. Ekka (válaszként erre: 6. - Ca43169457)
2014. okt. 21. 13:35
A gazdi balesetben meghalt, én meg segítek egy kicsit, hogy vigyázok rá! (szegény 4 napig egyedül volt bezárva)
7. Ekka
2014. okt. 21. 13:33

5 éves, aprócska. Én hagynám, de csak kellene egy pitit megejtenie.

Van egy 2 éves szukánk, -a megőrzött kan,- nincs gond velük.

6. ca43169457 (válaszként erre: 4. - Ekka)
2014. okt. 21. 13:32
Mondtam, hogy ne fogd meg! Várd meg amíg ő közelít!
5. ca43169457 (válaszként erre: 3. - Ca43169457)
2014. okt. 21. 13:31
Ha feloldódik, látja, hogy nem bántod, biztonságban érzi magát nem fog morogni. Most csalódott, mert nincs ott a gazdi, azt érzi, hogy cserben hagyták.
4. Ekka
2014. okt. 21. 13:31
Az egész csak egy 1kg-os falat! Ha megfogom már bújik, puszit oszt, de még megfogom, kitör a frász!
3. ca43169457 (válaszként erre: 1. - Ekka)
2014. okt. 21. 13:30

Meddig kell vigyáznod a kutyusra? Lakásban tartod vagy szabadban? Mióta van nálad és meddig lesz? Mekkora?


Először is engedd meg neki, hogy felfedezze a helyet. Ne közelíts hozzá, amíg morog. Vizet feltétlenül adj neki, enni szerintem csak este.

2. Ekka
2014. okt. 21. 13:29
3 hetet elég nehéz lesz így leélni!
1. Ekka
2014. okt. 21. 13:28
Kaptam egy kutyust megőrzésre! A kutya, ha közelítek felé, morog! mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook