Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tegyek? 1 éve dolgozom a munkahelyemen, de nem nagyon beszélnek velem, napi 1-2 mondat kivételével. fórum

Mit tegyek? 1 éve dolgozom a munkahelyemen, de nem nagyon beszélnek velem, napi 1-2 mondat kivételével. (beszélgetős fórum)

2016. jún. 21. 15:09
Én is jártam már így. Nem barátkozom könnyen, de ha valaki csak egy hangyányit nyit felém, azonnal megnyílok. De én képtelen vagyok beszélgetést kezdeményezni. De nem vagyok olyan, akivel ne lehetne kijönni, sőt. Az előző helyemen annyira zárt baráti társaság volt a banda, hogy egyáltalán nem nyitottak, és én sem tudtam az előbb említettek miatt. Nagyon más mentalitásúak is voltak, mint én, szóval nem is nagyon lett volna közös nevező. Egy az egyben hülyének néztek, pedig nem is tudtak rólam semmit. Egy évig dolgoztam velük. Végül nem pont miattuk, de kiléptem. Nagyon nem az én világom volt. Életem legjobb döntése volt. Szóval ne érezd magad egyedül, van ilyen. Viszont lépni kell, mert ahogy telik az idő, egyre rosszabb lesz, jobb nem hinném. :-(
22. 328e1b30ab (válaszként erre: 21. - Channa*)
2016. jún. 21. 14:59

Nem tudom, mi van a teszkóban.


Egy szint felett azonban nincs idő és lehetőség fecsegni, nagyobb a terhelés, a felelősség, a munka több koncentrációt igényel, stb. Kb. középvezetői szint és afelett.

21. Channa* (válaszként erre: 19. - 328e1b30ab)
2016. jún. 21. 14:50

Én nem ráérek fecsegni, hanem képes vagyok a munka mellett is mást csinálni, illetve néhány perce biztos van mindenkinek, amit esetleg ezzel tölt.


Persze, tudom, hogy pl. tescóban megmoccanni sem lehet a főnök engedélye nélkül, de azért a legtöbb munkahelyen szerintem van lehetőség arra, hogy egymáshoz szóljanak a kollégák. Na meg ott van a kajaszünet, stb.

20. massalhangzo (válaszként erre: 2. - 974feedc21)
2016. jún. 21. 12:27
miert nem fogadnak el?
19. 328e1b30ab (válaszként erre: 17. - Channa*)
2016. jún. 21. 11:57

Vagy csak nem olyan munkát végez, mint te. Számtalan olyan pozíció van, ahol nem érnek rá fecsegni. Igaz, ott nem 8 és fél órát dolgoznak csak.


Az ilyen pozíciók, bizonyos szint felett vannak, annak megfelelő bérezéssel.

2016. jún. 21. 10:27

A jelenlegi munkahelyemen én is így kezdtem. Senki nem szólt hozzám, aminek az volt az oka, hogy én a cégvezető ismerőse vagyok és azt gondolták, hogy mindent visszamondok majd neki.

Közel 1 év kellett mire rájöttek, hogy nem vagyok ilyen, de már előtte jött 2 új kolléga, akikkel már tudtunk fecserészni:D

17. Channa* (válaszként erre: 6. - C73db520ef)
2016. jún. 21. 10:25

Hát nem tudom...

Szerintem a munkahelyünkön jól kell érezni magunkat, hiszen több időt töltünk a kollégákkal, mint a családunkkal.

Nem arról van szó, hogy nem dolgozik az ember, hanem csak fecseg, de igen is kell a kommunikáció.


Aki azt mondja, hogy ő végig dolgozza a napi 8,5 órát és nincs is ideje beszélgetni, az hazudik.

Én pl. meló közben is képes vagyok beszélgetni, azaz a munkám megy közben is.

16. ina87
2016. jún. 21. 09:00
ez màr nem lesz jobb keres màs munka hejet
2016. jún. 21. 08:47
Én is jártam így. A téli szezont így töltöttem. Napi kilenc órában senki nem szólt hozzám. Csak azért maradtam, mert szezon volt, nem éves állást. Azóta váltottam, nagyon jó csapatba kerültem. De az az állapot, amikor egymagadban vagy, lélekölő. Azóta hallottam, hogy nem találtak helyettem ember. Egyék meg, amit főztek.
14. gyöngy:) (válaszként erre: 2. - 974feedc21)
2016. jún. 20. 20:41

Nem csodálkozom.

Pont.

2016. jún. 20. 19:52
Az bizony baj. Kivéve, ha a siketek intézetében dolgozol, mert akkor vehetjük ezt az állapotot természetesnek is.
2016. jún. 20. 19:31

Sokszor nem kell hozzá nagy dolog. Pl. az én esetemben anno az volt, hogy a fejükbe vették, hogy a gyes-en levő kolleganőt majd miattam nem fogják visszavenni, és ezért következetesen utáltak.

Aztán kiléptem, úgy voltam, nyalják ki a s...eggét.

Tényleg van, amikor ha bármit csinálunk is, szemetek, van egy hangadó, a többi agymosott pedig megy utána. A főnök puhap...öcs, nem avatkozik bele. Szerencsére nem ezen múlt, hogy jut-e vajas kenyérre való, így családilag úgy döntöttünk, hogy nem kell nekem minden reggel sírva ébrednem.

11. alidamolnar (válaszként erre: 3. - Jucika33)
2016. jún. 20. 19:27

Szinte szóról szóra én is írhattam volna ezt.

Csodálom, hogy a fórumindító egy évig bírta, nekem fél év volt a lélektani határ, ha fejre álltam, akkor sem fogadtak el, kiléptem (számviteli osztály, multi cég.)

10. 5056d3921a (válaszként erre: 7. - 974feedc21)
2016. jún. 20. 19:27
..és most miért van?
9. c73db520ef (válaszként erre: 8. - 3d787b167a)
2016. jún. 20. 19:12
:)))))))
2016. jún. 20. 19:08
.....
7. 974feedc21 (válaszként erre: 4. - Timmy0520)
2016. jún. 20. 19:01
máshol nem volt
2016. jún. 20. 18:53

Dolgozni szeretnél vagy beszélgetni?

Ennyi elég is, a munkahely nem társalgó.

2016. jún. 20. 18:34

Nincs ötleted,miért van ez esetlegesen?

Én sok helyen megfordultam, mármint munkahelyre gondolok.Nekem nem igazán volt ilyesforma negativ tapasztalatom,mármint kollektiv szinten értem.Egy-két seggfej mindenhol akad,seggnyalóktól az idiótákon át a beképzelt emberig.Sokfélék az emberek,nem lehet általánositani.Viszont meg lehet találni a közös nevezőt mindenkivel egységesen.Én is jártam már úgy, valakinek eszébe jutott esetleg homoszexuális vagyok.Ennek az volt az oka,hogy mivel nős voltam és eszméletlenül monogám természetű vagyok,igy nem reagáltam a koleganőim "incselkedésére".Nem tudtak megkörnyékezni...3 hónapomba telt,amig rájöttem honnan fúj a szél...Meg is szivattam rendesen,igy abba maradt ez a durva kiközösitősdi is....

2016. jún. 20. 18:19

Szia,


Mashol/maskor is voltak mar hasonlo beilleszkedesi gondjaid? Vagy ez az elso alkalom?

2016. jún. 20. 18:06
Egyszer én is dolgoztam ilyen helyen, igaz, csak fél évig. Én eljöttem, mert a munkahelyen túl sok időt töltök ahhoz, hogy rosszul érezzem magamat. Valamiért nem neked való a hely, nem érdemes tovább erőltetni. ha nem valami speciális, ami csak egy van az országban, biztosan találsz mást helyette. :-)
2016. jún. 20. 17:53
Próbáltam beilleszkedni de nem fogadnak el..
2016. jún. 20. 17:52
.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook