Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit szóltok Pepperhez, a nemrég megnyílt Etele Pláza ügyfélszolgálatos robotjához? fórum

Mit szóltok Pepperhez, a nemrég megnyílt Etele Pláza ügyfélszolgálatos robotjához? (beszélgetős fórum)


15. Intro74 (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2021. szept. 24. 09:36
Ok, értem. Valóban már én is beszéltem olyan chatrobottal valamelyik ügyfélszolgálaton, amelyik hasonló módon működött, mint Pepper. Hát azért valahol ijesztően hangzik ez, hogy könnyen lehet, hogy kiváltják majd az élő ember munkáját, dehát a technikai fejlődés valóban sosem áll meg.
14. Amaunet (válaszként erre: 13. - Intro74)
2021. szept. 24. 09:13

A személyeskedésedre nem reagálok.

Nem foglalkozom robotikával csak nézek ismeretterjesztő műsorokat.

Ha élő ember válaszolgatna akkor az már nem robot (szerintem).

A robotok tanulnak. Biztosan találkoztál már weboldalakon olyan chat-el, ahol tk. egy programmal beszélgetsz. Pl. Vanda. Ezek a programok minden leírt szavunkból tanulnak.

Az ilyen ügyfeles, tájékoztató, vendégfogadó robotok hamarosan sokkal elterjedtebbek lesznek. Nem fáradnak, nem kell bért, járulékokat fizetni utánuk. Egy ilyen robot 24 órában tud pl. egy recepción dolgozni.

13. Intro74 (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2021. szept. 24. 08:13
Szerintem a többség még nem találkozott ilyen robottal, ezért újdonság ez most a számomra is. De ha te ennyire tájékozott vagy ebben /is/, akkor szerinted hogy működik? Hangfelismerős rendszer van beleépítve? Mert már hallottam olyan véleményt is, hogy valójában élő ember válaszol a kérdésekre eltorzított hangon, aki valahol ott tartózkodik a plázában.
12. Guruljka (válaszként erre: 8. - Unom)
2021. szept. 24. 01:09

A "kilépett" és az "is" szerintem kicsit üti egymást.

Ha Jolán kilépett a munkahelyéről akkor nem mradt oss részmunkaidőben, és ha Jenő kilép az árnyékból a fényre, akkor nem áll meg a félárnyékban.

Igazán jó szót én sem találtam, de talán a "továbblépett" jobban érzékelteti, hogy mindkét területen jelen van a robotika.

11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2021. szept. 24. 00:58
Ja, és én még nem találkoztam Pepperrel, de ha netán arra járok valamikor, megkeresem.
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Amaunet)
2021. szept. 24. 00:32

Általában ámulattal és tisztelettel nézem a robotokat (csodálattal adózva azoknak, kik tervezik és létrehozzák őket), de magamban azért kicsit örülök, hogy nálam nincs lehetőség robotporszívóra, a mai formájában munkaképtelen lenne. Olyan pici a házam és a háztartásom, hogy nekem még egy butuska mosgatógép sem éri meg.

Azért az a stuttgarti három emeletes gyártósor elképesztő volt, sajnos az autó nevét már elfelejtettem.

Ugyanakkor nyilvánvaló volt, hogy ott a betanított munkás is egészen más kvalitás, mint amit eddig megszoktunk.

9. Amaunet (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2021. szept. 23. 23:34

Ez nem azt jelenti, hogy az ipari termelés területét elhagyták.:) Sőt! Hamarosan eljön az idő, mikor a háztartásokban is ott lesznek az ilyen "emberszabású" robotok. Merthogy egyébként már ott is vannak . pl. robotporszívó.

A mezőgazdaságban a nagy gépeket, kombájnokat akár magukban is ráengedhetnék a földekre, hiszen műholdas irányítás van rajtuk.

8. unom (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2021. szept. 23. 23:21
Kiléptek a termelésből: már máshol is alkalmazzák őket.
7. Guruljka (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2021. szept. 23. 23:14
Ami azt illeti, hogy a robotok kiléptek volna a termelésből, hát én a tévében láttam fél szemmel egy elektromos autókat gyártó sort, ha lehet anmak nevezni, és bizony a robotok ha nem is fogtakk kezet és köszöntek csókolomot, azért serémykedtek rendesen.
2021. szept. 23. 22:55

Westworld

közeledik

2021. szept. 23. 21:19

Győrben és egy budapesti kávéházban már évek óta ott vannak a felszolgáló robotok. A múltkor a tévében mutattak be 4-5 különböző feladatokra, különböző alkatú robotot.

A termelésből kiléptek a szolgáltatásokba.

2021. szept. 23. 17:50
Én nem is találkoztam vele, akkora volt a tömeg, amikor ott voltam, de biztos aranyos lehet. :)
3. Intro74 (válaszként erre: 2. - Alnisa)
2021. szept. 22. 09:40
Amúgy azóta utánanéztem, és ez a robot már 8 éve létezik, de hozzánk még csak most jutott el. Sőt állítólag kávét is tud felszolgálni. :)
2. Alnisa (válaszként erre: 1. - Intro74)
2021. szept. 22. 08:30
Csak el jön a "terminátorok" kora :D
2021. szept. 21. 15:55
Magyarul beszél, és segíti a vásárlók tájékozódását a bevásárlóközpontban. Szerintem nagyon cuki, a gyerekek különösen kedvelik. Amikor ott jártam éppen a kezét nyújtotta egy vásárlónak, üdvözölte őt a plázában. Aztán beszélgetett egy kisgyerekkel, majd amikor hozzászólt egy felnőtt, akkor felnézett rá, és neki is visszaválaszolt. Nem tudom ki találta ki, és hogy hogyan működtetik, de nagyon jó ötletnek tartom. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook