Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit szóltok, az izlandi vulkán hamuja Mo-ot is eléri? fórum

Mit szóltok, az izlandi vulkán hamuja Mo-ot is eléri? (beszélgetős fórum)


1 2
54. laszlozsu (válaszként erre: 51. - Ametiszt19)
2010. ápr. 20. 10:51
Igen Ametiszt. Dújváros felett egy állandó szürke füstfelhő gomolyog amióta én ismerem. A testvérem tanult ott valamikor, s emiatt sokat jártam oda én is. Kicsit olyan mint London, csak ott köd, itt füst. Ezek szerint működik még a vaskohó?
2010. ápr. 20. 10:47

Ezt is érdemes tudni:


Fontos tudni, hogy a járatok törlése esetén az utasok – ha nem kerül sor átfoglalásra – jogosultak jegyáruk visszatérítésére és ez független attól, hogy rendkívüli időjárási körülmény miatt nem kerülhetett sor az elutazásukra – hívta fel az utasok figyelmét a KÖFE (Közép-Magyarországi Fogyasztóvédelmi Egyesület).


Ugyanígy kötelesek a légitársaságok a vonatkozó 261/2004/EK rendelet értelmében díjmentesen étkezést és frissítőket felajánlani az utasok számára, illetve szállodai elhelyezést biztosítani abban az esetben, ha egy vagy több éjszakás ott-tartózkodás szükséges. Azaz a légi társaságok csupán kártalanítási kötelezettségük alól mentesülnek a vis maior miatt, más, az utasokat megillető jogokat biztosítaniuk kell – áll a kommünikében.



Rengetegen szembesülnek azzal a problémával, hogy utazási irodával kötöttek szerződést szállás és repülőjegy biztosítására. Mivel ebben az esetben utazási csomagról van szó, annak egyik elemének – az elutazásnak – lehetetlensége miatt a szerződés megszűnik, azaz ebben az esetben visszajár nemcsak a repülőjegy, hanem a szállás már befizetett költsége is, valamint minden egyéb olyan költség, amely része a részvételi díjnak – tájékoztat a KÖFE.

52. andi6020 (válaszként erre: 51. - Ametiszt19)
2010. ápr. 18. 09:57
Háát, ha ez nem lenne szomorú, akár még vicces is lehetne. :-)
2010. ápr. 18. 09:54
Háát, itt Dunaújvárosban nem tűnne fel szerintem :D
2010. ápr. 17. 20:40
kár, hogy nem lehet látni
2010. ápr. 17. 20:16
Nem lesz semmi baj!
2010. ápr. 17. 20:11

Nem kell bennmaradni,nincsen vele semmi,nem ártalmas jelenleg a légtérben lévő hamu.

Várhatóan a szél irányának megváltozásával el is hagyja a légterünket.

47. Mendy
2010. ápr. 17. 19:09
Most akkor inkább maradjunk benn?????
2010. ápr. 17. 18:35
Nálunk Szencen sem volt hamufelhő,legalábis idáig!
2010. ápr. 17. 18:12
Itt Veszprémben sem volt semmi hamu! :D
2010. ápr. 17. 16:41
Az északi országrészben lakom. Szép napsütéses idő volt egész nap, egy darb felhő sem volt az égen. Hát nem tudom hol az a hamu(tudom nem látjuk). :)
43. c75565e593 (válaszként erre: 41. - 2e53573acc)
2010. ápr. 17. 15:21
Szombat estig semmi légi közlekedés nincs...én örülök!
2010. ápr. 17. 15:20

Már az egész országot lefedi a hamufelhő, azonban annyira felhígult az állaga, hogy szinte láthatatlan - mondta Berényi Lívia, az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) munkatársa


Tájékoztatása szerint a legfrissebb adatok alapján várható, hogy szombat este, de legkésőbb vasárnap reggel elhagyja az országot a szennyezés. Bár a felhő nagyon felhígult, még mindig olyan állagú, hogy a légi közlekedést veszélyezteti - tette hozzá az OMSZ munkatársa.


A hamufelhő, amelynek a legutóbbi adatok szerint 58 százaléka kéndioxid, nagyon finom por szerkezetű. A legsűrűbb része mintegy 8 kilométeres magasságban található. Haladási iránya továbbra is dél-délkeleti. Változatlanul arra lehet számítani, hogy a vasárnap megváltozó széljárás hatására hagyja majd el végleg az ország légterét.

2010. ápr. 17. 12:43

nos,én elég közel lakom a központi légifolyosó leszállójához,borzalmasan szenvedünk a gépek leszállásánál,nagyon hangosak.tegnap délután óta nem járnak itt repülők.

tehát valószínűleg a légtérben van még most is a hamufelhő.-vagy esetleg máshová terelik a gépeket...

40. c75565e593 (válaszként erre: 33. - Tina87)
2010. ápr. 17. 12:30
szerintem ha lehet ne vidd ki agyereket...mert nem tudni milyen hatása van az eberre...főleg a gyerkőcökre!
2010. ápr. 17. 12:29

Ezt mi nem is látjuk.

Olyan magasban van, hogy szabad szemmel nem látható, de a gépek számára veszélyes...

De ugye megint kitört a vulkán...így nem tudom mi lesz?

2010. ápr. 17. 12:28

Azt hallottam a rádióban, hogy ránk nézve nem káros,de német tudósok szerint igen veszélyes, főleg akik légúti betegségben szenvednek.

Én örülök, hogy nem járnak arepülők, hisz fölöttünk naponta sok gép haladt át...de jó ez a csönd!

de akik vesztegelnek külömböző reptereken nem irigylem őket.

2010. ápr. 17. 12:24
Most mondták hogy újra kitört az a vulkán Izlandon
2010. ápr. 17. 11:57
reggel azt mondta egy meteorológus nő, hogy halvány fátyolfelhőnek látszott reggel, sávokban.Már felhígult mire ideért állítólag nem veszélyes az emberi szervezetre.
2010. ápr. 17. 11:52
Szabad szemmel látható? Hallottatok erről valamit?
2010. ápr. 17. 11:31
holnap futóverseny lesz, de nem írnak semmit a hamuról. akkor nincs semmi a levegőben ugye?
33. Tina87
2010. ápr. 17. 10:26

hm...

a lényeg hogy semmilyen veszélyt nem jelent akkor ugye?

Mehetünk játszóra meg motorozni, csak mert annyi sz.rt olvasni a hírekben hogy már nem tudom...

2010. ápr. 17. 10:24
azt mondták reggel csak az északi ország részig jutott el de ők is csak annyit vesznek észre mint egy felhő v. mintha szmogos lenne a levegő, az déli ország részig meg el sem jut állítólag.
31. Tina87
2010. ápr. 17. 10:03
Akkor gondolom nem gáz az egészségre, ha ott a közelben nem érzékelitek, nálunk pláne nem lehet belőle gond, és kimehetünk sétálni...
2010. ápr. 17. 09:58
Mi nem láttunk semmit,nem tapasztalunk semmit, pedig igen közel élünk...szerintem ez szabad szemmel nem látható.
29. Tina87
2010. ápr. 17. 09:51
Most szerintetek mehetünk ki akkor vagy mi van?
28. tücsimücsi (válaszként erre: 26. - Fd8e423e9e)
2010. ápr. 16. 23:15
ez már tényleg pánikkeltés
2010. ápr. 16. 22:56
Sziasztok.Én nemrég voltam kint és csak annyi vehető észre ebből az egészből mintha egy nagy felhő lepte volna be az eget.A hold szép lassan eltünt.
2010. ápr. 16. 22:48

Én ezt most olvastam, remélem csak pánikot keltenek, és nem lesz igaz!


Sokkoló jóslat! Idén nem lesz nyár a hamufelhő miatt?

2010. április 16. 15:40



A vilagtudomány.hu szerint amennyiben folytatódik az izlandi vulkán kitörése,akkor a gáz és hamufátyol blokkolja a napsugárzást, aminek nyomán több évre lehűlhet a levegő


Komoly gazdasági következményei lehetnek a mostani hamu és gázfelhőknek, amelyek az izlandi tűzhányóból származnak. Német szakértők szerint amennyiben folytatódik az izlandi vulkán kitörése, annyi hamu kerülhet a légkörbe, hogy az idén gyakorlatilag nem lesz nyár – írja a vilagtudomany.hu.


A Die Welt szerint ez akkor következik be, ha a következő hetekben folyamatos lesz a hamueső. 1783-ban sokkal szörnyűbb dolog történ, az izlandi Laki vulkán mérges gázfelhőt okádott, amely halált és pusztulást hozott. Izlandon 50 ezer ember, az akkori lakosság ötöde vesztette életét, és a felhő eljutott Európába is. Haszonállatok százezrei hullottak el a földeken, és a levegő mérges gázokkal teli párával telítődött, hányást, fejfájást okozva hónapokon át. A gáz és hamufátyol blokkolta a napsugárzást, aminek nyomán több évre lehűlt az idő, az átlaghőmérséklet világszerte egy fokot csökkent.


A hirado.hu-nak délelőtt nyilatkozó szakember azt mondta: szombat reggel a hamufelhő miatt a napkeltét vörösebb láthatjuk majd.



Ilyen mértékű pusztításra nem kell számítani, vélik a szakértők, de azt nem tudni, az Eyjafjallajökull kitörése meddig tart és mekkora a gázok utánpótlása. A vulkán decemberben egy kisebb földrengéssel „ébredt”, majd márciusban következett be az első kitörés.

2010. ápr. 16. 13:39
hat en nagyon megszivtam mert most hetvegen lesz az ocsem eskuvoje es sajna nem tudok menni mert nincs hogy
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook