Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit szóltok a kamatemeléshez? fórum

Mit szóltok a kamatemeléshez? (beszélgetős fórum)

1 2
31. b4ca0947f4 (válaszként erre: 25. - Bcicus)
2011. dec. 3. 06:57

Egyetértek, de pl. nem maga a kamatemelés nem tesz rosszat a bankoknak: emelkedik a törlesztő részlet, nő a kamattartalma... igaz emelni etikus a betéti kamatot is, de nem akkora mértékben szokták.


A bankok kivonulása a végtörlesztés miatt lehetséges, nem beszélve a jelentős bankadóról, ami megint hátrányos megkülönböztetés. Igen, szidja mindenki a bankokat, de sok ezer ember munkahelye, családok megélhetése, egy komoly vásárlóerő kiesés lesz, ha ennyi ember munkanélküli lesz... csökken a boltok bevétele, a beszállítók forgalma, a gyártók termelését csökkenteni kell, az alapanyaggyártókét úgyszintén.... ez halmozottan sok embert érintene.

Akinek betétje vagy hitele van, az is pórul járna, mehetne pl. Bécsbe ügyintézni, azt meg mindenki lazán kirázza.... pl. kiugrunk munka után szólni a bankba, hogy ebben a hónapban nem tudunk törlesztés fizetni, mert pl. temetésre ment el a fizetés...Morbid, de példa.

30. b4ca0947f4 (válaszként erre: 29. - 706217a8a2)
2011. dec. 3. 06:50
Ez van, aláírta a szerződést, valószínű, hogy csak kamatot fizetett, tőkére nem, de ez is benne kell, hogy legyen a szerződésben. Nem lehet semmisnek venni kétoldalról aláírt szerződéseket, most mégis azt tették... MINDENKI követelhet ezután bármit, ha akarnak hoznak rá jogszabályt és kötelező lesz. Pé-Veszel egy házat most olcsón, megegyeztek az eladóval az árban, átíratjátok, majd évek múlva azt mondja az állam, hogy 2011-ben nagyon nyomott árak voltak, egyesek kihasználták az emberek nyomorúságát, ezért kártalanítani kell az eladókat, ki kell fizetned még x milliót... kötelez rá. Ez ugyanaz, kétoldalú szerződés.
29. 706217a8a2 (válaszként erre: 23. - B4ca0947f4)
2011. dec. 2. 17:40

Lányom 2007 juniusban 2 és fél millió ft. vett fel,lakásfelújításra.Azóta fizette rendszeresen a törlesztő részletet.Devizahitel ,azt hiszem.Most érdeklődött,hogy visszafizetné.Hát azt hittem rögtön rosszul leszek.Kiszámolták,hogy 4 millió 90 ezer ft.tartozása van.Ebből leszámolták az engedményeket ,nem tudom mit nem értek hozzá,szóval 3 millió forintot kell egyösszegben visszavizetnie,ha akarja.MONDOM 2007 óta rendesen fizette ,ki nem hagyva egyetlen részletet sem.

Ebből ,mivelhogy volt neki lakáskasszája leszámoltak 360 ezer forintot.Szóval 2 millió 600 ezer pár ft kellenne visszafizetnie.Ezt kb egy hónapja mondták neki.A mai nap azaz dec.2 án elment hát hogy lerendezze a kifizetést.Hát azt hitte gutaütést kap!a 2 millió 600 ezerből 2 milió 800 ezer lett.Pedig már a novemberi törlesztőrészletet is kifizette.Kérdezte hogy egy hónap alatt mitől emelkedet ennyire.

AZT MONDTÁK a kamat ,meg az árfolyam meg stb.stb.

Ugy hogy az utólsó fillérét is ki kellet adnia a pénztárcájából.Még szerencse hogy ma kapott fizetést.Egy fillér tartalékja nem maradt.Ugy hogy az én nyugdijamból élünk a következő hónapig.

Hát ennyit a bankokról.

Ezeket is be lehetne zárni az uzsorásokkal együttTT

28. 65298a0518 (válaszként erre: 27. - 65298a0518)
2011. dec. 2. 17:21
bocs, végigolvastam, tényleg off volt:))
2011. dec. 2. 16:57

Bocs, egy kicsit off, még el sem olvastam, de dobtam egy hátast töle:


[link]

2011. dec. 2. 16:24

Én azt mondom hogy ha bankok menni akarnak hát istenem. Én egy amerikai rokonnal beszéltem, aki azt mondta hogy Amerikában már biztosak, hogy itt polgárháború lesz és ezt még év elején mondta. A bankok már erre is fel vannak készülve hogy ha kell pucolnak innen. Sőt ott már az megy a hírekben hogy az állam a bankba tett pénzekre is rá rakja a kezét. Ezt úgy akarja csinálja hogy minden bent lévő pénzt, csak öt év után lehet kivenni, addig ők használják.

Kutya világ lesz itt, bár remélem nem lesz így.

Az IMF pedig a legnagyobb uzsora cég.

25. Bcicus (válaszként erre: 23. - B4ca0947f4)
2011. dec. 2. 15:57
Csak ez baromi nem tesz jót az országnak. A bankok nagy része már azt tervezi, hogy áttelepük szomszédos országokba. Csomó alkalmazottat ki fognak rúgni és az országot meg elfogják itélni a nemzetközi míróságon és mivel új törvényt hoztak ezért így majd mindenkinek kell visszafizetni a bankok számára, amit pár ember élvezett ki. FŐleg politikusaink akik több 10 milliót fizettek most vissza.
2011. dec. 2. 15:37
A 0,5%-os kamatemelés az túró ahhoz képest, amit terveztek, ez alig változtat a törl.részleteken. Az idén még várható, max rimánkodni és imádkozni lehet, hogy csak ennyi legyen.
23. b4ca0947f4 (válaszként erre: 6. - Bcicus)
2011. dec. 2. 15:36
Lassan lecseng a végtörlesztési hullám is, majd még dec. közepéig lesz egy banki roham, addig ne állítsák le, aztán aki akarta és tudta, az meglépte.
22. b4ca0947f4 (válaszként erre: 5. - Aproeszter)
2011. dec. 2. 15:34
Igen, az IMF még hoz majd meglepetéseket. BÁRMI előfordulhat. Amúgy meg nem kellett volna köpködni őket, akkor ők is máshogy állnának hozzánk. A kutya sem harap abba a kézbe, amelyik a kaját adja. Ha meg beleharap, akkor ne csodálkozzon, ha a gazda belerúg...
2011. dec. 2. 15:32
Az pedig, hogy 14%-al emelik a ft hitelek kamatát, az így ahogy van marhaság. Ki emeli? melyik bank? Mennyiről? Kizárt dolog. Maximum 14 %-ra az úgy értelmes.
20. b4ca0947f4 (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2011. dec. 2. 15:30
Pontosan! szó szerint így van. És a forinthitelesek nem sírnak, ezért nekik nem segít az állam.
2011. dec. 2. 14:12
És különben is Gy. F. megmondta, hogy akinek nem tetszik, el lehet menni. Nem tudom, mit szólt volna, ha mindenki pakol és megy?
2011. dec. 2. 14:11
Már semmit. Semmin nem lepődök meg, azt hiszem, ma már akkor kapnám fel a fejem, ha a hírekben nem szerepelne az emelkedik szó.
2011. dec. 2. 09:06

Sziasztok!


Jövőre ismét minden emelkedni fog, csak a fizetés marad a béka feneke alatt.

16. Bcicus (válaszként erre: 14. - Sly7105)
2011. dec. 1. 23:17
Mert csak így tudnak plussz bevételeket szerezni, a fölöslegesen elköltött pénzek helyett. Januártól jön a 27% áfa is.
15. szöszi71 (válaszként erre: 14. - Sly7105)
2011. dec. 1. 14:55
Sajnos így van. A fizetés pedig a béka feneke alatt van.
14. Sly7105 (válaszként erre: 7. - Szöszi71)
2011. dec. 1. 13:54
az árak meg valahogy mindig apránként felfelé kúsznak, nem figyeltétek meg? :)
13. Sly7105 (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2011. dec. 1. 13:53
Ez így igaz. Tisztában vagyok vele. Amikor én CHF hitelt vettem fel, a forint alapú akkor kezdődött volna olyan törlesztéssel, mint amennyit most fizetek. Tehát eddig simán megérte. De ettől még süllyed az életszínvonal nagyon sok helyen....
2011. dec. 1. 10:38
Természetesen nagyon örülök. Minden jó, ha több, nem?
11. rbadta
2011. dec. 1. 10:08
engem már egy dolog érdekel csak:mielőbb elhagyni egy időre ezt a helyet
10. michelle.r (válaszként erre: 3. - Sly7105)
2011. dec. 1. 10:06
Ha kiszámolod, hogy mennyit fizettél volna eddig összesen, ha forintban vetted volna fel a hiteledet, látni fogod, hogy a CHF hitel még ebben az állapotában sem rosszabb, mint a forint.
2011. dec. 1. 10:03
Azt hiszem itt minden egyre csak rosszabb lesz a következő pár évben legalább.
8. szöszi71 (válaszként erre: 4. - Bcicus)
2011. dec. 1. 08:46

Igen, igazad van.

Most ezt megtették és akkor mi vár még ránk jövőre. Rossz belegondolni is:(

7. szöszi71 (válaszként erre: 3. - Sly7105)
2011. dec. 1. 08:45
Igen, sajnos a fizetés az nem emelkedik, inkább még csökken is.
6. Bcicus (válaszként erre: 5. - Aproeszter)
2011. dec. 1. 08:03

Ez a minimum követelésük lesz szerintem. Csak addigra rengeteg kárt fognak okozni.

Sok megszorítás lesz még.

Nálunk 6,5 az alapkamat.

2011. dec. 1. 07:59
Én tegnap azt halottam hogy az imf vagy hogy is hívják feltételnek szabta hogy akkor ad hitelt mo-nak ha leállítja a végtörlesztésti programot!Na most mit csinál a kormány??A chf hitelek inkább svájctól függenek mintsem mo-tól lehet nekik egy kicsit jobb a helyzet?Svájcban a jegybanki alapkamat most is a béka segge alatt van valami 0,25-0,30% között a mi 4,5%unkhoz képest és ez még emelkedni fog!!
4. Bcicus (válaszként erre: 1. - Szöszi71)
2011. dec. 1. 07:30
Szerintem nem 14%-al hanem 14%-ra és ez teljesen várható volt és feljebb fog még ez menni, ha nem változik a gazdasági helyzet kezelése. Miután leminősítettek minket, meg már 100% volt hogy emelni fognak.
3. Sly7105 (válaszként erre: 1. - Szöszi71)
2011. dec. 1. 07:28
Hová jutunk? Hát igen, ez nagyon jó kérdés. Szerintem egyre lejjebb :( Én úgy gondolom, hogy a forint alapúval sem jár nagyon jobban az ember. A svájci frankosról meg inkább ne is beszéljünk. Nekünk is a duplájára emelkedett. A fizetésünk meg valahogy stagnál már egy ideje. De azért szép az élet, nemigaz?
2011. dec. 1. 07:27
Várható volt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook