Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit szóltok a cikkhez? Ti hogy vagytok ezzel? fórum

Mit szóltok a cikkhez? Ti hogy vagytok ezzel? (beszélgetős fórum)

17. 39ff6fe670 (válaszként erre: 14. - Sylvia81)
2010. júl. 4. 21:18
jaja :)
2010. júl. 4. 21:00
ezen nem lepodok meg ,ugyanis a testunk a foldbolvan a lelkunket pedig istentol kaptuk,most meg nemtudunk mindent megerteni,mert e testben korlatozva vagyunk.a testunk halalunkutan visszater a foldbe es elporlik ugyanis ez egy megallithatatlan es visszafordihatatlan folyamat.de a lelkunk az orok nem hal meg.
15. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - 388b941089)
2010. júl. 3. 22:30
És igazad van, nem fogják tudni egyértelműen bebizonyítani, se pro, se kontra. Legalábbis addig semmiképp, míg ezen a lelki síkon, és ezen a technikai szinten leszünk. :)
14. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2010. júl. 3. 22:28

Ezen az apukáson ledöbbentem.

Annyira szeretek ilyesmit olvasni. :)


Na, mint rájöttetek, én hiszek a reinkarnációban, meg a halálon túli életben. :) Nem hiszem, hogy azért vagyok én ÉN, egyszeri és megismételhetetlen, hogy annyi legyen nekem szánva, ami belefér (jobb esetben) 70-80 évbe. Mi a fenének küzdünk, hogy jobbak legyünk, ha a halállal vége, és minden addigi tapasztalatunk a testünkkel porlad szét?

2010. júl. 3. 20:59
ezt a témát soha senki nem fogja tudni megalapozottan bebizonyítani, hiszen ezek a jelenségek túllépnek a kézzel fogható, az ember által vizsgált tudományokon .... de érdekesek ezek a cikkek, az biztos
2010. júl. 3. 20:54

Az én anyukám is meghalt műtét közben, és felülről nézte amint újraélesztik. Aztán voltak zavaros dolgok is, mert ott volt az apukám és a tesóm műtős ruhába. Ez szerintem már az intenziv volt. Az a baj, hogy kevésre emlékszem mert még csak 11 éves voltam, aztán néhány év múlva meghalt az anyukám, igy már nem tudok kérdezgetni.

Egy ismerősömet pedig autóbaleset érte és meghalt, ő ugyanazt mesélte, mint anyukám. Végig nézte, ahogy újraélesztik. Aztán még mesélt érdekes dolgokat a később született gyerekéről, aki nem is tudott a balesetről és ennek ellenére azt mondta, hogy ugye milyen jó apu, hogy visszaküldtelek amikor meghaltál és téged választottalak apukámnak?

2010. júl. 3. 20:47
Ajánlom a figyelmetekbe Elisabeth Kübler-Ross könyveit, különös tekintettel a Halál, mint ragyogó kezdet c. előadásgyűjteményt. Az írónő orvos volt, és haldoklókkal foglalkozott, kutatta ezeket a kérdéseket. És több érdekességre is bukkant. Pl. születésüktől v. kisgyerekkoruktól vak emberek a klinikai halál állapotát követően tökéletesen leírták az akkor körülöttük levő történéseket, így az emberek ruháit! És még sok vígaszt adó érdekesség is van a könyveiben.
2010. júl. 3. 20:26
anyukám is volt klinikai halál állapotában.. de még 19évesen, és már csak arra emlékszik, hogy ezalatt látta a műtő feliratát.. szem magasságban.. :)
9. 39ff6fe670 (válaszként erre: 1. - Sammel)
2010. júl. 3. 20:23
:))) de jó, kíváncsian várom mi lesz a tudomány álláspontja pl 50 év múlva..
8. 484b000711 (válaszként erre: 7. - Sammel)
2010. júl. 3. 19:48
Szivesen :) Érdekes történetek. Ha valaki nem kételkedve hallgatja az ilyen beszámolót, akkor részletesen és lelkesen mondják el.
7. Sammel (válaszként erre: 6. - 484b000711)
2010. júl. 3. 19:43
Köszi , hogy leírtad , bárcsak nekemis mesélnének ilyeneket a buszon =)
6. 484b000711 (válaszként erre: 4. - Sammel)
2010. júl. 3. 19:28

Egy idős néni nagyon félt a haláltól. Éjjel megállt a szíve, és olyan helyre került, ahol találkozott az elhunyt rokonaival. Valahol ott akart maradni, de mondták neki hogy még vissza kell mennie. A férje ,aki mellette aludt felébredt és valahogy magához térítette. Még gyerekkoromban hallottam, remélem jól emlékszem rá.


A buszon egy nő mesélte, hogy kislány korában történt vele (talán műtét közben), hogy kilépett a testéből, repült városok felett, és volt egy hely, ahol a jó és a rossz tetteit sorolták fel neki. Egy idő után visszatért a testébe. Kérdeztem arról is hogy a visszatéréskor mit érzett, talán valamilyen rántást vagy nehézséget.

5. Sammel (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2010. júl. 3. 19:14
Pontosan.
4. Sammel (válaszként erre: 3. - 484b000711)
2010. júl. 3. 19:14
Elmesélnéd kérlek ? Nagyon érdekel ! :)
2010. júl. 3. 19:11
Két ilyen beszámolót hallottam, testen kívüli élményről. Az egyiket ahol régebben laktunk, a másikat a buszon mondta valaki aki mellettem ült.
2010. júl. 3. 19:05

nagyon érdekesnek tartom

és az én szemléletemmel nem is ellenkezik.


Az elméletet bebizonyítani szerintem nem lehetséges.

2010. júl. 3. 19:00

Egy brit tudós szívrohamon átesett páciensek beszámolói alapján azt állítja, hogy az egyén öntudata az agyi működés kiesése és a klinikai halál beállta után is fennmarad. A kaliforniai Caltech Intézet tudományos konferenciáján elhangzott előadás nyomán újjáéledt a vita a halál utáni élet lehetőségéről, illetve az emberi lélek létezéséről.


A kutatások igen jelentős előrelépést jelentenek, hiszen olyan emberek csoportját vizsgálták, akik klinikai halál állapotában, az agyi tevékenységek leállása idején jól strukturált, világos gondolkodási folyamatokat éltek át. A teljes kiesés idején képesek voltak következtetéseket levonni, és működött az emlékezetük is - jelentette ki a Reutersnek Sam Parnia, az angliai Southampton General Hospitalban halálközeli élmények (near-death experience, NDE) vizsgálatát végző orvos.

Sokkal szélesebb vizsgálatokra van szükség, de annak lehetősége valóban megalapozott, hogy az öntudat vagy a lélek gondolkodási és következtetési képessége akkor is fennmarad, ha megállt a szív, az illető nem lélegzik, és nincs agytevékenység.


A lélek elkóborol az újraélesztés alatt


Az egyéves kutatás eredményeiről Sam Parnia és kollégái februárban számoltak be legelőször a Resuscitation (újraélesztés) című szakmai folyóirat hasábjain. Az eredmények olyan biztatóak voltak, hogy az orvosok alapítványt hoztak létre a további kutatás és adatgyűjtés elősegítésére.


A bevezető időszakban 63 szívrohamon átesett beteget interjúvoltak meg, az infarktus utáni néhány hét folyamán. Ők az újjáélesztésük idején egytől egyig klinikai halottnak számítottak. 56 személy nem tudott visszaemlékezni az eszméletvesztés idejére, heten azonban be tudtak számolni arról, hogy mi történt akkor velük. Ezek közül négy esetben egyértelműen NDE-élményt írtak le. Élénk emlékeik voltak az akkori gondolataikról, a testen kívüliségről és a helyiségben elhangzott kommunikációról, amikor az orvosok számára világossá vált a klinikai halál beállta.


Módosult tudatállapot



Néhányuk számára látszólag felgyorsult az idő

A páciensek többek közt arról számoltak be, hogy teljes béke és harmónia érzése lett úrrá rajtuk. Néhányuk számára látszólag felgyorsult az idő, az érzékeik finomodtak, és minden kapcsolatot elvesztettek a testükkel. Az NDE-t átélő betegek éles fényről, más dimenzióban őket váró rég elhunyt hozzátartozókról is beszámoltak.


A halálközeli élményekről már több száz éve is születtek beszámolók, de a Parnia által vezetett vizsgálatok egyik szereplője sem került alacsony oxigénszintű állapotba. Egyes szkeptikusok szerint ugyanis az agy vészhelyzetben produkálna ilyen hallucinációkat.


Az oxigénhiány nem ad magyarázatot


Ezzel szemben az oxigénhiányos környezetben az ember teljesen összezavarodik, támolyog, és elveszti emlékezőképességét - mondta Sam Parnia. Az NDE esetében viszont súlyos helyzetbe kerül az agy, de tökéletes az emlékezet.


A szkeptikusok úgy tartják, a páciencek emlékei azokban a pillanatokban keletkezhettek, amikor elvesztették vagy visszanyerték az eszméletüket. De Parnia szerint a roham által kiütött vagy autóbaleset során megsérült agyú páciens számára éppen az eszméletvesztés előtti és utáni pillanatok esnek ki teljesen. Súlyos esetekben az utolsó órák vagy napok teljes kiesése jellemző.


Az első interjúk elvégzése óta Parnia és kollégái több mint 3500 pácienst találtak, akik a jelek szerint élénk emlékekkel rendelkeztek klinikai haláluk alatti percekről. Sok páciens kelletlenül osztotta meg az tapasztalatait, mert attól tartott, bolondnak tartják majd őket.


Egy páciens alig 2 és fél éves volt, amikor egy epilepsziás roham során megállt a szíve. A szülők felvették a kapcsolatot a kutatókkal, amikor a fiuk olyan képeket rajzolt magáról, hogy kiszáll a testéből, és felülről nézi saját magát. Úgy volt megrajzolva, mint egy hozzá kötött luftballon. Amikor megkérdezték tőle, mit akar ez jelenteni, a fiú azt mondta, amikor meghalunk, fényes fényt látunk, és egy kötélhez vagyunk kötve.


Az agy csupán vevőkészülék?


Parnia úgy véli, az emberi öntudat az agytól függetlenül képes működni, miközben a szürkeállományt a gondolatok képzésének eszközeként használja. Valahogy úgy, mint a televízió, amikor a levegőben terjedő hullámokat képpé és hanggá alakítja.


Ha az agy megsérül, és elveszíti az emlékezet vagy a személyiség valamelyik fontos összetevőjét, még nem jelenti azt, hogy az agy képezné a lelket. Ez csak arra utal, a hiba a "készülékben" van - mondta Parnia, aki szerint a további kutatások bebizonyíthatják a lélek létezését

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook