Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit szólsz ahhoz, hogy a kormány szigorítani akarja az abortuszt? fórum

Mit szólsz ahhoz, hogy a kormány szigorítani akarja az abortuszt? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
58. bcb6de9272 (válaszként erre: 51. - Ed148c9466)
2011. márc. 29. 15:17

:)))

Érdekes felvetés a szülőtől...

57. adb20ce52a (válaszként erre: 43. - Csicsi25)
2011. márc. 29. 15:16

Én biztos vagyok benne, mert még ezekhez a fiatal csitrikhez tartozom, hogy:


- az iskolában van felvilágosító óra, de fogamzásgátló tablettát nem osztogatnak.

- ahhoz, hogy védekezzen, szülővel kell beszélni, amit én sem tettem meg, de a mai szülők nem is nagyon érnek rá foglalkozni a gyerekeikkel...

- óvszerre is pénz kell


Én elmentem nőgyógyászhoz aki nem feltételezte, hogy még szűz vagyok és előre akarok gondoskodni a fogamzásgátlásról, így aztán volt szíves átszakítani a szűzhártyámat a vizsgálóban


Szép kis élmény volt...


Nem biztos hogy a heherésző fiatalokat kell szidni, hanem a szüleiket.


Mellesleg abban is biztos vagyok, hogy a legtöbb szülő meg van győződve arról, hogy az ő lányának- fiának eszébe sem jut az ilyesmi...


A fiúkról meg ugye nem is beszéltünk, nekik nincs felelősségük?

56. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 47. - Agnik1)
2011. márc. 29. 15:16
Mint írtam, nem KELL a 3 gyerek, és legfőképpen nem KELL, hogy császáros legyen! Tény, hogy nagyobb arányban van az elkötött császárosok száma, de ez csak abból adódik, hogy nem javasolnak több terhességet a méh vékonyodása miatt! Viszont nem feltétele az elkötésnek a korábbi császár. Sima szülések után is lehet kérni!!!!!
2011. márc. 29. 15:15
És a csecsemő otthonok zöme ilyen kis kinderekkel van tele...
54. Agnik1 (válaszként erre: 42. - Adb20ce52a)
2011. márc. 29. 15:15
De csak 3 császáros gyerek után. Ha rendesen, természetes úton szül az ember nem kötik el. Én az orvosommal beszélgettem erről még anno, onnan tudom.
53. 51ba54e3b2 (válaszként erre: 8. - Bcb6de9272)
2011. márc. 29. 15:15
itt a baj...
2011. márc. 29. 15:15
de amiről mi itt trécselünk vonatkozik egy etnikumra...ők meg nem foglalkoznak a védekezéssel!
2011. márc. 29. 15:14

Én a szülőknek is megkocogtatnám a fejüket. hallottam egy anyát amikor világosította fel a lányát, hogy az a nő azért nőtt olyan kicsire mert k... volt. Ha magasra akar nőni akkor ne feküdjön le senkivel sokáig.

Ez milyen már?

2011. márc. 29. 15:14

Meg a másik a szülő nem tud a gyermekéről semmit....így nem is lehet mit tenni...az iskolában...a tanár sem foglalkozik a lányok témájával...

Meg a másik...a terhesség bekövetkezhet akkor is ha védekezünk..én vagyok rá a példa...

DUREX óvszer világmárka és lám...ez van...a terhességnek mindég ott van a lehetősége 1% ne feledjük, mielőtt még ítélkeznénk...

49. 9e32886f4a (válaszként erre: 43. - Csicsi25)
2011. márc. 29. 15:13
Igen nagyon sokan korán kezdik, igen nagyon sokan éretlenek buták, nincsenek felvilágosítva. De vannak közülük akik védekezés ellenére lettek terhesek, azokat se felejtsük ki. Tettek ellene és még is megtörtént amit elszeretett volna kerülni. Szerintem ebbe a politikának akkor sem lenne szabad beleszólnia, minden nőnek joga van eldönteni mihez kezd a testével. Több hangsúlyt kellene a felvilágosításra és a védekezés formákra fektetni.
48. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 42. - Adb20ce52a)
2011. márc. 29. 15:13

Nem feltétlenül! Nekem van/volt 3 adoptált babám. Az egyikük sajnos meghalt! Volt egy méhen kívülim, majd szültem. Ismét terhes lettem, de koraszülött lett a kisfiam, és meghalt. Aztán megint szültem. Ha szigorúín vesszük, nekem csak két szülésem volt, tehát nem lehetett volna. Egyéni mérlegelés alapján döntenek.

Nincs ahhoz kötve, hogy hány gyereked van, persze a három után már tutira jóvá hagyják!

47. Agnik1 (válaszként erre: 15. - Wyra)
2011. márc. 29. 15:13

És csak "úgy" el sem kötnek:( 3 császáros szülésnek kell ahhoz lenni hogy egyáltalán szóba álljanak veled elkötés címén. Vagy pedig valami komoly genetikai probléma kell, vagy szervi baj ami miatt nem vagy vagy épp lennél képes egészséges gyereket szülni.

Én momentán felháborítónak tartom a dolgot, mert az tény, hogy a megelőzésre kéne nagyobb hangsúlyt fektetni, de ha már terhes lesz az illető, és nem tudja, hangsúlyozom nem tudja megszülni mert nincs olyan anyagi háttere akkor mi van? A kormánynak nem azon kéne sipítoznia hogy csökken Magyarország lakossága, hanem azt kéne észrevenni, hogy ennek oka van. Ha lennének normális munkahelyek, normális bérekkel, nem lenne ennyi munkanélküli, és nem kéne a mai fiatalságnak albérletben sínylődni havi 50-60-70-vagy akár x ezer forint-ért+ rezsi, mindjárt több születés lenne. És igen is röhej, ami ebben az országban megy. Én nagyon vágyom még egy babára, illetve a közel 2éves kisfiamnak szeretnék testvért, de nagy valószínűséggel nem lesz, mert csak "szeretetből" nem lehet megélni:((((

46. bcb6de9272 (válaszként erre: 35. - Ed148c9466)
2011. márc. 29. 15:10
Amikor én kórházban voltam anno-volt olyan csaj aki azt mondta nem kel a gyerek..és a nem tudom hanyadik terhessége volt...én meg annyit sírtam,mert tudtam megbánom, megbántam, sőt a családom zöme..mindég emlegeti...főleg anyu aki akkor nem állt mellém...azóta sem értem...itt a baj az, hogy a fiatal lányok nincsenek kellően felvilágosítva...szexelnek nyakra főre...de nem tudják a következményeket, megesett..megy abortuszra....pedig szerintem sem ez a helyes út....
45. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 37. - Bcb6de9272)
2011. márc. 29. 15:10
A területileg illetékes TEGYESZt kell felkeresni, ők elmondanak mindent amit tudni akarsz!
2011. márc. 29. 15:10
Ezeknél már! Elhagyta a ló a szekeret.
43. Csicsi25 (válaszként erre: 33. - C33bd8536b)
2011. márc. 29. 15:09

Inkább a buta kis fejükbe verném, hogy ha már van annyi esze, hogy szétteszi a lábát, akkor védekezni is kellene.


Túl korán kezdik a nemi életet és semmi felelősségérzet nincs bennük. Sajnos, elszaladt a ló a mai lányokkal. Azért a mi időnkben más volt, erkölcsösebbnek nevelték a lányokat.

42. adb20ce52a (válaszként erre: 32. - Kiscsibe kicsibe)
2011. márc. 29. 15:09
Csak 3 gyerek után, nem?
41. Zsuzska1979 (válaszként erre: 38. - Adb20ce52a)
2011. márc. 29. 15:09
Pontosan egyetértek veled. Megfogalmaztad a gondolataimat.
40. Derya (válaszként erre: 31. - Bcb6de9272)
2011. márc. 29. 15:09

tisztázva van az, vagy mire gondolsz, mit kéne tisztázni?

azért az nem úgy van, hogy darab darab, sok örökbe fogadható gyerek van, akiket senki sem akar örökbe fogadni ám....

attól, hogy lehet gyereked (bár ezt honnan lehet vajon ennyire biztosan tudni....)még fogadhatsz örökbe....

39. 9e32886f4a (válaszként erre: 15. - Wyra)
2011. márc. 29. 15:08

Bocs, de nem tudom melyik gyógyszerről beszélünk pontosan? Ma már ezer féle fogamzásgátló van ami nem 9000ft/3 hó max ha jól tudom a hüvelygyürü kerül ilyen drágába, de ott az óvszer is amit patikában 600-700ft/10 db kiszerelésben kapható.

Az elköttetés meg ingyenes.

38. adb20ce52a (válaszként erre: 28. - Csicsi25)
2011. márc. 29. 15:08

Azért ez ennyire nem egyszerű...


Nekem nem volt még abortuszom, szerintem nem is lenne, akkor sem ha úgy adódna, de körül lehet nézni a világban, hány gyerek járt volna jobba, ha az anyja inkább abortuszra megy...


Sok csecsemő, akik kukákban fagynak meg vagy a pottyantós budiba, vagy akit megfojt az anyja amikor megszületik... soroljam? Egy élet, de ha nincs aki gondoskodjon róla, akkor jobb ha meg sem születik.

37. bcb6de9272 (válaszként erre: 30. - Derya)
2011. márc. 29. 15:07

mert azt látom, hogy nem egyszerű...azt se tudom mi az első lépés...pedig foglalkoztat a téma...

Bevallom nekem volt abortuszom, nem vagyok rá büszke...de talán az elégtétel lenne részemről, ha magamhoz vennék egy olyan babát akit...szintén elakart vetetni valaki...mert így tennék egy olyan valamit...ami egy életre szól...

36. Zsuzska1979 (válaszként erre: 28. - Csicsi25)
2011. márc. 29. 15:07

Az még nem egy teljes élet, ő a testben van. És lehet ha megszületik több életet nehezít meg.


Ez kegyetlen, de jobb döntésnek tartom, mint szegénységbe és kilátástalanságba beleszülni. Szerintem a nyomorba szülni sokkal nagyobb bűn, hiszen azt egy életen át kell viselnie.

35. ed148c9466 (válaszként erre: 13. - Csicsi25)
2011. márc. 29. 15:06

Pár hónapja laparoszkópos műtétem volt és bent feküdtem 4 napig a kórházba és sok sok 18 éven aluli kislánnyal találkoztam. Bevallom nagy részükön nem látszódott, hogy nagyon össze lennének türve. Sőt volt 2 lány akik barátnőként jöttek be és azt az 1 napot végigviháncolták amíg bent voltak.

Persze volt akit láttam, hogy nagyon össze tört, de elég kevés számban voltak.

34. Venezuela (válaszként erre: 13. - Csicsi25)
2011. márc. 29. 15:06

Tök igazad van!Nem tudják felmérni mit is jelent ez!!És úgy állnak hozzá,hogy minek védekezni,velük nem történhet meg!!

Előbb meg kéne tanítani őket a védekezésre!!

33. c33bd8536b (válaszként erre: 13. - Csicsi25)
2011. márc. 29. 15:05
És ezeknek a kis "hihihis" lányoknak a kezébe adnál egy újszülöttet, hogy nevelje fel?
32. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 15. - Wyra)
2011. márc. 29. 15:05
Már bocsi, de az elkötés mióta kerül 110ezerbe?????? Tudtommal ingyenes!
2011. márc. 29. 15:05

Nekem lehet gyerekem, de sokat foglalkoztat a téma, mi lenne ha örökbe fogadnék?

és nem tudom mi kell ahhoz?

Butaság tudom....de az örökbefogadást kéne tisztázzák a tisztel politikus uraknak!

30. Derya (válaszként erre: 17. - Bcb6de9272)
2011. márc. 29. 15:05
miért nem kapnál?
2011. márc. 29. 15:04
Felháborítónak tartom. A politikának nem szabadna ebbe bele szólnia,attól hogy szigorítják még nem lesz több gyerek, nem lesz nagyobb M.o népessége, mert nincs mire szülni gyereket.Az a nő aki nem tudja vagy nem akarja a gyermeket kihordani, megtartani megfogja találni a módját, így vagy úgy.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook